Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Solení mořského akvária

 

NápovědaFórum » Mořská akvária  

Solení mořského akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2019 10:02 Muž Jarry [1437] Re: Lukáš
Jestli ti jde jenom o to mit akvárko se slanou vodou, klidně tam dej kuchyňskou sůl, jenom tam pak prosím nedávej nic živého. Pokud ten dotaz nebyl myšlený jako vtip, můžeš začít úplným základem třeba tady cs.wikipedia.org/… a pak můžeš začít studovat něco o akvaristice, třeba tady www.robimaus.cz/… - kniha už je trochu staršího data, ale myslím, že její přečtení rozhodně neuškodí, zvlašť v tomto případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2019 08:51 Muž RAP [1556] Re: Lukáš
No to není, každý oceán i moře mají trochu jiné složení. Doporučuji ještě hodně nastudovat než začneš zakládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 18:23 Lukáš Re: RAP
A v čem je konkretně rozdíl? sůl jak sůl ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2019 19:15 Muž RAP [1556] Re: Lukáš
Jestli myslíš tu mořskou z obchoďáku, tak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 14:44 Lukáš – Mořské akvárium sůl
Dobrý den,mám dotaz je možné použít místo tetra mořská sůl třeba obyčejnou mořskou sůl?
Jsem začátečník takže proto takový zvláštní dotaz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2008 13:42 Muž xxsharkxx [19] Re: filipsi
Mno odborník být rozhodně nemusíš. Jdee o to, že je to opravdo tak nějak jiná akvaristika. Tak bych řekl od základu jiná. Já dřiv měl akorát společenský akvárko, kde jsem měl pouze nějaký živorodky a ancistruse, nic excelentního. Prostě jen tak pro zábavu a tudíž jsem nikdy nepoužíval žádný testy a podobně. Všechno přišlo až s mořem.Tam je kontrola stavu vody. Nutnost bez které se neobejde žádný AQ a používání osmozy je taky nevyhnutelný.(dokud jsem měl sladkou nádrž tak jsem ani nevěděl že osmoza existuje). Jde oto něco málo přečíst,něco se ptát, zajet se podivat k někomu komu to šlape a pomalu si rozmyslet, jak bych to chtěl mít zařízený a co od toho čekám. Potom skonzultovat se skušenějšími a ne jen vyslechnout jeden názor a podle toho se zařídit. Hlavně počase si myslím že to neni tak složitý jak to vypadá. Pokud vás akvaristika baví tak to neni problem to moře udělat. Horší pokud se něco dělá s donucením :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:31 Štěpán Re: Zavojnatka
S tátou - tak to snad spolu zvládnete! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:27 Zavojnatka Re: Štěpán
Rodiče souhlasí, budu ho dělat s tátou. ;-) Ale až asi za dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:56 Štěpán Re: Zavojnatka
Tereze je 15 roků...

Terezo - mořské akvárium je fakt o dost složitější než sladkovodní! X Shark ti už psal, že založení mořskýho akvária trvá o dost dýl než sladkovodního, sám sleduju zakládání jednoho menšího moře na slovensku (asi 200-300 litrů), jde to fakt pomalu. Dokážeš být tak trpělivá? Nemůžeš čekat že budeš mít za dva měsíce nádhernej barevnej útes s krásnejma barevnejma rybičkama! Je potřeba taky něco znát, musíš si sama přečíst pár knížek! Nestačí se ptát! Myslím si, že je možný, aby jsis to akvárium dokázala postavit, ale vyžaduje to od tebe mimořádný úsilí, soustředění, taky se hodí být trochu manuálně zručný atd.

