Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojivo na balkonové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnojivo na balkonové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 18:09 Muž ercan [38] Re: silviebaris
Jo jasně!
Teď sem myslel osmocote tak nejak všeobecně.......dávat......nedávat.
Jasan,to co sem psal já ideál néni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 18:06 Muž ercan [38] Re: zervajs
Jo tak!!!!!!
Jakože to zbytečně moc hrotím s tím hnojením do dna!
OK beru! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 17:20 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ercan
Stonovky hnojit dno nepotřebují, živiny berou z vodního sloupce, No já ti to určitě nevymlouvám, jen se ptám. :)
Jdu na to (u sebe) „selským rozumem“, takže mě zajímalo,(a stále zajímá), proč vyhnojovat dno, když tam vlastně (nakonec) neporoste „nic“, co by to hnojivo využilo?
U sebe jsem zvolil variantu samodomo jílových kuliček. Jen k echináčům, neb jsem chtěl využít služeb pískořek (šneků „kypřící substrát“).
Možná, že malilinko prohnojit „pro matku příhodu“. Jednou to zkusím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 16:57 Silviebaris Re: ercan
akvarijni-hnojivo.cz/… A tohle... ;-) To co tam máš pro ty balkonové rostliny bych asi do akvária nedala..Plantacote® je potřeba před výsadbou přimíchat do pěstební­ho substrátu, nebo během vegetace zapravit k rostlinám a to alespoň 2 až 5 cm pod povrch zeminy. Vynikající odolnost hnojiva vůči otěru zabraňuje mechanickému poškození granulek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 16:43 Muž ercan [38] Re: zervajs
No nic zvláštního tam sadit nebudu,jen sem chtěl prohnojit dno pro lepší růst rostlin. Tak jsem se dočetl o osmocote a chtěl ho použít. Ale teď sem teda na vážkách, jestli ho vůbec používat? Někde píšou použít a tady mě to rozmlouváte,tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 18:40 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ercan
Co plánuješ pěstovat, že chceš vyhnojit dno? Ptám se ,neb jsem to nikdy nedělal, jen k echináčům pár jílových kuliček (vlastní výroby) jsem dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 17:43 Muž Smetany [1226] Re: ercan
To co jsi sem dal ty není nejvhodnější pokud trváš na použití hnojiva do dna zkus tohle akvarijni-hnojivo.cz/… a drž se té spodní hranice. To je 1g na 1l substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 17:38 Muž ercan [38] Re: Smetany
No a teď babo raď!!!!!! smich
Ale jinak díky Pánové!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 12:17 Muž Smetany [1226] Re: Maq
U osmocote (12-14m) jsem se dočetl že doporučená dávka pro akvária je 1-3g na 1l substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 11:59 Maq Re: ercan
ercan napsal: Nerad bych otrávil ryby.
... takže bych si s tím raději nehrál, a hnojil až jestli si o to rostliny řeknou.
Problémem je mj. dávkování. Jednu kuličku na decimetr... metr dna? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:57 Muž ercan [38] Re: ercan
No podle popisu by ty granulky mělo byt taky osmocote,ale bez povlaku aby se to rychle rozpustilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:21 Muž ercan [38]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím!
Jedna otázečka.
Dá se použít toto hnojivo do akvarijního dna? www.forestina.cz/… .
Složení je stejné jako Osmocote,ale jsou tam jakési granulky a kuličky osmocote viz foto. Nerad bych otrávil ryby.
Děkuji za pomoc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 19:27 Muž dimmur [283] Re: afc1886
diky pak je to tedy jedno a vyberu dle Vaclava to s delsim polocasem rozpadu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2019 15:51 R Muž afc1886 [14655] Re: dimmur
Dům a balkón- složení: N 15 %, P 10 %, K 12 %, Mg 2 % www.hnojiva-eshop.cz/…
Zahrada- Složení hnojiva: N 15 %, P 10 %, K 12 %, Mg 2 % www.hnojiva-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 15:14 Muž dimmur [283] Re: afc1886
ja reagoval na to, ze jsem si myslel, ze poukazujes na cenu a jake mnozstvi se toho da koupit, kazdopadne tedy osmocote pro dum a balkon je nejvhodnejsi co se pomeru NPK tyka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 15:08 R Muž afc1886 [14655] Re: dimmur
Velikost balení si už snad vybereš sám, já dal první odkaz na který jsem narazil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 15:04 Muž dimmur [283] Re: afc1886
tak 300 g ale porad mi to vyjde levneji....zelatinove tobolky mam doma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 15:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Pokud to budeš kupovat v nějakém marketu tak si vyber to co má nejdelší dobu uvolňování hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 14:58 R Muž afc1886 [14655] Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 14:52 Muž dimmur [283] Re: afc1886
to je take moznost, ale kdyz zapoctu postovne, tak toho mam kilo a mohu to koupit u nas ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 14:43 R Muž afc1886 [14655] Re: dimmur
Já bych to koupil. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 10:15 Muž dimmur [283] – osmocote ke korenum
Ahoj, chtel bych se zeptat na hnojeni osmocotem do dna nebo ma nekdo dobrou zkusenost s jinym hnojivem, jakym? Chci naplnit zelatinove tobolky a ty pak dat ke korenum. Kolik jich asi dat do meho akva? Diky za doporuceni, postrehy apod
Edir: Jaky osmocote koupit a na co si dat bacha? Jaky je spravny pomer NPK?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 22:00 Pavlina Radilova Re: visek
myslis osmocote? Ja ho kupuji zde www.hnojivapraha.cz/…+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 13:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Není to náhodou osmocote www.google.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 13:33 Muž visek [75] - Tetry
schanim hnojivo costomote.nevite kde se jde obednat?u nas ho nevedou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2016 00:11 RBSC Re: NadaS
Ano.
Z hlediska obsahu těžkých kovů bude nejspíš srovnatelné s dalšími podobnými komplexnějšími hnojivy (například ten Osmocote), tudíž poměrně neškodné pro průměrně citlivé tvory.
Z popisu předpokládám, že se rozpouští jen o trochu rychleji než základní Osmocote.
Stačí několik granulek pro rostlinu, méně je lépe, když to nemáš ozkoušené pro své akvárium. Dávkování pro suchozemský trávník je v popisu rovněž napsáno(pokud máš tuto variantu). Přečti si znova jamajcanův příspěvek.


