Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 08:33 Muž Žralok [16] - RostlinyRe: DanielCoufal
Malo by to fungovať, dospelé krevetky sú dosť velké, aby sa ubránili, k tomu sú žabky celkom pomalé, krevetky by im zväčša mali utiecť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 22:02 Muž DanielCoufal [1]
Chtěl bych se zeptat :) mám 60ku jen s drapatečkama. Můžu k nim dát krevetky? Nevím jestli by je nezrali :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2019 00:06 Muž Horác [3889] Re: Miras
Vlastně máš pravdu ... i drápatečka je brutus predátor :-) ... třeba takové mražené patentky si před ní nemůžou být jisté vůbec ničím smich ... viz www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 23:12 Muž Miras [111] Re: ctibum
No, když o tom teď přemýšlím, tak jsem ji asi před rokem kupoval jako Drápatečku, ale když na to teď koukám v atlasu, tak to musela být Drápatka. Každopádně je to predátor, horší než ten film :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 23:07 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Asi nedovedl rozlišit drápatečku od drápatky. Sázím na drápatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 22:57 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Miras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 22:44 Muž Miras [111] Re: Miras
Tak Vážení přátelé, mám to potvrzené, byla to žába...Pár hodin jsem u akva proseděl, až jsem ji přistihl. Menší Gupky, Neonky smlsne na jeden hlt, větší na 2x! Tak až budete hledat predátora ve své vodní říši, vzpomeňte zda tam nemáte Drápatku ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 21:14 Muž Žralok [16] - RostlinyRe: DanielCoufal
Ideálne by možno bolo vytvoriť nejaké miesto na kŕmenie, bez rastlín, napríklad dať na dno nejaký plochý kameň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 20:29 Muž DanielCoufal [1] Re: silviebaris
Mám opravdu zarostlé a docela velké akva. Než bych je takhle nakrmil tak můžu začít znova :-D hold uvidím jestli to prostě dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2019 20:03 Žena silviebaris [815] Re: DanielCoufal
Pinzetou,nasekané žižaly a přímo jim do úst... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 19:52 Muž DanielCoufal [1]
Zdravím vás a mám dotaz. Koupil jsem do svého akva 4 drapatecky malé ale teď trochu problém s krmením. Když hodím patentky nebo nitenky tak než stačí spadnout na dno zbytek osádky je spořádá.řešil jste to někdo? Nebo to nemám řešit a věřit že až budou mít hlad něco si najdou. Předem díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:57 Žena Pavla28 [48] Re: Miras
Tak jak zhasneš a začnou ti ty fofry jak na rybníku, zkus vydržet a pozorovat co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:05 Muž Miras [111] Re: Pavla28
No Skaláři mě taky napadli, ale že celou dobu nic a najednou mizí ryba za rybou. Je mi jasné, že stačí aby menší rybu "něco" nakouslo a Ancíkové už ji pak do rána dojedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:57 Žena Pavla28 [48] Re: Pavla28
Opravuji, vím čím to bylo, bylo to způsobeno- krmením, pokud nedostávají správné krmení selhávají jim srdíčka a pak se takhle nafouknou, chybami se člověk učí, škoda, bylo chvilku potom co jsem jim začala dávat patentky a tahle už se nezvládla zregenerovat. je to napsáno i v atlase, ale až teď jsem si to spojila dohromady, jak jsem si znovu pročítala atlas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:53 Žena Pavla28 [48] Re: Miras
Možná nějakou menší oslabenou rybku by zvládly, ale živou aktivní rybu si nemyslím, jsou docela telátka. Viděla bych jako viníka spíš skaláry, jestli je tedy aktuální složení tvé osádky, už to musí být docela obři a u těch si docela dokážu představit, že by si chtěli přilepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:38 Muž Miras [111]
Ahoj,

Je možné, že mi Drápatečka žere ryby v akva? Je teda velká cca. 5cm a za nějakejch 14 dní 10 ryb fuč. Většinou Tetry a Paví očka, ale velikost ryb tak 2-3 cm. Ryby nejeví nějaké známky nemoci a ráno koukám chybí třeba Neonka. Nikde nic není vidět, jen Hába má plné břicho jak po 5-ti chodé večeři...Přes den akva pozoruju a nic, ale jak se zhasne, tak je tam fofr jak na rybníku :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 16:01 Žena Pavla28 [48] Re: Pavla28
Tak nevím co to bylo, ale je po žabce. Ostatní jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:59 Žena Pavla28 [48] Re: Míša 22
Žabky krmím každý den Larva sticks pro Betty anebo patentkama, stačí pro každou třeba 4-5 kousků krmení, nejsou moc chytré, než něco spolknou 10krát skočí do prázdna, takže nějaké rituálu jako s rybkama čekajícími na krmení moc nepočítej, ale jsou roztomilé a je hezké je sledovat jak krouží po nádrži. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 00:13 Míša 22 – Nové akvárium pro drápatečky
Dobrý den, rada bych vás poprosila o pár dobrých rad do začátku, koncem února jsem založila novou nádrž o objemu 30 litrů a ráda bych do nich dala drápatečky malé. Přečetla jsem si o jejich chovu, odchovu, krmeni, atd. Přemyšlela jsem že do tohoto objemu dám 3 drápatečky. Nádrž je poměrně hustě zarostlá, ještě dodám plovoucí rostliny a ukryty pro žabky. Zajímá mě zda mate nějaké rituály krmení popřípadě kolik krmení dáváte a jak často. Díky všem za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 17:03 Žena Pavla28 [48] – Nafouklá žabka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi mám plynatou žabku nebo, že by vajíčka? Poraďte co to může být, jestli to mám řešit nebo je to v pohodě. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 13:29 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: attiona
Proto je dávám jen do koulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 11:28 Žena attiona [0] Re: Radim26
Tak např.u mě Drápatečky rády mizely z akvária. Nejednou jsem je našla hopkat po zemi. A to jsem měla na akváriu kryt a otvory pro vývod kabelů jsem měla zadělané...takže se asi holky moje teleportovaly. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 18:29 Andaska – Nemoc?
No a dnes koukám, že jedna drápatečka má na sobě buď plíseň nebo to taky vypadá jakoby se jí odlupovaly částečky kůže. Když vyplave k hladinę, tak ty části vlají na povrchu těla a jsou bílé. Co to je? coze Vyfotit to nejde, hned mi zdrhne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 17:58 Andaska Re: Radim26
Já mám krycí sklo seřízlé tak, aby z kraje byl cca 1-2 cm volný prostor, protože se mi to předtím taky zapařovalo. Drápatečky mi ven nezdrhají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 17:52 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Víko
Jak jsem již psal s těma drápatečkama, tak mám ještě jeden dotaz, na akváriu mám skleněné víko a nevím jestli ho tam mám nechat, zapařují se mi kvůli tomu květiny a nemohou růst nad akvário, což nechci. Jenže na druhou stranu nechci, aby mi žabka utekla.(již dříve jsem to měl bez víka a nic se nestalo, ale nechci riskovat... X-) )

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:50 Žena Elzička [0]
Dobrý den, chtěla bych si pořídit drápatečku malou a chovat jí v akváriu s rybami. Ale chtěla bych se vás zeptat, jestli se s následujícími rybami snese. Mám: skaláry, black molly, čichavce a sumečky. Kladu důraz na ty sumečky, protože jsem někde četla, že si drápatka se sumečkem moc nesedli.
Zároveň kvůli drápatce budu tak trochu přestavovat akvárium a chtěla bych se zeptat, jaké květiny a dekorace jsou vhodné i pro drápatečku i pro ty rybky a ještě čím a jak mám drápatečku krmit, aby jí to ty ryby nesnědli.
A ještě jako poslední otázku bych se vás ráda zeptala, jestli si mám koupit jednu, nebo více drápateček. Byla bych ráda, kdyby jedna stačila, ale nechci, aby byla nespokojená tak si to ještě ověřuji.
Moc děkuji všem, kdo mi poradíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 16:30 Muž rudiezi [3] Re: Andaska
Oni sú aktívne hlavne v noci a vyžadujú nádrž s úkrytmi takže si myslím, že je to úplne normálne že ich nevidíš tak často, tie moje sú tiež väčšinu času ukryté v anubiasoch alebo valisnerii, ale zvyknem ich pozorovať hlavne pri kŕmení vo večerných hodinách aj v predných častiach akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:28 Andaska
Ahoj, taky mám jednu drápatečku viz. nádrž Šmírákov. Pořád je někde schovaná, takže ji mám možnost vidět, jen když dělám vëtší údržbu a náhodou ji najdu. Ani nevim, jestli žere, náhodnë hodím patentky do místa, kde jsem ji naposledy viděla. Je to normální, že se takhle schovává? Nebo se bojí některých z rybek, co tam mám? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:00 R Muž afc1886 [6411] Re: Radim26
Je jich dost, ale do těch 12 litrů co máš v prezentaci bych žádné nedával. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 09:56 Muž rudiezi [3] Re: Radim26
Ja mám Hymenochirus curtipes napríklad s razborami a všetko je v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 08:46 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Snášenlivost
Mám drápatečku boettgerovu, tak se chci zeptat, které rybky jsou k této žabce snášenlivé?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 19:15 Muž Shimamoto [484] Re: ctibum
Možná tomu žabímu muzicírování neprospěl návrat té bety - hlídá si svůj rajón u hladiny a žabáčci z ní jsou asi trochu nervózní...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:24 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Naposledy jsem jim měnil vodu 13. 7. 2018. Od té doby jen doléváno.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:20 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
To dělám furt a nebziká a nebziká :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:19 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Netuším, kdy. Nemám vypozorované. Ale víš co, zkusím dnes vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 16:09 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Mi už ale dlouho nebzíká. Máš to nějak vypozorovaný? Stres, samice v přechodu, nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 15:46 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Jo, je to takové tichounké vrzání. Já si je po letech pořídil znova právě kvůli němu. Scházelo mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2018 15:43 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: rudiezi
Já nejdřív myslel, že mi probíjí světlo, jak začal bzíkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2018 15:41 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: rudiezi
Mě se to líbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 15:40 Muž rudiezi [3] Re: JirkaŠčobák
Takže do spálne by ste mi to asi neodporučil ? (som celkom citlivý na zvuky a rád by som sa vyspal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 13:19 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: rudiezi
Samečci v noci jemně vržou. Občas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 13:03 Muž rudiezi [3]
Sú schopné drápatečky vydávať zvuky ? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2018 20:41 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Hm, tak s touhle variantou jsem moc nepočítal, i když mě taky napadla... No nic, co nadělám, Elegansky budu muset pořešit jinak...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 20:27 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Nikdy jsem jim nedal šanci, ale nepřekvapilo by mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 19:43 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...
Zdravím. Setkal se někdo s požíráním 1-1,5 cm potěru Drápatečkou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 14:53 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Radim26
Koukám na tvé akvárium, založené před 2t a říkám si, že na drápatečky zatím absolutně nemáš podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:39 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Pokud nebude akvárium úplně zakryté, nechal bych hladinu tak 10 cm pod okrajem akvária. Ony sice netouží lézt na kořeny, ale občas dokáží vylézt přes sklo ven z nádrže a pokud se to včas neodhalí, vyschnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:33 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Radim26
Tipuji, že drápatečky netouží vylézat a pokud, pak spíš na bahno, než na kořen.

Kořen bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 13:24 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Drápatečka Beottgerova
Zdravím, mám takový dotaz. Mám Drápatečky a chtěl bych se zeptat, jestli se dá výška vodního sloupce snížit, aby v horní části akvária vyčníval např. pařez a žabky na něj mohli vylézt nebo jestli musí být vodní sloupec až k hornímu okraji.(četl jsem, že na suchu mohou být až 10-15 min., tak jestli by jim to vyhovovalo :) )

Předem děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 16:48 VeFa - Miniakvária – Esha Exit
Nevíte někdo, zda drápatečkám vadí Esha Exit? Je v ní malachitová zeleň

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 10:38 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: mysz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kořeny nevadí, ale bez kořenících rostlin by to mělo jít také.

Mé drápatečky docela dobře žijí ve spleti kořenů, kterou vidíš na fotce. Doba záběhu koule pro drápatečky: 13 let. Otázka zní, za jak dlouho jsi schopna něco podobného vytvořit :).

Prostě, je jedno, co použiješ, ale mělo by to být přiměřeně odolné a mělo by toho být velmi moc. V reálu budeš zabíhat alespoň dva (spíš 3-4) měsíce. Potřebuješ jistotu, že se rostliny drží.
P.S. Aktuální teplota v mé kouli je 20°C. Takže ano, 20°C zvládnou (píše to i atlas).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 20:44 Žena mysz [12]
Dobrý den,

shodou okolností už nějakou chvíli přemýšlím, jestli by mé nepoužívané 12litrové akvárium nemohlo sloužit jako "sklad" rostlin a bydliště pro drápatečky. Vyrozuměla jsem z této diskuse (i ze starších příspěvků), že by to mohlo být reálné. Mám jen doplňující dotazy na ty, kteří s tím mají zkušenosti. Je lepší volit model bez dna a s plovoucími a/či rychle rostoucími rostlinami, nebo raději se dnem a dát tam tedy i něco, co zakoření? Jak často musíte měnit vodu v podobném typu akvária? (S filtrem nepočítám.) Se zakládáním akvária bez techniky nemám vůbec zkušenosti, tak by mě taky zajímalo, jak dlouho je třeba takovou nádrž bez filtru a případně bez dna "zajíždět" (neboli: platí ty tři měsíce, co padly v diskusi)? A stačila by teplota kolem 20 °C (tedy zvláště přes zimu)? Předem díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 18:24 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Marlim
23 °C je hodně málo. Viz rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov zrovna se to tam probírá, projdi si příspěvky za poslední dva dny.
Kryt je ale nutný, i když jí budeš topit.
Další dotazy na Betty prosím do toho vlákna. A nejdřív si něco načti, ať už tady nebo třeba na www.splendenspower.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 17:29 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Marlim
Opakuji link: rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii 12l, 7 drápateček, žádná technika, severní okno. Ok, nerozmnoží se mi (asi to není dost prokysličené na vývoj vajíček a pulci by byli rychle "na ráně"), ale žáby jsou v tom fajn.
Přečti si, co psal v marci 2016 v této diskusi Shimamoto o drápatečnách a filtru. Prosím, nechtěj, ať stále píšeme to samé.

