Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rámečky k fotkám

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Rámečky k fotkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 20:49 sakrbleK Re: Miras
Zoner Photo Studio 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 20:37 Muž Miras [111] Re: PaDa
to určitě, ale myslel jsem nějakej jednoduchej prográmek jen na ty rámečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 20:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Miras
Tohle umí snad každý editor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 20:25 Muž Miras [111] – Rámečky k fotkám
zdarec,
chtěl jsem se zeptat v jakém programu děláte ty rámečky okolo fotek akva, u pár lidí jsem to tu viděl a vypadá to docela gut ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:10 Havel-st Re: hanz
Kdo nemá PS a chce přesto upravit dávkově tisíc souborů najednou, tak to umí kdejaký prohlížeč obrázků přes tzv. přidání velikosti plátna, je tam i nastavení barvy, uložení nastavení pro příště a pod. (IrfanView, XnView...)
---
ps.
Taky jsem tak začínal, ale teď už bych se sebemskačství v Malování nevěnoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 20:47 Muž wladys [291] - CichlidyRe: smallmartine
Používám PhotoFiltre..jednoduchý a skvělý prográmek.Dají se v něm dělat i jednoduché úpravy fotek.Doporučuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 19:51 rolandmynar Re: nipac
Jasně, že softwarů je spousta free i placených. Psal jsem jen Malování, protože ho má každý ve Windows a nemusí nic hledat a stahovat. Jinak souhlasím, že pro fajnšmekry jsou daleko kvalitnější Photoshopy nebo Photostudia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 17:29 Muž hanz [27] Re: Eff
X-)
Ja ale myslel hromadne :-)
PS:je urcite hodne spusobu v ruznej softwarech palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 17:24 Muž Eff [417] - RostlinyRe: hanz
Kliknutí v PaintShopu = jedna vteřina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 15:59 Muž hanz [27] Re: nipac
no nevim mam teda lepsi reseni :-)
V Corelu-photopaint dam upravit-velikost papiru.Kde si zvolim barvu pozadi velikost vysledne plochy obrazku a ono se to samo vycentruje...Jde to udelat i hromadne a zabere to tak 30vterin...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 14:28 Muž Eff [417] - RostlinyRe: rolandmynar
Jestli můžu propagovat ten svůj PaintShop, tak tam je i velmi jednoduché přidávání jak rámečků (a může to být třeba nějaký ozdobná rám), tak ohraničení (jednoduše si řeknete jakou barvou a jak široký). Samo to upraví velikost obrázku, žádné vyplňování barvou není nutné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 14:23 Muž nipac [3] Re: rolandmynar
Pěkně vystínovaný rámeček, správně. Na ten už tak zoner, GIMP, mooooožnáááá Photoshop. Ale v malování je to raz dva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 13:48 dvin Re: rolandmynar
Tak naprostej souhlas, myslel jsem že se řeší nějakej pěknej vystínovanej rámeček. Příště budu muset pozornějc číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 13:10 rolandmynar Re: nipac
Zbytečně složité. Takovou blbinu jde udělat v malování. Otevřeš Malování, vložíš foto, čarou ohraničíš, vezmeš kyblík s barvou a klikneš do prázdného místa a je to. Samo se to vymaluje barvou jakou si vezmeš. Je to na pár sekund. Nemusíte nic instalovat a hledat a stahovat, je to součástí Windows.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:53 Muž nipac [3] Re: smallmartine
Samozřejmě že to jde ve Photoshopu.
A samozřejmě že to jde udělat i v malování, je to totiž naprosto jednoduchá prácička.
Photoshop umí pracovat s vrstvama, kanálama, je to prostě odbornější.
A teď k tomu návodu...
(myslím že nemusím psát "Otevřeme si svou verzi photoshopu, dáme otevřít, vybereme požadovaný obrázek...)
Navolíme si obrázek, Obraz-Velikost plátna (Alt+Ctrl+C) . Navolíme si kde chceme míti rámeček ( to je těch 9 čtverců) a pak už jen o kolik větší než obraz, popř. že chceme udělat rámeček jakoby dovnitř, tak uberem. Nakonec dole nastavíme barvu. Stiskneme takové to obdélníčkové tlačítko s písmeny O a K (OK) levým tlačítkem na myši. Hotovo! smich
Je to platný pro Photoshop CS2, možná že v jiných verzích to bude trochu jinak.
EDIT: Vaše pochybnosti, "jestli to jde taky ve photoshopu"... photoshop umí snad všechno :-D
A taky, pokud nevíte jak na rámeček, (nebo nedejbože nevíte kde co jak udělat) doporučuju najít na internetu pár tutoriálů, popř. koupit nějakou knihu a prostudovat. Vězte že pak teprve Photoshop využijete. :-P :) :)
EDIT2: K tomu bílému rámečku. Provedeme jednoduše, uděláme si černou část, pak tenkou bílou a pak zase černou. Prostě několikrát si změníme velikost plátna.
Jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:14 dvin Re: smallmartine
používám photoFiltre a teď jsem si zkusil udělat rámeček jen tak a je to snadný. Nechci ho nějak propagovat, ale někde jsem četl že je to jeden z nejlepších jednoduchých prográmků na úpravu fotek, má jen asi 2,5 MB a stáhnout jde jako freeware palec jo a je i čeština palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 11:36 Muž Eff [417] - RostlinyRe: smallmartine
V Photoshopu jde všechno, ale nevím jak. Já na to používám PaintShop. Jde to dát dokonce do scriptu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 10:24 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Přéma
To jsem udělala ještě před tím než jsem založila tohle téma :) . Zajímala mě pomoc i od jiných lidí. Jinak oki, jestli mi Wladys odpoví, tak ti to přepošlu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 09:31 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: smallmartine
Pošli wladysovi sz a pak sem o tom napiš, taky mě to zajímá.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 09:05 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Mikejr
Díky, vezmu to jako záchrannou možnost, pokud mi nikdo neporadí, jak to udělat v Adobe Photoshopu, když už ho mám :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 09:00 Mikejr Re: smallmartine
Možná ti to moc nepomůže, ale lehce to jde udělat v Zoner Photo Studio... Můžeš zde označit stejný poměr velikosti orámování k poměru stran pro více fotek a samozřejmě i více možností.. Tady by měl být odkaz na stáhnutí základní verze na vyzkoušení... www.zoner.cz/…
Ahoj Mikejr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 08:48 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Jak udělat černý rámeček kolem fotky
Ahojky všem, mohl by mi někdo poradit, jak udělat černý rámeček s bílým lemem kolem fotky? Mám Adobe Photoshop a chci to na fotky do mé webové prezentace: chelone-barbata.eu. Díky všem za radu.. foto pro inspiraci od Wladyse: rybicky.net/nadrz.php…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 9570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6019-ramecky-k-fotkam