Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Egeria najas - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Egeria najas - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 22:38 Muž Xif [336] Re: vaclav
Ahoj.
Vzdušné kořínky u stonkovek znám, jen mne překvapila ta Morovinka.
Vždy měla jen pár maličkých cca 3-4 cm kořínku a teď najednou zamořila celé aqua kořeny 20-30 cm. Dlouhých. Dokonce některé i přes 40cm.
Mně v akvariu nevadí, dokonce se mi líbí, jen mne to překvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 19:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xif
Jsou to adventivní (náhodné) kořeny a jsou poměrně běžné u většiny stonkových rostlin. Tvrdí se že jde jejich růst omezit hnojení některými živinami, nejvíce fosforem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 17:44 Muž Xif [336] – Egeria najas (morovinka dlouholistá)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím přátelé
Jako problém to nevidím ale zajímá mne, co to může způsobovat.

Egeria najas (morovinka dlouholistá)
Nikdy nic takového nedělala ale v poslední době začala vypouštět dlouhé bílé kořínky, cca 20-30cm dlouhé
Nic sem v aqua neměnil, údržba, hnojení atd.. pořád stejně,

Jo, mám jí jen jako plovoučku.
Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 16:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anakyel
Já jsem je krmil špenátovým protlakem + tu nejlacinější jemně nakrájenou mořskou rybu 1:1 nechal zamrazit a jednu kostku přidával ke každému krmení. Tak mě nechaly rostliny na pokoji. Stejně ale pokud jsem se samcovi když hlídal mladé netrefil se žrádlem do huby, když toho nechal vorval přes noc nějakou rostlinu, většinou echinodor nebo šípatku. Takže jsem si nechával jen mladé a dospělé dával pryč. Nakonec jsem se jich ale stejně zbavil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 22:12 Muž Anakyel [3] Re: vaclav
Krmený byly ryby normálně, zaúkoloval jsem bráchu, ale zapomněl dát ancíkovi okurku.... Proto házím vinu na něj, ale stejně se mi to nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 09:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anakyel
Pokud jsi těch pět dní nekrmil tak se asi přidaly i další ryby. O dovolené mě tahle rostlina vždy hodně ubude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 16:05 Muž Anakyel [3] – Egeria Najas - zmizení
Koupil jsem si egerii najas.. po nějaké době, co jsem ji pozoroval a zdála se být v pořádku jsem ji zasadil do akvária. Musím říci, že byla poměrna rozrostlá (měla cca 5-6 stonků od 10-20 cm). Další dva dny po zasazení vypadala naprosto v pořádku. Poté jsem musel odjet a když jsem se po 5-ti dnech vrátil domů, tak byla egeria pryč. Našel jsem po ní 4 malé kousky na dně akva (dohromady cca 5cm) a pár lístečků na molitanu u filtru. Kam za tak krátkou chvíli mohla de facto celá kytka zmizet? :-D Mám v akváriu i další rostliny... Předpokládal jsem, že kdyby měl ancistrus chuť snědl by spíš nějaké listy echinodoru jako posledně.. ale egeria? Chutná ancistrusům egeria tolik, že by ji za 4-5 dní spořádal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 16:45 Muž Yirka [9118] Re: Verry
Běžným rostlinám, mezi které tebou jmenované patří, by mělo stačit cca 8 hod přiměřeného svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 14:35 Žena Verry [18]
Ahoj, zakládám malé akvárium (kolem 30litrů)a jako naprostému začátečníkovi mi paní v akvaristice doporučila Egeria najas + Bacopa monnieri. Chci se zeptat, jak je to u těchto rostlinek s osvětlením (intenzitu jsem vyčetla, spíš mi jde o dobu - kolik hodin denně? Nebo pořád? :-) ) Díky za rady:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:18 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Paul
rásť bude a celkom v poho. Mám ju v 12 litroch a ešte v jednej 4l flaši a všetko v pohode. Takže s kľudom si ju tam daj X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Paul
Oni to nepsali kůli tomu, že ta rostlina neporoste, ale kvůli tomu, že na to akvárium vyroste do dost velkých rozměrů. Jak tu už bylo psáno budeš muset dost často stříhat, tahle stonkovka roste dost rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 15:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Je to poměrně rychle rostoucí rostlina a tak budeš hodně stíhat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 14:10 Muž Paul [2] - AsieRe: formik
to ne, ale někdo mi řekl že to nepůjde, taky mi to připadalo divné. Tak díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 14:00 formik Re: Paul
Myslíš, že kytka pozná v kolikalitrovém akváriu se nachází? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 12:36 Muž Paul [2] - Asie – Egeria Najas
Ahoj, chci se zeptat jestli mi bude růst egeria v 10 litrovém akvárku .
Díky za odpovědi. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 13:10 Muž Vašek [56] Re: Bin
Fotka k příspěvku Stejně tak rostli i mě. Nakonec, jsk jsem je "podepřel" Egeriií Densa a drží. Už mají cca 35cm a jdou nahoru. Já je patrně časem nahradím jen tou Densou, která se mi líbí více a hlavně je to daleko tužší rostlina, která se lépe sází.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Bin
Síce z iného dôvodu, ale pre stonovky som zobral dve mini prísavky a spojil ich silonom. Aby som ten silon vo vode aj videl a nevytrhol ho pri hrabaní sa v akva, tak som ho splietol do vrkoča pomocou akéhosi ozdobného uzla, ktorý som vyštudoval z akejsi knihy o uzloch. Takto je dostatožne hrubý, aby ho bolo vidno a zároveň dostatočne zelený, aby ho zase nebolo vidno až príliš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:19 Muž Vašek [56]
Ve čtvrtek jsem chtěl přikoupit něco rychlerostoucího. Měl jsem Egerii Densu a ta rostla rychle, leč v místní akvaristice ji neměli. Vzal jsem Egerii Naja a očekával jsem, že poroste podobně.

