Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab červený a odchov plůdku

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Krab červený a odchov plůdku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 11:40 Denis Re: rak
Dakujem ja som potreboval iba pomoct jak proti tomu bojovat a nie sa vsade prihlasovat len by som bol moc vdaccny keby mi aspon niekto napisal ci ich v niecom mam vykupat alebo co je zle lebo len cakam na odovede som na internete stale teraz len citam a nic neni napisane tak som sa hned prisiel poradit sem len mi nejde prihlasit a neprisiel som riesit prihlasovacy problem ale problem z krabikmy kim som sa dockal jak proti tomu bojovat odisli mi vsetky docital som sa akurat ze je to parazit ale aky,co robit aby som ich zlikvidoval nikde nepisu,iba som ostal smutny..dakujem za info..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 04:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Denis
Když to nejde jinak tak na stránce akva-tera.webnode.cz nebo na FB je skupina korýši-raci a kraby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 19:51 Denis Re: Denis
Zdravim tak dnes mi odisla aj samicka fakt neviem co to je a jak sa to da liecit lebo mali vsetko ciste aj filtrovanie dbal som na cistotu a neviem co sa mohlo stat,jedine co som pridavak ku nim novu lodku plastovu ktora bola urcena do akvaria tu som riadne vycistil a potom kamene tie som tiez vycistil.mozno ked som ich uz kupoval mal jeden z nich nieco jemne bielucke okolo papulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 00:00 Denis Re: Denis
Prosim vas poradte mi co mam stym robit lebo mi to chyta asi aj samicky aj ked uz boli davno odelene len mam pocit ze uz aj nanich to je lebo su niake spomalene a predtim boli plne zivota,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 10:41 Denis Re: lucasio
tak uz tu nejsu asi su uz mrtvy,neviete mi prosim teda poradit cim to bolo sposobene aby som tomu zabranil aby sa mi to uz nikdy nestalo,lebo mam uz dlchsiu dobu aj druhych krabikou,aj dvoch vietnamov uz iba nechcem aby sa to zopakovalo,bolo to uplne ine ako ked sa zvliekaju preto som si chcel dat poradit, :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 06:35 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Denis
Jak tu psal rak. Jsou asi mrtví, když se vůbec nehýbou a teď tu píšeš o povlaku. To už vypadá na rozklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 19:23 Denis Re: rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku su to oby dvaja samci a samicky su plne zivota,druhy sa mi tiez dnes otvoril a ten prvy ktoreho som dnes daval fotku tak sa uz zavrel a je obaleny takym povlakom jak zelatina len snimy nechcem hybat sa onich bojim..jak viem proti tomu zabojovat aby prezily nenecham ich odist..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 17:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Denis
Jsou asi po smrti,když se nehýbou 3 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:35 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Denis
Oba dva krabi se ti otevřeli jo? A víš jaké máš u těch krabů pohlaví? Pokud tomu, tak je, tak mají asi nějaké parazity. Jelikož když se otevře zadeček, tak je to u samic co čekají mladé ale aby to bylo u obou, tak to spíše vypadá na parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 11:31 Denis – foto
Fotka k příspěvku takto vyzera po 3 dnoch bez pohybu a neviem cim to je bojim sa onho..
Dobry den,ja by som potreboval poradit,v podstate pomoct nemam sa kde uz spitaat,pitam sa uz vsade nikto mi nedava vediet potrebujem pomoct,tyka sa to krabikov vietnam mam ich uz dlchsiu dobu ale teraz sa mi nieco snimy deje a ja neviem co,najprv som si myslel ze ide o klasicke zvliekanie len niak ostaly na mieste radsej snimy nechcem manipulovat ani nic,zo spodu jak ma brusko sa mi jeden otvoril a ostal tak uz je to tri dni a druhy ostal jak bez zivota tiez neviem co sa deje,nechcem aby odisly mam ich moc rad..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 21:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
Vím že je to jen moje nesplnitelné přání.Na druhou stranu zase to přináší nové poznatky.Jen škoda že se také v takovém množství nedováží tvorové kteří jsou plně sladkovodní( celý život a množení proběhne ve sladké vodě).
