Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman CF 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Atman CF 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2018 19:25 Muž Mibo [2] - Amerika – Spotřeba CF-1200 - 20W
Pro ty, co řeší spotřebu. Na hlavě je udaná 32W, ale zapojením přes wattmetr Emos FTH9999 jsem zjistil spotřebu 20W po 2týdnech od spuštění. Super! Koupen 2roky použitý, odspodu nahoru dole krouzky 1l + biomolitan hrubý, uprostřed biomolitan hrubý + jemný + vata, nahoře Seachem Matrix 1l + vata.

Dopsal jsem to i do atlasu výrobků:
rybicky.net/vyrobky/919-cf1200

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 16:50 Muž LeRi [315] Re: Mibo
Nevím no když už bych to měnil tak komplet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 15:15 Muž Mibo [2] - AmerikaRe: RST
To mně to tu chviličku zarachotí i když myslím, že tam vzduch (snad) není. Tak přemýšlím, jestli koupit nový rotor (je včetně osičky a kloboučků) nebo jen osičku nebo jen rotor? :-O

Jo, ty ventily by měly být včetně těch kolen a "O" kroužků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 14:14 Muž RST [16] Re: Mibo
Ano zabrblá :-) ale jen když je v něm vzduch, třeba po čištění, ale je to jen chvilička. To že je v něm vzduch se pozná, že z rampy občas vyletí bubliny. Ventily jdou koupit ve Sklorexu v Brně, mívali i ty kolínka s "O" kroužky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 09:32 Muž Mibo [2] - AmerikaRe: RST
Hmm, po 12ti letech, pěkné. Děkuju za odpověď, krásně vysvětleno. Ta kolínka, řekl bych, že jsou vpořádku, jen někdy trochu ukápne z výpustného ventilu přímo od té páčky přiškrcování.

Gumové kloboučky jsem nevytratil.

Měl bych dotaz, když se filtr vypne a pak zapne, tak při zapnutí, asi než se vrtulka roztočí na max., tak vám taky "zabrblá nebo zarachotí" nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:05 Muž RST [16] Re: FilipF
Ten Atman mám víc jak 15 let a až na vymačkané gumičky, (čemuž se vzhledem k době provozu nedivím) sem nenašel žádnou chybu. Dnešní výrobky až tak neznám, ale podle obrázků a náhradních dílů se jedná o totožný filtr. Ke kvalitě snad toto: Až budu potřebovat nový filtr, bude to zase Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:57 FilipF Re: RST
Dobrý den,
máte možnost srovnat Váš 12 let starý Atman a ty, které prodávají dnes? Myslím tím, zda proběhlo nějaké vylepšení, zlepšení kvality, odstranění nedostatků,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 10:15 Muž RST [16] Re: Mibo
Vrtulku jsem měnil cca po 12. letech a to proto že jsem na jejím pouzdru našel prasklinu. Nic se nemaže a už vůbec ne vazelínou, vrtulka nejčastěji brblá, když se do filtru dostane vzduch. Mě to cca po 10. letech začalo přisávat vzduch přes kolínka co jsou k nim připojeny ventily. Vyřešil sem to o číslo většími "O" kroužky co ta kolínka těsní, jsou tam takové plastové podložky a ty musí, když jsou kolínka vytažená, malinko přesahovat. Dotažením horního krytu hlavy, (čtyři šrouby zespodu hlavy),přitlačí ty plastové podložky "O" kroužky do skoseného sedla uvnitř kolínka a k trubce na které je kolínko nasazené.
Ještě mě napadlo, jestli si při čištění někam nevytratil gumové kloboučky co je v nich usazená oska, správně složená vrtulka vypadá jako ta z odkazu níže.
www.aliexpress.com/…

K předchozímu dotazu - filtr mám stejně hlasitý ať jede na plno a nebo je přiškrcený, je jen nutné škrtit výstup. Při škrcení vstupu má tendenci občas přisát vzduch a pak je hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 23:21 Muž Mibo [2] - Amerika – Měnit vrtulku?
Ahoj, pozorujete někdo při přiškrcení průtoku nějakou změnu v hlasitosti filtru? Je to stejný nebo tišší?
Může mi někdo říct, kdy se mění vrtulka?. Koupil jsem filtr 2roky použity, vše ok, ale ta vrtulka pořát jaksi brblá a rachotí. Vše jsem prohlidl a vyčistil. Má se osička rotoru taky namazat vazelínou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 13:23 Muž odikcz [114] – Filtr přisává vzduch
Jak zjistit, kudy externí filtr (Atman CF-1200) přisává vzduch? Každý den s ním musím několikrát zahrkat, aby se bublinky dostali ven. Je to dlouhodbý problém (ne běžné zavzdušnení po čištění).