Od čtvrtka se ani nepohla, dnes jsem šel zkusit jestli nepřišla Densa a vzal jsem jeden květináček. Jsem zvědavej jak ta poroste.

Začínám mít podezření, že je něco špatně, když už mi neroste ani takovej plevel. Ludwiga Repens vyrostla po zakrácení na 25 cm za týden jen o 1cm. Echynodory také nasazujou sotva jeden list týdně.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:17 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Sid
no to hej, preto sa pýtam ako by sa dalo ich nejak vyviazať alebo uchytiť aby som ich mal v rohu a boli by do hora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bin
Hmmm..., to je, bohužel, jejich vlastnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:06 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Sid
sú zasadené správnym koncom, len oni vyrastú do určitej dĺžky a potom akoby boli ťažké a začnú sa naklánať až nakoniec nejdú do hora ale do plávajú do boku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 10:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bin
Zasaďte ji (správným koncem! :)) do substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 10:10 Muž Bin [144] - Amerika
zdravíčko mám túto rastlinku a už dlhšie rozmýšľam nad tím ako ju vyviazať tak aby držala v jednom trse a bola do hora, lebo je lenivá a stále padá ku dnu alebo do polky a ja by som ju chcel mať priamo do hora ku hladine a spraviť si z nej taký hustý kútik. dík za radu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 21:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: nimbo
Já jí nezasazuju vůbec. Ona se pak někde sama chytne, kde je jí nejlíp. Některé mi zakoření, některé rostou z trsu mechu. Většinu mám ale volně v trsu a jen z toho odhazuju ty přebytečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 21:14 Muž nimbo [3] – uhnívanie
Ahoj, mám s touto rastlinou menší problém. Mám ju zasadenú v substráte, jemný štrk 2-4mm, no zasadená časť mi zahníva. Inak za dva týždne mi narástla tak o štyri centimetre a vyhnala niekoľko nových výhonkov. Nejaký návrh ako odstrániť to zahnívanie a mať rastlinu zasadenú v substráte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:57 palo Re: Usine
Ale u nás sa nedá zohnať takáto rastlinka preto musím použiť ederiu najas. Ja keď idem do akvaristiky tak tam majú cca 10 až 20 rastlín a to je všetko. Takže velký výber nemám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:49 Usine Re: palo
Na to je dobré Ceratophyllum demerzum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:42 palo Re: chicko
To nevadí že pokryje celú hladinu aspoň sa možu kde skryť malé gupky pred ich hladnými rodičmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:32 Muž chicko [124] Re: palo
Poroste snad dokonce lépe než zasazená, ale docela rychle ti pokryje hladinu, ale pokud to nevadí, tak je to Ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:28 Usine Re: palo
Nemusíš jí zasazovat, poroste také dobře. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:22 palo – Egeria najas
Zdravím Vás. Môžem použiť rastlinku egeria najas aj ako plávajúcu alebo musí byť zasadená v štrku. Ďakujem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2340x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6426-egeria-najas-pestovani