Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmení na Opavsku

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Živé krmení na Opavsku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 22:11 Žena jakuka [3]
Zdravím, já dnes byla poprvé v Ostravě u vlakového přejezdu směr na Polanku-nějaký ten rybník. Zprvu to vypadalo, že nic nenajdu, ale pár kousků čehosi kulatého se našlo. Připadalo mi to ještě malé, čerstvé vylíhlé. Prosím, kdy je nejlepší doba na lov- brzy ráno, při horku, po dešti? Nemám s tím zkušenost. Můžete mi také poradit, čím to chytáte? Já měla na cedníku silónku, ale bylo to o ničem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.03.2016 14:16 Habrus
Zdravím vsechny , potreboval bych poradit kam aktualne na zive krmeni ? Bruntalsko a opavsko . predem dekuji za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 12:58 beki
Ahojky,prosím vás kde to ve Slavkově je?trošku presněji děkuji za informace beki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 06:46 jamajcan Re: LiborSprysl
Markéta určitě néé!!Ale po takovémto nájezdu minulý rok,se to tam pořádně nevzpamatovalo do konce sezony.Po nás potopa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 06:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Že by Markétka chodila na dafnie s čerpadlem? coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 06:37 jamajcan Re: Raviolka
Jestli tam načapám,zase idioty,kteří tu lokalitu budou devastovat tím,že dafnie budou čerpat hasičským kalovým čerpadlem po metrácích a po jejich nájezdu tam bude prd,tak jim to čerpadlo narvu do p....e a hodím mezi ty dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raviolka
Není to sice blíž Ostravě, spíš k těm obrovským dafniím, lovil jsem včera na zahradě a musím říci něco podobného...tak obrovské dafnie jsem také ještě neviděl. Ale naštěstí spolu s nimi i spousta drobného...Že by byl letos rok na taková hovádka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 23:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Raviolka
Já dnes taky byl na lovu, tu na jihu.
Před týdnem Dafnie sem tam drobná byla, ale dnes jak píšeš taky jsem myslel zprvu že dno. Naštěstí jsem si uvědomil že na přepadu je hloubka a dno nejde zvířit.
Dafnie jsou též hnědé a největší kousky mají kolem 4mm. Viděl jsem kdysi i větší o dost větší.
Tady naštěstí je velikostně všeho dost, takže všechny velikosti sít na třídění byli něčím zaplněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:43 Žena Raviolka [2148] – Slavkov
Slavkov včera: dafnie obrovská, takovou jsem (ani tam) nikdy ještě nelovila a NEVIDĚLA!! Aby se mi rybičky nezakuckaly, šla většina úlovku do mrazáku :-D Třikrát jsem vyklopila síť zpět do vody nadávajíc, že jsem asi nabrala dno - až počtvrté mi to přišlo podezřelé a "vyvrhla" jsem obsah do vědra a ejhle - fakt dafnie, ale veliká a hnědá, nikoliv červená. Kdo máte větší ryby, upalujte tam, jsou to žně ;-). Zažila jsem tam mnohem vydatnější lovy, alo tohle jsou fakt obryně mezi dafniemi. Po přecezení jen málo drobnějšího planktonu a spooousta prachu, takže pro krmení drobných (ne prťavých) ryb nic moc.

