Hnojivo na balkonové rostliny
Jo jasně!
Teď sem myslel osmocote tak nejak všeobecně.......dávat......nedávat.
Jasan,to co sem psal já ideál néni
Jo tak!!!!!!
Jakože to zbytečně moc hrotím s tím hnojením do dna!
OK beru!
Stonovky hnojit dno nepotřebují, živiny berou z vodního sloupce, No já ti to určitě nevymlouvám, jen se ptám.
Jdu na to (u sebe) „selským rozumem“, takže mě zajímalo,(a stále zajímá), proč vyhnojovat dno, když tam vlastně (nakonec) neporoste „nic“, co by to hnojivo využilo?
U sebe jsem zvolil variantu samodomo jílových kuliček. Jen k echináčům, neb jsem chtěl využít služeb pískořek (šneků „kypřící substrát“).
Možná, že malilinko prohnojit „pro matku příhodu“. Jednou to zkusím.
akvarijni-hnojivo.cz/… A tohle...
To co tam máš pro ty balkonové rostliny bych asi do akvária nedala..Plantacote® je potřeba před výsadbou přimíchat do pěstebního substrátu, nebo během vegetace zapravit k rostlinám a to alespoň 2 až 5 cm pod povrch zeminy. Vynikající odolnost hnojiva vůči otěru zabraňuje mechanickému poškození granulek.
No nic zvláštního tam sadit nebudu,jen sem chtěl prohnojit dno pro lepší růst rostlin. Tak jsem se dočetl o osmocote a chtěl ho použít. Ale teď sem teda na vážkách, jestli ho vůbec používat? Někde píšou použít a tady mě to rozmlouváte,tak nevím.
Co plánuješ pěstovat, že chceš vyhnojit dno? Ptám se ,neb jsem to nikdy nedělal, jen k echináčům pár jílových kuliček (vlastní výroby) jsem dal.
To co jsi sem dal ty není nejvhodnější pokud trváš na použití hnojiva do dna zkus tohle
akvarijni-hnojivo.cz/… a drž se té spodní hranice. To je 1g na 1l substrátu.
No a teď babo raď!!!!!!
Ale jinak díky Pánové!
U osmocote (12-14m) jsem se dočetl že doporučená dávka pro akvária je 1-3g na 1l substrátu.
ercan napsal: Nerad bych otrávil ryby.
... takže bych si s tím raději nehrál, a hnojil až jestli si o to rostliny řeknou.
Problémem je mj. dávkování. Jednu kuličku na decimetr... metr dna?
No podle popisu by ty granulky mělo byt taky osmocote,ale bez povlaku aby se to rychle rozpustilo.
0 08.05.2019 10:21 ercan [38] Zdravím!
Jedna otázečka.
Dá se použít toto hnojivo do akvarijního dna?
www.forestina.cz/… .
Složení je stejné jako Osmocote,ale jsou tam jakési granulky a kuličky osmocote viz foto. Nerad bych otrávil ryby.
Děkuji za pomoc!
Starší reakce
diky pak je to tedy jedno a vyberu dle Vaclava to s delsim polocasem rozpadu
ja reagoval na to, ze jsem si myslel, ze poukazujes na cenu a jake mnozstvi se toho da koupit, kazdopadne tedy osmocote pro dum a balkon je nejvhodnejsi co se pomeru NPK tyka?
Velikost balení si už snad vybereš sám, já dal první odkaz na který jsem narazil.
tak 300 g ale porad mi to vyjde levneji....zelatinove tobolky mam doma....
Pokud to budeš kupovat v nějakém marketu tak si vyber to co má nejdelší dobu uvolňování hnojiva.
to je take moznost, ale kdyz zapoctu postovne, tak toho mam kilo a mohu to koupit u nas
Ahoj, chtel bych se zeptat na hnojeni osmocotem do dna nebo ma nekdo dobrou zkusenost s jinym hnojivem, jakym? Chci naplnit zelatinove tobolky a ty pak dat ke korenum. Kolik jich asi dat do meho akva? Diky za doporuceni, postrehy apod
Edir: Jaky osmocote koupit a na co si dat bacha? Jaky je spravny pomer NPK?
