Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mořský písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mořský písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: metal
stačí zjistit jestli je v něm vápenec, ale já bych se vsadila že jo, když celý to pohoří Biokovo je myslím z dolomitickýho vápence a kde jinde by se tam ty kamínky vzaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:12 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: metal
tyto kamínky bych do akva nedal na 100 i více procent. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 18:34 Muž metal [96] - Cichlidy
na makarskej v chorvatsku su kamienky biele jak slonova kost,ma niekto skusenosti a dal ich do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 11:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
Nic ve zlém, Johane, ale naše představy o akváriích plných rostlin se budou velmi pravděpodobně výrazně lišit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Já si snad nějaké znova udělám. Kdysi sem měl dno z opuky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johan
...Krom toho i se dnem z vápence se dají dělat akvária plná rostlin...
Rád bych si nějaká prohlédl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sonia
Jen dodám, že nejdřív se chodí pro kytky (nebo dlouho zajíždí dostatečný filtr) a až tak po 10 dnech se chodí pro ryby (když říkáte, že je nechcete trápit). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:09 sonia Re: Johan
jojo norsky pisek, sice jih ale porad norsko. klima mame stejne jako je v cechach takze zima nas netrapi nijak zvlast ;-) ja porad zousim ten pisek, pac jeden rika tohle a druhy ma jiny nazor. jde mi o uchovani rybek a ne jejich trapeni stydim proto s tim tolik nadelam, ale uz jsem prolila celou lahev octa a vazne to nesumi. v sobotu jdu pro rybky hop jeste kdyby mi prestaly barvit ty koreny tak je vsechno dokonaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2010 18:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: voko
No, to je možné. Z chorvatského pobřeží by ste moc písku bez vápence nesehnal a v tropech už téměř nikde. Ale předpokládám, že tady se jedná o Norsko, tudíž chladný sever a vlivem řek i nižší salinita a tudíž méně živočichů produkujících vápenec. Zkouška HCl nebo octem atd. je hotová za pět minut a hned se vidí. Krom toho i se dnem z vápence se dají dělat akvária plná rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:57 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Johan
V televizi jsem viděl pokusy. Vzali mořský písek, a polili ho octem. Bubliny byly obrovské. Je to pozůstatek z živočichu, kteří tam zemřeli... Ale je možné, že vápenec je v některých píscích v jiném množství, čili nevím přesně, zdali je ten o kterém je řeč vhodný (ale asi ne). :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:20 sonia Re: RAP
ano jaja, to je ono a jeste jsem narazila na tuhle vychytavku. pac mam jen 72 l akvo, tak se mi to hodi. pri cisteni pisku se mi voda vraci pres filtr (obyc houba nebo vata) zpet do akva a nemusim se bat, ze nestihnu vycistit vse nez vytece voda potlesk jinak pisek je uz proprany, uz je v akvu a snad zitra mi uz prijde testr abych zjistila jak je to s tema hodnotama ;-)

www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 17:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: voko
Co vás k tomuto tvrzení vede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 16:28 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: sonia
V mořském písku je určitě vápenec. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 10:35 RAP Re: sonia
Fotka k příspěvku sonia napsala: ...... videla jsem po domacku udelanou hlavu z pet lahve, ............
Myslíte něco takového? ;-)
Jelikož jsem si jí nerozšlápnul, funguje už 3/4roku. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 23:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: katterinecka
...Pokud bys ale chtela chovat nektere africke cichlidy, tak by se jim tam libilo...