Každopádně zdravím Opavu ahoj

P.S. Kdyby někdo věděl o podobné lokalitě blíž Ostravě, tak dejte vědět, budu vděčná pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 19:41 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
Pěkné. Já mám sice ještě něco nachytané, ale asi tam zitra ještě zajedu. Teda jestli jsi tam teda něco nechal potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 18:08 jamajcan Re: romant
Vůbec jsem to nečekal,protože letos,zatím jen jeden úspěšný lov,ale dneska jsem litoval,že sebou nemám víc transportních nádob,ale i tak,za zhruba 15min.lovu,cca.1kg. :-) Něco už je v sudu na zahradě,a ve všech akváriích to vypadá,jako na Lukulských hodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 17:58 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Tuhle fotku ukázat mejm rybám, který jsou jindy už touhle dobou zvyklý na obdobnou baštu, letos prostě zatím není, tak mě rozmlátěj akvárko. :-D Krásná práce, to budou dneska Tvoje ryby plavat u dna, jak budou mít nacpaný panděra. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 17:52 jamajcan Re: LiborSprysl
Díky :-) Tam se neoplatí,kroužit síťkou dlouho,protože je někdy problém s váhou,při vytažení :) 49°55'0.512"N 17°50'58.229"E
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Nádhera... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 17:18 jamajcan
Fotka k příspěvku Tak konečně .Biologická čistička Slavkov u Opavy.Mraky planktonu,nejvíce,Daphnia magna,Hrotnatky ,Buchanky,nějaká ta patentka.Kdo nevěří,ať tam běží :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.05.2013 14:51 jamajcan Re: Jjapan
Možná vlka,nebo rýmu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:18 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky
Tak a teď je to tam totálně mrtvé. Po opakovaných pokusech musím konstatovat, že tam nejde nic chytit sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:19 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: RBeil
Nádrže tam jsou pořád. Letos už tam lovil Jamajcan a mněl úspěch, ale chce si to asi počkat na teplejší a sluneční den. Jinak ty potvory klesají ke dnu a není to moc ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:29 Muž RBeil [174] – Odkaliště-Palhanec
Ahoj, nevíte někdo jak to tam teď s buchankama a jinými dorbnými živočichy na odkališti v Palhanci ? Přece to je jen 4 roky co tu byl na tomhle tématu poslední příspěvěk tak jestli to tam je pořád. Dík moc :-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:39 jamajcan Re: lucie.aqua
Výprava určitě bude.A všichni další účastníci budou vítáni. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:30 Žena lucie.aqua [511] Re: jamajcan
My tam jezdíme na kola, když je na jaře otevřeno pro veřejnost. Jsou tam krásná zákoutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:16 jamajcan Re: lucie.aqua
Sloužil.Ale je to už pěkných pár zim :) To zamoření určitě nebude plošné.Tedy doufám.Je to obrovský prostor,tak snad nějaké části budou O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 09:29 Žena lucie.aqua [511] Re: jamajcan
Nevím jestli je Libavá zrovna vhodná...Četla jsem, že ja zamořená toxickým odpadem, ale pokud jste tam sloužil, tak třeba budete mít lepší informace...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 09:14 host Re: LiborSprysl
Pozor ale na ochranáře. Jde o chráněné druhy a hrozí od zelenejch mozků flastr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:56 jamajcan Re: LiborSprysl
Tak túní,jezírek a lagun ,je tam neúrekom :) Stejně je to ostuda :-O Vím kde a kdy nachytat nejlepší kalamáry v Mex.zál.,Kdy a kde fotit aligátory na Missisipi,ale že kousek za Opavou můžou žit sladkovodní artemie a listonohové,o tom nemám ani páru stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Nikoliv kvůli izolaci, nýbrž pro neustálé nekontrolované "obrábění" terénu technikou i municí. Tím vznikaly tůně, jezírka a laguny, v nichž tito živočichové velmi rádi žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:45 jamajcan Re: LiborSprysl
V bývalých voj.prostorech asi díky relativně velké izolaci těch biotopů?Asi ano.To by neměl být problé zkusit zjístit.Super námět na výpravu.Máme tady obrovský vojenský újezd Libavá.Dneska už je relativně dobře přístupný a protože jsem tam nějakou dobu sloužil,tak ho docela znám.Vím,koho naverbuju ,at jde semnou.MalýLibor to má prakticky za barákem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Žábronožka se vyskytuje podobně jako listonoh na území naší republiky především v bývalých vojenských prostorech...Je vzácná. Jedna samička by ale dala asi slušnou produkci jedinců k dalšímu chovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:32 jamajcan Re: Host
Děkuju.Neřekl jsem anonymní úchyl,ale úchylné metody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:29 Host Re: jamajcan
Von ten anonymní úchyl Vám zkusí napovědět. smich
Jde o produkty firmy www.ichthyotrophic.pl a vozil je Jirka Kudrna: Aquamaster a Petrák: Aqua Petra. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:17 jamajcan Re: LiborSprysl
Určitě by to stálo za úvahu.Snad by se na nějakých asijských stránkách dala objednat vajíčka.
EDIT: tak už to mám,jen ta cena za 5000vajíček? www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Možná bude u vás jednodušší zkusit množit sladkovodní artémii....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 07:56 jamajcan Re: lucie.aqua
U nás s největší pravděpodobností asi nikde,tedy co vím.Asi bude potřeba domácí výroba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 07:47 Žena lucie.aqua [511]
Nevíte, kde sehnat živou artemii na severu Moravy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 08:46 Muž XMartin [20]
v opavě tušim že vždycky bývaly ve slavkově na těch rybnících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 22:32 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: smajlik
Co já vím, tak se chodilo k trati kousek od Rudné do Svinova. Jak je jmenuje ten rybník nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 16:27 smajlik Re: sir162
a někde v Ostravě nevíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 15:58 sir162
na petrove rybniku v krnove sou jich taky mraky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 23:04 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: jamajcan
Dnes jsem se tam byl podívat,jsou jich tam mraky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 10:27 jamajcan Re: Kuba
Zdravim! Nejlepsi a taky cely rok jsou buchanky na cukrovarskych nadrzich na palhanci.Hodne stesti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 08:51 Muž Snofrev [54] Re: Kuba
určitě by mělo být něco v každym rybníce, ale podle počasí a počtu ryb tam toho je buď málo a nebo moc

určitě něco bude v chovných rybnících, ale tam nechoď jinak dostaneš pěknou pokutu, leda byses předtím domluvil s nějakým představitelem místní organizace
a navíc teď v tý zimně nikde nic není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 08:43 Kuba – Kde na blechy na opavsku
Znáte někdo místa kde nalovit plankton na opavsku?Buchanky a perloočky?díky za tipy ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1322x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6606-zive-krmeni-na-opavsku