Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vadí bílé dno?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Vadí bílé dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2017 23:26 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybickar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 19:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Odstíny černé, hnědé, žluté a bílé OK. Nejhorší jsou směsky nebo syté pastelové barvy (červená, modrá, zelená) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2017 17:12 R Muž romant [27987]
Odpověď na ve smyslu názvu vlákna: " Mně ano. " :)
Edit: Zde se pan šééfredaktor pěkně znemožnil, děkuji za připomínku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 17:01 Muž Jarry [1439] Re: petulinakk
No to je trochu zjednodušený pohled, u nemalého procenta ryb chovaných v akváriích je zarostlé dno spíše na škodu - i když je pravda, že velká část z těchto ryb si to dno od rostlin vyčistí;-)
Každopádně ať už zarostlé, nebo nezarostlé, tmavé, nebo světlé, tyto věci je potřeba posuzovat v kontextu celého akvária, jak už naznačil dole Anthrax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.11.2017 13:11 Žena petulinakk [2017] Re: rybickar
Nejlepší dno je takové, které je tak zarostlé že není skoro vidět ;-) a pak je úplně šumák jakou má barvu, protože ryby vidí jen zeleň ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 12:51 R Muž Anthrax [4837] Re: rybickar
rybickar napsal: nedostanou "infarkt"

Jinak. Světlé dno samo o sobě nevadí. Důležité je mít rozumné světlo a popřípadě přistíněnou hladinu. Nejde ani tak o barvu dna ale o tom kolik světla se od něj odrazí. :-) Hodně odraženého světla bude ryby nebo krevetky stresovat. Takže to chce hlavně nepřehnat s osvětliním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 12:43 Muž Jifi [675] Re: rybickar
Do tak malého akvárka a ke krevetkám jedině tak Boraras brigittae nebo B. maculatus, případně příbuzný druh. A minimálně 10-15 kousků.
Mohl by být i Corydoras pygmaeus nebo podobný malý druh ke krevetkám, ale pancéřníčci už potřebují větší akvárko.
Edit: I krevetky se pohybují :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 12:35 R Muž Anthrax [4837] Re: rybickar
Na ty neonky je malé a 5 ks. je málo. Nejde o to co se tam vleze ale o to, co do daného objemu patří. Nacpat lze cokoli kamkoli ale to ještě neznamená, že je to správné. Nevyjmenoval jsi zrovna vhodné adepty do tak prťavé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 12:27 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: pH5
komentář upraven. viz výše. nejsou všichni čichavci obří a neonek bych tam neviděl víc než 5. Hlavně jde o to, aby to byly rybky, co nedostanou "infarkt";) ze světlého dna... Klidně něco co barevně ladí k bílé... vzpomínám si na Horácovo pohoršení právě nad neonkou v kombinaci s bílým dnem;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 12:24 pH5 Re: rybickar
Neonky ani čichavce do takového prťátka určitě nee...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 12:22 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Jarry
No v to jsem právě doufal... On není čistě bílý jako stěna, ale spíš něco mezi bílou a světle šedou.

Dalších pár kg písku není problém objednat... spíš už nemám v bytě víc místa na větší nádrž.

Ty krevetky se mi zdají zajímavé. Pokud by se našly i nějaké menší rybky, co by tuhle nádrž přijaly, tak supr! Samotné krevetky mi tak zajímavé nepřijdou, rád bych nějaký pohyb po nádrži;)

Navrhněte prosím možné kombinace (uvažoval jsem o mini daniích perlových, ale jinak moc nevím) Případně jeden pár větších rybek. (vím, že do 30l se vleze i více rybek, v reportáži ze Zoo Braník tam tuším dali 4 panceřníčky, tetry měděné/neonky červené (cca 5ks), 1 pár čichavců medových.

Nevím ale jak zmiňované druhy a bílé dno;)... Takže možná znáte lepší kombinaci?

