Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené nebo živé krmivo?

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Mražené nebo živé krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 19:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
O tom jsme se bavili na burze. Jak říkal můj kamarád - za totáče to bylo v pohodě. Stačilo ztopit pár třepetalek na prvního máje a síťka na plankton byla skoro zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:18 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
Já sehnal monofil ve Velké Meziříčí, všude poblíž mi tvrdili, že už se nevyrábí. Uhelon je dobrý jenom na špičku a to jenom na prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: motýlek
Když jsem se podíval na internet, tak metr monofilu vychází zhruba za stovku. Ohnout kruh z hrubšího drátu kolem kbelíku zvládne každý trochu šikovnější mužskej a nasadit to do hliníkové trubky i ten méně šikovný. Pak se tam zboku vrtne malá dírka, protáhne šroubek, aby ten drát v trubce ukotvil a celkem slušná síťka na plankton asi za dvě stovky je hotová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:59 Muž motýlek [275] – síťka
není to sice nejlevnější, ale dá se docela dobře použít síť na motýly ... u Kabourka ... ale musí se vždy zavčasu usušit - není na vodu moc odolná ...
ale i ta punčocha je nouzovka - před šedesáti lety jsem nic jiného nepoužíval :-) :-) :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Xif
Dámská punčocha je jenom na hrubé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:21 Muž powery [250] Re: Maq
uhelon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Monofil. Mlynářské hedvábí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:20 Muž Xif [336] Re: Maq
Za mého mládí to byla dámská punčocha. smich
Dnes je to monofil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:13 Maq
Prosím, jak se jmenuje materiál, který se používá na síťku pro lov planktonu? Rád bych si ji zhotovil, ale nemůžu nic vygooglit, protože nevím jak se ta tkanina jmenuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 10:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jak která sada. Já mám jenom tři hrubosti, ale nejsem zase tak moc velký akvarista.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 10:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Irbis191
Je jich pět velikostí hrubosti takže zároveň krmivo vytřídíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 17:48 Žena Irbis191 [13] Re: LiborSprysl
a v tom sítu se zachytí buchanky nebo protečou? Je hrubé nebo jemné? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 15:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Irbis191
Co zkusit třídící síta na lovené krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:32 Žena Irbis191 [13] – Jak mrazit?
Ahoj, mrazím buchanky ale vždy tam mám víc vody než buchanek. Ne že by mi to vadilo, ale je tam opravdu led a pár buchanek. Lovím je tak,. že skleničkou nebo kbelíčkem nalovím buchanky a přeleju to přes síto do vody, pak tu vodu zase přeleju přes hadr a ten hadr pak vymáchám v krabičce. Jenže se mi tam vymáchá jen pár buchanek. Síťku nepoužívám, protože u nás na rybníku je spoustu nečistot...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 22:26 jakubkofi – mňam.... !!!
moje rybky mylujú živé štavnaté chrumkavé vláčne komarie larvy .... :-P :-P :-P vždy čerstvé ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 10:11 0 Re: tasidele
Nitěnkami jsem krmil jen , když byly živé a až po několika dnech po přinesení za velmi časté výměny vody (pročistí útroby) s použitím preventivních léčiv např. Multi Medikal. Mražené jsem nikdy nepoužil a za vhodné krmení to nepovažuji . Kdo chce , atˇ si ověří sám následky po nakrmení mraženými nitěnkami (nějakou dobu se nemusí nic dít) , ale doporučuji vzpomenout si na pocity , kdy po některém jídle stráví člověk více svého času na WC. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 23:03 Muž SAA [9] Re: tasidele
Mražené nitěnky jsou kaše, dají se s ní krmit pancéřníčci. Obecně červi by se měli špatně mrazit. Ale proč kupovat mražené nitěnky, které jsou taková kaše s bahnem, navíc není jisté co to s rybama udělá, když za poloviční cenu máš patentky (u těch samozřejmě riskuješ, že se s nimi ryby zadusí a nebo ve výjimečných případech mohou způsobit problémy se zažíváním u některých druhů ryb). Ideální krmivo asi neexistuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 22:39 Usine Re: tasidele
