Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Údržba těsnění - vazelína

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Údržba těsnění - vazelína
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2021 13:40 Muž jab63 [1417] - BorneoRe: Passenger77
PAN OIL používám rok. Nezaznamenal jsem problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2021 16:45 Muž CHiP [48] Re: Passenger77
Mažu všechna gumová těsnění (O kroužky), která najdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 16:43 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Kam mazat?
Ahoj všem,
koupil jsem poprvé silikonové mazání (sprej) na těsnění ext.filtru. Chci se zeptat, co všechno byste mi doporučili namazat? Mažete třeba i přechodku hadice a plastové hubice?
Díky předem za rady.
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2020 17:55 R Muž afc1886 [14631] Re: tritrek
Nezapomeň koupit neparfémovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 16:13 Muž Yirka [9117] Re: tritrek
Úplně v pohodě. Já používám léta letoucí stolní olej a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 15:56 tritrek – Lekárnická kvalita?
Ahojte, dá sa použiť aj vazelína zakúpená v lekárni? Tá ma aspoň atestáciu a je zdravi nezávadná...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2020 23:01 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: RJ
Eheim: Spray i vazelina jsou vhodné pro použití v akvarijním prostředí :-).

PAN OIL: Vynikající mazací a konzervační vazelína.
Excelentní nízkotuhnoucí a dielektrické vlastnosti.
Fyziologicky inertní, nedráždící pokožku. Vysoce vodoodpudivá, zabraňující korozi.
Výborné separační účinky, chemická a tepelná odolnost.
Vhodná na:
Cyklo, odpružené vidlice v bicyklech, shrnovací dveře, rybářské navijáky a mušky, vodovodní kouhoutky, ložiska z kovu i z plastu, optiku a elektrotechniku, impregnaci nití v obuvi apod. ;-)
Přeji hodně štěstí,ale v počátku by jsem to dlouhodobě testoval v málohodnotném prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 14:38 Muž RJ [11] Re: Tojsouvěci
Je zdravotně nezávadná. Což je asi na úrovni marketingového popisu Eheim Spreje. Ten atest taky nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2020 21:57 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: RJ
Nechci Ti kazit radost,ale vazelinu bez lékařského,potravinářského atestu a jejího vlivu na životní prostředí,by jsem nikdy v akvapomínkách nepoužil,ale držím pěsti,aby se s časem použití nedostavily negativní následky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 17:37 Muž RJ [11] – Silikinová vazelína
Dneska úspěšně použito PAN OIL silikonová vazelína
www.pepebike.cz/…

a Eheim Classic 2213 je zase tichý!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 13:11 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: hadravam
Můžeš,nanes vazelinu (pomocí např. ušního šťouchátka)z obou protilehlých stran na kulové ventily v uzavřené poloze,následně ventily rozhýbej pákou uzávěru,až to půjde úplně lehce, tak v otevřené poloze pročisti celou průtokovou část hadříkem od přebytků vazeliny a propláchni ji pod tekoucí vodou a uzavři adaptér před instalací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 11:06 Muž hadravam [11] Re: nekdo
a ješte dotaz když nemám ten sprej ale jenom tu vazelínu mužu mazat ty kulaty ventily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 23:23 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: nekdo
Jj,asi tak nějak potlesk ,hlavně nezapomenout,že uzávěr se má dát ovládat jedním prstem,kulové ventily se musí mazat z obou stran a nezapomenout prostříknout ovládací mechanizmus hlavy a před zpětnou instalací rozpohybovat.Pokud dojde k nehodě,je vhodné odpojit filtr od hadic,sundat hlavu,vylít z ní vodu,umístit ji na měkkou podložku,aby nedošlo k poškození její spodní části a pokračovat ve snaze o uvolnění adaptéru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2020 20:19 Muž nekdo [353] Re: hadravam
já to stříkám všude dovnitř (ve smyslu do ventilu) sprejem bez brčka, pak nasadím brčko a cpu to dovnitř sprejem všude, kde je nějaká díra, kterou se to dá nacpat dovnitř, pak to nastříkám brčkem do toho místa, kde je ten regulační ventil a promažu vazelínou jen ta těsnění a ta místa kolem nich (prostě to namažu na prst a otřu s tím ty gumičky a je mi jedno, kde všude okolo je to ještě upatlaný). pak nasadím adaptér zpět a protože tam mám přístup jak k penězům, tak po otočení regulátorem to ještě vyfoukám u regulátoru z druhé strany a trošku s ním zavrklám. Víc toho na adaptéru nedělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 15:58 Muž hadravam [11] Re: Tojsouvěci
děkuji takže mazat i nejak zevnitř a celé na povrchu? mám uplně stejnou vazelínu jako ty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2020 22:47 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: hadravam
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pořádně!Pokud z přiložených snímků není něco jasné,tak dotazy rád zodpovím.Na fotce rozebraného adaptéru jsou detaily,jak to dopadá,když se zanedbá údržba a dojde k zatuhnutí ventilů. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 11:53 Muž hadravam [11] – mazání
Nevím jak se zeptat ale jak mazete ten ventil Profesionel 3 prosím o upřesnění

