Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Barevný štěrk

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Barevný štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 18:43 R Muž afc1886 [14685] Re: Martin Karviná
Já bych to dno vyměnil, na mě to působí jako nějaká drť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 17:14 Muž Martin Karviná [19] – Štěrk
Ahoj všem. Tak dnes jsem skusily test z octem.
A začlo mi to trochu šumět. Co vy nato Dík. Video přidám na profil. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:34 Muž powery [250] Re: petulka
Vypadá to jako barvený štěrk. Ty správné nepouští nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 13:04 Žena petulka [11] Re: powery
A co ty cerne casti vypada to umele leskne se to jak umela hmota neskodi to v akva? Dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 12:19 Muž powery [250] Re: petulka
Lze i vyvařit, pročpak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 12:17 Žena petulka [11] Re: ctibum
Vyvarit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 11:53 R Muž ctibum [6921] Re: petulka
Zkus to propláchnout v roztoku sava, pak to nech alespoň půl hodiny v čistý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 11:41 Žena petulka [11] Re: power
Fotka k příspěvku Je to sterk smichany s nejakou cernou drti. Smrdi to jen trochu proste plesnivnou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 08:39 Muž powery [250] Re: petulka
Není náhodou ten černobílý štěrk drť nevhodná do akvária?

im9.cz/…

Mám v garáži taky kýbl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 07:52 Žena petulka [11]
Dostala jsem cernobily akvarijni sterk. Smrdi zatuchlinou. Smrdela tak cela garaz u toho cloveka kde ten sterk byl. Muze to v akvariu neco udelat? He cisty preprany proste jen smrdi kdyz k nemu cichnu ale jen slabe. Vyvarit asi nepomuze?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 13:48 RAP Re: vaaclav
Měl jsem hnědý od Flexi a taky postupně pouštěl. Já teda myslel, že to dělá kořen, než jsem se stěhoval a akvárium rušil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 09:56 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BHMarten
Jakmile nedrží barvu určitě bych reklamoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 05:11 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: BHMarten
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No právě že tohle je písek z Flexiobkladů... přišlo to v kýblích.... objednával jsem to přímo na jejich webu... takže vy to takhle nemáte ? Mám to teda reklamovat ?

tohle je písek černý B4

Edit: Tak mi to nedalo, přidávám fotky...
vyfotil jsem písek co mi přišel a ještě mi zbyl.. v tom kbelíku se to zdá černé jak bota, ale jak se to dá do vody už je to o něčem jiném... nasypal jsem ten nový na talířek a dal na dno aby byl vidět rozdíl mezi novým a 2měs. starým pískem.. rozdíl tam je ale ne zas tak veliký teda...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 21:03 Muž Paxero [71] Re: BHMarten
Ja mel mnohem jemnejsi frakci (0,8-1,2mm), pokud si pamatuji dobre - snazim se na to zapomenout.

Mam v akva UGJ trysky. Jednu trysku jsem omylem zasypal tim barvenym piskem, takze se tam pisek permanentne mlel. Do druheho dne byl uplne bily.... Bud rad, ze se Ti z toho pisku (zatim) neuvolnuje zadny viditelny sajrajt.

Take jsem se snazil usetrit, ten polsky "barveny pisek" stal tretinu toho, co Flexiobklady. No, a ted uz je ve sbernem dvore... ;-) A akva se stale jeste vzpamatovava z te havarie. :-( Tohle je zrovna vec, kde se bohuzel usetrit neda. Bohuzel.

Jestli jsi mel pytle v Polska, zacni bagrovat. Cim drive, tim lepe.

