Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Trichocoronis - Shinnersia rivularis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Trichocoronis - Shinnersia rivularis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:45 Muž NIKO [527] Re: datura
Našla jsem tuhle pěknou rostlinku..., ale nemůžu o ní nikde najít informace. pěstujete jí někdo? jaké má nároky na světlo, vodu atd.?
Před zhruba 6 týdny jsem si tuto rostlinku koupil v místním Hornbachu a pěstuji ji ve své "400".
Ujala se poměrně dobře a s minimální úhonou přežila i komplikovanou (protože pozdě zahájenou a tím pádem dlouhodobou) léčbu krupičky eSHa EXITem. (Paradoxem je, že nemoc byla do akva zavlečena právě touto kytkou... :-O )
Jde o rostlinku, která v mých podmínkách přirůstá 5-10 cm týdně, přičemž jak odstřihnuté růstové vrcholy, tak původní spodní části rostlin dobře pokračují v růstu.
Oceňuji i to, že přestože mám shinersii vysazenou poměrně nahusto, stačí jí přiměřeně silné osvětlení k tomu, aby udržela i listy ve spodních patrech.
Parametry vody cca pH7, CT 20 dGH, alkalita 15 KH, teplota 25st. C.
Osvětlení a CO2 v prezentaci.
Vřele tuto kytku doporučuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:46 Muž Horác [3942] Re: datura
Pak nechápu, v čem je problém :) (informací je k mání habakuk, dokonce i v místním atlasu :o), viz
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:20 Žena datura [104] Re: Horác
díky, to byla první věc, kterou jsem udělala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:07 Muž Horác [3942] Re: datura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:02 Žena datura [104] – Trichocoronis - info

Našla jsem tuhle pěknou rostlinku ve zverimexu,ale nemůžu o ní nikde najít informace. pěstujete jí někdo? jaké má nároky na světlo, vodu atd.? díky!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 799x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6456-trichocoronis-shinnersia-rivularis-pestovani