Myslel jsem, že byl problém v zaneseném předfiltru (příliš jemná kostka na nasávání), přes který proudilo málo vody = čímž vznikal podtlak, a tak si filtr kolem nějakého těsnění přisál vzduch (tak jsem si to odůvodňoval já a přišlo mi to logické). Ani po vyčištění se to nezměnilo. Tak jsem kostku z nasávání úplně sundal a pořád nic. Filtr jsem mimo vyčištění hmot celý rozebral a všechny těsnění namazal vazelínou (vypadali naprosto v pořádku - není jim ani rok). Už nevím jak jinak zjistit, kde je problém?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 22:48 Muž odikcz [114] Re: Tommate
A co je přiměřené? Kanistrový filtr má objem 12 litrů a každý den z něj "vyklepu" nějaké nové bublinky. Není to úplně praktické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 22:13 Muž Tommate [1] - RostlinyRe: odikcz
Ahoj, přiměřené nahromadění plynu ve filtru je v pořádku. Je to srážení rozpuštěných plynů jako např. CO2 a kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:35 Muž odikcz [114] Re: Silent
Uvažoval jsem koupit molitanovou kostku na nasávaní, aby to nenasávalo bordel do filtru. Ale stejně mi to přišlo divné, tak mě zajímalo, zda se s tím už někdo reálně setkal. Zápach není žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:23 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Teoreticky můžou biologickým rozkladem nečistot vznikat plyny jako plynný dusík (denitrifikací) nebo i CO2 případně pokud filtr funguje nedostatečně může vznikat i sirovodík, ale ten poznáš podle pekelného smradu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 13:17 Muž odikcz [114]
Může se ve velkém kanistrovém filtru nějak sám "generovat" vzduch (jinak než netěsností)? Při různých mých pokusech jsem pozoroval, jak z rostlin i různých zbytků jdou bublinky, to se ale vždy dělo když svítilo sluníčko. Filtr má tmavé stěny a je v tmavém koutě. Je umístěný celý pod nádrží. Z molitanů jsem většinu vzduchu před uzavřením vymačkal. Těsnění (i druhou stranu) jsem kontroloval, zda je ok a nejsou tam žádné nečistoty. Přesto každý den když zaklepu s filtrem, tak z něj jdou bublinky. Už to dělalo jednou předtím, tak jsem filtr rozebral a sestavil znovu (zda jsem to špatně neposkládal), ale už je to víc jak měsíc a dělá to pořád. Nic nikde neteče, nerosí apod. Tak čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 08:45 Muž acik [416] Re: jarda44
rozumný,lepsí jak nejaky stary filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2013 06:45 Muž jarda44 [1] Re: Zoidik
Tak jsem nakonec koupil nový JBL cristalprofi e901 tak doufám že bude dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jarda44
Záleží jak je starej ten filtr a jestli byl pořád v provozu, nebo zda běžel a pak měl nějakou delší odstávku, to potom je pravda, že těsnění by byly asi v háji a nastalo by, co jsi napsal. Pokud vnitřní, šel byhc do kostky akvacitu a čerpací hlavy atman. Levné a účinné. Sice trochu nevzhledné, ale když se dá před něj kočatá rostlina, tak se ztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:17 Muž acik [416] Re: jarda44
vím,že akvaristika je fakt financne narocna,jestli nechces moc investovat,tak bych radeji vazne sel do nejakeho lepsiho,ale vnitrniho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:05 Muž jarda44 [1] Re: acik
A nebo mohu mít za rozumnou cenu,ale tento filtr vůbec neznám Aquacup Druid 302 úplně nový,vím že jsem otravný,ale raději si nechám poradit protože s těmito filtry vnějšími nemám žádné zkušenosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 10:01 Muž acik [416] Re: jarda44
nekupoval bych starsi,mel bych vazne strach,radeji si 12 stovek priplatim a mam novej se zarukou... muze ti to i usetrit tisicove naklady,protoze jestli se neco s filtrem stane,tak se muzes i vytopit :) a pak muzes pocitat... U novyho se muze stat totez,ale riziko je vetsi u staryho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:56 Muž jarda44 [1] Re: Zoidik
Diky za radu a myslíš že cena 1000,- za starší s novými vložkami je přiměřená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jarda44
Měl jsem ho ve 112litrech a teď funguje ve 162l. Papírově je až na 450. Záleží samozřejmě na tom, jakou máš osdáku, nicméně i tak bych doporučil dokoupit keramické kroužky a jedny molitany. Přičemž vatu okamžitě vyhodit pryč a nahradit molitanem. Ja mam v dolním koši dva molitany, pak kroužky a opět molitan. Filtr čistím 3-4 ročně, je kránsě tichý, nikde neteče. Takže vyjma menších dodatečných investicí, můžu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:40 Muž jarda44 [1] – Atman CF-1200