Už se moc lidí takhle napálilo. Pokud si je zamrazíš sám a čerstvé tak to asi nebude problém, ale koupené určitě ne vyjde ti z toho jenom červené bláto, zřejmě končí jejich životnost tak je dají zmrazit a takhle to dopadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 22:27 tasidele Re: vaclav
Chcel by som sa spytat, preco sa nitenky nedoporucuje mrazene? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 19:27 Usine Re: Novypes
Dafnie pokud jsou moc velké tak ne, chce to něco menšího, Třeba ciklops, artemie, maina. Nítěnky jen živé a ještě na drobno nasekané. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:32 Novypes
a ještě jsem se chtěla zeptat, co všechno je v té 4 kombinaci? A jsou dafnie (mražené) a nitěnky vhodné pro potěr živorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 17:11 0 Re: guest
Máš opravdu chmurnou budoucnost , když tak odsuzuješ dnešní dobu . Chovy bezpečného živého krmiva ( myšleno bez akutních nákaz nemocí a cizopasníků ) je stále ještě reálná možnost , jak obstarat našim chovancům přirozenou plnohodnotnou stravu . Tou "průmyslově" i doma z koupených surovin vyráběnou , bych si tak stoprocentně jistý nebyl. Rozhoduje například i to ( a chovatel u toho nebyl ) , čím se ošetřovaly plodiny a co konzumovali živočichové ,z nichž se krmivo vyrobilo. Navíc , když to třeba není určeno lidem. Pesticidů , těžkých kovů a ostatních jedů je všude dost. Je známo , že DDT koluje po celém Světě ve všem živém. Ty roje hmyzu o kterých jsem přece psal , jsou výživné a zatím mi z toho ryby neonemocněly. Napadá mě , že je ztrátou času reagovat na některé dotazy . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 14:21 Usine Re: Avona
Nitěnky se jako mražené krmivo nedoporučuje. Všechno ostatní ano.( dafnie, ciklops, maina, pakomáří larvy, patentky, atd.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 11:02 Žena Avona [107] Re: guest
Ahoj, dovolím si taky přispět..já mraženým už nekrmím, jednou jsem se spálila, otrávila jsem nitěnkami všechny neonky v bývalém akva, nikdy nemáš jistotu, kde je loví a je hodně velké riziko, že si dotáhneš do akva nějakou škodlivinu. Jedině z prověřených zdrojů a hodně opatrně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 10:03 guest Re: Novypes
No nevím,ale v dnešní době bych si netroufnul krmit nějakým živým krmením bez předem ověřeného zdroje výskytu.Jde hlavně o nemoci,a ty já tůze nerad :-D.Je dost alternativ,jak krmit dobře,výživně a hlavně bezpečně ryby.Jsou to sice krmiva dražší,ale bez jakéhokoliv zdroje nákazy,a o to jde především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 08:47 Muž SAA [9] Re: 0
Nejen pro „Zera“. Píče se nitěnky, nikoli nííííítěnky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 17:58 lipli Re: Novypes
Vyzkoušej co jim chutná. mě třeba odmítali jíst granule. Z mražený existuje čtyřkombinace, tak vyzkoušej to. Krmit je lepší několikrát malými dávkami. Pro býložravý rybky můžeš přidat okurky, spařený saát, špenát. Stačí? Nebo máš na mysli konkrétní značku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 12:45 Muž Horác [3942] Re: Novypes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 12:14 Novypes Re: 0
pro jaké ryby jsou koretry? a co to vůbec je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 12:06 0 Re: Novypes
Nej živé jsou: larvy jepic , pakomárů-je víc druhů , komárů , vznášivky-vyskytují se jen "někde" a různé podobné buchanky , nitěnky-potěr po nich rychle roste , též do sít´ky odlovené roje drobného hmyzu - možno pozorovat po různu nad terénem za klidného počasí nejčastěji v podvečer (podchladí se v mrazáku v igelitovém sáčku , než se vysypou na hladinu ) , dobré jsou i menší všelijaké hrotnatky a větší ryby možno krmit rozdrcenými malými akvarijními okružáky , taktéž banánové mušky octomilky ryby s chutí požírají . Živorodkami velmi oblíbená potrava je velmi jemná chomáčky tvořící řasa-ovlivnˇuje tělesnou zdatnost. Ze zamraženého krmiva (zamraženo do zásoby ve tvaru plátků , nebo kuliček ) se mi osvědčilo strouhané (mražené) srdce do něhož přimíchávám čistý špenátový protlak a lze přidat i hladkou sojovou mouku , ale pak je nutné častěji měnit vodu . Za špenát by snad mohl být dobrou náhradou i portulák - šrucha zelná pro své příznivé obsahové látky . :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 11:11 Novypes – Jaké?
Jaké je nejlepší živé a mražené krmivo pro živorodky?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6738-mrazene-nebo-zive-krmivo