P.S. Ale pozor: Nejprve z toho musíš 3-4 měsíce udělat rostlinnou džungli (ok, za 3 týdny, když použiješ velkou masu vláknité zelené řasy místo rostlin).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:56 Marlim - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: JirkaŠčobák
Díky za názor. Žabky se mi líbí a hlavně nadchly synka, ale nebudu je tedy pořizovat do tohoto akva. Opravdu jim stačí tak málo prostoru? Řídila jsem se atlasem na rybičkách, kde píšou těch cca 40l. Zbude mi 12l hranaté akva, kde je teď běťák, tak bych ho možná takto využila. Ale nebude to dvěma žabičkám malé? A nepotřebují žádnou techniku (filtr, topítko)? Děkuji předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:52 R Muž Anthrax [2643] Re: Marlim
Já bych to neriskoval. Stačí trochu průvanu a průšvih je na světě. Ty ancistrusy bych taky vypustil (viz. Ctibum). K bettě se nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:50 Marlim Re: ctibum
Díky za názor. Příspěvky jsem si teď pročetla a žabky nebudou, aspoň ne teď a do tohoto akva:) A ještě k té bettě. Vím, že dýchá vzduch, ale v bytě máme i v zimě teplotu cca 23°C, to by nestačilo i bez krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 14:37 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Marlim
Viz zdejší atlas "Stačí pro ně malé akvárium cca 40 litrů. V nádrži by měly být rostliny i plovoucí a možnost úkrytu, substrát na dně není nutný. Akvárium je dobré zakrýt, aby nemohla vylézt. Bez vody vydrží v průměru 10-15 minut."
Taky bych doporučil pořádně si přečíst tohle vlákno, pokud možno celé, se zvýšenou pozorností na příspěvky z února a března 2016 (JirkaŠčobák, Shimamoto)...

Každopádně pokud chceš mít v akvárky Bettu, tak je kryt nutný, protože Betta dýchá atmosférický vzduch nad hladinou a bez krytu hrozí její nachlazení...

EDIT
Navíc ancistrus je čuně a Betta ráda čisto... Ale to už je do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 14:35 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Marlim
Můj názor: Jakkoli je dáš s rybami, nebude to dobře.

Choval jsem v minulosti 5 let drápatečky v takovéto kouli a posledních 5 měsíců je tak chovám znova rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii Neregistruju úhyn (ale nedovedu je v té džungli pořádně spočítat). 7 žab na 12l koule. Nezakryté. Bez filtru. Nikdy nevyskočily ani nevylezly. Samečci v noci vržou. Pochybuju, že ti v akváriu s rybami takto vydrží. Ať bude velké jakkoli a dáš podmínky jakékoli.

Drápatečky jsou v porovnání s rybami pomalé na žrádle, ale současně nežerou tak často. Silný potenciální zroj problémů.
Drápatečkám "tmavá" džungle, kterou mám v kouli, podle mě vyhovuje líp, než jakékoli rostlinné akvárium. Z nezakrytého akvária sem tam nějaká vyskočí (z koule nikdy).
Drápatečky v zásadě nepotřebují 65l.

Edit. Ctibum: Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 14:15 Marlim - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Drápatečky a akvárium bez krytu
Ahoj, máte prosím zkušenosti s chovem drápateček malých v akváriu bez krytu a krycích skel? Dají se takto mít, nebo by vyskakovaly? Jinak v akva cca 65l budou beťák, ancíci, razbory klínoskvrnné a šneci. Kytek tam bude myslím dost, i plovoucí. Děkuji za názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 11:52 Muž Jablečník [1] Re: Jablečník
všechno je jinak! Dnes jsem objevil jednu drápatečku jak si vesele zobe něco ze dna! Doufám, že obdobně přežívá i ta druhá !(?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 16:09 Muž Jablečník [1] 2 drápatečky hned zmizely...
Chci se zeptat zkušenějších.Mám měsíc založené společenské akvárium 450l,neonky, pancéřníčci Panda, ancíci, paví očka, rostliny celkem obstojně rostou, velmi kvalitní filtrace, každý týden měním cca 1/5 vody, Te cca 25stC, CO2 ne, chemické rozbory jsem zatím nedělal. voda per voko perfektní , rybky zjevně bez problémů.
Akva je hodně členité, spousta břidlice a tedy i úkrytů.

Přinesl jsem z burzy Horáčkova dvě drápatečky, vel. cca do 15ti mm, vypadaly OK ( i ty další co měl prodejce).

Asi hodinu jsem je postupně přivykal na vodu z akva, byly v pohodě. Pak jsem je tam vypustil a od té doby jsem je už neviděl... Je to asi 10 dnů..

Číhal jsem jestli nevyplavou k nádechu - nikolivěk...

Jak to vidíte? myslím, že to mají za sebou - ale takhle rychle!? To nechápu? Nevhodné chemické složení vody? Jsou na to až tak citlivé? Je to možné? Myslím, že z akva neutekly, ale nemohu to zaručit.

Koupím asi další dvojici a budu je sledovat v oddělené "sádce" v tomtéž akva.

Děkuji za vaše názory a případné rady. Martin alias Jablečník
EDIT- Ještě bych chtěl dodat, že mám pražskou vodovodní vodu, Podolí.

A chtěl bych se zeptat - cca jak často vyplave drápatečka k hladině - se nadechnout? Díky J.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:46 Ondro Re: ctibum
Tak drapatecka se stastne nasla :) Prezila tyden ve filtru. Nevime jak se tam dostala, a jak to mohla prezit, filtracni system jsme cely prohlizeli snad 5x a nikde jsme ho nevideli. Ted je z nej trosku vyzablinka ale snad se da do kupy. Nozicky ma v poradku ale ma neco jako bilej zavoj, nebo odloupnout kuzi na vsecj tlapkach, nevite co by to mohlo byt? Chut do zradla mel slusnou :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 06:43 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Ondro
Přesně tak. Mně drápatečka vylezla otvorem pro kabel 1x1cm. Našel jsem jí jen díky kočkám, který s ní hrály fotbal...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 05:12 R Muž afc1886 [6411] Re: Ondro
Jestli není akvárium zakryté,tak prohledej pořádně jeho okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:56 Ondro – Nezvěstná drápatečka.
Ahoj. Řešíme tu v našem 125l akvárku Akta X příhodu. Chováme v něm 2 závojnatky, 16 živorodek, 2 ancistrusi a donedávna 2 žáby - drápatečky. Přes víkend jsme odjeli (v pátek všichni žrali, v neděli jsme dojeli zpět) a po příjezdu jsme našli jen jednu žábu - NIKDE DRUHÁ NENÍ. Čekala bych, že kdyby umřela, nemá ji tam co sežrat a našli bychom mrtvolu nebo alespoň kostru. V akvárku není vůbec nic. Máme na dně asi 5cm písku - nemohla se třeba zahrabat? Nemá někdo zkušenost, co se mohlo stát případně kde by mohla být? (Stále věřím na žábu spokojeně zahrabanou, která za den vykoukne stydim ...?)
Díky moc :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:05 kotrbovic – drápatky nejedí patentky?
Dobrý den, mám nově založené akvárium a v něm dvě drápatečky. Krmila jsem je patentkami, ale nezvaly si ani sousto. Vybírají jen pusinkami co je mezi kamínky nebo ve vodě, ale nevidím je sníst nic. Mám strach, aby jim něco nebylo nebo nechybělo. :-( Stalo se vám to také?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 11:05 Denisa Re: Shimamoto
Děkuji za odpověď. Myslela jsem si že v tom bude hrát roli věk, aspoň vím, co v nejbližších dnech čekat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:39 Muž Shimamoto [484] Re: Denisa
Pokud je žabka jakoby vyplněná tekutinou, pak je to žabí vodnatelnost. Je to důsledek špatné funkce jater a zvíře na ni dříve či později uhyne. Většinou je to důsledkem chovu v nevyhovujících podmínkách, špatným krmením ap.

To ale asi nebude tvůj případ. Vzhledem k tomu, že tvé drápatečky jsou už osmileté a předtím (předpokládám) nebyl žádný problém, mohla by špatná funkce jater souviset spíš s věkem. V dobrých podmínkách se tyto žáby běžně dožívají 7 - 10 let, takže ty tvé jsou už dost staré, postupně ti tak jako tak budou odcházet na různé stařecké neduhy. Ale byly údajně i kusy, které se dožily přes 15 let, třeba také budeš mít rekordmana:-D Ta "nafouklá" to ale určitě nebude:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 18:29 Denisa – Drápatečka malá - nafouknutí
Zdravím, chovám 3 drápatečky, je jim už přes 8 let a jedna se mi před 4 dny nafoukla. Ze spoda je dost průhledná a měkká, k žádné změně potravy ani prostředí nedošlo. Žabka se normálně krmí a nevyzařuje žádné jiné příznaky nemoci. Neví někdo o co jde? :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 07:33 LaChiqua
Zdravím, měla bych dotaz. Jak poznám, jestli není moje drápatečka těhotná? Oproti ostatním je docela mohutnější (ne nafouknutá). Bohužel ani netuším, jak lze rozeznat samce od samice a při koupi mi to také nebyli schopni říct. Dočetla jsem se něco málo o tom, jak by rozmnožování mělo probíhat. Je možné, že by samička vajíčka sežrala?? Plus mám v akvárku pár rybiček. Může jim některá z nich uškodit? Třeba u bojovnice se bojím. Děkuji za reakci

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:43 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: Faire42
Pokud používám drát, tak s bužírkou v tmavých barvách aby to moc nebilo do očí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2016 19:32 Muž Shimamoto [484] Re: Babetka
Žádný kov!!! Ani tu nerez, navzdory názvu není úplně nekorodující, je jen proti korozi odolná. Obsahuje jedovaté kovy a po určité době začne i ona reagovat s prostředím, takže bych to raději neriskoval. Obojživelníci jsou totiž přecitlivělí i na ionty běžných kovů, které ostatním živočichům neubližují - natož na chrom a nikl obsažené v nerezových ocelích.

To silonové vlákno je ok, ale dej bacha, aby pod ním nebyla nikde mezera, ve které by žabka mohla uvíznout. Též je možnost do obou kořenů navrtat díru a spojit je dohromady dřevěným čepem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 16:49 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pepan
Drátu bych se asi vyhnul. Žabky jsou všudevlezky a mohly by se o něj pořezat. Ale vlasec je OK.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2016 14:13 Muž Pepan [5023] - RostlinyRe: Babetka
Svázat silonem, nebo drátem. Pokud je jeden plochý, dá se do něho vrtnout díra a přichytit k druhému vrutem. Ty vruty bych použil nerezové, aby se dal spoj třeba někdy v budoucnu rozebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 13:58 Babetka - Rostliny
Mohu se jeste zeptat,cim nejlepe pripevnit dva koreny k sobe? Nechci ,aby to uskodilo vode,zabkam. Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 01:41 Babetka - RostlinyRe: Shimamoto
Dekuji.vymenuji jednou za 14dni a to jen na rady. Zabkam se pry dari v zabinatem a prorostlem prostredi...tim ale nechci nic odmitat,ani zlehcovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2016 00:50 Muž Shimamoto [484] Re: Babetka
Jako "uspavadlo" dá použít hřebíčkový olej, smrtelná dávka je od 400 mg/l. Dá se to sehnat v obchodech s bylinkami a některých lékárnách - je to alternativní lék na bolest zubů.

I bez narkózy by ale bylo rychlé odříznutí hlavičky ostrým nožem pro žabku vysvobození - rozhodně lepší, než hnít zaživa.