Vzdy si vzpomenu na billboard, ktery jsem videl asi pred 2 lety. Platil jej Polsky stat a stalo na nem: "Polsko - zeme kompetentnich lidskych zdroju". Uz dlouho jsem se tak dobre nezasmal a z nejakeho duvodu jsem si to dobre zapamatoval. Mel jsem asi zatmeni mozku, kdyz jsem ten Polsky pisek sypal do akva. Asi jsem jim chtel dat sanci... Ja debil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 11:07 Muž Jifi [675] Re: BHMarten
Mrkni se, co psal Paxero v tomto vlákně 4.8. Tvůj případ vypadá skoro stejně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 09:33 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BHMarten
Asi jsi si naběhl a nejsi sám nebylo na pytlích popis v polštině. Vypadá to jak obalené v asfaltu nebo v něčem podobném. Dělá to i skvrny na hladině. rybicky.net/nadrze/21411 přečti si jeho deník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 09:25 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: BHMarten
To asi nebudou flexi obklady co? Ty drzi barvu i vse, co je deklarovano. Coz ti potvrdi vsichni, co ho pouzivaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 01:06 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně – Kvalita stojí za ....?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás, kdo máte tenhle písek...
jak jste spokojeni s kvalitou ? se stálostí barvy ? kupoval jsem do 400l akvárka docela dost černého písku za dost peněz a po dvou měsících koukám, jak se pomalu barva z písku ztrácí a někde mám už úplně bílé kamínky... mám chuť to reklamovat... vždyť to tam mám chvilku a písek se jen trošku protočí při odkalování... jaké máte zkušenosti vy ? díky.
edit.. přidal jsem fotky, je to frakce 2-4 mm.. máte to taky tak ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 16:05 Muž Yirka [9126] Re: Paxero
V tomto případě bylo daleko vhodnější umístit příspěvek do sekce Dno - barevné šterky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 16:01 Muž Yirka [9126] Re: Paxero
Mně ta tvá úvaha silně pokulhává.
Písky z flexiobkladů jsou léty osvědčeny a ten příspěvek co je o něčem jiném tohoto dodavatele poškozuje.
Ono stále platí, Zdeněk e dvakrát měř jednou řež.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.08.2015 15:34 Muž Horác [3942] Re: Paxero
Já to vidím takhle ... nadáváš tu (ve vlákně o Flexiobkladech) na úplně jiné barvené písky jiné firmy (což může být /pro méně znalé/ poněkud matoucí) a přitom by stačilo řídit se starým dobrým "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci" :o) ... nechápu lidi, kteří nakupují polské nebo čínské zboží ... a pak si (překvapeně) stěžují na kvalitu :o) ... (teď samozřejmě /úmyslně/ paušalizuju :o) ... Jinak samozřejmě dík za upozornění (barvený Sandsystem NEBRAT) ... ale buď to mělo být v jiném vlákně a nebo mělo být (nějak více) zvýrazněno, že se to netýká Flexiobkladů ... páč mě to teda celkem vyděsilo (než jsem si všiml, že se nejedná o klasické Flexi) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2015 14:47 Žena Danila [4489] - SumciRe: Paxero
Pozor, ze Sand systému jsme nikdy neměli barvené písky, protože stojí za starou belu, jen ty přírodní a ty máme stále.
ZOO Braník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2015 13:58 Muž Paxero [71] Re: Yirka
Do tohoto vlakna jsem to umistil proto, ze kdyz jsem se rozhodoval mezi JBL Manado a tou sraxxou ze Sand System, tak jsem si v tomto vlaknu precetl toto:

"Doplním ještě ZOO Braník 450,- dtto (Flexiobklady) a co se týče křemičitých písků ze Sand system, tak ty máme také a opravdu je beru po tunách "

"Sand system má dobré písky, ale je tam problém - je to velkoobchod, tudíž při objednávce pod tunu se s vámi vůbec bavit nebudou - vyzkoušeno:-).
JInak co se týče barevných písků, tak je vyrábí víc firem, ale vypadají jinak, než Flexiobklady (podle mne víc uměle) a ceny jsou výrazně výš...Levné barvené písky jsou z Polska a je to celkem hnus, navíc barva nedrží...Opět vyzkoušeno:-)"

