Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kardinálka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Kardinálka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2023 11:04 Muž Foligno [28] – prosba o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den.Prosím vás, zkuste zazumovat kardinálku.Má na boku za skřehlemi nějakou bílou skvrnu.
Plave jakoby bokem od ostatních ale nezdají se mi její pohyby nějak malátné.
Nevím si s tím rady. Odstranit aby se nenakazily ostatní rybky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:12 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Ne, nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:10 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Děkuji no ryba o žrádlo nejeví zájem.Tak sjem se rozhodla ji utratit.Takže pokud si budu chtít nechat předepsat ten Entizol tak mám zajímt k veterináři?A aby mi ho předepsal tak tu rybu nepotřebuju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:01 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Je to pravděpodobné, že se bude jednat o nějaké střevní parazity, pokud ryba ještě žere, tak přidat do žrádla flubenol a pokud už ne, tak si nechat u veterináře předepsat entizol a ten pak aplikovat jednu(250 mg tabletu) na 20 litru a na každých 100 litrů přidat jednu tabletu, po třech dnech odkalit, vyměnit polovinu vody a dát tabletu na 100 litrů a po dalších třech dnech zopakovat. Léčit celou nádrž. Další varinata je postiženou rybu šetrně utratit a mít ten entizol připravenej k použití, kdyby se vyskytl problém u jiných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:51 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj,u jedné kardinálky se mi objevila z obou stran na boku taková jakoby ranka.....Take jsem si všimla že má průhledné výkaly.Jsou to vnitřní paraziti?Nebo jak to léčit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 18:16 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: RAP
Jo takhle vypadají :-) no uz došel a uz nemám obal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:59 RAP Re: Annabell
oni hnednou jen jakoby dole a maji to jen samci
Fotka by řekla víc. Podívej se na fotky v atlase. rybicky.net/obr/ryby/max/5901.jpg
Co je to za přípravek? U většiny léčiv je návod, jak ho používat včetně dávkování při případné výměně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:46 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Yirka
Děkuji a oni hnednou jen jakoby dole a maji to jen samci.
Mám měnit vodu?Ale to budu odstraňovat pripravek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:46 Muž Yirka [9126] Re: Annabell
I kardinálky, tak jako spousta jiných rybek, blednou či ztrácí vybarvení když jsou v nepohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:45 RAP Re: Annabell
K.čínská je normálně do hněda.
Teď je to na ní, za předpokladu, že mimo protiplísňového přípravku udržíš v karanténě kvalitní vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 14:31 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj prosim pomozte rychle!U jedne kardinalky čínské jsem našla ze ma nahoře na oku vypoukle místo a asi tam ma plíseň.Mam ji v karantene a dala jsem přípravek proti plisnim.Prosim da se ji pomoct.
Jo a ještě je normální ze kardinalky hnednou??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 12:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Kardinálky - za 4 dny dvě mrtvé
Mám otázku. V atlase se píše, že kardinálkám nevyhovuje dlouhodobě teplota nad 24°C. Před asi dvě týdnama jsem zvedl topení v akvárku na 24-26°C a teď si dvě kardinálky odpluly do vod mimo náš svět. Otázka zní, jak můžu chápat pojem dlouhodobě? Pro mě osobně by to byl cca měsíc, u těchto ryb dlouhobě může být těch 14 dní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 12:34 Žena bucliik [99] Re: reg
jak pořád zapínáš a vypínáš světlo? ráno ho zapneš a večer vypneš, ne? nebo to děláš jinak. Dej jim čas, zvyknou si, teď jsou asi ještě vykulené z převozu. I moje rybky se rády schovávají v listech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 22:14 Agis Re: reg
To bude asi tim jak jim furt zhasinas a zapinas svetlo tak nahle..musis postupne..u nekterych rybicek muzes zpusobit i trvalý šok!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 15:43 reg Re: 0
Ale všude píší že 9 až 12 kardinálek stačí:(..