Zdravím mohu mít za rozumnou cenu vnější filtr Atman CF-1200 a já mám akvárium 200L myslíte že by jsem ho mohl použít a jak je na tom tento filtr,aby jsem nekoupil něco co bude stát za prd.Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 03:37 David Re: KarlosS
To nebude Karlosi. Vidím dobře a nejsem trouba. Dno mám sesvahované k sání do filtru a vířením vody se usazeniny dostanou do filtru... Za celé 2 dva roky jsem usazeniny nemusel odsávat a taky je neodsával. Hovínko tam není ani jedno a za ty 2 roky by jich tam musela být už celá hora...Jen měním občas cca čtvrtinu vody. Usazeniny jak jsem už psal vezme je filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 20:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: David
To nechápu, jak vezme filtr hovínko ze dna z protilehlého koutu. Jestli v tomhle nebude ten zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:09 David Re: KarlosS
To nemusím, žádné usazeniny se tam netvoří. To veme filr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: David
odsávat hadicí musíš i s tímhle filtrem ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:49 David stará klasika vs moderna
Ještě malinko z jiného soudku, dříve jsem měl více akvárek (2x200lit, 2x100llit, 1x170lit, 2x50lit). Ve všech byly klasické filtry z jemného molitanu hnané klasickým vzduchovacím motorkem, asi to všichni známe, plno hadiček, škrtítek, hluk atd. Alespoň 1x za týden nebo 2 týdny bylo potřeba filtry vyčistit odsát ze dna usazeniny a dolít vodu. Práce na půl dne, ale všechny akvárka byla čistá a rybičkám se dařilo a to jsem jich měl velkou škálu i náročné na kvalitu vody jako ramirezky nebo zakrslé čichavce... Akvaristiky jsem na pár let zanechal... Před cca 2mi lety jsem si nechal udělat 337lit akvárko, koupil Filtr Atman CF 1200 a zdaleka kvalita vody nedosahuje kvalit jako u klasického molitanového filtru a odsávání hadicí... Ramirezky i zakrslý čichavci strádají a časem umírají.Z toho jsem rozmrzelý... Daří se tam nenáročným druhům jako jsou paví očka, black moly, klasický ancistrusy a pancéřníčci. V 50lit akvárku na odchov potěru mám klasický molitanový filtr usazeniny odsávám a ta voda je 100x kvalitnější než v akvárku s filtrem Atman CF 1200. Možná je i chyba ve filtračních médiích.Mám tam stejné vybavení jako při koupi, měním jen vatu. Poraďte mi někdo prosím jak i s moderním filtrem dosáhnout vysoké kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 11:15 David – Atman cf 1200 čištění
Zdravím všechny akva nadšence, tento filtr Atman cf1200 jsem si koupil cca před 2 lety. Spokojen s ním nejsem. Průtok vody se značně po dvou letech snížil, už to jen tak čurká. Vyčistil jsem vše mimo hlavy s motorkem. Určitě to musí být zanesené tam. Zkoušel jsem to rozdělat, ale podařilo si mi odkrýt je vrtulku a ta zanesená není. Pumpa na vodu se zasekla cca po roce.Poraďte mi někdo prosím, jak mám bezpečně a šetrně vyčistit hlavu filtru...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 14:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Shanep
na čtvrté fotce v tomto článku rybicky.net/clanky/894-zprovozneni-externiho-filtru-atman-cf1200 jsou vidět ventily, které jsou přímo na filtru. Oba mají "páčky" k regulaci průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 13:45 Muž Shanep [3] - AmerikaRe: O.Tom
Mám taky dotaz ohledně regulace průtoku u tohoto externího filtru. Vůbec jsem na to nepřišel. Poraďte prosím. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 00:00 Muž O.Tom [439] Re: 7dub
Nevim no, nedokažu si představit, kde by se tam braly takove ztraty. I kdyby bylo poskozene vinuti civek a nejak probijely, nebo nevim co, tak by to asi hodne hralo... 90W se prece nemuze jen tak ztratit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 21:59 7dub Re: O.Tom
Měřil jsem to klěšťákem kterej mám vyzkoušenej a vždycky to nějak odpovídá jak u PC, ledničky, konvice, zkoušel sem i čerpadlo eheim který má mít 5W a taky mělo přibližně těch 5W(0,02 A), dvě zářivky 54W připojené přes glomat taky mají reálnou spotřebu kolem 110W jen ten filtr ukazuje 0,373A. Vím že hraje roli účiník ale ten z 38 watů 90 neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 20:46 Muž O.Tom [439] Re: 7dub
Čím jsi to měřil ? měřils to správně ? 90W je trosku masakr a ani si to nedokážu reálně představit. Měřil jsem Eheim 2075, JBL e900 e1201, od Atmanu čerpací hlavu 201 a všude spotřeba odpovídala. Přesněji maximální spotřeba odpovídala uváděné, se snižujícím průtokem se snižovala i spotřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 20:14 7dub – Atman CF 1200
