Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Maylandia zebra - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Maylandia zebra - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 08:47 Muž georg [112] - AfrikaRe: kiwi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1. samice
2. samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 13:15 kiwi – prosim o pomoc!!
Ahojky, prosim vás jak poznam samici od samce tipu (pseudotropheus red+red)..ja osobne si myslim že samice je tmavě oradžova a same je světlounce oradžovy,nevim to jiste ale myslim si to,děkuji za odpověd hezký den :-) piste prosim na military09@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 19:00 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: radim
Dej je pryč, je to pro ně malé, až se začnou třít, tak to seket dobrotu nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:51 radim
dosta jsem dárek..:-O 1 pár pseudotropheus zebra (modrý samec orenžová samice) jsou docela velcí samec asi tak 13cm..
blbé je že mám jen 112l akva a v něm šnekáče..
chtel jsem se zeptat jestli je to možné mít v takovém akva jeden pár nebo je mám dát pryč? Vím že je to pro ně docela těsné, ale zatím sekají dobrotu a ostatních si vůbec nevšímají

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 00:47 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Turok
..pro pána krále..jen né páry.Mbuny se v párech nechovají.Možná ses jen upsal a chtěl si napsat spíše skupiny ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 23:29 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: jorki
Co takhle ce zeregnout a ukázat fotky rybek ? :)
A když chovíš zebry TEPRVA ROK tak už o nich snad neco víš né ? a neptal by sesa na takovoů "s prominutím" hovadinu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 20:14 Muž Turok [18] Re: jorki
no tak jedno to není :))

pokud chceš zachovat "čistou" linii tak musíš mít páry rozdělené dle barvy (typu, podruhu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:39 jorki Re: Turok
dělám ryby ale s tlamama jsem začal před rokem tak se blbě ptám no, chtěl jsem dodávat na trh solidní chovy ale jak vidím je to asi jedno. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 09:18 Muž Turok [18] Re: jorki
to je dobrá otázka :)))

když to kupuješ v obchodě tak stejně nevíš kerý typ řpesně to je a jací byli jeho rodiče před mnoha genracemi ...

záleží na úhlu pohledu a musel bys provést amlý výzkum zda se jedná o jedné druh a dvě různé variety nebo o dva velmi podobné druhy...
zda ryby i při dostatku patřičných partnůrů se sebou množí... zda se množí při nedostatku partnerů keré ryby jeví zájem a ty a ty ryby..
jaké je jejcih potomstvo a jeho chování je plodné? jací jsou jejich následující potomci??

pokud by to totiž byl jeden druh s více barenvými variacemi tak by se tyto i při křížení měly nadále udržovat ve stejné formě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 00:09 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jorki
Proč se ptáš mě...já bych je v prvé řadě nemíchal do jedné nádrže.Je třeba dodržovat určitá pravidla v chovu a pak tyhle věci nemusíš řešit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 00:00 jorki Re: wladys
jinak metriaclima estherae -

zebra red red (samec světlé oranžový/růžový samice jsou oranžové)

red blue (samec modrý samice oranžová)

blue blue (samec modrý samice modro šedá, spíše šedá)

takže tady jsou různé 3páry zeber. To mi řekni jak rozeznáš modrý samce(red-blue a blue-blue) a oranžový samice (red-red a red-blue).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 23:46 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jorki
...to si děláš srandu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 11:49 jorki Re: Turok
už mám trochu jasněji ale proč red/blue brán jako jiný druh . když vezmu od blue a red samici a samce tak mám nový druh nebo co z toho bude .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 20:13 Muž Turok [18] Re: jorki
je jich tolik variant že v tomhle aby se čert vyznal jako zebra se dnes oznažují i jiné druhy někdy se dokonce jedná o somice...

jinak metriaclima estherae - zebra red red (samec světlé oranžový/růžový samice jsou oranžové)
red blue (samec modrý samice oranžová)
magpie ( oba pohlaví oranžové s černými skvrnami)
OB (obě ryby oranžové s černými skvrnami)
blue blue (samec modrý samice modro šedá, spíše šedá)
....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 19:13 jorki – zebra
V těch zebrách mám hokej red/red blue/red samice jsou modrý nebo červený, to samý samci. Ví to někdo?? co je třeba red/blue

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 23:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Vodník1
Pokud bude dost schovávaček,tak určitě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 23:21 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: Romy
Jupí :-) doufám že mi aspon jedno mladé přežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 23:18 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Vodník1
Tak ještě asi tři neděle,a jsou mladý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 23:12 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: Romy
Přesně tohle dělá, ale trvá to cca co já vím tak určitě sedm dní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 23:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Vodník1
Pokud nežere a má zvětšený hrdelní vak,tak nosí jikry.Většinou se drží stranou.Inkubace trvá něco kolem čtyř týdnů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 22:05 Muž Vodník1 [16] - Amerika – PSEUDOTROPHEUS ZEBRA Red
Ahoj All, potřeboval bych radu od zkušeného malawisty, je možné aby pseudotropheus zebra mněla v tlamce vajíčka?
Má tam má něco, ale mladé to ještě nejsou, odmítá i jíst...
Pooradíte? Díky, jinak se omlouvám pokud je to hloupá otáuka.
Děkui.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4902x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6268-pseudotropheus-zebra-red