Měla byste upřesnit - kterým. Např. rybky z Malawi tvrdou vodu zrovna nemusí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 20:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sonia
Stačí proprat, jestli se vám chce, a dát rovnou do akvária. Jestli vám příliš nešpiní vodu, tak bych ho ani moc nepropíral. Třeba tak jednou pro vyplavení mořskejch breberek (jestli to není z fjordu), aby v akváriu nepochcípaly a nedělali nepořádek a rovnou bych ho použil. Čili žádné převařování. Zbytečně moc práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 18:07 sonia Re: RadioactiWe
s odkalovanim problem mit nebudu ;-) jde o to jakou hlavici na hadici budu mit. videla jsem po domacku udelanou hlavu z pet lahve, pekne se s ni zarochnil do pisku a sel jen bordylek :-) ale tohle se doladi az pri cisteni akva. vzdycky se to da nejak udelat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sonia
jestli je v tom pisku vapenec tak by moh hodne zvysit tvrdost vody a to nevyhovuje vetsine tropickych ryb ani rostlin. Pokud bys ale chtela chovat nektere africke cichlidy, tak by se jim tam libilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:59 sonia Re: katterinecka
ocet jsem vyzkousela a zadny sumak ani bublinku mi to neudelalo :) pisek si pripravim a pak zmerim hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:56 sonia Re: RAP
takze prevareny a proprany morsky pisek by nemel byt problem? ja se nemuzu dockat az budu varit pisek potlesk ta jemnost mi neprijde jako velky problem, kytky se musi poradne uchytit a teprve pak tam nazenu hejno rybek. ja se jen bala abych jim tim morskym piskem neuskodila. spousta lidi ma v nadrzi jemny pisek, uvidime, dyztak tam pak pridam pytlik sterku.
no tak ja jdu s kyblikem a lopatickou na plaz X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:20 RAP Re: katterinecka
S tou jemností to není tak horké. Mám takový pocit, že v severských zemích ho běžně používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:19 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: sonia
Ja som sa kedysi tiež dostal k morskému piesku, ale musel som ho vykúpať v HCl, pretože obsahoval príliš vela vápnika. Kyselina mi ho asi polku spapkala :-D
A asi budeš mať problém s odkalovaním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sonia
tak na nej zkus dat ocet, jestli nebude sumet (nemel by v nem byt vapenec) Taky by mozna ta jemnost mohla vadit rostlinam, lepsi by spis byl trosku hrubsi z reky, kdyby byla moznost ho ziskat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 17:06 sonia – morsky pisek
zdravim, chtela bych se zeptat jestli muzu pouzit pisek z plaze.
nikdy jsem nad tim nemusela premyslet. mela jsem klasicke 120 l, ale po odjezdu do ciziny my ho rodinka zrusila :-O
ted se k akvaristice chci vratit. zacala jsem se pidit po sterku nebo pisku pro akvo a kdyz jsem videla ty ceny za pytlik sterku tak se mi podlomila kolena. v prepoctu na ceske koruny tady pruperny pytlik - 10 l sterku stoji 570,- kc coze (180 norskych korun) tak jsem si rekla ze to jim nedam.
proto chci pouzit pisek, dneska jsem si vzala vzorek domu, prolila jsem ho vodou a vubec nedela binec, kdyz jim projedu prstem tak se do tri vterin usadi.
chci mit hejno neonek, parecek zakrsleho cichavce nebo mecovky. samosebou prisavacka, uz mam zamluveny tri miminka L-144.
kdyz ho vyvarim a properu, ze to nebude vadit stydim diky za kazdou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:36 Muž kortezhugo [983] Re: Havex77
...hlavne to chce v akva klud - teda kludne rybicky a podobne lebo vytiahnut rastliny z piesku ide lahko...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gargamis
A na každým druhým, že je akvarijní :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:52 gargamis Re: Johan
ale na každym druhym balení je napsáno písek 4mm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Zkráceně pod 2 mm písek, nad 2 mm štěrk :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Barney
Já jen, že příroda, lom a toto je asi opravdu něco úplně jiného. To, že písek tady někde u Sázavy má hladké hrany neznamená, že tomu tak je i někde jinde. Neumím si představit, že by se písku na korálovém útesu nebo někde pod ledovcem říkalo drť. Ale rozdrcenému lomovému kameni už jo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:37 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Nedavno o nazvoslovi byla diskuze. Spravne je to definovano pouze velikosti zrn. Co je pod (uz nepamatuju) je pisek, nad sterk, prechody sterkopisky. Nic o zaobleni nebo nezaobleni tam nefiguruje.