(Hypoteticky, kdybys dokonale rozpustila těžké kovy z kila směsi(za předpokladu horních limitů, které jsi uvedla) v holé stolitrové nádrži najednou(nepočítaje hlavní složky NPK, a další "balast" pro tuto úvahu) - byl by to problém. Naštěstí, ty dáš hnojivo do substrátu, dáš ho tam menší množství, budeš měnit vodu, a navíc díky dalším chemikáliím a fyzikálním vlastnostem prostředí/materiálů v akváriu nebo samotné formě výskytu rizikového prvku, je velký podíl kovů většinou vázan, či je alespoň toxický účinek zmenšen.)

Výborné stránky o výživě a toxicitě například zde:
www.golias.net/…

Další odkazy k pročtení:
www.priroda.cz/…
www.rybarstvi.eu/…
www.toxicology.cz/…

ukázky nebezpečných koncentrací ORGANISMŮM DOSTUPNÝCH těžkých kovů:
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:16 NadaS Re: RBSC
Obsah rizikových prvků
Splňuje zákonem stanovené limity (v mg/kg hnojiva, u fosforu v mg/kg P2O5 celkový):
kadmium 50, olovo 15, rtuť 1,0, arsen 10, chrom 150

Tak myslíte, že v pohodě?? A ještě kolik toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 18:45 RBSC Re: NadaS
V jakém množství? ;-)

Jedná se o formulaci, která se vyskytuje na většině podobných, kvalitně otestovaných, výrobcích. Těžké kovy obsahují téměř všechna hnojiva (ve "stopovém" množství).