A trochu se o to akvárium líp starej, vypadá velmi zanedbaně. Vodní žáby nejsou sice na přechodné organické znečištění žádné citlivky, ale i jim je mnohem lépe (a jsou mnohem zdravější) v čisté vodě. Pravidelnou týdenní výměnou poloviny vody za novou odstátou a odsátím nahromaděného kalu uděláš žabkám jen radost;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:54 Babetka Re: lacewings
Zachod byla blba sranda!zapomnela jsem dat smajlika. Opravdu mne ale nenapadlo jak ji rychle a bezbolestne zabit. Dekuji. Uspavdla a nasledne nuz to nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2016 12:33 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Babetka
-záchod v žádném případě
-žabku uspěte a usmrtit za použití ostrého nože
-následně vložte žabku do igelitového pytlíku,nejlépe zabalenou v savém materiálu-kuch,pap.utěrky,zastříkněte desinfekcí SAVO,zajistěte sáček gumičkou, vhodte do komunálního odpadu
-k uspání použijte běžně používané prostředky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:19 R Muž afc1886 [6411] Re: Babetka
Co všichni mají s tím záchodem no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:15 Babetka Re: lacewings
Dekuji. Koreny zajistim. Prave ze doted jsme predelavali byt a zabky byly dost odstrcene a neosvetlene. Pri krmeni jsem je propocitala a ok. Ted uz se snad polepsime. Setrne usmrceni je co? Napadl mne jen zachod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:05 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Babetka
-v tomto případě by se následná léčba nevyplatila, jak ve ztahu životaschopnosti jedince,tak i finančnímu.
-doporučuji šetrné usmrcení - neprodlužování tohoto stavu,
-důsledněji zajistit cokoliv co se hýbe,aby případně nedošlo k obdobné situaci
-častější kontrolu stavu chovaných zvířat
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 11:56 R Muž afc1886 [6411] Re: Babetka
Já bych ji poslal do žabího ráje.Ale počkej co ostatní,já žabkám nerozumím.Podle předchozích odpovědí ti ale doporučují to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:18 Babetka Re: afc1886
No v tom vrchnim je celkem splet pri dne. Nejspis to bude tedy svalenim korenu pri odkalovani vody. Dekuji. Mam zabku vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:06 R Muž afc1886 [6411] Re: Babetka
Hustý porost rostlin?Asi se dívám na jiné akvárium.To,že si to udělala v rostlinách bych vyloučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 10:56 Babetka Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zabky jsou samy v akva bez mechaniky. Je tam husty porost rostlin,tak jestli se nohu nezapletla tam. V akva mam i dva koreny na sobe tvorici branu. Obcas se koreny pohnou a svali,tak mozna to tomu nahralo. Jak mam tedy zabce pomoct. Hlavne aby nenakazila jine.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 23:43 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Babetka
-není tam pouze plísen,má tam plně rozvinuté bakteriální onemocnění
-řidte se radou kolegy Shimamoto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2016 22:15 Muž Shimamoto [484] Re: Babetka
Ne, vzájemně si packu rozhodně ukousnout nemůžou, tak silné čelisti nemají. Spíše by to zvládla nějaká ryba nebo rak, pokud je s něčím takovým máš dohromady. Nebo byla končetina žabky poraněna jiným způsobem, třeba nešikovnou manipulací, nechtěným přimáčknutím atd. Každopádně je poranění už v takovém stadiu zaplísnění, že žábě již není pomoci:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 20:20 Babetka – Ztrata koncetiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Dnes jsem cistila zabky,presouvala akva a kdyz jsem ho nasvitila,tak vidim,ze jeden ze sesti jedincu nema pravou predni koncetinu. Prikladam nekvalitni fota. Je mozne,ze se zachytil o rostlinu,nebo mu ji nektera ukousla? Mam ho prendat do karanteny kde se zotavi,nebo cekat uhyn? Dekuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.11.2016 01:18 Muž Shimamoto [484] Re: Labyrint
Je to žabí vodnatelnost (frog dropsy), trpí tím běžně drápatky i drápatečky v domácích chovech. Žába má buď přetučnělá játra (překrmování, nevhodná strava) nebo má játra poškozená bakteriální infekcí (mizerná kvalita vody, kontaminovaná potrava...) či otravou. Důsledkem špatné funkce jater a kolapsu metabolismu je hromadění tekutiny pod kůží a následné mohutné otoky. Bohužel tento zjevný projev je už pro zvíře počátkem konce.

Nedá se to efektivně léčit, někdy to žábu zabije během několika dnů, jindy s tím může žít několik měsíců až let. Nejspíš záleží na míře poškození jater a odolnosti jedince. U drápatek údajně byly úspěchy v léčbě pomocí naprosté diety a měsíčního pobytu v přisolené vodě. Drápatky vodní ovšem i v přírodě, jako jedny z mála obojživelníků, tolerují brakické vody, malé drápatečky by nejspíš sůl spolehlivě zabila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 09:59 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Labyrint
Když mi bylo asi osmnáct, taky mi takhle uhynuly. Ale naposledy jsem je měl v kouli asi 4-5 let, krmil je střídmě, vydržely dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 09:40 Labyrint - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
Děkuji za konzultace - to překrmení nevylučuji, měl jsem teď poslední dobou hodně živého, tak jsem jim dopřával - a ony jsou žravé - jinak těžko říct jak byla konkrétně tahle dlouho u mě, já je od sebe nerozeznám, každopádně měsíce. A to množství živých patentek (a koreter) je tak jediné, co se za tu dobu v poslední době trošku změnilo...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 08:54 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Labyrint
-nejspíše tedy Alimentární porucha,jedna z možností je i překrmení vydatnou potravou, kdy vytvořením plynů, větší intenzity ,kdy dojde k perforaci a prostoupení, které vede k následnému vydutí břišní partie.
-zkráceně-
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 03:22 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Labyrint
Jak jsi ji měl dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 01:19 Labyrint - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
Tak už to má za sebou...ne, nešlo vytlačit NIC. Jako by byla "ucpaná".
EDIT-...ale změny v krmení ani v ničem jiném předtím nebyly. Pořád patentky, živé nebo mražené. Plus co ujedla rybičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.11.2016 22:32 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: JirkaŠčobák
-hlenovitý výtok je tvořen bakteriálním působením ve vnitřní floře trávicího ůstrojí,dochází k tomu dost řasto při změně krmení, ale příčin může být více . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 22:19 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: lacewings
Pokud bude vytékat mléčný výtok, o co jde?
(ptám se ze zájmu, neznám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 22:17 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Labyrint
-znova odebrat a v oblasti třísel lehce zmáčknou,souvisle z obou stran, pokud bude vytékat mléčný výtok, opakujte lehkým stiskem, když nic nevyteče a zvíře bude dále apatické, doporučuji utracení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 21:56 Labyrint - Živorodky-přírodní formy
...ani se už nezvládá moc bránit, vyšetření jde snadno... No bříško je takové napnuté, jako napumpované vodou nebo spíš hutnější tekutinou, ale nějakou pevnou rezistenci tam nehmatám - no, nechtěl jsem ji tak moc promáčknout, připadalo mi, že u toho snad praskne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 20:54 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Labyrint
-vemte jí do ruky hřbetem do dlaně,palcem lehce přidržte v oblasti předních noh, lehkým pohmatem ukázováčku a prostředníku druhé ruky zjistěte stav břišní výdutě, je tvrdá , měkká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 20:38 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Labyrint
Nevidím to optimisticky, ale co s ní konkrétně je, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 20:35 Labyrint - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Drápatečka - nafouknutá - co je s ní ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jedna z Drápateček ve společném akváriu se mi takhle nafoukla, je to už několik dnů a je to čím dǎl horší a větší...přitom má normálně chuť k jídlu a všechno...jen je nemotorná a má problém se schovávat u dna jak je zvyklá a je jakoby nadnášena.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 14:49 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
To jsme stejní :).
Na druhou stranu je nemám problém rozmačkávat na žrádlo, když jich je moc. Kromě kružníků, těch není nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 14:15 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
No to je další věc. Hysterická likvidace šneků... Já je vybírám z kýble, když nějakýho odsaju, a to i kružníky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 14:05 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Chiquittas
Na téma šneci a jejich "nutná likvidace" si přečti toto: scobak.blog.sme.sk/…

V minulosti jsem dělal stejné věci, jako dnes ty. Tehdy ještě web jako tento neexistoval a neměl mě moc kdo zdrbat :).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 13:52 R Muž lacewings [3771] - Živorodky-přírodní formyRe: Chiquittas
-mřenka ne helenka ano.
-Chiquittas to tepve bude, ale určitě v jiném vlákně, třeba nemoci ryb
- ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 13:33 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Chiquittas
V mřenkách se nevyznám, ale zběžným projetím atlasu jsem zjistil, že i ta nejmenší vyžaduje 80 litrů a hejno min. 6ks...

Až ji dáš pryč, tak si pořiď rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna pokud chceš rudukovat šneky...

A ancistrus. Předpokládám, že to bude sp. Dospělá velikost 10-15cm. Bordelář. Ve 20 litrech...

No nevím, já jsem jen začátečník, ale tohle bych si do miníčka nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2016 13:24 Muž LiborSprysl [8859] Re: Chiquittas
Žabičky brzy přestanou být žabičkami, ale stanou se docela velkými žábami. Minimálně pro dvacetilitrové akvárium s předchozím osazenstvem. To se prostě okecat nedá nijak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 13:01 Chiquittas
smich asi nemá cenu se před vámi víc obhajovat :) já mám radost, když si rybky spokojeně plavou, žerou a když mají dokonce mladé, takže já ve svém plivátku žádný hrozný problém nevidím ;-) každopádně každý můžeme mít svůj názor a to nás dělá přeci rozdílnými ano ale beru na vědomí rozměr a podmínky a nebudu přidávati již více živočichů ;-)

Ps- šneci se přistěhovali na kytce, což je, řekla bych, běžně...a mřenka mi přišla jako nejlepší řešení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2016 11:59 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Chiquittas
Hm. Z mého pohledu je onen pán realisticky uvažující: "Aby to udělali jen s jedním druhem ryb, je asi nepřesvědčím, tak jim poradím alespoň tak, aby toho zabili co nejmíň."
V praxi by bylo nejlepší mít tam jen ty gupky a ostatní necpat. Prísavník fakt pomůže hrozně málo a jak vyroste, začne ožírat některé rostliny a bude žít šest let. Pancéřníčci jsou nejšťastnější v hejnu, takže, pokud ti byl doporučen jeden, je to čistě úlitba bohu akvarijní blbosti, neboť gupky žerou potravu ze dna stejné dobře. Šnekožrout je třeba pouze, pokud předpokládáš akvaristovu neznalost, že bude překrmovat tolik, že se šneci přemnoží.
Hm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 11:37 Chiquittas - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
A ten můj tzv. "šnekožrout" je obyčejná mřenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 11:35 Chiquittas - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
Děkuju za reakci. Plivátko to sice je, oproti tomu, co jsme mívali doma za obrovská akvária.. Ale je to moje první plivátko a mám ho ráda. Rybky takhle máme už docela dlouho...sestavu mi doporučil jeden pán, co se chovem zabývá prakticky celý život, avšak víc rybek mi 100% nedoporučoval. Vždy nám pomohl určit problém a vyřešit ho, takže mu věřím a jeho názor respektuji...pávčata se množí(odchytávám a dávám mimo), takže rybky by spolu snad měly vycházet dobře. Na žádné jsem zatím nespozorovala nedostatek, nebo nemoci...ani nemám problémy s extrémním zašpiněním aquaria, ale jestli je tedy opravdu 8 rybek na 20l aqua moc, tak s tím tedy budu muset něco dělat. Chtěla jsem časem pořídit něco většího, tak rybky přesunu tam a tohle nechám do budoucna pro žabky. Původně bylo určené pro krevetky a já ho jenom podědila jako prázdnou skleněnou kostku. Tak tedy doporučte, jak veliké aqua bych pro těchto 8 rybek tak měla mít...

Btw, ten mlok tam býval sám...to jsem se asi špatně vyjádřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.11.2016 03:19 Muž Shimamoto [484] Re: Chiquittas
Načetla jsi, co se dalo, ale o akvaristice nejspíš lautr nic:-O Jinak bys nemohla napráskat do dvacetilitrového plivátka popsané osazenstvo a ještě chtít cokoliv přidávat. Jedině ta beta a paví oka nejsou úplně mimo mísu, a to ještě jen za předpokladu, že nebudou spolu dohromady. Všechno ostatní - ancistrus, pancéřníček a tajemný neznámý šnekožrout (sekavka nebo trnovec?) jsou ryby do MNOHEM větších akvárií. O tom mlokovi (žebrovnník?) ani nemluvě, to už je megakiks.

Chov vodních obojživelníků je vždy trochu specifický a kombinovat ho s chovem ryb je prostě zbytečná komplikace obojího. Mýtus, že drápatečky jsou vhodné do akvária k rybičkám, je donekonečna předávaná blbost. Ano, na rozdíl od mnohem větších drápatek vodních, sice drápatečky moc nevyrostou a nikomu rybky nepožerou, ony s nimi ale mají opačný problém - bojí se jich. V akváriích s rybkami jsou velmi plaché a nejsou moc vidět. Vyžadují také živou (popř. zmraženou) potravu, sušenky pro ryby většinou nepřijímají. Ryby jsou ve žraní zpravidla mnohem rychlejší, než "váhavé" drápatečky a na žabky toho tedy moc nezbyde. Běžné filtry a vzduchovací kamínky poněkud znervózňují všechny vodní žáby, to je další specifikum.

Několik drápateček a pár okružáků je mnohem lepší volba do takového pěkně zarostlého dvacetilitrového akvárka, než ryby, co tam máš. Z techniky by pak stačilo jen to světlo na rostlinky a pouze pokud teplota v bytě klesá často pod 20°C, tak i malé topítko s termostatem. A vhodné mražené krmení (koretry, černé komáří larvy, artemie...) mají dnes v každém obchodě se zvířaty. Jen pozor na nitěnky, jsou absolutně nevhodné kvůli nemocem, co přenášejí.

Musíš se zkrátka rozhodnout - buď rybky, nebo žáby. Ta sestava ryb, co tam už máš, ti ale rozhodně nebude dělat dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2016 00:37 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Chiquittas
Přečti si, co psal Shimamoto v předchozím příspěvku.
Vůbec si toho tady přečti víc.

Nepřidávej, akorát bys je zabil. Důvod? Neznám nikoho, komu by to dlouhodobě fungovalo. Vyrob si kouli s rostlinami, 12l, nech zaběhnout dva měsíce, pak tam dej drápatečky. Jen drápatečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 00:18 Chiquittas - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru
Ahoj. Mám 20l akqa..nějaké rostlinky, Písek, led světlo s bublinkama a pěnový filtr...asi 4 pávčata, pancéřníček, ancík a ta ryba na požírání šneků. Můžu přidat ještě třeba dvě malinké drápatečky? Neříkám, že i tak není akvárko krásné, ale malé oživení nikdy neuškodí. Dřív jsme mívali mloka, ale ten se záhadně Stratil (určitě utekl). Teď už by neměl kudy. Na aqua je ale veliký, tak bychom rádi páreček žabička. Šlo by to?