(edit - ted koukam, ze je diskuze drt/pisek. Tak to nevim, ale logicky bych si tipnul, ze muze byt but drt sterk, nebo drt pisek, podle velikosti, pujde jen o vyrobni proces.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:30 Muž Barney [61] Re: Johan
No tak kdo to má na takovu dálku asi poznat. :-D
Kdyby tam bylo makro zrnka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Barney
Ale sou to drcené korály :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 20:24 Muž Barney [61] Re: Johan
Já bych to nazval písek, poněvač od vln bude mít zaoblané hrany. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FranzFritz
Takže kdyby si dojel osobně na nějakou přírodní pláž a tam uviděl to, co sem posílal na fotce, tak to je co? Drť nebo písek? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 17:46 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Johan
No, jestli se to někomu podaří určit jenom z fotografie, tak mu budu posílat fotky svých sběru minerálů :-D
Předpokládám, že makky si ten písek nebo drť nedoveze osobně z Karibiku, ale koupí si ho. V tom případě by měl výrobce nebo dovozce správně označit, co vůbec prodává, aby zákazník věděl, co si vůbec kupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 17:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FranzFritz
files.ebtour.webnode.cz/… Na tom obrázku je písek nebo drť? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.06.2009 16:40 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Johan
Písek se získává těžbou, zrno má oblé hrany. Drť vzniká drcením, a má ostré hrany. A ať je při drcení zrno sebemenší, je to vždy drť :-D
Někteří obchodníci i drobnou drť nesprávně označují jako písek ano
Mořský písek by přeci do akvárka neměl vadit. Drcený korál by byl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 13:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FranzFritz
Písek je písek, ať je z korálů nebo ze skla ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:51 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: makky
Karibský písek je z korálů? coze Písek je písek, drcený korál je drcený korál. Mám pocit, že se tady směšují dvě rozdílné věci.
Na mnoha místech v Karibiku se na plážích vyskutuje černý písek, ten určitě není z korálů, ale je sopečného původu. Teto písek by neměl být problém.
Tak nevím, co má makky na mysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 11:53 Muž kortezhugo [983] Re: makky
Pouzit ho moze....zalezi co v nom bude mat? - voda bude tvrda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 23:28 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Sid
Ano,stále stejné téma,tvrdost vody v Malawi a Tanganyice...,kdysi jsem si též trochu naběhl :-P. Voda není ani tak tvrdá,jako alkalická.
Malawi,tvrdost 4-8°dGH (6-7°dKh), 7,7-8,8 pH a vodivost 210-235 µS.
Tanganyika, tvrdost 7-12°dGH (10-18°dKh), 7,5-9,2 pH a vodivost 606-620µS.
Tak posuďte sami... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 23:16 Muž Sid [6637] - Rostliny
Vyšší tvrdost v akváriích "Tanganyika" a zejména "Malawi" není "správná". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 20:26 Muž kristian [80] Re: makky
Pokud jde o rostlinne akvarium tak bych to silne nedoporucoval. Koral se sklada prevazne z vapniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 20:21 makky – karibský písek
Může se dát do sladkovodního akva mořský písek(z rozdrcených korálů) s Karibiku?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:03 erdo Re: Johan
Mořský písek bez vápence?To se mi nezdá,vždyt všechen vápenec na světě je z toho,že tam kdysi bylo mořské dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:24 Nobody Re: erdo
Malawi nemá tvrdou vodu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 17:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: luciikaa
příště hledat než něco psát. rybicky.net/forum/6194… a je toho tu víc, nechce se mi hledat. písek z moře se v sladkovodním akva použít dát. pokud neobsahuje vápenec. takže polít octem nebo HCl a pokud nešumí tak bych ho do akva dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 16:58 luciikaa Re: erdo
dik, takze ho pouzijem asi na cosi ine... nevadi
Este jedna vec...tym malawi mas na mysli jazierko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 16:42 erdo Re: luciikaa
Mořský písek do sladkovodního akvária se použít nedá,je to samej vápenec.Měla bys moc tvrdou a zásaditou vodu.Snad by šel částečně použít na Malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 16:32 luciikaa – Morsky piesok
ahojte... vie mi niekto povedat, ci by som mohla do akvarka nasypat aj morsky piesok? mam ho doma dost a chcela by som ho nejako vyuzit...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6254-morsky-pisek