Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristické nůžky

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Akvaristické nůžky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:08 Muž Mislow [304] Re: Mejtys
Ahoj, ty zahnuty nuzky se mi zdaj malo zahnuty, to by me asi vadilo, ale mozna to z obrazku neni tak moc videt a mylim se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:39 Žena Mejtys [7] – Akvaristický set
Zdravím! Kdo má zájem o pěkný setík, tak může mrknout sem. Na tak obsáhlý a kvalitní set to není až tak drahé.
www.amazon.de/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 23:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: catfish
Jáj tak, no to už chápem lepšie :-) Ale i tak nesúhlasím - používal som dlho obyčajné nožnice na papier, lebo som ani netušil, že existujú aj nejaké iné. Keď som to zistil, hneď mi bolo jasné, že ich chcem, pretože s nimi dočiahnem aj tam, kde predtým nie a celkovo je to pohodlnejšie. Záleží od umiestnenia akvária a celkového prístupu do neho, ale kto ich potrebuje - prečo nie? Za tých pár euro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 23:17 catfish Re: zervan
Zle som to formuloval, naivita sa netýka e-bay, ale akvaristických nožníc. Zbytočný výmysel za drahé peniaze. A komentujem sharfov príspevok, nie tvoj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 11:17 Muž daren [408] Re: zervan
Souhlasim se zervanem. Ostatne kdyby mel e-bay tak strasnou povest, nikdo by ho nepouzival :)

Osobne mam zkusenost, ze spis dostanu za jednu cenu zbozi 2x, nez vubec. Pokud se clovek smiri s tim, ze na zbozi ceka obcas tydny, a cast veci je treba reklamovat, protoze nedojde (co by clovek chtel, zadarmo pres pul zemekoule, ze? :-D tak se mi nestalo, ze bych nedostal zbozi nebo penize zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2014 07:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: catfish
catfish napsal: Zabudni na e-bay, je to len ťahanie peňazí z naivných ľudí... Toto by som prosil rozviesť - cez eBay som vykonal viac ako 200 nákupov a vďaka nim ušetril stovky €, tak by ma zaujímalo, v čom spočíva moja naivita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 00:14 catfish Re: Sharf
Nebud detailista, vid recept autora nad tebou - Adama. Kúp si hocijaké lacné nožnice s dlhými pákami a malou strihacou plochou. Poslúžia úplne rovnako ako "špeciálne". Zabudni na e-bay, je to len ťahanie peňazí z naivných ľudí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 13:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Nakupovanie na eBay je veľmi jednoduché. V prvom rade si treba uvedomiť, že eBay nie je obchod, je to len sprostredkovateľ nákupov, niečo ako organizátor burzy a druhom rade, že všetky weby eBay v rôznych jazykových mutáciách umožňujú kúpiť ten istý tovar (na rozdiel napr. od Amazon) a nech sa zaregistrujem cez ktorýkoľvek, prihlasovacími údajmi sa môžem prihlásiť na ktorýkoľvek iný. Keďže rozumiem anglicky a používam euro, tak pre mňa ideálny je eBay.ie. Kto nevie anglicky, ale vie nemecky, určite je lepšie použiť eBay.de a tak podobne. No a komu je bližší americký dolár, tak eBay.com. Neviem, či je možné na niektorom zapnúť zobrazovanie cien v českých korunách, ale asi nie.

Platby sa realizujú cez PayPal, síce sa niekedy dá aj inak, neodporúčam to. Teda sa treba zaregistrovať na www.paypal.com - zíde sa to nielen na eBay, ja prakticky všade platím cez PayPal, je to najbezpečnejší spôsob pre medzinárodné platby. Do PayPal je treba pridať niektorú svoju platobnú kartu (nemusí byť kreditná, môže byť aj bežná debetná "k účtu") - funguje Visa Electron, Visa i MasterCard, nefunguje Maestro. PayPal si kartu overí tak, že "stiahne" tuším 1 €, potom neskôr bude treba z výpisu karty (obvykle dostupné cez internet banking ihneď) odpísať overovací kód. To overovacie euro sa potom vráti. Tuším je už možné ísť na to aj inak - nepoužiť kartu, ale poslať si tam peniaze bankovým prevodom, niečo ako kredit, ale to nepoužívam, nie je to pre mňa výhodné, chcem platiť kartou (mám to aj lacnejšie). Pri samotnej platbe je možné zvoliť, či kurzový prevod spraví PayPal (to je predvolené, ale menej výhodné) alebo poskytovateľ karty (buď kartová spoločnosť alebo banka) - odporúčam druhú možnosť, vychádza to lepšie. Pri platbe vysokých súm si ešte pozerám, na ktorej karte mám v daný deň výhodnejší kurz. Mám tam nahodených viac kariet, takže si vyberiem podľa potreby.