Starší reakce
0 15.05.2016 22:00 Pavlina Radilova –
Re: visek Starší reakce
Ano.
Z hlediska obsahu těžkých kovů bude nejspíš srovnatelné s dalšími podobnými komplexnějšími hnojivy (například ten Osmocote), tudíž poměrně neškodné pro průměrně citlivé tvory.
Z popisu předpokládám, že se rozpouští jen o trochu rychleji než základní Osmocote.
Stačí několik granulek pro rostlinu, méně je lépe, když to nemáš ozkoušené pro své akvárium. Dávkování pro suchozemský trávník je v popisu rovněž napsáno(pokud máš tuto variantu). Přečti si znova jamajcanův příspěvek.
(Hypoteticky, kdybys dokonale rozpustila těžké kovy z kila směsi(za předpokladu horních limitů, které jsi uvedla) v holé stolitrové nádrži najednou(nepočítaje hlavní složky NPK, a další "balast" pro tuto úvahu) - byl by to problém. Naštěstí, ty dáš hnojivo do substrátu, dáš ho tam menší množství, budeš měnit vodu, a navíc díky dalším chemikáliím a fyzikálním vlastnostem prostředí/materiálů v akváriu nebo samotné formě výskytu rizikového prvku, je velký podíl kovů většinou vázan, či je alespoň toxický účinek zmenšen.)
Výborné stránky o výživě a toxicitě například zde:
www.golias.net/…
Další odkazy k pročtení:
www.priroda.cz/…
www.rybarstvi.eu/…
www.toxicology.cz/…
ukázky nebezpečných koncentrací ORGANISMŮM DOSTUPNÝCH těžkých kovů:
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/…
www.ncbi.nlm.nih.gov/… Obsah rizikových prvků
Splňuje zákonem stanovené limity (v mg/kg hnojiva, u fosforu v mg/kg P2O5 celkový):
kadmium 50, olovo 15, rtuť 1,0, arsen 10, chrom 150
Tak myslíte, že v pohodě?? A ještě kolik toho?
V jakém množství?
Jedná se o formulaci, která se vyskytuje na většině podobných, kvalitně otestovaných, výrobcích. Těžké kovy obsahují téměř všechna hnojiva (ve "stopovém" množství).
edit:
eagri.cz/public/app/rhpub/etikety/etiketa_11648.pdf?id=11648
No co tak čtu na obalu tak je tam arsen,rtuť a olovo
tak nevím nevím
Bude to stejný princip rozpustných pryskyřic. Jen jiná obchodní značka. Bacha na poměry N-P-K.
No jasně, AgroBio Opava
Tam bych se nebál. Prostě Osmocote s jiným názvem.
0 25.01.2016 11:59 NadaS – Sedoscote
Tak jsem si byla koupit osmocote,ale dostala jsem sedoscote.Všimla jsem si toho až doma.Nemá s tím někdo zkušenost??
Starší reakce
0 18.08.2015 11:03 kaga – Skladování Osmocote
Ahoj,
někdo tu vřele doporučoval skladovat Osmocote v mrazáku... Hned vedle Osmocote jsem narazil na Multicote 6M - zřejmě obdoba (ehm... nejspíš generikum jak by řekl lékárník
). V popisu se píše že na uvolňování nemá vliv vlhkost, Ph...
U podobného produktu (týž výrobce, bez stopových prvků) je na obalu přímo uvedeno skladovat v teplotě 5-25 °C, při vyšší nebo NIŽŠÍ dochází k degradaci (nebo jak to tam píšou
).
Takže já to do mrazáku nedám, když tak do těsně uzavíratelné sklenice spolu s (odděleně) uloženou hygroskopickou solí nebo hydragelem... (pozn: výrobce jsem požádal o zaslání přesných instrukcí ke skladování po otevření, zatím (5minut) neodpověděl)
Starší reakce
ty kuličky jsou z pliskyřice takže se jejich slupka bude zeslabovat v řadu mikronu za rok. uvadí že to je přirodní pliskyřice ale jaká přesně budou asi bedlivě tajit, každopadně to není material ktery se rozloží v řadech mněsícu.