Nebude je rušit ten pěnový filtr, nebo ten kamínek na tvoření bublin? Plus aby jim nevadila beta (ta si ale většinou hledí svého a spíš jí prohání ostatní ryby). Načetla jsme co se dalo, ale rada se vždy hodí.

Děkuju moc za odpověď :-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.03.2016 21:20 Muž Shimamoto [484] Re: JirkaŠčobák
Drápatky, drápatečky a pipy mají po stranách těla orgán funkcí podobný rybí postranní čáře, zvlášť na hladké kůži drápatek rodu Xenopus je dobře vidět, jsou to takové "švy" na bocích. Tato sekundární adaptace na vodní život slouží k orientaci v zakaleném vodním prostoru, vnímá vibrace a pohyb vody, pomáhá v detekci potravy i nepřátel. Já jsem si myslel, že ty poučky o nedoporučování filtrace a jakéhokoliv pohybu vody při chovu vodních žab zase tak "horký" nebudou a dal jsem obyčejný bublifuk ke skupince drápatek vodních, prostě abych si trochu ulehčil práci. Během několika dnů žáby začaly být neskutečně plaché, lekaly se úplně všeho, takže nakonec snaha o větší čistotu byla kontraproduktivní, protože vynervované drápatky při každém šustnutí kolem akvária rozvířily dno. Po měsíci jsem filtr vyndal a žáby se do týdne uklidnily. Takže za sebe můžu říct - ano, je to pravda, fakt to nemají rády. Nicméně z bublifuku moc silný proud vody nejde, ovšem zato dost vibruje, takže si myslím, že ty vibrace jsou větší problém, než samotný pohyb vody.

Na anglickojazyčných stránkách o chovu drápatek a drápateček ovšem filtraci zpravidla silně doporučují, ale jen filtry s co nejtišším chodem a přiškrceným výtokem. Takový filtr ovšem nevlastním a ani pořizovat nehodlám - určitě nebude nejlevnější a kdyby žábám také vadil, byly by to zbytečně vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 15:33 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Komáří larvy jsem jim dával, tomu buchanky (cyclops?). Žraly to všechno v pohodě, i když jedna larva byla tak dvě minuty, než to požvejkaly... :-D
Prostě nikdy nic nenasvědčovalo tomu, že by měly zemřít. V sobotu cajk, cpe si do huby larvu a druhý třetí den mrtvola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2016 15:19 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Jinak, existuje mražené žrádlo Černý komár. Minimálně jako doplněk k patentkám fajn a hymenochirům se do tlamky vejde. Pro budoucnost :).

Shimamoto: Zajímavé. Co píšeš o vibracích, jsem nevěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2016 13:18 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Shimamoto
Škoda, že jste se pánové nezapojili do nějaké diskuze dřív :)
Proud z filtru byl minimální, to spíš ty vibrace v kombinaci se špatným prostředím. A budu se trochu utěšovat tím, že přišly načaté už z Hornbachu, kde živořily (alespoň přes den) v krabičce cca 10x6x6cm zavěšené u hladiny v nádrži s rostlinami. Vždycky jich měli alespoň 10-15.
Flintu do žita zatím hodím. Budu muset dětem žáby relativně rychle nahradit v tom, co mám a dokud nebudu moudřejší, tak to nechci pokoušet jen tím, že vyndám filtr a odlovím Razborky. Krevetky snad budou menší začátečnický oříšek :) Ale asi se k Drápatečkám časem vrátím, líbí se mi :)
Tak ještě jednou díky za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.02.2016 22:54 Muž Shimamoto [484] Re: ctibum
Jj, právě ta hypotetická MOŽNOST chovat drápatečky s rybkami jim vydobyla nemístnou popularitu a kdo touží po nějakém tom zajímavém doplňku k čudlám, může je sehnat v každém druhém zverimexu. Tato poptávka ovšem vyvolává nadměrnou produkci, zcela jistě na úkor kvality nabízených jedinců, odchov pulců není náročný a zkušený množitel může žabky "sázet" jak Baťa cvičky. Dovedu si představit, že většina drápateček z obchodů pochází z bůhví kolikáté generace sourozenecké plemenitby a jsou zdegenerované, až běda. A když takové podražené mrzáčky personál prodejen dorazí svou ignorancí či pohodlností třeba nevhodnou stravou nebo stresujícím prostředím, někdy ani ty nejlepší podmínky v akváriu kupujícího nejsou zárukou přežití. Souhlasím s JirkaŠčobákem, že menší druhové akvárium je nejvhodnější, filtrace nejen že být nemusí, ona je pro drápatečky přímo škodlivá a silně stresující - pipovité žáby jsou přecitlivělé na vibrace a silný proud vody. Krmení nejlépe živé vhodné velikosti, ale nikdy ne nitěnky v jakékoliv formě - i patentky jsou rizikové, kvůli parazitům. Jinak když se žabky cítí bezpečně a v klidu, ani se moc neschovávají:-)

Neházej flintu do žita, zkus se poptat chovatelů žab na teraristických burzách, i kdybys nesehnal hned, třeba ti poradí někoho, od koho později seženeš kvalitní žáby;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 13:10 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Je to asi jak říkáš. Lidi to sice chovají v akvárku s rybí osádkou, ale za úspěch berou, že jim drápatečka žije dva roky (což se píše i tady v atlasu jako standard). A od toho se odvíjí i diskuze na fóru, která není moc informačně rozsáhlá.
OK, nebudu to dál pokoušet. Hlavní důvod pro žáby byly děti a (snadno) dostupné informace říkaly, že by to mělo jít. Počkám tedy, až si děti všimnou, že už tam žádná žába není a udělám z toho krevetárko. Zkusím je nalákat na to, že krevetky se (doufám) budou množit. Lákat je na to, že budeme mít zarostlé tmavé akvárko, kde sice budou žabky, ale nikdy je pořádně neuvidíme, asi ani zkoušet nebudu :)
Tak díky za vyvedení z omylu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2016 12:22 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
V přírodě se Hymenochirus korýši živí. Když je koupíš, nejsou ještě moc velké, ale když vyrostou, krevetka se jim do tlamky vejde. Uvědom si, že lovecká technika žabky může být vůči krevetce docela účinná.

Ano, přežijí v tvém akváriu, pokud je nebude nic moc obtěžovat. Stejně si ale myslím, že speciálně nádrž pro ně je lepší. Akvárium, co máš, je na drápatky škoda a stejně není úplně ideální (žádné bahnité nebo alespoň jemné dno). Nechal bych ho rybám.
Má koule: rybicky.net/fotogalerie.php…

2004, Chováme pipovité žaby, Fridrich Szalay
1986, Chov terarijních zvířat, Vergner-Vergnerová
(ještě něco bych v knihovně našel, kdybych víc hledal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 10:00 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
No já bych si i knihu koupil, ale když vidím, co dnes občas píšou v knihách třeba o zakládání akvárek.. A to jsem prakticky úplný začátečník... A nikde jsem nenašel "Hele, tahle kniha o drápatečkách je fakt dobrá"
S tím krmením máš pravdu. Dlouhá hypnóza larvy, než ji vezme do huby... Řešil jsem to nakrmením rybek sušeným, které žáby nezajímá a chvíli před zhasnutím jsem dal žábám mražené (to někde někdo radil). Dával jsem jim to na stejné místo, už tam chodily.

Ale dobře. Vyjdu z toho, že to dělám blbě a jsem vrah. Asi nejsem jediný, kdo tak začínal.
Razborky odlovím do velkého, to není problém.
Šneci předpokládám nevadí. Co krevetky Cherry? Můžou být?
Můžu i vyndat filtr, aby třeba nerušil vibracemi.
Můžu i ubrat na světle, ať už odebráním jednoho LED modulu, nebo přenastavením hodin.
Může to pak ve stávajícím akva fungovat?
Akva není sice na severním okně, ale na trochu temnějším místě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.02.2016 09:42 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
I já jsem si kupoval knihy :).

Ukaž mi člověka, který chová jednu populaci trpasličích drápatek společně s rybami alespoň tři roky. Tolik realita.

Neříkám, že to vůbec nejde. Problém je, že lidé dělají už tak dost chyb při péči o ryby a rostliny. Žába do toho všeho je nový prvek - takový, co akváriu vůbec neprospívá, protože přidává sajrajt. Naopak trpasličí drápatky, kdyby mohly hlasovat, chtěly by nádrž zarostlou, zatemělou, spíš bahnité dno (koule na severním okně, kde je příšeří, jim vyhovuje). V takové se cítí dobře. Pozná se to podle toho, že samečci občas v noci jemně vržou.

P.S. Praktický problém je, že Hymenochyrus je většinou dost pomalý živočich (neříkám, že se neumí hýbat), který kouká na kus žrádla a než se rozmyslí, ryba jí ho často sežere. takže aby se ti žáby dobře nažraly, musíš překrmovat, což bude v 12l docela drsné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:05 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Než jsem drápatečky pořídil, pročetl jsem atlas i fórum křížem krážem a podle dostupných informací, byť jich není mnoho, se chov drápatečky v akvárku (i s rybami a filtrem) nejevil jako větší problém.
5ks razborek mi nepřišlo jako velká rybí zátěž, ani co do znečišťování vody, ani co do obtěžování žáby. Údržbu nezanedbávám a ryby a žáby se nijak viditelně neobtěžovaly.
Jediná moje obava byla velikost nádrže.

Každopádně díky za reakci. Zvážím co dál. Asi tam nasadím jen krevetky a bude.

PS Na vrzání nedošlo. Ani nevím, jestli jsme kdy měli samce. Kupoval jsem velikost 1-1,5cm a nikdy jsem nestihl vypozorovat pohlaví...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 00:51 Muž JirkaŠčobák [2896] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: ctibum
Taky v blízké době chci koupit trpasličí drápatky. Na rozdíl od tebe jsem je ale už v minulosti víckrát měl, naposledy jednu skupinu asi pět let (možná déle, odhad).
Bydlení jim zařizuju už měsíc a půl (dva?). Koule asi 12 litrů, severní okno, technika 0. Zakořeňuje v tom a roste saururus cernuus (+ kousek mechu). Pět saururů ze sedmi vyrostlo nad hladinu, dva už rostou z koule ven (koule je naplněna asi do poloviny). Čekám, až všechny rostliny vyrostou nad hladinu, přihnojuji.
Za měsíc, měsíc a půl, až bude saururus dost velký a bude si dělat na okně co chce (v minulosti jeden výhonek zakořenil v blízkém květináči a rostl jako pokojová rostlina), mohu přidat drápatky. Finálně mám solidní šanci na fungující biotop se spletí kořenů pod hladinou. Drápatky sice dělají bordel, ale saururus si roste mimo, potřebuje živiny a co se děje pod hladinou je mu docela jedno (bonus - saururus občas kořeněně zavoní).
Zítra dám nějaké obrázky.

Akvárium s rybami (ještě takto malé) není vůbec vhodný biotop pro trpasličí drápatku. Nikdy mi v tomto nepřežila (poprvé jsem to zkoušel asi v šestnácti). Filtr doopravdy nepotřebuje, ryby ji ruší. Uvažuj o ní jako o do jisté míry bahenním živočichovi. A krm ji živým nebo mraženým žrádlem.

Finálně můžeš napsat, jestli taky v noci slyšíš jejich jemňounké vrzání (pouze samci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 23:45 Muž Tojsouvěci [1615] - Kytky s čudlamaRe: ctibum
Dej dotaz na Terárka.net, měl by to být specializovaný portál na obojživelníky a plazy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:03 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit... – Drápatečka - opět problém
Fotka k příspěvku Zdravím
Tak jsem to zakřiknul. Drápatečkám se stále nedaří. Sice už vydrží déle, než původní nebožky, ale i tak se mi 3-4 týdny zdá málo... Pravda, jedna žába zalezla za filtr, kde se zasekla, druhá vylezla dírou na kabely z akvárka ven, kde ji našly kočky, ale další dvě sešly (ne)přirozenou smrtí...
Zdroj žab je stále stejný, Hornbach. Velikost akva, vlastnosti vody i životní podmínky se prakticky nemění (jen semtam nová kytka). Ostatní obyvatelé prospívají (razborky, krevetky). Krmení cyclop + komáří larvy, obojí mražené.
Poslední nebožka měla na břiše takovou jako podlitinu. Viz foto. Stejnou měla i jedna z prvních mrtvolek. Úraz bych ale asi vyloučil.
Nemáte někdo nějaký nápad? Může je hubit velikost akva (12 litrů)?
Zaráží mě, že jeden den si vesele plavou a žerou a druhý den jsou mrtvé...
Můžu je zkusit do většího (60l), ale mám tam bojovnice a nevím, jestli jí nebudou prudit.
Díky předem za rady, je to už zoufalství a na webu moc fundovaných informací není...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 20:45 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Shimamoto
Tak jen aktuálně doplním. Nové žáby jsou ok, aniž bych jakkoli cokoli v akva měnil . Tak asi byly nebožky jen rozbitý...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 12:40 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: 12369nula
POZOR!!Rozlišuj drápatku a drápatečku ;-) Drápatka je predátor, drápatečky jsou s rybama v poho. Samozřejmě malinkou živorodku nebo rozplavaný potěr si zkusí ulovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:25 Muž Yirka [7974] Re: 12369nula
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 10:47 12369nula
muze drapatka sezrat malou rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 10:10 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: 12369nula
Mě žerou vše krmení pro ryby, čečkají až se rozpostí tableta pro krunýřovce atd. připkrmuji dvakrát týdne patentkami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 09:37 12369nula - Tetry – drápatka
Můžu se zeptat jak často krmit drápatečku.
Můžu se zeptat sežera drápatečka malou rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 12:41 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Shimamoto
Díky za názor.
No četl jsem, že hlístice jsou spíš žrádlo než škůdce. Ale myslel jsem, jestli se třeba hlístice nelíhnou za nějakých podmínek, které zabíjí žáby...
Objevily se chvíli po tom, co jsem začal žáby krmit těmi buchankami, tak se asi přistěhovaly s tím.
Jinak mražené nesmrdí. Je to koupené platíčko, trvanlivost do 2017. Navíc ho žerou i Razborky a Bojovnice ve velkém akva a nehynou.
Žáby i krmení jsou z Hornbachu (Praha Černý most).
Žrát jsem je neviděl, což ale nemusí neznamenat, že nežraly.
Úplní lazaři to nebyly. Ne že by hýřily pohybem, ale nějaká aktivita tam byla.