Ahoj, chci se zeptat někoho kdo má tenhle filtr a má možnost změřit jeho reálnou spotřebu, protože na internetu všude píší 18W na filtru je štítek 38W a v reále sem včera naměřil spotřebu 90W. Zajímalo by mě jestli to je normální nebo mám štěstí na vadnej kus. Ten rozdíl ve spotřebě je celkem velký ročně to dělá kolem 1500Kč což už je poměrně značnej peníz. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Silent
Uvidím jak to bude fungovat moemntálně a když tak bych se zařídil v budoucnu tvojí radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 09:09 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Osazení hmotami u Atmanů není nejhorší i když já bych prostřední koš vyplnil nějakou kvalitní biokeramikou (Sera siporax, Eheimsubstrat pro nebo JBL Micromec). Představoval bych si to asi takhle: spodní koš - keramické válečky, střední koš - biokeramika a horní koš - bioakvacitový přířez. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 08:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Atman CF 1200
Včera jsem si šel pro tento filtr do Akva-Tery v Zábřeze. Majitel ochotný, filtr vytáhnul, rozdělal, chtěl předvést a zjistil, že v krabici nejsou venitly. Tak si pro něj jdu v pátek. Jak tak čtu, tak jsem asi neudělal špatnou volbu s tímto filtrem. Mám sice 100l akvárko, ale filtr kupu s výhledem do budoucna, že bych chtěl akvárko 250-300 litrů, tak udělám první krok k většímu akvárku aspoň takto. Předymenzovaná filtrace je rozhodně lepší než poddimenzovaná. Náplně tam již budou a jak se zahnojí vata, tak ji vyměním za nějaký molitan nebo za co se to tady doporučuje vyměnit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 07:07 kraken Re: gennaro
Jo, Atman je značka kterou dováží JK Animals, když jsem se snažil u nich sehnat nový rotor, měli velice nevhodné chování. Tak jsem si zakoupil filtr Aqua Nova NCF-1500 a nemám problém, dokonce jsem bez problému získal i rotor do zásoby, je to také kopie eheimu a má i zhruba stejně veliké koše na filtrační média. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 00:04 R Muž Silent [5949] Re: gennaro
Výrobce je z Číny, ale specializovanou stránku Atman nenajdeš. K nám sortiment Atman dováží tuším firma JK Animals www.jkanimals.cz/… tam nějaké informace najdeš. Jinak se opravdu technologicky jedná o kopie Eheimu professionel II. Kvalita je standardní, úrovně Eheimu ovšem zdaleka nedosahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 21:23 Muž gennaro [8] - Afrika – Atman CF 1200
Neznáte někdo výrobce těchto filtrů? Nemůžu ani najít webovou stranku což mi přijde dost nestandartní. Co je pravdy na tom, že je to jen kopie dvojkovy řady Eheimů? Dík mco za případné opověďi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 19:30 Žena jalea [3] Re: matlala
filtrační hmoty je asi potřeba dokoupit že? Předpokládám,že jich bude v základním balení méně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 19:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jalea
no, vnímání hluku je relativní. Pokud bude ve skříňce, tak to slyšet vůbec není. ten můj byl ze začátku trošku slyšet, pokud byla skříňka otevřená, ale jak se zanesl povlaky bakterií, tak je už tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 19:14 Žena jalea [3] Re: matlala
a co hlučnost? Budu mít akvárium metr od postele-nerada bych aby mě budil filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jalea
ten e900 mám už 2 měsíce v provozu a nemůžu si stěžovat, média jsou kdykoliv vyměnit. Taky budu měnit, až ty molitany odejdou. Jen doporučuju horní koš z poloviny nacpat filtračn vatou, kvůli jemným částicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:56 Žena jalea [3] – Atman CF-1200 nebo JBL Cristal Profi e900????
Dobrý den prosím vás o radu. Už několikátý den dumám jaký bude lepší pořídit filtr pro mé nové 330L akvárko (čistý objem) Váhám mezi Atmanem CF-1200 nebo JBL Cristal Profi e900. U Atmanu se mi samozřejmě líbí větší filtrační objem nádrže. U JBL zase systém snadného uchycení víka,hadic a celkové řešení.U JBL se dávají jako média jen filtrační kroužky a biomolitany jestli jsem to pochopila správně. Dá se použít i Biovata, aktivní uhlí, rašelina atd??? Poradte mi prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:16 R Muž Silent [5949] Re: growel
Tak to samozřejmě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:12 growel Re: Silent
Ale Eheim bude mit asi lepsi konstrukci a bude spolehlivější, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 21:41 R Muž Silent [5949] Re: LukO3K
Velmi slušný filtr. Systém filtrace je okopčený od Eheim professionel II.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4811x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6500-filtr-atman-cf-1200