Ja som jednu guličku naschvál nechal von na pozorovanie, evidentne nikomu nevadí a už tri týždne je bez zmeny
Já je zatlačoval zpátky do dna, ale teď na to prdím, aspoň mi trochu hnojí do vody. Stejně mám akvarko tak zarostlé, že jsou vidět jen z boku vzadu i stonkovek.
a jak dlouho je tam maš ? a jaky druh ?
Ano, hnojivo jsem dával do lékových tobolek. Při odkalování zase takový problém není, ten nastal až při přesazování rostlin. Takže nikdo nemá s rozpadem zkušenost? No nezbývá nic jiného než ty granulky sesbírat.
Nepoužil si želatínové tobolky?
Já spíš neodkaluju a tablety dávám až ke dnu (pod 5-8cm liaporu) a pár kuliček spolehlivě vyrejou piskořky.
no ja mam v nadrži Hagen FLUVAL Shrimp Stratum to je bych řekl hodně lehky substrát jako liapor, trochu jsem stim počital tak jsem pod to dal něco jako zasobní substrát namichal jsem dva druhy pisku takovy hrubší prany a extra jemny kopany s podilem jilu 50% k tomu jsem přidal asi 10% hrabanky celkem toho bylo asi 6L tam jsem dal 45g Osmocote na to jsem dal Stratum při dokaleni neni problem protože odkaluji jen lehkou vrstvu a granulky jsou hezky v písečku
řekl bych že pokud by jsi při zakladaní nasipal na dno Osmocote a to překryl 1-2cm nějakeho písku mněl by jsi po problému
Mám na dně liapor a zrnka se velmi lehce dostávají ven při odkalování a nebo při změně rostlin. Je docela otrava stále zapravovat žluté zrnka do substrátu. Snad se v nádrži rozpadnou rychleji. Je to úžasné hnojivo, ale to vyhrabávání je velká nevýhoda.
rok je malo ja to mam nekde v kvetinači a prazdné kuličky tam jsou pořad a už to tam je hooodně dlouho;, nehlede na to že nekteré maji učinost delši jak rok takže se nemužou rozpadnout za rok,, každopadně pokud to budeš aplikovat do zasobnoho supstrátu a na nej přijde nejaky krycí tak se to ven samo nedostane musel by si to vyhrabat a zasobní substrát asi dvakrat použivat nebudes.
Ty máš průhledné dno?
Dává se to co nejhlouběji ... šance, že se to dostane ven je mizivá (nebo by alespoň měla). Kromě toho to vypadá jak zrnko písku.
Otázka pro ty, co toto hnojivo používají delší dobu. Co se stane s kuličkou po vyčerpání živin? Jak dlouho bude v nádrži ještě patrná? Na krabičce píší, že se asi za rok rozpadá. Je tomu tak? Děkuji za odpověď.
Starší reakce
tak jsem dal do dna 45g, tak ted se děj vule boži,
Ať jsem používal jakékoliv hnojivo do dna tak jsem nikdy neviděl nějaké pozitivní výsledky. CO2 a další hnojivo přímo do vody má výraznější účinek. Je to už několik let co se osmocote na Pražské burze prodává.
no třeba jsi mněl naplikováno malo hnojiva, proto se snažim ujasnit si co je bezpečné a co už ne a pokud možo co nejřesněji to nadavkovat
I kdyby se nerozložily, těžko to bude něčemu v akváriu vadit. Jsou to žluté kuličky a na odlišně zbarveném substrátu by mě to sakra vadilo. Je to ale hnojivo pro ty co nepoužívají CO2 protože nějakou významnou změnu v růstu jsem nezaznamenal.
Jo, ale nezapomeň to ještě vydělit objemem nádrže v litrech, abys dostal mg/L, což je údaj, který nás zajímá: 0,6 x 45 / 60 = 0,45 mg/L NH4 za den.
Přidat reakci
[1] 2 3
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3925x