Možná že časem se u nás dopracujeme také k tomu že budeme schopni tyto tvory zdárně množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 20:30 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: rak
Podle stejné logiky by se neměly kupovat japonské krevety, Nerittiny, Faunusi a jánevímcoještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 19:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martík
Ono ani tak nejde o vodu jak nakrmit potomstvo( jestli se nepletu tak tento rod má larvy)a to je ten největší problém.Možná by mohlo pomoci tohle:
www.akvarista.cz/…=
Ale podle mě je to opravdu jen pokus ( myslím ty kraby),chtělo by to někde získat informace z místa kde se tyto kraby množí aby se nechala namíchat voda a hlavně získat informace čím se v raném stádiu živí.
Můj názor je že by tyto rody se neměly kupovat a tím donutit dovozce aby začaly vozit a prodávat rody krabů co se rozmnožují ve sladké vodě ( a neprocházejí larválním stadiem).
Takovým rodem je např.Potamon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:22 Martík Re: rak
A jak se udělá braktická voda? Je složité udělat takové podmínky, aby se mohli mláďata narodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: rak
Murény, střikouni, kaložrouti....často chovaní křížovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2013 18:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martík
Je dosti živočichů co migrují mezi sladkou a slanou vodou.
Např.úhoř,losos,kraby,krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:59 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Martík
Nerittiny potřebují k vývoji mladých brakickou vodu a přitom jsou možná v každém druhém akvárku. Stejně tak krevetka japonská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:43 Martík Re: rak
Ale jak je tedy možné, že normálně žijí ve sladké vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martík
Musím tě zklamat ,ale tento rod krabů potřebuje k vývoji mláďat braktickou vodu.Tak jestli neděláš moře tak se mladých nedočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 13:56 Martík
Fotka k příspěvku Ahojík všem, potřebuji radu. Dnes jsem zjistila, že samička kraba (sesarma bidens) má kolem sebe vajíčka. Může mi někdo poradit, co teď? :) Mám samičku odlovit nebo jí nechat v akva? Mám tam ještě neonky pár šneků. Díky za každé info.
Ještě pro představu posílám fotku. Musím říct, že je to moc zajímavé... :-D Co myslíte?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 11:00 Muž PUMI [0]
Trošku z jiného soudku: mam možná blbej dotaz, včera ráno jsem našel kraba ve vodě ležet na zadech a mtrveho. Je možné že krab, když spadne do vody na zada, se neumi otočit a utopi se? Jinak nechapu jeho umrti den předtím večer byl ještě čilej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 01:10 Kubela Re: mch.sokolov
Celkem jednoduche vysvetleni...)) jenom se divim ze maminka nepoznala svlecku...asi se toho moc stitila..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 20:17 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: marla
že by mamka vyhodila svlečku? :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:00 marla – za jak dlouho vyroste maly cerveny krab?
Ahoj Lidicky,
prave doma resim zahadu. Moje situace: asi pred mesicem jsem si koupili 3 kraby, asi po tydnu jeden umrel, tak mi logicky zbyli 2, minuly tyden jsem nebyla doma a kdyz jsem se vratila, tak mi mama rekla ze zase jeden krab umrel a ze ho splachla do zachodu, logicky zbyl jeden, po tom mym navratu umrel i posledni tak taky skoncil v zachode, nemela jsem cas umyt a uklidit akvarko, k tomu jsem se dostala az dnes, ale mela jsem docela sok kdyz jsem nadzvedla velkej ostruvej a tam byl v cele svoji parade dospelej krab a zivej!!!!!! Proste nechapu kde se vzal 4tej krab!!! Nemate nekdo nejaky vysvetleni ja jsem z toho jelen!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 23:00 Žena Pavoucice.L [0] Re: Hugo
sem četla že malí krabíci potřebují jen mořskou slanou vodu jinak je neodchováš.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 15:57 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: rak
potrebuji nejake info, ne prispevek ve stylu "hmmm" nebo prosbu o fotku..tu ani nemam a ani bych to nevyfotil, nemam nejlepsi fotak zrovna...ale je to prusvitna kulicka s 2 crenejma teckama..ti maly tam jiz nejsou pres noc nejspise umreli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:52 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hugo
Dej te sem fotku těch mladých,rád bych je viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 14:31 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Krab cerveny a odchov pludku
Zdravim,
dnes rano samice tohoto kraba shodila vajicka a prave mi ve vode plave nekolik stovek malych krabu maji asi 1mm, nevite jak se daji tihle prckove odchovat, ci neznate nejakou stranku kde je o to m neco napsanyho?
Diky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2736x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6174-krab-cerveny-a-odchov-pludku