Mělo by to být pěkné, ale jednodušší akvarium bez CO2 a zbytečné chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2017 11:21 Muž Jarry [1439] Re: NHKG
No to jo, bílý písek určitě nevadí, vždyť na spoustě přírodních biotopů je dno tvořeno jemným světlým pískem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 10:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Ale může udělat krevetárko co bude vypadat jako minimalawi. Bílý písek ničemu nevadí. Akorát je na něm více vidět binec a některé ryby se na světlém podkladu necítí dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2017 10:41 Muž Jarry [1439] Re: rybickar
Mini Malawi nejde, pod nějakých 250l nemá smysl nad Malawi uvažovat - ryby jsou docela velké a je nutné je chovat ve větších počtech. Nádrž 15-30l je opravdu dobrá tak pro krevetky, v nějakých 60l už se dá něco vymýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:24 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Akvárko na míru s bílým křemičitým pískem?
Zdravím. Dal jsem na radu zkušenějších a vyhnul se míchání černého s bílým pískem. Nicméně bílý písek už mám. 5kg což mi přijde dost na menší nádrž okolo 15-30 litrů... Napadlo mě vzhledem k barvě, něco jako mini Malawi;)... protože to všichni v souvislosti s bílou zmiňují;)... Poprosil bych o nasměrování, případně nějakou ukázkovou prezentaci z rybicky.net... Díky;)

PS: Mám taky přírodní křemičitý písek (5kg), při neexistující variantě pro bílou,... smíchám tyto dva a bude :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 16:07 R Muž romant [27987] Re: tomasg
To dno je tvořený "klasickou" bílo černou drtí a je lehce drubozrnnější což by do budoucna v kombinaci s rybí osádkou(přítomni větší špindírové) nemuselo dělat moc dobrotu. Bude se to nic moc odkalovat a ten bordýlek v takovýmto dnu rád zahnívá, jeho rozklad nemusí být tzv. optimální. To co jsem napsal nemusí být pravidlem, ber to spíše jako informaci se kterou je třeba pracovat. Mě se takovýto dno moc neosvědčilo a nepoužívám tento typ substrátu, jsem vyznavačem klasickýho písku(štěrku) betoňáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2012 15:52 R Muž Silent [5949] Re: tomasg
Že by substrát dna začali osidlovat nitrifikační bakterie a ostatní biomasa ;-) ? Na bílém je to jen více vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 15:49 tomasg – Problém s bílo - černým dnem
Dobrý den, máme akva asi tři týdny, na dně máme bílo černý štěřk a na bílém se začal tvořit jakýsi rez, či žlutá mastnota, poradí někdo co s tím, veškeré potřebné info je u mě v profilu v mé nádrži. Pravidelně měníme 1/3 vody.
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 07:27 Muž kortezhugo [983] Re: pouluss
...nemusis sa bat - a akva ti nic biele dlho biele nezostane... X-)
...je to jeden z dvovodou -preco sa pouzivaju "tmave" substraty... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 03:02 pouluss
Právě vybírám dno a po zkušenostech z akvaristik zjišťuju, že pokud chci křemičitý písek, tak mají pouze bílý.Po netu se mi písek objednávat nechce.
Před nákupem bílého mne zrazovalo, že by snad neonky měly být tímto stresovány.Opravdu budou spokojené i nad býlím pískem, v případě že dno celé nezaroste???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:23 Usine Re: snickers
Podle fotky máš akvárium tak zarostlé že skoro není poznat jaké barvy je. Představ si něco podobného z neonkami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:56 Muž snickers [0] - TetryRe: Usine
TAk za 1) neonka opravdu nejlépe vypadá při tmavém dně a tmavém pozadí( jde o ten kontrast) 2) nemluvíme tady o osvětlení, samozřejmě vim že (stručně řečeno) modrá trubice je na neonky to nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 21:41 kaote Re: Usine
Bílé dno zešedne na stejný odstín jako černé? Co s ním provádíš? coze Nevím jak se cítí neonka, protože je nechovám, ale estetický zážitek z neonky na tmavém podkladu je zcela jiný než estetický zážitek z neonky na bílém podkladu.