Takze ted uz jsem koupil Manado. Skoda, ze jsem se prve rozhodl presne opacne.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 12:25 Muž Jifi [675] Re: snehulda007
Já to nekoupil. To koupil Paxero a upozorňuje tady, že to je šmejd.
Já mám normální neobarvený písek a na něm vrsvtu přírodního štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2015 12:10 Muž snehulda007 [850] Re: Jifi
Dobře,ale to , že vypadají stejně na obrázku neznamená, že jsou stejné. A sám jsi usoudil,že že zřejmě mají odlišné technologie..Takže varovat před šmejdem ano,ale nepaušalizovat...Já mám taky flexi pěkných pár let u krevet a naprostá spokojenost. Ono taky koukám, že sandsystem chce za kilo 19 kč a flexi mnohem víc,takže už ten rozdíl v ceně tě měl varovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2015 11:55 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Mně to vůbec neuniká.
Stačí se podívat na oba weby a ten obarvený křemenný písek vypadá prakticky stejně u obou prodejců.
A pokud je s pískem od jednoho prodejce v akvárku znatelný problém, je fajn varovat ostatní.
Asi mají rozdílné technologie barvení a ta jedna asi není vhodná do akvárka. Přesto, že na první pohled člověk žádný rozdíl nevidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2015 11:38 jamajcan Re: Paxero
Kašlat na tyhle hnusy a dopřát kytkám i nitrifikaci dno z pálených jílů.Nesrovnatelné v ceně, i funkčnosti.Nemluvím do větru,mám to léty odzkoušeno.Pálené jíly jsem nikdy neodkaloval, což u substrátů typu flexi apod. prostě nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2015 11:37 Muž Yirka [9126] Re: Paxero
Tvé poznatky jsou určitě zajímavé, ale trošku mi uniká proč jsi je umístil pod Flexiobklady.
Já mám černé dno z Flexiobkladů již pěkných pár let a nemůžu si je vynachválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 11:31 Muž Paxero [71] Re: RBSC
Bylo to pekne akvarium.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 09:48 Muž Jifi [675] Re: Paxero
No, stačilo mně pár vteřin, abych našel toto:
www.sandsystem.cz
A hned na úvodní stránce je mimo jiné toto:
"Barevné křemičité písky jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi barvení polyuretanovými a epoxidovými pryskyřicemi. Vyznačují se vysokou chemickou a mechanickou odolností, barevnou stálostí vůči UV záření a dobrými estetickými vlastnostmi."
Hm, tak než si nasypat do akvárka takovou s*ačku, to budu mít raději klasické dno, takový ten mišmaš odstínů šedi a trochu i barvy, ale je to 100% přírodní štěrk, který žádné barvy a pryskyřice neuvolňuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 07:57 RBSC Re: Paxero
Mělo by se jednat o uhlíkovou čerň (saze). Jen mi není jasné co použili za metodu, že se až tak rychle a tolik uvolňuje (možná díky kytkám příliš agresivní prostředí). Díky za info. Ať se daří, je to pěkné akvárium!
Nebýt ryb dna, zkusil bych tryskací materiály (syntetický karbid křemíku, korund,...), ty budou z podstaty věci bez polymerů - značně odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2015 00:10 Muž Paxero [71] – Barvené písky od Sand System NE!
Osobní (bohužel) zkušenost s černým barveným pískem od Sand System s.r.o.:
- dodává Sand System, pytel je bez uvedení výrobce, avšak s popisem v polštině
- barva se sama neodlupuje, ale odolnost proti otěru je minimální
- z písku se pomalu (ale jistě) vyluhuje nějaký ropný sajrajt, který je na hladině akvária vidět - vypadá to jako ropná havárie na potoce (akorát že tam to řeší hasiči, kdežto ve svém akváriu to musím řešit já)

Takže mne to stálo peníze (nemálo) a čas (nemálo) to nové dno zase vybagrovat...