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2019 23:38 Miroslav – vazelina Eheim
Padnul tady dotaz na nahradu vazeliny Eheim.Nemam rad tuhle predrazenou znacku a davat za vazelinu na bazi silikonu takovou ranu je zlodejna.Silikonová vazelína MasterSil 80 ml.Stoji kolem 90-100KC,pouzivam na dva filtry pravidelne na tesneni a vubec se stim neparu jestli jde neco dovnitr a tercovci neprotestujou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 21:15 Muž jarovo [1695] Re: Sára73
ahoj ohľadne tesnenia - doporučujem ho vybrať z filtra a uložiť do sáčku tak aby nebolo deformované a ani ničím zaťažené - pri dlhodobom stlačení dochádza k nevratným deformáciám - potom netesní
- na životnosť tesnení má vplyv teplota - hlavne ta vyššia a svetlo - hlavne zložky UV
- na namazanie sa používajú špeciálne mazivá takže nejaký olejíček ti nepomôže
- ako v každej "gume" dochádza aj tu k prirodzenému stárnutiu - strate elasticity, takže kupovať nové pre stríčka príhodu za pár rokov nemá význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 21:47 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sára73
Jestli to je ten JBL tak bych zvolil ten postup č. 1
Jestli to je ten ŠUNŠUN, tak ten bych uklidil bez čistění do té žluté plastové uschovávací skříňe co máte jistě před domem (jsou na každém rohu) smich
Ne vážně, nevidím důvod proč by to těsnění mělo "zpuchřivět", ale namazání nějakým neagresivním olejíčkem pro klid duše asi neuškodí (mě přijde zbytečné) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 16:51 Žena Sára73 [68] – odstavení-uskladnění filtru
Ahojky....nenašla jsem vhodnější téma, tak snad neva, že píšu sem.
V jednom ze svých akvárek budu měnit filtr....vnější za vnější, ten odpojený si chci nechat jako záložní, pro strýčka Příhodu. Jak ho nejlépe uskladnit? Moje idea je taková, že bych ho vyčistila, včetně rotoru, nechala vyschnout a pak pořádně namazala těsnění vazelínou a skladovala zavřený (bude bez filtračních náplní) nebo by bylo lepší těsnění úplně sundat a mít ho třeba extra v igelitovém pytlíku??
Nebo je lepší koupit náhradní těsnění a kdyby bylo potřeba filtr zprovoznit, tak dát raději těsnění nové? Jde mi o to, že kdyby ho bylo náhodou potřeba zprovoznit "teď hned", tak abych se nedočkala toho, že třeba poteče.
...Filtr je v provozu cca půl roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 18:03 Muž Vladik [16] Re: jethro
Nezbyde ti nic jiného, než filtr otevřít a vizuálně zkontrolovat, kudy voda prosakuje. Účelem vazelíny je udržení těsnění v dobré kondici. Neslouží k utěsnění spoje.
Před otevřením se ale pokus identifikovat místo průsaku. Například přiložením papírové utěrky. Voda může unikat nejen mezi hlavou a nádobou, ale i u hadicového adaptéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 19:34 Muž jethro [7] – těsnění sun sun 703 A
Zdravím,mám tento filtr v provozu 1 rok a začal protékat,nikdo sním nehýbe a třeba pár dní je dobréj a potom zase voda,přiznám se že jsem ještě nemazal gumové těsnění,může to béjt příčina?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2018 10:02 Muž LukšaNM [309]
Tohle by asi taky mohlo stačit, nee? Je přeci jen o něco levnější... ;-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 09:57 Muž LeRi [315] Re: vagascan
No ona úplně bohatě stačí tato vazelína ;-) www.docsimon.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:18 Muž vagascan [0]
Po prdnuti tesneni pri kazdej udrze filtra som skusil vazelinu - Lukosan M 14... je to 70g tuba za 7 e... tesnenia ma stali 0,5 e ... mylsim ze je ekonomickejsie menit pri kazdej udrzbe tesnenia ako ich mazat vazelinov :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 15:45 Muž čert [3] Re: odikcz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 14:56 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Ta vazelína z lékárny (samozřejmě bez jakýchkoli přísad) je naprosto neškodná pokud s ní těsnění jen oživíš a nebudeš dávat nějaké větší vrstvy. Používal jsem ji dlouhá léta a žádná z ryb si nikdy nestěžovala a to jsem to mazal i u filtrů které byli u terčů a podobných choulostivých rybek. Vlastně ji používám stále i když teď už více preferuji konzervační sprej od Eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 14:26 Vladik Re: odikcz
Jako náhradu používám silikonovou vazelínu od Technisubu. Mají ji v každé prodejně potápěčských potřeb:
www.esnakesub.cz/…
A nebo si dojeď do Pardubic pro potravinářskou silikonovou vazelínu:
www.bahnik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 09:05 Muž odikcz [114] Re: Silent
O pár příspěvků níže právě mi přišlo, že tu lékařskou zrovna nedoporučují. Ale jinak poměr dostupnost/objem/cena je super :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2015 08:50 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Obyčejná čistá kosmetická vazelína z lékárny. Samozřejmě bez jakýchkoli přidaných látek. Navíc je za pár korun. Např. www.lekarna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 08:47 Muž odikcz [114]
Existuje nějaká běžně sehnatelná náhrada eheim vazelíny za normální cenu, která nebude škodit těsnění, ani akváriu (rybám, ...)?