No, dneska jsem koupil nové. V zájmu zachování duševního draví svého tříletého syna, který pohřeb první bezejmenné nebožky profňukal a o smrti paní Žábové neví. Řekl jsem mu, že je zalezlá a že se určitě objeví. Což nastane dnes, hned potom, co jsem jí přistěhoval kámošku. Tak doufám, že to fakt byla jen smůla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 23:07 Muž Shimamoto [484] Re: ctibum
Ti červíci za tím rozhodně nejsou, ne každý hlíst je parazit. Ti, co jsi popsal, se objevují hodně v nově založených akváriích, živí se detritem a porosty řas. Když dáš například sklenici s vodou z akvária a nějakou rostlinkou za okno, za chvíli jich tam budeš mít spousty. V akváriu je ale rybky časem vyzobou.

Úhyn tvých drápateček je pro mně taky záhadou. Napadla mě otrava nějakými chemikáliemi (například ten antichlor), ale když krevetky jsou ok, tak to asi bude něčím jiným. Už mě napadá jen zkažená potrava, třeba ty mražené buchanky byly zasmrádlé, zkus přičichnout. Pokud teda žabky vůbec žraly, také je možné, že jsi pořídil prostě už polomrtvé lazary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 21:47 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit... – Drápatečka - problém
Buďte zdrávi
Mám problém. Druhorozené akva (viz prezentace) je mrtvolná past. Nejprve zemřela paní Rybová (Bojovnice pestrá, samec). Pořád dobrý, najednou ze dne na den lehla ke dnu a chvíli na to mrtvá. Řikám si, že to bylo celkovou situací, kdy nejprve v betárku přežila vlastní smrt (něco ji asi rozežíralo zevnitř, což jsme vyléčili), pak se stěhovala do druhorozeného, ale asi moc brzo po založení. Pak jsem nakoupili dvě drápatečky (minulýá týden, cca měsíc po založení akva), jakože to bude lepší, než Bojovnice. Ano, píše se, že drápatečka do 40l, ale v diskuzích se zase píše, kdo je kde chová, tak jsem usoudil, že 12l bude OK. Do tří dnů zemřela ta větší (cca 2cm), další den zemřela i ta druhá. Nezdá se mi, že by velikost akva byla tím hlavním důvodem tak rychlé smrti.
V akva je filtr, topení, teplota 24-25°C, na akva kryt s větrací mřížkou, LED osvětlení (obojí vlastní výroby, viz prezentace).
Testy vody (papírky eSHa 6v1): NO2: 0, NO3: 10-25, KH: 6, PH: 7, Cl2: 0-0.8, GH: 7. Měřeno 3x během dvou týdnů, pratkicky beze změny.
Výměna vody 5l každý týden, s přídavkem antichloru. Bez hnojení, bez přídavku CO2.
Halda kytek, kořen.
Spolubydlící Razborky (4ks) a krevetky (3ks) vypadají spokojeně.
Krmení denně vločky Razborkám a obden mražené Cyclops nebožtíkům.
Světlo 6:30-10 / 15-23.
Tak mi někdo prosím řekněte, že jsem diletant a vrah a co dělám blbě, nebo mám jen smůlu.
Nechci tohle akva vzdát, mám ho rád, ale ani tam nechci sypat žáby a čekat, jak to dopadne a s každým úmrtím vysvětlovat dětem, že to ještě nedopadlo...
V plánu mám jednu až dvě drápatečky, rád bych tam nechal krevetky a Razborky, ale není to nutné. Jsem i připraven koupit větší akva, ale ne víc než 20-25l.
O zakládání akva jsem tu četl spoustu, i o Bojovnicích, i o Drápatečkách. Čtu tady každou chvíli. Pravda, ve finále to nakonec nejak profiltruju, protože co člověk to názor, ale fakt nevím, kde je chyba...

Díky předem...

P.S. Jo, taky se tam objevily hlístice. Alespoň myslím. Bílý, cca 2mm dlouhý červík, leze to po skle... Časově výskyt odpovídá úmrtí první Drápatečky. Náhoda...?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 19:37 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: RomanMch
Také mám jednu drápatečku bez prstů a je naprosto v pohodě... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 19:28 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Drapatecka prisla o prsty
Zdravim, drapateckam se dari v mem malem akvarku (bohuzel ho nemamm v profilu) skvele, ale pred par dny jsem si vsimnul, ze jedne chybi prsty a plovaci blany na prave predni noze. Sice se pohybuje a zere, takze ji zatim nechavam. Ale chci zeptat, jestli ma nekdo uz s timhle zkusenosti. Ma sanci s timhle zraneni nejak rozumne zit? Diky za rady.
P.S. mam 4 kousky v 25l akva, kazdy tyden menim 15-20l vody a filtruju. Krmim prevazne suchymi patentkami, naucil jsem je na zive vodni blechy a ted, vlastne poprve, jim davam zive patentky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 12:22 Muž Dreamdiver [254] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To je ta moje akvabelka...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 12:07 Muž Dreamdiver [254] - MiniakváriaRe: snehulda007
Jj, to máš pravdu, pohyb je zajímá. Mladé rybky s nima nemám, takže nevylučuju, že se žabky můžou bavit lovením, ale tipnu si, že celou populaci nezdecimují, je to spíš jen přilepšení :) I když jsem měl malé neonky, tak ty byly stále ve střehu a bez problémů stíhaly uhýbat. Jinak žabky mám rád, jsou prima a zábavné. Jsem rád, že se jim u mně daří, už je mám min. 4 roky a pořád jsou aktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 11:27 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: Dreamdiver
dřív jsem měl drápatečky u plat a často jsem pozoroval, jak žabky loví pár dní staré rybky. Ony se totiž schovávají do skulin u dna třeba mezi hrubší štěrk a žabky tam na ně číhaly. a co se týká toho tvého postřehu s patentkama...podle toho co jsem vypozoroval já tak žabky k "útoku" na potravu vyprovokuje pohyb potravy..když se patentky nebo kousíček file jen válí na dně tak na něj nereagují tak jako když se lehce pohybuje třeba pohybem vody v akv nebo tím že tu hromádku rozvíří ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 11:00 Muž Dreamdiver [254] - MiniakváriaRe: Michael281
Já mám dvě žabky, víc jak ty tři bych asi nedával. I když čtyři by při dobré péči o akva taky podle mně mohly být. Moje žabky jsou docela družné, jsou často spolu. Co se týče lovení rybek...neviděl bych to tak dramaticky. To by jim snad ty mláďata musely samy vlézt do tlamy. Moje žabky jsou asi retardovaný, jsou schopný lézt okolo hroudy patentek několik minut než do ní konečně padnou tlamou a pak jsou nadšený, že našly žrádlo :) Ryby je sice někdy zajímají, ale nikdy jsem nezaznamenal vážnější útok. Co se týče rozdílu mezi druhy drápateček, v tom nejsem odborník, sám popravdě nevím, co přesně mám:) Před lety jsem je koupil jako pidižabičky, protože se mi líbily a měl jsem volné akvárium :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 09:47 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: Michael281
No já bych zůstal tak u dvou max tří žabek. A počítej s tím že pokud se ti elegansky rozmnoží tak drápatečky půjdou po mladých..Co se týká otíků tak tam bych začínal na šesti kusech, ale můj názor je že na ně je 30 litrů málo.
Akv. je určitě lepší zakrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 09:37 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Dreamdiver
Děkuji za reakci :-).

Kolik by těch žabech šlo do toho akva? Čtyři, šest?
Šlo by osazení: xx drápatečka, 6x elegansky, 3x otíci?
Potřebují teda to víko?
A jaký je rozdíl mezi Drápatečkou malou a Beottgerovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2015 18:42 Muž Dreamdiver [254] - MiniakváriaRe: Michael281
Mám podobné akva jako ty...mám v něm 2 drápatečky už cca 4 roky (samce a samičku) a hejno neoek modrých (14ks) plus několik otíků. Akvárium provozuju bez filtru s minimem rostlin (žáby všechno vždycky časem vyrvou), jednou týdně měním cca 30-40% vody. Žabky krmím mraženým obden, něco si urvou i ryby, ty ještě maličko přikrmuju vločkama. Zbytky zužitkují šneci (piskořky a okružáci). V akva nemám žádné problémy, úmrtí...i otocinklům se daří dobře, jsou aktivní, často je přistihnu jak luxují žabkám záda. Akvárium se žabkami doporučuju mít dobře zakryté. Pokud mají na čem (rostliny rostoucí k hladině, kořen...), odpočívají rády blízko hladiny, ideálně že si jen vystrčí nos nad hladinu a spí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 18:04 Muž Michael281 [6] - TetryRe: snehulda007
To by mě ani nenapadlo je dát dohromady :). Ty CPOčka byly jen další z možnost....
Asi se mi nejlépe zamlouvá akvárium:
1) xx drápateček a nic
2) xx drápateček a 1x samec bojovnice pestré
3) xx drápateček a 4-6x elegansky/formosky
Napište prosím kolik ks drápateček do tohoto objemu :-) ?

Ještě se rozhoduji mezi těma CPOčkama a trochu mě zaujal ten čolek...

Jakou by teda (drápatečky) měly mít teplotu?
A je nějaký rozdíl mezi rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_malahttp://rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala a rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_beottgerova ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 17:44 Muž LiborSprysl [8859] Re: snehulda007
Ale vzhledem k tomu, že máš jen 30 litrů tak bych zůstal jen u žabek. ...
No nevím nevím... ony to nebudou "žabky" napořád... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 16:50 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: Michael281
Já mám akv. s drápatečkami radši přikryté,topítko používám, mají rádši teplejší vodu takže jim topím na nějakých 24-25 stupňů,samozřejmě pokud jim jsi schopný zajistit rozumnou teplotu bez velkých výkyvů tak ho používat nemusíš. K drápatečkám rybky jdou,ale musíš při výběru zohlednit jednak to , že drápatečky jsou čuňátka, což se tím spíš projeví v malém objemu a musíš zajistit,aby se drápatečky,dostaly ke krmení,resp. aby na ně něco zbylo. Ale vzhledem k tomu, že máš jen 30 litrů tak bych zůstal jen u žabek.

CPOčka jsou taky super,taky jsem je měl, ale já bych je s žabkami dohromady nedával,protože oni se snaží ulovit vše co se jim přiblíží ke klepetům takže by žabky rušily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 14:25 Muž Michael281 [6] - Tetry – Akvárium 30 l
Dobrý den, mám prázdné 30 l akvárium s rozměry 40x25x30 cm, a z výbavy navíc mám pouze filtraci a teploměr, zbytek dokoupím. Uvažoval jsem nad:
Axolotl mexický - ale pro toho je to akva asi malé
Žebrovníkem waltlův - ale pro toho je to akva asi malé
Čolek ohňobřichý/východní-ti potřebují teplotu do 25°C a já mám v létě přes 30 a nemám kryt
Drápatka vodní - moc velká do tohoto akva
Drápatečka malá/Beottgerova - asi vhodná
dále jsem uvažoval nad raky, ale šly by asi jen CPOčka, ale ty potřebují 25°C
a krevetky nechci

Chtěl bych se zeptat jestli jsou moje úsudky správné, aby jste je opravily, vyvrátily nebo potvrdily. A kdyžtak napsaly další živočichy, kteří by tam šli (kromě ryb).

A chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi Drápatečkou malou a Beottgerovou?
Potřebují drápatečky víko, topení?
A šly by k nim i ryby nebo něco jiného?