Za to chovám labyrintky a vím, že některým plachým druhům tmavé dno vyhovuje podstatně více ne dno světlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:56 Muž Dixon [13] - SumciRe: budulinek
10 skalar v 112 L? coze ja mam v 500L 2 pary a aj tak sa mi biju a budem muset jeden par dat prec.....10 v 112l si ani neviem predstavit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:33 Usine Re: snickers
Bohužel to není pravda. Jak se říká, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Tento blábol někdo napsal a všichni to jen opisují. Tak jako světlé dno nevydrží světlé, tak černé dno nevydrží černé a zešedne. Neonka nebude svítit ze tmy, ale bude krásná při dobrém světle a v pěkně zarostlé nádrži, kde barva dna nebude příliš rozhodující. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2009 19:52 Žena ustavprochore [567] Re: budulinek
A s tou rybí osádkou potřebu změny nemáte? Pokud ty skaláry nejsou úplně malé, tak je to dost mazec. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:25 budulinek Re: kaote
Děkuji za odpovědi. Já mám ve 112 litrech 10 tmavých skalár, 2 pancéřovníky, 2 sumečky. Tak to zkusím, mám potřebu změny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 18:22 kaote Re: Usine
No třeba k plachým labyrintkám - či obecně k rybám, které mají rády přítmí - bych světlé dno rozhodně nedoporučil. Mnoho ryb také na tmavém dnu či proti tmavému pozadí mnohem lépe vynikne. Je to asi otázka vkusu, ale imho například taková neonka mnohem lépe vypadá, pokud září ze tmy, než když okolo ní září bílý písek. Ostatně tmavé prostředí je pro ni přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 18:20 Muž snickers [0] - TetryRe: Usine
Mohou mít téměř všechny druhy. ale za 1)to blbě vypadá 2) např. tetry se více stresují a necítí se v bezpečí. Podle mě je nej kombinace černého dna a černé folie jako pozadí(pokud nemáte 3D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 18:12 Usine Re: budulinek
Všechny ostatní. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 18:08 budulinek – Které ryby, kromě malawi, mohou mít bílé dno?
Prosím o radu. Které ryby, kromě malawi, mohou mít bílé dno? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:19 Muž kortezhugo [983] Re: chinca
...v aqua "nic" nezostane dlho biele...- rataj tak mesiac mozno 2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2009 09:01 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: chinca
Problém není barva dna. Problémem je chemické složení dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 08:59 Žena ustavprochore [567] Re: chinca
Odpovídala jsem vám ve vedlejší diskuzi (rybicky.net/forum/11348…), pokud ten bílý šumí v octě, tak nepoužívat vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 00:27 Nikola Re: chinca
Tak u malawi většinou bývá bílý písek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 23:59 chinca – Bílé dno plus písek
Chci se zeptat bude vedit bílé dno když ho smíchám s pískem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:52 Muž metal [96] - CichlidyRe: DonJuanKarlos
ja mam ties biele dno a vpohode pozri na moje akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:49 Muž DonJuanKarlos [30]
Ahoj
Chystám se znovu založit 200 litrové akvarium. Mám možnost mít dost kremičitého písku (velmi jemný), protože přestavujeme dům. Je možné ho použít na celé akvarium? Pro rostliny, které mám v prezentaci?
dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:05 Muž Jasnovidec [-3] Re: l3nka
no já měl světlé dno, ale stačilo pár dní aplikovat preventin a bílá najednou modrou byla. Teď nevím, jestli ta modrá někdy zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 21:33 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Novypes
dno určite myslis bily kameny nebo neco tak pokud jsem dobře pochopila.. tak rybám by to určítě vadit nemělo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:51 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Ludek
no tak to nevím jak u tebe, ale já ho mám bílé stále :-) Stačí mít skupinku sumců rejících ve dne a bílá zustane bílou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 10:20 Muž Diego [72] Re: Kahan
Přesně tak. palecKdyž je dno zarostlé (jako u mě),tak to rybám moc nevadilo,ale když mám ted černé, tak ryby jsou úplně nádherně vybarvené. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 09:57 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Novypes
použivám ve stěně všude bílé dno a rybky,at pandici,či gupky,ancici,japoniky sou v poho,jen je třeba ji mit dobře zarostlou:-) vice v osobnich fotech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 09:49 Kahan Re: Novypes
Dobrý den, já mám v akváriu část dna z bílých křemenů,rybkám to nevadí a křemeny vesele ožďubují. Ale křemeny zabírají pouze asi 15% rozlohy dna. Celé, příliš světlé dno může rybky stresovat, mohou být víc lekavé. Nicméně pokud jej necháte zarůst z větší části nějakou rostlinou vytvářející kobercový porost, tak bych v tom takový problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 09:46 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Novypes
no vadit jim to asi moc nebude, ale... nebudou moc vybarvené, budou stresovanější a budou se více skrývat, než plavat po nádrži....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2008 09:42 Muž Ludek [39] Re: Novypes
Neboj žádné bílé dno dlouho bílé není smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 09:32 Štěpán Re: Novypes
Bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 09:32 Muž bigboban [19] Re: Novypes
Té ryby se asi nikdo nezeptá co jí vadí a do knihy přání a stížností to taky nezapíše. smich
Já bych na to šel jinak - rybám by mohlo vadit vše co není přirozené z přírody. A bílé dno bych za dost nepřirozené považoval. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 09:18 Novypes – Vadí?
Ahojky. Chci se zeptat jestli bude rybám vadit čistě bílé dno.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2494x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6081-vadi-bile-dno