Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biotop - určení, názory, zkušenosti

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Biotop - určení, názory, zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:48 Žena Voloďka [59] - Tetry
Ještě mě tak napadlo...když se mrknu do sekce ryby a do vyhledávání, tak tam není žádná položka, kde by byly sepsané ty biotopy. Takhle by laik poznal jaké ryby teda patří do Afriky apod. ;-) Co myslíte? Zmíním se o tom Rexovi...třeba to pujde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:48 Muž Barney [61] Re: brabenec
Nějak nechápu rozměry: až 2 metry, co to je ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:45 brabenec Re: Barney
Ještě nemam žádný,ale chtěl bych asi tak 120 až 150 litrů maximální rozměry 90x45xaž 2 metry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:33 Muž Barney [61] Re: brabenec
Jak máš velký akva ? Rozměry a litráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:26 Muž Barney [61] Re: isamik
Možná ty si odpůrce, ale já rozhodně ne.
Když víš, že v Amazonii rostou převážně Echinodorusy a je tam hafo kořenů a písku, tak proč to v akva tak nezařídit, aby to rybám připomínalo přírodu ?
Skorobiotop nebo jak si to nazval, je rozhodně lepší, než společenské, rozhodně pro ryby, které jsou import určitě. A pro pocit, že máš doma kus Amazonie, to je nenahraditelný pocit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:19 Muž isamik [180] Re: Barney
Vsak si rozumime... jen nejde rict biotop Amazonice, protoze u pramene, uprostred toku, ci v delte jsou jine podminky, jina voda, jine ryby atd.. Dalo by se rict, ze jsem odpurcem slova biotop v akvaristice. Kdyz uz tak bych to nazyval pseoudobiotop, ci jiny ponekud obecnejsi nazev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:15 Muž Barney [61] Re: isamik
Mám se smát nebo brečet ? hmm Samozřejmě, že exituje, akorát Amazonie je hrozně velký pojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:23 Muž isamik [180] Re: brabenec
Biotop AMAZONIE neexistuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 15:17 brabenec Re: ezechiel
Už jsem si našel biotop-AMAZONIE :),ale ať hledám jak hledám nemůžu najít pořád nějaké rybičky,které by se mi líbily :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:47 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: brabenec
Stačí hledat - podívat se u ryb na oblasti výskytu (atlas ryb) a na články jako: rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby

Jestli tyhle informace stačí, mohlo by se toto téma smazat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:45 Muž Jurasek [137] Re: brabenec
Kolik je oblastí na světě, kde jsou rybičky a jiní živočichové, tolik je biotopů. Troška zeměpisu neuškodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:34 brabenec – Jaké jsou všechny akvaristické biotopy???
Ahoj chtěl bych vědět všechny akvaristické biotopy a vybrat si,protože pořádně nevím co si pořídit do toho novýho akvárka.Moc všem děkuji za příspěvky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 08:27 Muž frmol [14] Re: PaDa
taky se mi to moc libi, majitel je kreativni, ale k biotopu to ma daleko
ale jinak fakt hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 00:51 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRE: PaDa
Tak to je pěkné potlesk . Dík za inspiraci hop Takové přírodní, nicméně biotop v pravém slova smyslu to asi nebude. Ale vypadá to přirozeně a o to by asi mělo jít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – a co tohle?
Líbilo by se mi něco takového scobak.blog.sme.sk/…
to mám skoro pocit, že se nořím do džungle ;-)
Myslím, že biotopní akvárium není jen o tom, co je tam poskládané, ale i jak to potom vypadá...
Nevím, jestli to tady má autor podle kontinentů apod., ale kdybych šel někdy do biotopu, představoval bych si konečný výsledek nějak takhle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 22:06 Muž frmol [14] Re: Nobody
si myslim ja .... prece i na 10 km2 toku reky nebo treba rizoviste jsou zivotni podminky stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:03 R Muž Silent [5949] Re: frmol
Definice biotopu dle slovníku cizích slov: Biotop je nejmenší přirozená plocha, na níž rostlina případně živočich žije. :) :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:00 Nobody Re: Štěpán
A Vy znáte průměrnou zarybněnost povodí Amazonky nebo jste tam byl? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:55 Nobody Re: frmol
Opravdu stovky km2? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 09:22 Štěpán Re: Nobody
Měl jsem dojem, že filipes narážel na celkovou průměrnou zarybněnost v přírodě. Na 500 litrů by nám mohla připadnout třeba pětina malé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 08:53 Muž frmol [14] Re: Nobody
biotop neni 1 m2, je to uzemi i nekolik stovek km2 kde jsou stejne klimaticke podminky a vyskystuje se stejna fauna i flora
v ryzovisti taky neni rajovec na kazdem m2 a pritom bez diskuze patri do toho biotopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 22:06 Nobody Re: Štěpán
Tak to jsem Vás moc nepochopil. :-O
Jak to myslíte?