Děkuji,
Michael281 ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 05:55 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: Lucie
Drápatečky dokážou "vrzat" neskutečně. Já je musel přestěhovat z ložnice do kuchyně. V atlasu je uvedeno, že zvuky vydává jen sameček. Mám dvě a obě vržou, ale spářit se pokoušejí neustále tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 04:38 Muž LiborSprysl [8859] Re: Lucie
Kdybyste si, než jste napsala svůj dotaz, přečetla příspěvek hned pod vámi, zjistila byste, že žáby se zvukově projevují při sexu. Jak moc je to k nesnesení, to nedovedu posoudit. Spím sice již kratší dobu, s ohledem na věk, ale pořád docela dobře. Osobně bych hodnotil chrápání vašeho spolunocležníka mnohem negativněji, než zvukové projevy žab... ;-) Koneckonců vy jste při sexu zcela zticha? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 03:05 Lucie – drápatečky - zvuky
Zdravim! Uz nekolik dni nemuzu spat,v noci se mi z akvaria linou strasne piskave,specificke zvuky,jsem z toho na prasky,jelikoz mam akvarium hned vedle postele. Nejdrive jsem myslela,ze se mi pokazil filtr,ale ten jsem vypla a porad to dela,prevazne v noci. I ostatni (svetlo atd)jsen vypojila a porad nemuzu spat!! Poradte,opravdu mohou drapatecky vydavat tak silne zvuky?? V akvariu mam uz jenom par neonek - drapatecek mam 7. Dekuji za rady
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 18:26 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :D – Páření?
Fotka k příspěvku Ahoj,už druhý den se mi moje dvě drápatečky pohybují po akv.v téhle pozici. Myslíte,že by mohlo jít o páření? Myslel jsem, že mám dva samečky,protože obě žabičky v noci vydávají pískavé zvuky...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 19:56 Žena cvilinek [0] – Nafouklé bříško
Hezký večer, naše drápatečka má už druhý den nafouklé bříško. Z krmení to není, několik dní předtím jsme ji nekrmili. Ledaže by něco sežrala v akvárku (šneka? jikry?), Nevíte co to může být? :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 00:09 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: jato
Občas se, sice většinou u starších žab, vyskytuje zadržení lymfy, neproudí tak jak má, ale zadržuje se v podkožních vacích. Žabka je pak oteklá, když plave, tělo se jí vlní (jako pytlík s vodou). Může s tím snad normálně žít. Mám jednu takovou drápatečku, je hodně stará, jako kulička je už rok, ale u žrádla je vždycky první a chová se úplně normálně. Počkala bych, nic jiného se s tak malou žabičkou asi dělat nedá. Teprve kdyby přestala žrát, asi bych uvažovala o utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 23:41 jato - Obojživelníci – drapatecka mala
prosim o radu. Mam dve drapatecky, samecka a samicku, je jim asi rok. Samecek je v pohode, ale samicka se mi nelibi. Puvodne jsem myslela, ze je tak tlusta, protoze ma v sobe vajicka. Ale zda se mi cela jako by otekla. Normalne zere, ale opravdu nevim jestli je to normalni. Mate nekdo zkusenost? Divala jsem se na anglicky web o tech zabickach a tam zminovali tu oteklost snad z jidla a ze se to neda lecit a je lepsi ji utratit. Fotky tam byly male tak jsem nemohla srovnat s moji zabkou. Diky
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 19:43 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Diky. Jasne, ze jim nedam vic, nez obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:47 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Deset dnů vydrží v pohodě. Hlavně jim tam před odjezdem nenasypte víc žrádla, aby se to pak nekazilo, ale to je asi jasný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 09:06 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Drapatecky a dovolena
Zdravim, ma tu nekdo zkusenosti (EvaR ;-) ) jak dlouho vydrzi drapatecky bez zdradla? Teda jestli vubec. Chystame se na dovcu asi na 10 dni a mame trochu obavy. Drapatecky jsou v separatnim akva bez ryb a je jim tam moc dobre potlesk

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 20:32 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: cvilinek
palec
Vždycky dám víc patentek, aby to rybky hned nevysbíraly, a těsně před zhasnutím. Pořád na stejné místo, časem se dráptečka naučí a bude tam už čekat. Když jim chci dát kousek žížalky nebo mouchu, tak většinou z pinzety přímo do tlamky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 20:11 Žena cvilinek [0]
Tak drápatečka už vypadá dost čile, snaží se dostat ze sklenice tím, že plave proti sklu, tak už bych ji pomalu chtěla vrátit do akvárka. Akorát nevím, jak zajistit, aby se v akvárku dostatečně najedla. Když ji krmím ve sklenici, tak jde po tom, co se hýbe, tedy po špejli, ne po patentkách. Ty nechává padat ke dnu. Další den jsou sice patentky snězené, ale nevím, jestli ji to v akvárku rybky všechno nesní.... Jak to děláte vy? coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:41 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: cvilinek
To už vypadá velmi nadějně že bude v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:23 Žena cvilinek [0] Re: Eva_R
Tak včera večer snědla dvě patentky ze špejle, v noci další dvě ze dna. Dneska večer pět ze špejle, několik jsem jí nechala na dně na noc. Tak uvidíme, jak se jí bude dařit dál. Vypadala celkem čile :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 19:07 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: cvilinek
To jsem ráda, tak teď radši krmit po troškách, hned na začátku nepřežrat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 18:59 Žena cvilinek [0] Re: Eva_R
Juchu, skočila po tom! První sežrala, druhou nemohla ze špejle vytáhnout, tak jsem jí pomohla a po chvilce si dala říct. Díky Evo_R za fundovanou radu!!! Třeba ji ještě zachráníme hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 12:08 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: cvilinek
Ahoj, třeba už je pozdě.. Ale zkusila bych napíchnout na špejli tu patentku a jemně jí s ní mávat u tlamky, mohla by zabrat.
Prodejce je vůl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:22 Žena cvilinek [0] – vyhladovělá drápatečka
Ahoj, potřebovala bych poradit: koupili jsme dvě drápatečky na burze. Prodejce řekl, že žabky žerou to, co rybky, tak jsme dávali normální vločky. Ale žabky postupně hubly, a ta menší uhynula. Ta větší je teď velice hubená, tak jsme ji odchytli do sklenice (má tam kytku, měníme denně vodu - vodou z akvárka, kde původně byla) a dáváme jí tam krmivo. Nejdříve mražené nitěnky, pak kousek filé z mražáku, včera jsme nakoupili mražené patentky a trochu ji tam dali. Ještě jsme ji ale neviděli nic sníst, tak nevím co dál ... sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 21:59 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: snehulda007
Ano viděla jsem to na vlastní oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 15:07 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: tyna181190
A vidělas osobně jak drápatečka loví skaláru nebo sis jen všimla že jim ty fousky zmizely a usoudilas,že to udělaly drápatečky? Taková skalára by tu drápatečku asi pěkně povozila..spíš bych věřil,že se ty skaláry porvaly mezi sebo,nebo třeba nemoc? To by spíš skalára "umlátila" drápatečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2014 14:59 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: Tomiino
Drápatečka není žádný velký dravec. I když se u mě třeba stalo že se potkala s malým ancíkem tak ze "souboje" o úkryt vždycky ustupovala hned aniž by se pokusila o nějaký útok...Živí se larvama komárů,roupicema a tak.. Na podmínky není nijak náročná,čistá voda,přístup k hladině,ideálně plovoucí rostliny,nějaký úkryty a nechovat s agresivníma rybyma...Ve společenským akv je potřeba pohlídat aby na ní zbylo krmení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 13:25 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: snehulda007
Ne fakt si drápatečku s drápatkou nepletu... opravdu jsem měla ty 2cm žabičky měla jsem jich 8 a měla jsem je nejdřív s pavíma očkama po těch vyjížděli jen když jsem jim dala nažrat nebo když se pohybovala očka u dna... pak jsem rušila akvárko a přendala drápatečky ke skalárám a skaláry přišly o ty spodní dlouhý vousky a byly to ryby 20 cm v těle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:43 Muž Tomiino [43]
kdyz budou rejdit na dne za potravou nebude vyjizdet ani na pancernicky a otiky? teplotu v akva mam 25 - 26 stupnu.hodne rostlin.Co vsechno potrebuje k pohode?cetl jsem atlas ale radeji ctu rady chovatelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:24 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: pokojové
Hlavně si nespleť drápatečku s drápatkou ;-) Jinak nevím jak je to u čolka,ale drápatečkám dávám krmení ob den,většinou patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:17 Muž pokojové [-3] - Raci, krabi, krevetkyRe: snehulda007
Tak ja to zkusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.04.2014 12:07 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: tyna181190
tyna181190 napsala: .... rostlinám sice neubližovaly ale na skaláry útočily...

Nepleteš si náhodou drápatečku a drápatku? Chtěl bych vidět dvoucentymetrovou žabku jak útočí na skaláru smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:04 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :D
Drápatečky rostlinky nijak neničí ani nevyhrabávají. Shovávají se v nich a odpočívají na listech těsně pod hladinou,protože dýchají vzdušný kyslík.
Na ryby taky neútočí!U mě se pokoušely občas ulovit čerstvě narozené platy,ale moc se jim to nevedlo.
Co se týká krevetek tak se nejspíš bude snažit ulovit mláďata,ale určitě nepůjde o žádnou genocidu.Stačí aby měla dostatek snáze dostupného krmení (patentky,file) a nebude mít důvod lovit.Sám jsem měl několik drápateček u krevetek a bez problému.
Krmení jsou nejlepší patentka,kousky filé,v nouzi vezme i kvalitní vločkové.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 11:37 Muž Tomiino [43] Re: pokojové
nene to vubec netusim,nemel jsem jeste to ani to...drapatecka mi teda nebude napadat ani rybky?rybam davam patentky artemky a dalsi mrazene..sni drapatecka i napr granule pro ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:17 Muž pokojové [-3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
Rostliny nevyhrabavaji.Nevite neco o souziti krevet s zabkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 08:59 Muž Tomiino [43] Re: tyna181190
i kdyz jsou skalari dospele ryby?..mam hodne stonkovych rostlinek,nevyhrabavaji rostlinky ze dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 08:40 Muž pokojové [-3] - Raci, krabi, krevetky – ondra
Mohou byt drapatecky s krevetkama cherry?Mam krevety s colkem a je to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.04.2014 23:08 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Tomiino
Ahoj dřív když jsem je měla tak byly v akvárku společně se skalárama a mečovkama.... rostlinám sice neubližovaly ale na skaláry útočily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:57 Muž Tomiino [43]
Hezky vecer vsem.Mam doma jiz dloho porizene akva,zabehnute se skalarama,pancernicky,otici a nejake tetry.Malmu se libi zabicka,..je mozne ji mit v akva s rybkama??nejakou malou?dekuji za odpovedi..v druhem vlakne mi poradili tuto zabicku.Jak je to s rostlinkama?neublizi rybam ani rostlinam??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:21 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: volhpe1
A uz s tou plisni prisla? Me par zabek s plisni uhynulo. Dlouho jsem zjistoval proc a odkud ta plisen je a nakonce jsem zjistli, ze za to mohl ancik. Asi mu chutnal ten jejich sliz nebo co to maji na kuzi a uplne normalne je oziral! A nekryta mista se pak dostala plisen a s zabkou byl amen. Ancika jsem hodil do akvarka, pridal zabam dva sneky, at zerou rasy a je klid.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 10:54 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
byly spolu, ale bohužel ta s tou plísní na noze uhynula :-( Ještě mám 3 tak snad to přežijí, i když jim žravost na patentky a jiné mražené červy nechybí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:42 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Aha, jak čtu o kapání čehosi do vody, tak hned plaším s chemií :-D
Byly při transportu žabky spolu? Možná se jedna druhou pokoušela sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 19:34 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: volhpe1
Petře,jsou to žáby.Dýchají vzduch jako my.To,že umí v hibernaci vstřebávat kyslík kůží (nejen při tom)neznamená,že to budou provozovat celoživotně či dorakvičně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:30 jamajcan - ObojživelníciRe: volhpe1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:23 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Ještě by mě zajímalo jak se nadechují jestli dýchají vzduch z vody, nebo klasicky atmosférický viděl jsem jak plavala některý k hladině a dělala bublinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 19:16 Muž aladar [896] - ObojživelníciRe: volhpe1
easy life je v pohodě.Jestli má Tvoje žabka něco na noze,tak jí to suše sundej a jen sleduj,co bude.Dál bych to neřešil,takových situací byly mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:05 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
easy-life je filtrační medium na přírodní bázi dávám každý měsíc a rybám, mini rakům ani krevetkám ve vedlejším akváriu nevadí dle videa i výrobce to tvrdí na svých přednáškám a už ho používám víc jak rok a nikdy to žádnému živočichovi neublížilo X-)
Zkusím koupit pangase třeba jim taky pojede X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:59 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Jsou to masožravci, takže drobní vodní živočichové - patentky atd., žížaly, rybí maso, mušky.
Viděla jsem, že naše krmení pro rybky, co dopadne na dno, taky občas žerou, ale neměl by to být základ. Tablety asi ne, ony neukusujou, ale soukaj do sebe, tabletu by nezvládly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:54 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Na žabky s chemií pozor!!! Můžou reagovat jinak než ryby. Nedávala bych tam nic.
Má tu končetinu asi nějak poškozenou, možná by stačilo ošetřit přímo to místo něčím, potřít ředěným hypermanganem? Tak bych to asi řešila já. Nebo se zkus zeptat ještě jinde, ale s léčivy fakt bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:54 Muž volhpe1 [41] - Tetry – krmení drápateček
Ještě mám dotaz čím je přesně krmit nebo to žerou dával jsme jim patentky a něco do sebe nasoukaly jen mě zajímajestli žerou i krmení pro ryby, nebo tablety pro krunýřovce a podobně?? díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:49 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
Možná je to změna prostředí v pátek přicestovaly ČD kurýrem a jinak ty ostatní jsou v pohodě zkusím do vody nalít easy-life vždy to pomohlo rybám tak snad i žabkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:44 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Tak s tím bohužel neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:42 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
Tu nohu vypadá že má ochrnutou nevim co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:38 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Je to určitě plíseň? třeba jenom svléká kůži..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:08 Muž volhpe1 [41] - Tetry – drápatečka plíseň
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit moji jedné drápatečce se udělala plíseň na přední pravé noze čím léčit a podobně díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:38 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Sunnny
Jak jsou asi velké?
Na rady prodejce ale pozor, radši všemu nevěřte a hledejte i jinde. Už jsem slyšela v akvaristice jak prodavačka radí zájemcům, že žabkám stačí vločky pro ryby.
Jak tady psali, můžou být i ve filtru, pro jistotu bych tam koukla, jestli můžou ven. I když to už by asi bylo pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:09 Muž Johan [4727] - RostlinyRe: Sunnny
Jestli žijou, tak jsou schované. Proč by se také promenádovaly u předního skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:03 Sunnny - Rostliny
Zajímavé je, že se všude najdou chytrolíni, kteří se musejí za každou cenu do někoho pustit!
Nevím z čeho hned usuzujete, že něco koupíme děcku a nic o tom nevíme a že žabičky musely vyskákat ven.
Tak za prvé, když jsem je kupovala tak jsem se samozřejmě prodejce ptala co a jak.
Chtěla jsem se ujistit, protože co chovatel to názor.
Za druhé, akvárko máme samozřejmě zakryté. Takže nevyskákaly.
Zatím se neobjevily.
Tady, aby se bál pomalu člověk na něco zeptat!!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:09 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Diky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:08 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Sunnny
Prohledat akvarko, vyndat dekoraci, nekde budou zalezle. Ja jsem nevidel zaby 3 dny, pak jsem koupil nove akvarko, vytahal z velkeho akva deko a nasel jednu zabku zalezou pod korenem. Druha ovsem nebyla a az par dni nato jsem ji nasel zalezlou ve filtru, bohuzel uz mrtvou. Ted mam zaby zvlast v akvarku bez ryb a vypadaji stastne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:58 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: jmalyska
Máš pravdu koupí zvířátko dětem a nic o něm nevědí a pak koukají že je mrtvé jako v tomto případě mimo akvárium. ty žaby mají největší aktivitu v noci. Já studoval na netu přes týden a teď mi příjdou v pátek kurýrem tak uvidím co se stane mě, ale akvarium raději zakryju jemným pletivem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 04:19 Muž jmalyska [164] - AmazonieRe: Sunnny
To je fakt super, koupit děcku něco, o čem víte kulové... Nechápu, proč jsou lidi úplně opační tady v tomhle tom. OT prosím... tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:47 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Sunnny
Jak byly velké? Živé žabky ancistrus nesežere a aby uhynuly všechny najednou, to se mi nezdá. Takže zbývá prohlédnout okolí akvárka (ale zase že by se vydaly ven všechny tři je neuvěřitelné :-) ) a nebo jsou dobře schované (skulinka za filtrem, v rostlinách), řekla bych, že se objeví :-)
Nějakou zvláštní péči nepotřebují, akorát krmit masitou stravou (ne suché pro rybičky). Mláďata denně, dospělé 2-3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:35 Muž Legioix [559] Re: Sunnny
Máte dobře zakryté akvárium? Pokud ne, tak bych hledal kolem akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:28 Sunnny
Koupila jsem 3 drápatečky do 75 litrového akvárka.
Vypuštěny odpoledne okolo 16h. Byly v pohodě rybky si jich nevšímaly(3neonky, 2tetry, 1ancistrus, 4 parmičky) sledovány do večera. Ráno jsem je hledala a nenašla, prostě zmizely.