edit:
eagri.cz/public/app/rhpub/etikety/etiketa_11648.pdf?id=11648
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 18:34 NadaS Re: jamajcan
No co tak čtu na obalu tak je tam arsen,rtuť a olovo :-O tak nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 14:29 jamajcan Re: NadaS
Bude to stejný princip rozpustných pryskyřic. Jen jiná obchodní značka. Bacha na poměry N-P-K.
No jasně, AgroBio Opava :) Tam bych se nebál. Prostě Osmocote s jiným názvem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 11:59 NadaS – Sedoscote
Tak jsem si byla koupit osmocote,ale dostala jsem sedoscote.Všimla jsem si toho až doma.Nemá s tím někdo zkušenost??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 11:03 kaga – Skladování Osmocote
Ahoj,
někdo tu vřele doporučoval skladovat Osmocote v mrazáku... Hned vedle Osmocote jsem narazil na Multicote 6M - zřejmě obdoba (ehm... nejspíš generikum jak by řekl lékárník :-)). V popisu se píše že na uvolňování nemá vliv vlhkost, Ph...
U podobného produktu (týž výrobce, bez stopových prvků) je na obalu přímo uvedeno skladovat v teplotě 5-25 °C, při vyšší nebo NIŽŠÍ dochází k degradaci (nebo jak to tam píšou :-)).
Takže já to do mrazáku nedám, když tak do těsně uzavíratelné sklenice spolu s (odděleně) uloženou hygroskopickou solí nebo hydragelem... (pozn: výrobce jsem požádal o zaslání přesných instrukcí ke skladování po otevření, zatím (5minut) neodpověděl)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:09 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
ty kuličky jsou z pliskyřice takže se jejich slupka bude zeslabovat v řadu mikronu za rok. uvadí že to je přirodní pliskyřice ale jaká přesně budou asi bedlivě tajit, každopadně to není material ktery se rozloží v řadech mněsícu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kofejn
Ja som jednu guličku naschvál nechal von na pozorovanie, evidentne nikomu nevadí a už tri týždne je bez zmeny coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:49 Muž kofejn [963] Re: sportsmen
Já je zatlačoval zpátky do dna, ale teď na to prdím, aspoň mi trochu hnojí do vody. Stejně mám akvarko tak zarostlé, že jsou vidět jen z boku vzadu i stonkovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:31 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: sportsmen
a jak dlouho je tam maš ? a jaky druh ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:28 Muž sportsmen [62] Re: cezarmilan
Ano, hnojivo jsem dával do lékových tobolek. Při odkalování zase takový problém není, ten nastal až při přesazování rostlin. Takže nikdo nemá s rozpadem zkušenost? No nezbývá nic jiného než ty granulky sesbírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 14:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sportsmen
Nepoužil si želatínové tobolky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:39 Muž kofejn [963] Re: sportsmen
Já spíš neodkaluju a tablety dávám až ke dnu (pod 5-8cm liaporu) a pár kuliček spolehlivě vyrejou piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:25 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: sportsmen
no ja mam v nadrži Hagen FLUVAL Shrimp Stratum to je bych řekl hodně lehky substrát jako liapor, trochu jsem stim počital tak jsem pod to dal něco jako zasobní substrát namichal jsem dva druhy pisku takovy hrubší prany a extra jemny kopany s podilem jilu 50% k tomu jsem přidal asi 10% hrabanky celkem toho bylo asi 6L tam jsem dal 45g Osmocote na to jsem dal Stratum při dokaleni neni problem protože odkaluji jen lehkou vrstvu a granulky jsou hezky v písečku
řekl bych že pokud by jsi při zakladaní nasipal na dno Osmocote a to překryl 1-2cm nějakeho písku mněl by jsi po problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:22 Muž sportsmen [62] Re: replikant33
Mám na dně liapor a zrnka se velmi lehce dostávají ven při odkalování a nebo při změně rostlin. Je docela otrava stále zapravovat žluté zrnka do substrátu. Snad se v nádrži rozpadnou rychleji. Je to úžasné hnojivo, ale to vyhrabávání je velká nevýhoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:55 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: ludvik
rok je malo ja to mam nekde v kvetinači a prazdné kuličky tam jsou pořad a už to tam je hooodně dlouho;, nehlede na to že nekteré maji učinost delši jak rok takže se nemužou rozpadnout za rok,, každopadně pokud to budeš aplikovat do zasobnoho supstrátu a na nej přijde nejaky krycí tak se to ven samo nedostane musel by si to vyhrabat a zasobní substrát asi dvakrat použivat nebudes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:40 Muž ludvik [1082] Re: sportsmen
Ty máš průhledné dno? :-) Dává se to co nejhlouběji ... šance, že se to dostane ven je mizivá (nebo by alespoň měla). Kromě toho to vypadá jak zrnko písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 15:21 Muž sportsmen [62]
Otázka pro ty, co toto hnojivo používají delší dobu. Co se stane s kuličkou po vyčerpání živin? Jak dlouho bude v nádrži ještě patrná? Na krabičce píší, že se asi za rok rozpadá. Je tomu tak? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:57 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Johan
tak jsem dal do dna 45g, tak ted se děj vule boži,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 19:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Sice to přímo neodpovídá na otázky této problematiky, ale také je to zajímavé čtení..
www.chemicke-listy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 18:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: replikant33
Ať jsem používal jakékoliv hnojivo do dna tak jsem nikdy neviděl nějaké pozitivní výsledky. CO2 a další hnojivo přímo do vody má výraznější účinek. Je to už několik let co se osmocote na Pražské burze prodává. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:10 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: vaaclav
no třeba jsi mněl naplikováno malo hnojiva, proto se snažim ujasnit si co je bezpečné a co už ne a pokud možo co nejřesněji to nadavkovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marcel G
I kdyby se nerozložily, těžko to bude něčemu v akváriu vadit. Jsou to žluté kuličky a na odlišně zbarveném substrátu by mě to sakra vadilo. Je to ale hnojivo pro ty co nepoužívají CO2 protože nějakou významnou změnu v růstu jsem nezaznamenal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 14:37 Marcel G Re: replikant33
Jo, ale nezapomeň to ještě vydělit objemem nádrže v litrech, abys dostal mg/L, což je údaj, který nás zajímá: 0,6 x 45 / 60 = 0,45 mg/L NH4 za den.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3922x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6482-hnojivo-na-balkonove-rostliny