V Jižní Americe jsou vody mnohem bohatší na ryby než ty naše(mimo rybníků)! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:47 Štěpán Re: Nobody
Jako že bychom ten náš vybraný kousek přírody prohlásili za biotop právě v okamžiku, když do něj vpluje hejno ryb??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:57 Nobody Re: filipsi
a v oblasti vyrezu akva se najde treba ztezi jedna rybka. To je ten "pravy" biotop. Tak to nemusí být vždy a všude.Co tak hejnové rybky?Těch by bylo docela dost.
Mám na mysli i větší rybky jako skaláry nebo terčovce. ;-)
Nebo myslíte,že je loví po jednom? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:51 Nobody Re: hanz
Tak podle fotek dělat biotop?To půjde asi těžko.
Možná ta Asie,ale Jižní Amerika?
Tam ty rostlinky pod vodou skoro nejsou.Jen v období dešťů na zaplaveném území. :)
Pokud dělat biotop,jedno jaký,načerpat informace přímo na místě samotném. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:39 Muž frmol [14] Re: poltergeist
k dokonalemu ceskemu biotopu akvaristy chybi uz jen uzovka obojkova palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 20:27 Muž poltergeist [3] Re: frmo
tak tak to já mám, vodu z rybníka, karase, slunky, střevle východní a plže rohatku bahení, byl i hrouzek ale z ničeho nic chcípnul sad normálně žral patentky a žížaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:37 Muž hanz [27] Re: frmol
Jj ty hrouzky bych si klidně nalovil tady u nás, mam to k Labi tak 500m. Ale nevím zda jsou ty ryby chráněný. Ale to by se pak asi nelovili jako návnada na dravce. Akorát s tou vodou nevím no zda bych skousl ten smrad :-D . Ale bohužel pro tyto ryby nemám asi akvárium :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:26 Muž frmol [14] Re: hanz
a co takhle domaci cesky "biotop" ? ja mel kdysi aq 120 l se stikou, zila 2 roky, vyrostla z 10 cm asi na 30, a pak se chudak udavila cejnem
a co mit aq s hrouzkem, piskorem, oukleji nebo linem by mohlo byt taky zajimavy, material je dostupny, i voda z "biotopu" se da brat, mozna i s parazity :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:06 Muž hanz [27] Re: isamik
No tak sem to progooglil, ale skoro nic sem nenašel :-( . Asi možná špatně hledám :-O ...Nebyla by třeba nějaká konkrétnější stránka?
Jinak zajímavá bude určitě jen s toho důvodu že je v dost v zajímavém terénu :-)

EDIT: geografie-sri-lanka.navajo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 14:51 Muž isamik [180] Re: hanz
Zajimal by me "biotop" nejspise reky Mahaweli Ganga na Sri Lance ( www.lib.utexas.edu/… ), www.nationaalherbarium.nl/… www.nationaalherbarium.nl/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 14:39 Muž hanz [27]
No já to vidím tak, že se asi mrknu po netu po nějakých dokumentacích s tropu přičemž si vyberu ten nejzajímavější. A pokusím se ho zrealizovat v jednom z nevyužitých akváriích. A klíďo si nechám poradit který... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: frmol
jak jsem psal níže: "podle mě je biotopní akvárium to samé, jako dobře, né li téměř samostatně, fungující společenské akvárium." Protože teoreticky všechny organismy v tomto akva mají téměř stejné nároky a dokáží spolu žít. je to vlastně kus fungující přírody ;-)
ale nazývat biotop třeba Asie je podle mě oničem... podle mě by bylo mnohem výstižnější třeba tropická tůň, potok, řeka atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:43 Muž frmol [14] Re: hanz
vsichni jsem svym zpusoben biologove - amateri, a ne osocovanim toho druheho
asi je potreba rozlisit biologickou definici biotopu a nasi akvarisitickou
shoduju se v tom, a snad vsichni tady ze i v sebevetsim akvariu nelze vytvorit 100% kopii biotopu
ale ma se cenit snaha o vytvoreni, priblizeni se flore a faune urciteho uzemi
na druhe strane i spolecenske akvarium ma sve kouzlo i kdyz je mi proti srsti zavojnatka a skalar v jednom aq
ale radsi vidim deti u takoveho aq nez u PC konzoly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:40 motýlek - jarda :-) Re: hanz
no, člověk je také součástí přírody, takže někdy ta hranice je velmi plastická ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:35 Muž hanz [27] Re:Johan
Mně šlo spíše o to že v přírodě přece člověk nezasahuje do rozvinu a vývoje (no i když). Tudíž tím že v akváriu různě uspořádáme rostliny (třeba do řady), tak už to ztrácí na té originalitě a oddálí se to přirozenosti daného přírodního prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hanz