Späť k eBay - takže sa treba zaregistrovať, potom nájsť tovar (pri hľadaní je dobré začiarknuť voľbu "worldwide", aby hľadal všade), kúpiť ho a nakoniec zaplatiť.

Vcelku odporúčam vykonať celý opísaný proces, zíde sa to v budúcnosti. Ale ak by to mal byť problém, môžem to objednať cez svoj eBay účet, treba mi odkazom poslať adresu.

Redaktori, prípadne prosím zvážte vytvorenie novej diskusie "nakupovanie cez eBay" pod e-shopmi a presuňte debatu tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 11:52 Muž Sharf [7] Re: zervan
Ahoj přesně ten odkaz co tu máš že si je koupil a jsi spokojený tak to je to co sháním ;)
Poradíš mě teda prosím jak objednat ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 11:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sharf
Já jsem kdysi koupil nějaké tito: www.ebay.com/… a neprostá spokojenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Netreba sa báť nákupu cez eBay. Ja som si kúpil tieto a som spokojný: www.ebay.ie/…
Ak treba nejako pomôcť s nákupom, stačí sa mi ozvať odkazom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sharf
Pouzivam tohle: www.lekarna.cz/…
Nerezavi, a vydrzi ledacos ;-) .

EDIT: Samozrejme to nejsou jedine, chirurgickych nuzek je ruznych vic (velikosti i tvarem, i zahnute kdyz chces udrzovat travnik, staci si vybrat). A jednou jsem je vymachal i v poradne silnem roztoku hypermanganu, zhnedly, ale ono je staci trosku otrit a zase jsou jak nove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:46 Muž Sharf [7]
Poraďte prosím někdo kde koupit levně akvaristické nůžky ? koukal jsem že se na ebay dají sehnat za pár korun ale nemám zkušenosti z nákupem mimo čr :/
Ví někdo o levných v čr ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2013 15:59 Muž Ad@m [1051] Re: Commander
Ja mám nožnice na papier, ktoré pred a po namočení do akvárka opláchnem čistou vodou a namiesto pinzety prsty a nikdy som s tým nemal problém :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 10:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Commander
Dle kódu zboží na tom eshopu se jedná o nůžky od Rataje, takže bych v nich žádnej velkej průser nehledal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 05:44 Žena Snowy [24] Re: Commander
Dennerle dělá nůžky do akva, ale je to dražší záležitost. www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 01:11 amrtin Re: Commander
Přesně tuhle pinzetu mám a je super:
www.ebay.co.uk/…
a i nůžkách uvažuji:
www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2013 22:19 Muž Toník [396] Re: scarabeus
Kvalitou jsou ale tyto nůžky "poněkud jinde". Stříhají sice (téměř) po celé délce břitů, ale ne hladce - drhnou. (To se ale dá přežít.)
Zato pinzeta eshop.jezirka.info/… je O.K. - má lehký chod a díky tomu citlivý, a přesto pevný, úchop. :-)
XL pinzety vyžadují vynaložit větší sílu při stisku, což může vadit při sázení drobnějších "kobercových", ale i křehčích stonkových rostlin. (Využívají se spíše v teraristice.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 21:53 scarabeus Re: Commander
Sice to neni v Praze, ale cena je slusna: eshop.jezirka.info/…
Planuji je koupit spolecne s pinzetou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:23 Muž Lucky005 [197] Re: Commander
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2013 19:17 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Commander
Tak, tak, jestli opravdu ostré a kvalitní nůžky, tak jedině ze zdravotnických potřeb, Chirana apd. Za dobré peníze opravdu kvalitní zboží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.03.2013 18:51 Muž Yirka [9126] Re: Commander
Pokud chceš zaručené, bude lepší nakoupit ve zdravotnických potřebách. Ale jinak, myslím že není třeba lpět na tom, že nůžky či pinzeta jsou čistě akvaristické. Stačí normální vhodné velikosti, po akci otřít, nechat řádně uschnout a budou sloužit desetiletí. Já mám jednu 25cm pinzetu již přes 30 let a žádné známky koroze na ní nepozoruji. (Tenkrát koupena za pár korun v papírnictví).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 18:40 Commander – Nerezové nožnice
