Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cyperus helferi

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Cyperus helferi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavidDizzer
Myslím si že klidně snese u hlubší ponoření, třeba půl na půl, ale vrcholky listů musí být nad vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:07 Muž DavidDizzer [26]
Mám zkušenosti s cyperusem jedině jako pokojovou rostlinu. I přesto mi přijde poměrně náročná, jelikož i když ji máme "správně" umístěnou, tedy na souši a pouze kořeny ponořené ve vodě jako pokojovou rostlinu, nedaří se jí. Ve vodě si myslím, že bude ještě náročnější nebo bude krásná, ale jen do určité chvíle.

Myslím si, že bude potřebovat více světla i živin...
Ale dřžím Vám pěsti, ať Vám pěkně roste :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 08:51 marsz Re: fajfmen
Klasický šáchor, který se pěstuje odjakživa jako pokojová rostlina, vypadá výborně zasazený v akvárku a rostoucí nad hladinu. To je asi princip bahenních kytek, nevím. X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 22:40 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: cefallu
Ahoj, naprosto stejně jsem přišel k tomu svému. A teď prostě potřebuju vědět (a už si na to konto pořizuju malé paludárko), jak to udržet nejen při životě, ale i co dělat, aby se tomu dařilo. Holt jsem si, trouba, nechal v akvaristice něco nakecat (leta dělám cichlidy, hlavně kance - tak jsem v kytkách ještě docela dost mimo mísu)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:30 cefallu Re: fajfmen
zdravim, koupil jsem ji "omylem" v akvaristice... zatim pomalu roste, mam ji ponorenou celou pod vodou.. ale uz bych ji nekoupil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 01:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Cyperus helferi
Ahoj, chtěl bych se zeptat na pěstování téhle bahenní rostlinky. Zatím jsem o ní zjistil maximálně to, že plně ponořená umře (v prodejně tvrdili samozřejmě opak :-D ), a že jí prý vyhovuje tvrdá voda. Toť vše, když nepočítám info tady v atlasu. Máte s ní někdo zkušenosti?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 713x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6723-cyperus-helferi