100Kč za 5g mi přijde dost, ale pokud by to opravdu vydrželo na celou životnost filtru. Problém je, že v žádné akvaristice v HK jsem ji neviděl. A objednávat z internetu za 100Kč + 100Kč poštovné (i přesto, že to určitě pošlou levnou obálkou) mi už přijde opravdu příliš.

Je teda možné v běžném životě najít vazelínu shodného složení/vlastností? Hobby market, lékárna, auto, elektro, vodoinstalatérství, ...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2013 19:42 Žena lucie.aqua [511] Re: kraťas
Není! Je to ropný produkt, směs uhlovodíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:55 R Muž romant [27977] Re: kraťas
To jsi mě dostal, nemám se teď na co podívat, nemám žádnou tubu doma. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:35 kraťas Re: romant
vazelína z lékárny je silikonová?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:14 R Muž romant [27977] Re: kraťas
Buď tou co dodává eheim a nebo zakoupenou v lékárně, to je prověřený, tedy vazelínou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:13 kraťas – silikonová vazelína PANOIL
zdravím, chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti se silikonovou vazelínou Panoil. Dá se s ní mazat těsnění u filtru Eheim? Psal jsem dotaz na Panoil, ale jestli to rybičky přežijí mi nezaručí.
Jakým olejem nebo vazelínou mažete těsnění?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2012 12:54 Muž kortezhugo [983] Re: Mejlan
Mna tak este napadlo ked ide o to vazelinu.Tak ono sa to pouziva aj vo vodovodnych bateriach.Ked kupite novu tak tam to aj vidno. :-)
A ked z toho mozeme pit? a napustat vodu do akva? -tak v pouziti nevidim problem.
www.stavebnachemia.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 07:33 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Mejlan
Také existuje od Eheimu akvaristická vazelína přímo na filtry. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:33 Muž Mejlan [2] Re: Sid
pokud postačí lékařská jsem ještě radši, děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 20:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: OP
Raději za pár peněz lékařskou vazelínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:40 Muž Shrimpman [36] Re: Mejlan
Moc bych to nepokoušel, přece jen od maziva na bicykly bych čekal jiný vlastnosti než zdravotní nezávadnost. V nouzi bych už teda radši použil třeba indulonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:31 Muž Mejlan [2]
Dá se na gumové části filtrů použít i silikonová vazelína z cykloobchodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:52 Muž ghostik [81] Re: George
Eheim vazelinu jsem si tez zakoupil. Vymackl jsem ji do male strikacky a mazu s ni kazde druhe rozdelani ( 1x za 14 dni ) predfiltru a jednou za pul roku filtr. Na strikacku jsem nasadil nejmensi jehlu co jsem doma nasel a na tesneni vymacknu kolem dokola jen housenku cca 0.2mm tlustou a rozmaznu to po tesneni. Dle toho jak ubiva tak to male baleni budu mit do konce zivota ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:23 Muž Horác [3942] Re: Honza
Tak pokud to bereš takhle, tak to ani nemusí jít do lékárny ... Stačí, když sáhne do špajzu ... pro máslo, sádlo nebo slunečnicovej olej ... ty taky "neškoděj lidem" ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 14:39 Peterson Re: Honza
Nejde ani tak o rybičky, ale o materiál těsnících prvků. Jak je známo všechny tuky reagují s gumou, proto se na mazání různých gumových prvků může použít pouze silikonová vazelína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 14:34 Honza Re: George
Já používám lékařskou vazelínu. Můžeš jí sehnat v lékárně. Je neškodá lidem rybičky to zvládnou taky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 12:14 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: George
Fotka k příspěvku Vazelina silikon na muškařské šňůry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 11:52 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: George
Ako tu už bolo spomenuté. Vazelínka od Eheimu je v dostatočne veľkom balení. Tesnenia sa nepretierajú dennodenne, ale zhruba 1 až 2x za rok jemným filmom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 11:10 Štěpán Re: George
Tady jde jenom o tenký film na tom těsnění, z hlediska prodloužení životnosti těsnění je jedno, jestli je ten film tlustý setinu mm nebo desetinu. Úplně stačí, aby se to těsnění tím silikonem jenom lesklo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3384x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6635-udrzba-tesneni-vazelina