já myslím, že ani nejde o to, nechat v akváriu všechno svému vývinu, jako spíš jarda, aby se to vzhledově přiblížilo určitému místu v přírodě a jelikoš tam působí spoustu faktorů ovlivňující růst rostlin a živočichů, tak tam je ruka akvaristy nezbytná. Já myslím, že není problím udělat si naooko výřez z přírody, ale spíš udržet se a nenaflákat tam všechno možné se slovy to se stratí=))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:15 Muž hanz [27] Re: Štěpán
No tak když nad tím tak trochu zapřemýšlím, tak i kdyby se dotyčná osoba pokusila udělat akvárium přibližně podobné biotopu třeba té Asie, tak by to stejně nebylo to pravé ořechové. Pač kolik akvaristů nechává v akváriu jen tak volně růst rostliny? Asi se shodneme všichni že jich moc není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:56 jarda Re: Štěpán
v podstatě není cílem mít v pár stovkách litrů doma kopii kousku přírody - nemůžeme nikdy docílit věrné kopie a navíc bychom to ani ekonomicky nezvládli - kdybychom si natáhli všechny predátory, parazity a nemoci - takže spíše se snažíme nemít v těch pár litrech to, co tam rozhodně v přírodě nemůže být - takový spíše negativní výběr - neudělat z akvária kýč ;-) ... ale rozhodně to stojí za pokus výhodný pro akvaristu i pro rybky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:55 Štěpán Re: Beddy
To záleží na vymezení pojmu "akvarijní biotop". Pokud budeme trvat jenom na rostlinách a rybách, tak se biotop udělat dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:54 R Muž Silent [5949] Re: Beddy
Nejblíže biotopům mají podle mě nádrže s rybami z afrických jezer. I když i tam je hustota osádky diskutabilní. Jinak se o biotopech v pravém slova smyslu dá jen těžko mluvit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:50 Beddy Re: Silent
...takže vlastně nikdo v akvariu biotop nemá podle vás....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2008 11:45 R Muž Silent [5949] Re: Beddy
Biotop je v tom případě nádrž která vypadá shodně s mělkým hustě zarostlým jezírkem v rýžovém poli s bettami a rostlinami z hustě zarostlého jezírka v rýžovém poli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:41 Muž isamik [180] Re: Beddy
No to prave jedno neni, tedy podle me :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 11:37 Beddy
Takže se mnou asi budete souhlasit, že výrazy "biotop Asie" nebo "biotop Amerika" neni uplně ono. Biotop je třeba "mělký hustě zarostlý jezírko v rýžovým poli", kde se líbí bettám. A pak už je skoro jedno esli je zarostlý americkejma nebo jakejma kytkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2008 11:04 Muž filipsi [1295] Re: isamik
Pockej, ja o zadne financni narocnosti nemluvil, to mi vlozil do ust nobody, jen jsem na to uz nereagoval.
Ja ho stavet nechci a asi nikdy nebudu, ta predstava se mi moc nelibi. Tak jsem ani moc skutecne podminky nestudoval. Asi jak pises, fotky, videa, dokumenty, nic jineho se moc vymyslet neda.
Asii si dokazu predstavit mozna vic nez amazonku, byvaji tam vody hodne zarostle. Tim, ze skutecny biotop bude z hlediska akva pravdepodobne nefunkcni jsem myslel to, ze casto byva na dne bahno, rostlin jen par na metr jednoho druhu (nebo naopak neprostupna zarostlina), a v oblasti vyrezu akva se najde treba ztezi jedna rybka. To je ten "pravy" biotop. Ale jak jsem psal, nemam nic proti pseudo, a typum, ani proti tomu, ze se nazyvaji biotop. Fandim tomu, kdo na to ma chut, jen muj salek kavy to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:59 R Muž Silent [5949] Re: isamik
Ono nejde ani tak o objem vody jako o délku nádrže. Tím obří jsem myslel od 2 metrů výše. Byl to jen příklad a můj názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 10:56 Muž isamik [180] Re: Silent
Kdyz se budeme bavit o te asii, tak by me zajimalo proc v obrich nadrzich? Prece v nekterych rickach je vody tak nejak po kotniky :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2008 10:46 R Muž Silent [5949] Re: isamik
Myslím, že skutečný úsek biotopu je možný vytvořit, aby potěšil i oko, jen v obřích nádržích. V přírodních biotopech jsou rostliny většinou v monokulturách a pomálu ryb. Na druhou stranu každá nádrž je svým způsobem biotop. Jen záleží jakého typu. Podle mě je nejvhodnější pojmenování např. biotop asijského typu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6042-biotop--nazory?od=101