Zdravim,rád by som vedel aké máte skúsenosti s nerezovími pomôckami,konkrétne nožnicami a pinzetami.Chcem si totiž objednať www.akvariumonline.sk/… ...asi pred týždnom mi prišla nerezová pinzeta a problém je v tom že tam nieje žiadna značka.Myslím iba obal,na nom napísana cena a v nútri v takom "obale" pinzeta.Bojím sa toho či to je vôbec nerez a nezhrdzavie. potreboval by som si totiž dokúpit aj tie noznice kt. su vlastne tej istej značky,teda žiadnej :-D vidím totiž tieto ževraj nerezové pinzety a noznice po vsetkych internetových obchodoch ale bojím sa či sa to vôbec bude dat vrátit ked tam nie je značka a sú samozrejme aj lacnejšie preto mi tak padli do oka.takže otázka je či to risknút alebo kúpit drahšie a vlastne kvalitné od JBL alebo iného výrobcu(so značkou) :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:45 Muž Goald161 [0]
na nejake sety se vykašli pinzetu si vyberes idealni kdekoliva nuzky to same hrabatko nevim co by melo byt ale zda se me zbytecne:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 22:57 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – nužky pizeta hrabatko
náhodou nekoupil si tento set. já jsem dnes poprvé zastříhával trávník v aq. a moc mi to nešlo spíš jsem to žvýkal než stříhal nůžky jsem si půjčil od manželky. nemate s tím setem co se prodává zkušenosti jak stříhají ty nůžky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 15:33 pansuu Re: maznak007
Dobrý jsou chirurgický, maj delší "madla" a krátký ostří, nerez, možno zkracovat i rybičky. Ale ta sekačka by taky měla něco do sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 14:07 Muž maznak007 [12] Re: Pet
Mam takove ty obyc nuzky, napul plastove :) co byly pribalene v krabici se strihacim strojkem. A ostrihaji zhruba jeden 10l kbelik prebytku za tyden. No proste dobra koupe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 07:25 Muž Pet [56] Re: Petr007
Já stříhám jednotlivé rostlinky nůžkami z manikůry a větší rovnou plochu ze stonkovek tvořím krejčovskými nůžkami. Je ale pravda, že dlouhé na konci zahnuté nůžky bych využil. Nicméně někdy se rád vracím ke starému dobrému zaštipování mezi prsty, které při troše zručnosti poslouží stejně. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 22:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Petr007
mam koupene chirurgicke (nerez) a je to fajn ;-) i kdyz byly trochu drazsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:55 Petr007 Re: Semi
a kdyt to není potřeba dělat nějakyma specialnima věcma to stačí vše po staru trvá to déle ale vysledek je také dobrý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:48 Muž Yirka [9126] Re: Semi
Prakticky každý E-shop nabízí buďto akvaristické nůžky nebo nástroj na úpravu rostlin. (MIGA, ZOOSHOP Šmíd atd.) Není to nejlevnější, vlastní zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:09 Žena Janica [5] Re: Semi
ahoj Akvaristické nůžky prodávají třeba v HORNBACHU, ale manipulace s nimi nic moc. Nejlepší jsou klasické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2008 15:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Semi
Já jsem takové "akvaristické nůžky" vytáhl manželce z pedikůry a fungují znamenitě. A mám to zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:50 Muž filipsi [1295] Re: deCORF OBRAEN
Opravdu hezke bonsajove nuzky jsem videl na jednom z japonskych bonsai serveru. Nadherne zpracovani, ciste linie, damaskova ocel ... Cena asi 10000.
Na ty akva bych se inspiroval ve zdravotnich potrebach, existuji vselijake "lekarske" dlouhe a zahnute nuzky. Zatim vystacim s obyc, ale uz kolikrat jsem si rikal, ze lepsi nastroje by se hodily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:46 deCORF OBRAEN Re: Semi
s ničím takým som sa nestretol..ale mam doma také japonské na strihanie bonsajov :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:43 Žena Semi [6] Re: TomášB
no na střihání rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:43 Muž TomášB [12] Re: Semi
kčemu bys je potřeboval??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 15:42 Žena Semi [6] – Akvaristické nůžky
Existují nějaký "speciální"?:) případně jestli někdo ví kde se daj koupit v Praze. Dík

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6351-akvaristicke-nuzky