Monžná jsou pořádat zmateny,páč jsem je dostal včera:)..a u toho pana něměli kytky proste nic..a u mě to maj tak nevim:(
a nevadí že jsem jim ješte nekoupil světlo??...nebojí se třeba že jim pořad rosvicuju a zasínam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 12:24 0 Re: reg
Fotka k příspěvku Samostatně v tomto počtu jsou plaché. Starej se jim o čistou vodu!

Snímek mých kardinálek čín. - 'GOLDKY' v plastové odchovné nádržce (50l). Tyto jsou už v prodejní velikosti (přes léto byly venku v jezírku) a mám i další mladší z vlastního chovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 14:36 reg – :(
Ahoj,mam 12 kardinálek je to dobry nebo by to chtělo přikoupit?,

ale mam ješte jeden problém,když vejdu do pokoje koukam do akvárka tak prostě se schovavají za kamen nebo do:(...nevim jestli se mi bojí,nebo co?...poradte prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 07:47 Muž Yirka [9126] Re: irča
Kardinálky jsou nezmaři co vydrží hodně. Určitě to dobře dopadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 22:04 irča Re: Yirka
Zatím jsem použila preventin a sůl.
Po odlovení vypadá rybka lépe, nebyla zalezlá, ale pěkně si plavala akvárkem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 19:15 Muž Yirka [9126] Re: irča
Jestli se jedná o zjevné poškození, chtělo by to protiplísňovou prevenci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 14:57 irča Re: Yirka
Momentálně nemám, jak je vyfotit... :-(
Okraje toho co zbylo z ploutviček jsou bělavé, vypadá to stejně, jako když betám dorůstaly potrhané ploutve..
jedna kardinálky jde do karantény, má nějaké zvětšené oko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:35 Muž Killer [133] - SumciRe: Yirka
mě na sebe neútočí, mam jich něco přes 10, mam obyčejnou formu a jsou s čichavcema a parmičkama čtyřpruhýma, jsou bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:45 Muž Yirka [9126] Re: irča
Doporučuji se podívat na to "poškození" pozorně třeba přes lupu. Nerovnost okrajů u těchto rybek je i u nezávojových forem normální a vypadá jako vykousnutí. Mám jich taky pár a asi tři to vykazují. Rozhodovat musí okraje vykrojení, které by pod lupou byly vidět jako poškozené. Jinak 3ks je dost málo, mají příliš času se sobě věnovat, chtělo by to mírně rozšířit hejnko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:29 oldkiwinka Re: irča
Udělej fotografii, takhle se špatně radí... Tím pádem, jak nejsou závojový, tak by je nikdo okousávat neměl. Že by to zvládla jedna kardinálka, tomu nějak nevěřím... Rozpad může napadnout třeba jen oslabené rybky, ovšem časem to může postoupit dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 23:13 irča Re: oldkiwinka
docela obyčejné kardinálky, myslim, že 2 samečci a samička, a jeden sameček je šikanuje...jestli je to možné.
kdyby to byl třeba rozpad ploutví, mělo by to celé akva, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 21:49 oldkiwinka Re: irča
Byly to závojnaté kardinálky? Halančíci a parmičky čtyřpruhé občas mají ve zvyku si ďobnout do delších ploutví závojových rybek. Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 21:03 irča – Kardinálky čínské
Ahojky,
mám společenské akvárium - parmičky, dánia, halančíci, beťák.
A samozřejmě kardinálky - jsou tři a poslední dobou mi dělají starosti.
Dvě ze tří mají totálně okousané poloutve (paprsky vypsdají docela normálně)... ta třetí je v pořádku.
Ty ploutve mě docela vyděsily, nemůže to být nějaká nemoc nebo je normální, že jsou kardinálky vůči sobě agresivní?
Moc děkuji za objasnění:)
irča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 21:19 Muž Yirka [9126] Re: Květulinka
Takhle ti těžko někdo poradí, nešlo by to opravdu nafotit? Objevilo se to teď nebo to měly již delší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:51 Květulinka – Kardinálky
Kardinálky čínské gold mají nejaké hnědé tečky. Co by to mohlo být? Bohužel nejdou vyfotit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1691x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6682-kardinalka-nemoc