Sežraly by je parmičky? Nikdy se nechovali nijak agresivně.
Nebo ancistrus? Sežral by všechny tři?
Hledala jsem je všude, nikde není po nich ani stopa.
Ještě mě napadlo zda po cestě domů nějak neprostydly a neuhynuly v noci a ryby je nesnědly mrtvé
Dítko mi tu brečí, že nemá žabičky. Mám je popřípadě znovu koupit a zkusit to ještě jednou?
Je nutné jim měnit vodu každý den? Četla jsem to tu někde. Jak často se krmí a jak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:52 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Jenom opláchnu, aby nebyly od hlíny. Někdo dává před zkrmením žížaly na pár dní do nádoby s hoblinama, aby se žížaly vyprázdnily a byl menší odpad. Ale nemusí to být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:48 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
A peres je nejak nebo promyvas? Zkusim to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:26 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Jo, sbírám a sekám, na procházkách se psy pořád koukám pod nohy po žížalách, sbírám i do zásoby, ve sklepě mám kýbl s hlínou. Mám toho víc, co žere žížaly :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:07 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
A ty zizaly jim nalovis a nasekas? Tady (Nemecko) prodavaji cervene komari larvy a bile komari larvy. Pak maji i nejake male koryse, ale ty jsem taky zatim nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:02 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Bílé patentky neznám, co to je? Zkoušela jsem mražené černé komáří larvy a ty se spíš rozletěly po celém akvárku. Dávala jsem živé komáří larvy venku ze sudu, ale ty nebyly žabky schopné ulovit, loví na dně, a taky je okamžitě posbíraly rybky.
Mražené patentky naše žerou moc dobře, ale nejradši maj žížaly, ty vedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 07:13 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Ja si myslim, ze si clovek nevybere :-) Zive patentky tem mym uz nedam, nebo jen malo, mrazene dostavaji, ale moc jim nejedou :-) Kupodivu jim hodne chutnaji vodni blechy a chytaji je celkem v pohode. Davala jsi jim nekdy bile patentky? Na to jsem zatim nemel odvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:25 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Hjub
Kolik vody tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:24 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Německy neumím a přeloženo překladačem je to vždycky takové zmatené :-) Ale fakt to tam píšou. A třeba tady zase, že nitěnky můžou nakazit parazity drapatka.ic.cz/… Takže mi z toho líp vychází ty mražené patentky.
Krmím s nima drápatečky už sedm let (občas měly i živé) a některé pořád žijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Hjub
Ja je mam v 25 cm, potrebuji si cas od casu vyplavat na hladinu pro bublinku. Taky rady lezou po rostlinach a lezou na pul ven a vyhrivaji se pod svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:35 Hjub - Labyrintky
Docela by mě zajímala jejich náročnost na výšku vodního sloupce... Jde mi to, že se v poslední době věnuji pěstování rostlin emerzně, a rád bych k nim něco hodil. Máte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:25 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Existuje spousta nemecky psanych for, kde se tohle resi. Mozna jsem blbe hledal, ale nasel jsem jen velice malo informaci v cestine. Napr. tady www.aquaristikseiten.de/… se uvadi, ze existuje podezreni (podle autora ale nedokazane), ze patentky muzou zabkam prokousnout streva. Proto se doporucuju, ze patentky vyhradne mrazene a jako zive se doporucuji nitenky nebo vodni blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:09 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
RomanMch napsal: Uz taky bylo mockrat, ze patentky jsou pro zabky nebezpecne.

Kdy, kde? O tom jsem nikdy neslyšela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:46 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: RomanMch
Co projde mým mrazákem to nepřežije proto jenom mražené a s tím mraženým pangasem to zkusím kousek jim dát při nejhorším to sežre raček ten maso všeho druhu rád hop
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:29 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: RomanMch
Jeste doplnim, ze ta zabka jich asi sezrala vic nez mela, jeste dva dny potom ji z huby lezly zive (!!!!) patentky a pak uhynula. Takze jim davam vyhradne ty mrazene, ale jen obcas, mam dojem, ze se po nich nafukuji. Vseobecne je asi tezke rict, co je pro ne lepsi/horsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 17:22 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Uz taky bylo mockrat, ze patentky jsou pro zabky nebezpecne. Zkrmil jsem zive patentky jen jednou a jedna zaba uhynula. Zive nitenky davam tak 1x mesicne. Asi nejlepsi zkusenost mam s vodnima blechama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:16 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: RomanMch
Už to tady bylo hodněkrát, nítěnky můžou být nakažený parazity (mikrofilériemi), pro žabky smrtelné. Proč riskovat? Lepší jsou patentky.
Naše taky dobře žerou malé žížaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:37 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: volhpe1
Ja krmim hlavne nitenkama (zive i mrazene) a zivyma vodnima blechama. Susene dafnie jim nejedou tone Ty mrazene kostky jim ale napred rozmocim ve vode, jinak si mila zabka zkousi narvat do tlamicky celou tu kostku smich Tak jednou za mesic maji mrazene patentky jako zpestreni. Maso jsem jim nedaval, nechci kazit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:14 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: RomanMch
To nějak vyřeším to krmení a když to nevýjde bude to ponaučení X-) Jako jsem měl CPO čoko a taky to nevyšlo proto tam mám jen ty oranžové ;-)
A co takhle je přikrmovat pangasem a navíc mám půl mrazáku zmraženého krmení pro ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:23 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: volhpe1
Problem je v tom, ze zabky se nedostanou ke zradlu. Potrebuji spoooouuustu casu, nez se rozhodnou, ze je to fakt k jidlu. Mel jsem v 180l akvarku, ale nakonec jsem pro ne zaridil 25l akvarko, napred jsem tam mel 4 zabky a 5 neonek, ale nebylo to ono, i ty neonky "kradli" zradlo, takze jsem musel zabky krmit pinzetou. Takze neonky putovaly pryc, v akvarku jsou ted 2 zabky, dalsi 3 planuju pridat a je s nima hrozna sranda kdyz lovi vodni blechy nebo nitenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:08 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Dospělým ráčkům neublíží určitě, mladé by žabky možná občas ulovit mohly. A naopak dospělí raci by mohli ublížit maličké drápatečce, dospělé už tedy snad ne, i když nevím no, mám samce CPO a ten je větší než dospělý sameček drápatečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:33 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
Jý myslel spíše, aby neublížili drápatečky ráčkům než opačne jinak ráček někdy leze po krunýřovci a nic mu nedělá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:55 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: volhpe1
Nevím, jak by se snášely žabky s ráčky, to nemám vyzkoušené a měla bych trochu strach, aby jim raci neublížili, dost často by se na dně asi potkávali. Jinak s rybkama si drápatečky navzájem vůbec nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:23 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Mám dotaz,
mám cca 90L akvarium mám tam 2 miniraky a šneky + ryby bude je žabka Drápatečka malá napadat? A můžu mít 2 žabky v akvariu?
Děkuji všem za rady ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2013 16:03 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: lucajda
Eva to myslela tak,že když jsi dala drápatečku do akv. včera tak dneska už tam nemůžou být pulci.To by musela být živorodá.. Takhle musí naklást vajíčka a chvíli to trvá než se vylíhnou pulci...Takže jsou to pávata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 12:01 Žena lucajda [0] Re: Eva_R
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 11:57 Žena lucajda [0] Re: Eva_R
nechápu..:( mám v akvariu drápatečku a páví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 11:33 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: lucajda
Drápatečky nejsou živorodky, takže pulci to být nemůžou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 10:12 Žena lucajda [0]
Fotka k příspěvku ahoj prosím poradte jestli jsou toto mali rybicky nebo pulci.. vcera sem si koupila drapatecku a dneska rano sem nasla tady ty male rybicky..jestli sou to mali pulci tak cim je mam krmit, mam v akvarku jeste zivorodky a ty to a si nejsou ne..? nevim vubec nevim sem zacatecnik..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:41 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Ahoj tak problém s drápatečkou se opakuje. Nafoukla se jako balon už minulý týden a stále ji to nepřešlo...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:48 anaji - MiniakváriaRe: Eva_R
Děkuju moc, to jste mě potěšila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:42 anaji - MiniakváriaRe: Eva_R
Děkuju moc, to jste mě potěšila ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:31 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: anaji
Filtr není potřeba, nesmí se zapomínat na pravidelnou údržbu akvárka. Ale to platí i s filtrem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:17 anaji - Obojživelníci – dotaz
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je pro chov drápatečky nutný filr. Kamarádka chová drápatku, filtr nemá a žabka je vpohodě. Zajímalo by mě tedy, jesli je u drápatečky nutný nebo by to šlo i bez něho jako u drápatky. Děkuju za odpověď ;)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:14 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: katelin
Jinak koukám,že máš samý rybí prasátka,takže to chce pořádně dodržovat údržbu,protože v zasviněnym akv. by trpěla. A nezapomeň na ůkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:10 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: katelin
Jakýho sumečka?Drápatečka je klidná nenáročná žabka,krmí se třeba patentkama,nitěnkama,odrostlejší zblajzne i file. Když má dostatek krmení ta neůtočí ani na krevetky,může se stát že zblajzne čerstvě narozenou živorodku. Potřebuje přístup k hladině,má ráda stonkovky ve kterých odpočívá pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:27 katelin - Drškolezci :DRe: Kamishiro
o tom vím,ta drápatečka se jenom přejedla, :-D není to nic špatného,ale nedávej jí těď krmení ;-) bude to v pořádku,ale je tu také možnost,že se nadechla vody a to už by bylo horší,vyplatí se asi 2dny počkat :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:22 katelin - Drškolezci :D – koupě drápateček
Dobrý den,budu si kupovat drápatečky,mám akvárko o 54l a je to 60x30x30 mám tam základní druhy rybiček,gupky,ancáčka,sumečka,black molly atd. myslíte,že by se mi tam drápatečka hodila? Moc ji chci ,ale potřebuji aby s ní nebyly větší problémy,chci se také zeptat jak a čím se drápatečka krmí a jestli se do mého akvária hodí, nejsem úplná začátečnice,ale drápatečka je pro mne nová ,děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 23:50 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Kamishiro
Ahoj, čím jí krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 20:07 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Zdravím, mám dotaz ohledně jedné mé drápatečky malé.