Škoda, že tu nejsou povoleny jadrné výrazy, protože jsem fakt, ale opravdu, nasrxxý a vytočený jak péro z gauče. tone tone tone

Snad tímto varováním někoho dalšího ušetřím trápení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:04 Muž Slav3k [23]
Tak jsem nakoupil 0,8-1,2 mm frakci 25kg černého + 25kg přírodního. Musel jsem je trochu překecat aby mi dotali tak "malé" množství ale klaplo to :) Sandsystem, stálo mě to dohromady 550 kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slav3k
Kýč to určitě není, ale černá na černé se blbě rozlišuje... :-P Možná máte ještě mladé oči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 15:41 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Slav3k
Ono ta menší frakce by neměla vadit, pokud nebudeš mít nějaké rostliny, kterým to vyloženě vadí :)
PS: jelikož se je mi 16, tak by bylo kdyby jsi/jste mě tykal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 13:12 Muž Slav3k [23] Re: Kryštof
dík, potřeboval jsem názor :) A daál řeším to věčné dilema ... jakou zrnitost ... Aktuálně vyhrává názor zkusit projednou menší frakci 1 - 1,5 mm ... přiznám se že doteď jsem měl tkaovou podivnou směs až 4 mm a přijde mi, že na tom akorát rostly "koule" a chuchvalce černé řasy ... dobře to asi není relevantní argument, ale přemýšlím nad valstnostmi jemnějšího písku, bude to propouštět živiny? nebude to zahnívat s menším přístupem kyslíku ? Řekl bych ale že důvod proč mi třeba nerostly stonkovky byl právě ten 4mm štěrk

Co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 12:37 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Slav3k
dobrý nápad :) ono i celkově tmavý písek se nachází v přírodě, takže tam nevidím žádný problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 12:23 Muž Slav3k [23]
Já právě přemýšlím co koupit ... buď koupím uplně obič křemík, a nebo černý ... já myslím že ta černá ještě nění tkaový kýč, a mohlo by to mít jisté výhody: Vyniknou barvičky rybek, neodráží to světlo, najdu proti té černé krevetky :)) co vy myslíte ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 08:34 Muž Yirka [9126] Re: Lucky005
Mezi akvaristy když tak hejno. :-) Ale jinak ti pochopitelně nikdo nebrání být pionýrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:35 Muž Lucky005 [197] Re: Yirka
je jednodudussi nasledovat stado, kdyz na otazku kde sehnat jemny cerny sterk vsichni rikaji flexi, je to vyzkousene, proste jistota.....
proc si hledat vlastni cestu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:23 Muž Yirka [9126] Re: Semtex
Já na druhou stranu nikoho nevyzvedávám. Ale vím, jak to chodí, když jsou stránky "obsolete". A je zvláštní to, že i když jsou od Ostravy, žádný severomoravský akvarista se neozývá se zkušenostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Yirka
u flexiobkladů chybí ještě hnědý písek...
... taky tahle firma co vím, bude mít brzy obměněné stránky, kdy to bude nevím, vím jen, že pořizovali nové fotky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:00 Muž Lucky005 [197] Re: Yirka
Nemam s touto firmou zadne osobni zkusenosti a ani ji nechci nejak obhajovat. Pridal jsem to sem jako dalsi alternativu pro nekoho kdo je z moravy a muze si pro to treba zajet a usetrit za postovne. v Referncich je celkem solidni seznam firem s kterymi spolupracovali. Myslim ze neni problem tam zavolat, popr. poslat email kvuli ceniku.

jasne flexiobklady uz jsou overene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:51 Muž Yirka [9126] Re: Lucky005
Podívej se kdy byly naposled aktualizované, kdy slibovali ceník atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: Lucky005
Jaká je např. cena?
Ať hledám , jak hledám, nikde ji nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:45 Muž Lucky005 [197] Re: Yirka
proc myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:03 Muž Yirka [9126] Re: Lucky005
Stránky jsou však přinejmenším trochu podezřelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 16:26 Muž Lucky005 [197] Re: Hando88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:33 Muž Yirka [9126] Re: Hando88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 14:30 R Muž romant [27987] Re: Hando88
Podíval bych se na stránky firmy "Flexi obklady". Tam podle mě mají barevnej štěrk do akva.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5322x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6313-barevny-sterk