Vědí už rodiče, kolik to bude stát peněz a souhlasí s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:56 Zavojnatka Re: xxsharkxx
Dík moc za radu. Možná, že bych se tam mohla jet podívat hmm Určitě bych chtěla, dík za ty sole :-) Zatim jenom takhle získávám infa. Když bych si šla koupit rybky určitě bych se hodně ptala atd..ale jinak všem děkuju za názory :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:03 Muž filipsi [1295] Re: xxsharkxx
A jak to po prakticke strance vidis se vztahem morska/sladkovodni akvaristika? Me prijde, ze to je nebe a dudy, a ze ti vubec nepomuze byt odbornik v jednom pri zacinani druheho. (samozrejme krom obecnych veci, ze vis co je filtr, mas trpelivost ....). Jak to vidis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 11:37 Muž xxsharkxx [19] Re: Zavojnatka
:-D :-D
No aby jsi neřekla že teda neporadím, tak dobrá sul je napřiklad Red sea pro reef. Nebo treba TropicMarin-pro reef.sul je potřeba koupit ve velkem balení jinak to vyjde draho a budeš často kupovat. Na tu nádrž cca 115L jak pišeš bude potřeba !přibližně! 3.5kg soli a namíchat tak aby salinita byla cca 1.025. ;-)
Jinak pokud jde o přidávání korálů po 6ti tydnech od napuštění, to je ve většině realizací moře nereálné. Jen voda po smíchání se solí a napuštěná do AQ se nechává „honit“ dokola čerpadlama asi tyden aby se docílil oky redox potenciál vody. A až potom se vkládají „živé“ kameny a písek. Následuje období „barevné žumpy“, kdy se ti střídají různé druhy řas a sinic v nádrži které bojují o svoje místo. Velké a hlavně prudké změny v chemizmu vody nedovolí vložit korálnatce a ani jiný makro život do AQ alespoň po určitou dobu náběhu respektive oživení utesu a vody.U každé nádrže toto období trvá jinak dlouho. X-)

Jinak moře je nádhern záliba a nenech se odradit.Jen je opravdu potřeba si vše nejprve do podrobna nechat vysvětlit a nevrhnout se do toho pohlavě.Pokud budeš chtít tak tento měsíc se koná ve Valmezu setkání mořských akvaristů.Tam se dozvíš spoustu praktických věcí a mužeš se na cokoli ptát.Učast je možná pro kohokoliv kdo má zájem.Není nutný mít moře doma. Já chodil na srazy 2 roky než jsem se odvážil napustit AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 09:08 Štěpán Re: Zavojnatka
Můžu se zeptat, co to bylo za akvárium, které se tady krátce objevilo, byly v něm už ryby a co se s nima stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 07:42 Zavojnatka Re: Romy
Já vim. Je to mnohem složitější. Ale sehnala sem si různý mořský akvaristy, kteří mi poradili všechno co k tomu potřebuju i tvrdost vody atd. Ještě si jenom získávám info. Aq bych si pořídila tak za týden a pak až bych asi po6týdnech bych tam začala něco dávat korály atd. Mezitim bych si ještě všechno pročetla a ujistila se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 23:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Zavojnatka
A hned moře?To máte už takové zkušenosti ze sladkovodní akvaristiky?Mořská akvaristika je krapet složitější a nepoměrně dražší.Nezlobte se,ale vyzkoušet si můžete boty,ty pak můžete vrátit,ale rybky můžete zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 22:08 Zavojnatka Re: filipsi
Filipsi: Ok, přečetla jsem všechno. Dik
baculiik: No já už jsem měla akvárko, asi 54l a to sem měla hodně rostlinek a asi jenom 6rybek. Ale to už je dlouho. Já bych chtěla vyzkoušet něco novýho..jakoby zajímavějšího :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:42 Muž filipsi [1295] Re: Zavojnatka
... a to se mi nejak nezda, ze by to nebylo k nalezeni, napriklad: www.reef.sk/… , .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:32 Žena bucliik [99] Re: Zavojnatka
ze 112tky by bylo nádherný akviško, co to prvně skusit bez slané vody a s kytičkma? pak přejít na složitější slanovodní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:12 Zavojnatka Re: Lorencs
Já se jen tak ptám do předu. A na těch stránkách to neni, ani na jinejch. :-( Jinak sem se ptala a 112 litrů prý ještě jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:03 Muž Lorencs [6] Re: Zavojnatka
Nechci tě odrazovat,ale mořske aqua neni jenom o slane vodě..jinak informaci tu najdeš určitě dostatek....je třeba hledat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:28 Štěpán Re: Zavojnatka
V mořské akvaristice se neorientuju, ale není 112 litrů nějak málo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:53 Muž filipsi [1295] Re: Zavojnatka
Ja myslel, ze v minulem tematu ti nekdo daval odkaz na server s morskou tematikou, ne? Resit mnozstvi a nejlepsi znacku soli stejne jako kupovat ryby je ponekud predcasne, pokud to nema skoncit jejich rychlou smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:40 Zavojnatka – solení mořského akvária
Chci se zeptat, kolik mořské soli musim dát do 112l aqa?? A jaká značka soli je nejlepší?
Diik za odpovědi ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Mořská akvária • Zobrazeno 996x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6295-soleni-morskeho-akvaria