Dnes během dne byla v pohodě, ale teď k večeru už je jen u hladiny a stále jí to nednáší. Dokonce nereaguje ani na okolní cherryny popř. na pohyb nad hladinou. Nemohle třeba spolknout vzduch? Má na boku trošku bouličku...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:36 Selket - Miniakvária
Moc díky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 14:37 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: Selket
Kupuji taky Aquamaster, i když je dražší. Nejvíce ale krmím živými patentkami, koretrami a nítěnkami. Mražené používám, jen když nestihnu nakoupit živé, nebo když odjíždím a přenechávám starost někomu jinému...myslím, že z naší rodiny jsem jediná, kdo je ochoten denně proplachovat červíky a udržovat je při životě ano kromě toho mám ještě v krabičce roupice, ty se koupí jednou a pak už si je může člověk pěstovat sám. Jenže je s nimi docela práce při čištění a navíc rychle zalézají do substrátu, takže žabky, než se rozmyslí, už červíka nevidí. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 11:38 Muž LiborSprysl [8859] Re: Yirka
Jednoznačné není nic! Petr Grýgera je levnější a kvalitou se zase dostal na velmi dobrou úroveň. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 11:01 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Selket
Už asi rok krmím patentkama od Grýgera www.aquapage.cz/… Teď je dělají ve formě takových tenčích tabulek, dá se lehce odlomit kousek jaký potřebujete. Jsou kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:08 Muž Yirka [7974] Re: Selket
Jednoznačně: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:13 Selket Re: Dona
JJ když jsem přišla domů tak už to bylo v pořádku a pochtívala další. Patentky jí pečlivě vybírám ale hledám nějakou značku krmiva, kde není tolik odpadu, ono vybírat pro jednu žabku není až takový problém ale až budu mít větší akvárko s rybama tak se asi mám na co těšit... rozzureny Nemohla by si mi poradit nějakou značku která je aspoň trochu slušná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:52 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: Selket
Nic to není. Myslím, že jen měla moc jídla, a některé prošlo skrz. Dokud byly moje drápatečky menší, taky se to stávalo, teď už málokdy. Mám pulce, kterým dávám malinké patentky a to, že některé projdou traktem beze změny je úplně běžné. Doporučuji ale vybírat jen červené parentky, které byly zmražené zaživa. Z mraženého se mi nejvíce osvědčily artémie. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:07 Selket - Miniakvária – Drápatečka nemoc
Ahoj, prosím o radu. Asi měsíc mám drápatečku, včera jsem si všimla že jí ze zadečku trčí nestrávená patentka, ráno měla lehce narůžovělou kůži. Akvárium založené asi 2 měsíce, 23 litrů, PH 7,8, kh 10, NO2, NO3 neměřitelné, teplota pokojová 22-23, Odkalování+výměna vody co 4 dny. Z rostlin egeria densa, najas, řasokoule, cryptocoryne nevilli, jávský mech, osvětlení 11W. Krmím mraženýma patentkama které nejprve nechám rozpustit v kelímku ve vodě. v něděli jsem přidávala hnojivo bioflor 4ml tři dny před tím 3ml (kvůli tomu abych zjistila jestli to špatně nepůsobí na obyvatele). Jinak je žába zatím aktivní včera pochtívala jídlo dnes ráno taky. Jak jí mám pomoct, co jí může být?? Nemůže to být třeba nekvalitním krmením, v těch mražených kostičkách které jí dávám je hodně mrtvých patentek, vybírám jí ale pouze ty krásné velké červené.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:45 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :DRe: zdenulaj
Já mám v 54ce drápatečku a red cherryny a moje zkušenost je že se je pokusila ulovit jen první den,co tam krevetky byly.(žádnou nedostala,byly rychlejší) Teď tam jsou víc jak měsíc a myslim že vpoho. Ale žebka má pravidelný přísun patentek,kdyby byla hladová možná by se vydala na lov. A nějakou tu čerstvě vylíhlou by asi taky sezobla,ale to je o dostatku úkrytu a u japonek to stejně nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:26 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: zdenulaj
Tak si ty japoniky dej do větších akvárek co máš, jestli ses na ně těšila :-) K žabkám by se vešla třeba neritina, ta je na řasy dobrá, nebo normální plevelný šneci, koukala jsem, že už je tam máš. Kdybys to chtěla trochu oživit, tak jim tam dej pár endlerek, když je chováš. Možná se občas žabkám podaří ulovit nějaký potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:35 Žena zdenulaj [0]
A nenapadá vás nějaký živočich, který by to zvládl a přitom ho žabky nenapadali?a on je a přitom by mu nevadilo malé akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:22 Žena zdenulaj [0] Re: Fidorka
Toho jsem se bála...jestli je jisté že to na ně bude zkoušet, tak bych do toho určitě nešla...ve velkém akváriu mají spoustu míst, kam zalézt, ale v tomhle malém nemají šanci...koupila bych klidně i 4 - to by nebyl problém, ale asi to tedy nebude to pravé ořechové - a já se na ně už tak těšila sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:13 Žena Fidorka [228] Re: zdenulaj
já mám v akvárku (112 l) jednu drápatečku a čtyři japoniky a je to v pohodě, jsou přece jen docela velký, takže je drápatečka sežrat nezvládne. Ale na druhou stranu mají kam se schovat a zdrhnout. Do hodně malého akvárka s víc drápatečkama by se už asi cítily spíš jako lovná zvěř, ona ta žabka po nich půjde, a když jich tam bude hodně tak by se jim to mohlo i povést... Navíc dvěma krevetkám bude smutno, chce to aspoň ty čtyři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:01 Žena zdenulaj [0] – Drápatečky a Caridina japonica
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti se soužitím drápateček a krevetek. Do akvária jsem si přidala jávský mech a bojím se, že brzy zaroste všemožnými řasami a zbytky krmení a byla bych proto ráda, kdybych tam měla nějakého udržovače - napadla mě krevetka japonská - Caridina japonica, ale nejsem se jista, zda by ji drápatečky neublížili....nerada bych aby se ji něco stalo - navíc to není úplně nejekonomičtější typ krmení :-)přemýšlela jsem tak o dvou kouscích - akvárium je poměrně malé (40x20x25), navíc bude asi bez filtrace a vzduchování (kvůli žabkám). Poraďte prosím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:10 Muž Yirka [7974] Re: zdenulaj
Tady si můžeš oboje najít v atlasu a počíst: rybicky.net/atlasostatnich/cesky/d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:06 Žena zdenulaj [0] – drápatečka malá či drápatečka Beottgerova, samec či samice
Dobrý den všem, koupila jsem si malé drápatečky a chtěla jsem se zeptat, jak se dá poznat, zda se jedná o drápatečku malou či Beottgerovu a dále, odkdy samci vydávají ty slabé zvuky...koupila jsem si 4 kousky a mám pocit, že jsem se strefila do 4 samic, protože jsou v akvárku ticho jak hrob :-)ale živý jsou...! :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 08:36 Žena Lolianka [15] Re: Hanka
Kvalitní živou potravu určitě mají každý týden na burze na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 07:04 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: Hanka
Já to nerozeznám, podle fotek mi oba druhy připadají stejné, jedině snad vidět je naživo vedle sebe. Ty růžové flíčky v podpaždí mají samci, na fotce jednoho vidím. Nitěnkama radši žabky nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 06:24 Hanka - Obojživelníci – Drápatečky - druh
Fotka k příspěvku Koupila jsem drápatečky, chtěla bych vědět, zda malé nebo Beottgerovy. Podle fotek na tomto serveru mi připadají jako malé - kresba na zádech, podle popisu asi spíš jako beottgerovy-některé mají tu růžovou bradavku v podpaždí. Tlamka mi také připadá spíš mírně zašpičatělá než kulatá. Přikládám foto.
Ještě mám jeden dotaz: Které akvaristiky v Praze mají živé patentky a živé nítěnky? Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 13:11 Ondra - Obojživelníci
petastastna napsala: supr :) akorát nevím kde drápatečky v praze sehnat :-( u nás v akvaristice je nemají

Seženeš je na akva burze na Pankráci :) maj je tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 12:00 Žena petastastna [0] Re: Eva_R
supr :) akorát nevím kde drápatečky v praze sehnat :-( u nás v akvaristice je nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:57 Žena Eva_R [364] - ObojživelníciRe: petastastna
Fotka k příspěvku Čolky a drápatečky mám v jednom akvárku i s rybama, není žádný problém.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:10 Žena petastastna [0] Re: Kamilstrom
supr,tak děkuju za radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 19:04 Muž Kamilstrom [531] - RostlinyRe: petastastna
Sezere v podstate vse co se ji vleze do huby,takze neonky ne,ale poter zere rada,me vzdyckt zredukuje poter Black molly na minimum.S rybkama je v pohode,nektere vetsi ji mohou ohrozovat!!!Zatim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 16:05 Žena petastastna [0]
a kdyby byla mezi rybkama velikosti neonek neudělala by jim nic?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:57 Žena petastastna [0]
ahojky, mám čolka a chtěla bych k němu dát drápatečku, myslíte že by to nebyl problém? a nebo když máte někdo drápatečky mezi rybkama, jak je krmíte aby jim to rybky nesnědli?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:33 Žena Eva_R [364] - Obojživelníci – Re: stetinka
Třeba byly špatný ty patentky... Krmila jsi s nima i rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:22 Žena stetinka [251] – Re: stetinka
pokud jsi opravdu neviděla žádný rozdíly oproti normálu, třeba krvavé fleky (často jsou vidět až po úhynu a důkladném prohlédnutí žabky). Tak bych se zamyslela nad jejich chováním, zda to nebyl ten novej hnus, ta plíseň, co jim ucpává kůži a ony se dusí. Jinak u nevím a neporadím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:09 Žena stetinka [251] – Re: petastastna
ani zvětšené břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:06 Žena petastastna [0] – Re: petastastna
a ve vodě nic nebylo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:06 Žena petastastna [0] – Re: stetinka
poprve se nažrali a pak už nechtěl ia vypadali úplně normálně právě, neviděla sem na nich nic divného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:59 Žena stetinka [251] – Re: petastastna
ok, jak vypadaly? Žraly, neměly něco na kůži, nebo nebyly ve vodě jakoby bílé hleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:56 Žena petastastna [0] – Re: stetinka
odkalovala sem skoro každej den a měl ise kam schovat a akvárium už bylo založené dost dlouho, nejsem úplný začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:54 Žena stetinka [251]
Ano, je to masožravec. Takže tablety a vločky jsou nouzovka. Jak chceš, abysme určili diagnózu, to ti ani vet neřekne bez pitvy. Nepopisuješ žádné příznaky. Drápatky i drápatečy často trpí na bakterku. Jsou to čuníci, tak buď filtr, co moc neproudí, nebo denní odkalování. Já odkalovala dvakrát týdně a filtr jsem měla jen bublifuk (ale s velkým molitanem, aby byl výkonný). Maj rádi hodně rostlin a úkrytů, jávský mech. jak dlouho bylo akva založeno, kolikrát si odkalovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:52 Muž Yirka [7974] – Re: petastastna
(OT) Sebekritika se cení. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:49 Žena petastastna [0] – Re: jajaapaja
ne, ty drápatky já ale už nemám,koupila sem si právě drápatečky. a filtr nemají,tim to rozhodně neni,právě že o nich vím celkem dost, ale odešli mi během tří dnů všechny čtyři,tak si myslím jestli to nebylo špatným chovatelem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:43 Muž jajaapaja [173] – Re: petastastna
To co máš ty je Drápatka.Ne Drápatečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:30 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetky – Re: seic
az ted jsem se mrkl na tve zabarium... ja mam v aqua drápatečku malou :-) ne tohoto "obra" co pestujes ty...

rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:24 Muž jajaapaja [173] – Re: petastastna
Nevím žabky nejsou moje parketa,ale přečetl jsem si připominky u toho tvojeho žabaryja.Někdo kdo má zřejmě zkušenosti ti tam napsal aby jsi nefiltrovala.Že to žabky nemají rády,asi je to pravda Poslechla si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:23 Muž seic [237] - Raci, krabi, krevetky – Re: petastastna
každá rada drahá, já osobně mám také málo zkušeností:
- moje žabky se také snaží schovávat pod rostliny, ryjí ve dně
- nekrmím je něčím zvláštním, dávám jim na dno tablety, krmí se i vločkami, co spadnou dolů

u mě např. nejvíce žabek uhynulo při kontaktu s vnitřním filtrem, který měl v jednom místě "falešný" tah a žabky se tam chytli nohou..:-(
v současnosti mě zbyli v aqua 3 žabky, ale ty se maji čile k světu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:40 Žena petastastna [0]
jo a krmila sme je patentkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:38 Žena petastastna [0] – Umřeli drápatečky-poraďte
Dobrý den, koupila sem si 4 drápatečky a do 9 dnů všechny umřeli a netuším proč, zahrabávali se do písku,tak jestli to nemělo souvislost s tím, jinak můžu vypsat podrobné podmínky jejich akvárka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 19:14 Vééna
Opravdu nikdo neví, kde by se dala sehnat?? Na ceně nezáleží :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 14:07 Vééna – Kde je sehnat??
Zdravím,
využiju toto téma a zeptám se, zda někdo neví, kde by se tyto žabičky daly sehnat v Pardubickém kraji, nejlépe Pardubice a okolí???Obešel jsem několik akvaristik, ale marně a nikde mě nedokázali odkázat ani k žádnému chovateli..Poradí někdo??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 15:30 athaya – Re: gomez
to mozem potvrdit ta moja zabka niekedy zobne aj do normalnej tabletky ano ale to len vynimocne vacsinou patentky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 15:17 varinka22 – žabka
jo jo,ona tam u topítka nahoře čučí i teď ale ta druhá potvůrka je naopak pořád dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 15:13 gomez
Ahoj, ja mam 4 v 50l. Krmim je patantkama a to se muzou pretrhnout. Ale nepohrdnou ani vlockovym krmenim. Krmim jeste jednou za cas Sera granured a to jim taky chutna.
Ale maso je maso.

Jinak maji kolem 5cm. Drzi se hlavne u filtru a k veceru vetsinou vyplavou a vylezou si na nejakou kytku a koukaji ven nad hladinu.

Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 14:46 varinka22
díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:31 Medra
patentky jim tuze chutnají, pravdadíž ! A le pořád šmejdí po dně a něco si najdou, nepohrdnou zbytky krmení, umí si pěkně nacpat bříško, jsou SUPER hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 21:26 Žena Eva_R [364] - Obojživelníci – Re: varinka22
Krmí se většinou mraženýma patentkama a dorůstají do 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 20:18 Muž Criple Fishx [5]
vše máš tady, stačí si to přečíst:
rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:48 varinka22 – Drápatečka vodní
Chtěla bych se zeptat čím krmit drápatečku vodní?? a kolik se dorlstá cm??? děkuji ahoj

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 6862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6196?kolik=999