Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kniha jen o terčovcích

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Kniha jen o terčovcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2019 23:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jergusdaubner
Nezlob se na mě ale strejda google ti nepomohl? www.google.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 20:39 jergusdaubner – Knihy a všetky dostupné dokumenty o Terčovcoch
Dobrý večer vospolok, chcel by som poprosiť o radu ohľadom literatúry týkajúcej sa terčovcov, nemáte prosím vás niečo, čo by mi pomohlo začať? poprípade by som mal záujem o časopisy akvárium terárium ano ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 08:47 mapo8278 – Bernd Degen - Big Discus - české vydání
www.discus.cz/…

Atlas terčovců od B. Degena v češtině!
Atlas má formát A4+ (větší než A4), má 256 stránek, přes 3600 fotografií terčovců.
Česká verze byla vytištěna v omezeném množství 30 ks.
S vlastnoručním podpisem B. Degena.

Cena českého vydání: 1000Kč + poštovné

Cena německého či anglického vydání je 58 EUR
www.amazon.de/…

V případě zájmu prosím napiště na email info@discus.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 11:21 Muž Beda [11]
Zdravím. Taky hledám kde se dá ale v češtině nic neni. Ten atlas terčovců co vyšel je sice hezkej ale pokud nejste profík co terče šlechtí je vám to na nic. Když jsem s tečema začínal narazil jsem na knížku " Chov Terčovců " Do začátku mi dost pomohla a i dnes si zní rád čtu. Je to jen kopie a originál jsem podle názvu nikde nenašel. Neni tu vydavatel ani autor, takže víc info vám nedám. Pokud by někdo chtěl můžu ji okopírovat a poslat. palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:40 mapo8278 – Heiko Bleher - Blehers Discus I. - v češtině

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Takhle to popisoval miro nevím jak to má zařízené ale odborná literatura nikdy nebude zrovna vydělečná prtože si ji nikdy nekoupí široká veřejnost ale pouze pár jednotlivců kteří se o to konkrétní zajímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Tu knížku od Mira bych neviděl zase tak růžově, v dnešní době to není jen tak vydat knihu, spíš musíš počítat že bez sponzorů to bude na vlastní náklady a bude to pro tebe ztrátové X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:30 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mlynář
Já myslel případnou soutěž.Tady máme útrum pokud vím tak v česku možná snad přítí rok ale to je šance 1:10 a duisburg taky končí.Zbývá to polsko což je kousek a itálie což je dost daleko.Je to škoda hlavně tady ale nedá se nic dělat pokud to lidi nezajímá a byla malá návštěvnost jakožto i nízký počet vystavovatelů tak se nic nezlepší.Snad se i tohoto dočkáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2011 18:22 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: smidakkuba
Nechci tedy sejčkovat, ale asi je šlus i se soutěžemi terčovců. Snad ještě něco budou kydlit poláci nebo italové? Jak dlouho, to je ale otázka. Jednak to v Evropě vloni hodně pohřbil Bleher a za druhé Zajac končí s Duisburgem. Tady i v USA už to není ekonomické "táhlo" jako dříve a jakmile do toho nenaleje prachy nějaký výrazný ekonomický subjekt, je hotovo. Myslím, že to ještě nějaký čas může vydržet v Asii, protože tam se akvaristika teprve rozjíždí a otevírá se pro tamnější chovatele trojnásobně větší trh než je Evropa se Severní Amerikou dohromady a hlavně to mají asijci u nosu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:02 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mlynář
To je moc velká škoda co já vím tak Miroslav Hanzel (Miro03) bude v budoucnu (snad přítí rok) vydávat svou knihu o terčovcích kde bude zahrnuto vše ohledně terčovců aspon tak se mi to dostalo.Kniha by neměla být drahá.A určitě bude stát za ty peníze.
To Stistko:Taky jsem po tom pátral ale upřímně řečeno se mi to louskat nechce stejně jako tobě musí to být radost číst a né u každého pátého slova se zastavit a uvažovat co vlastně znamená.Dobrá kniha je Miniatlas terčovců ale obávám se že pro tebe asi na prd.Jsou v něm krásní terčovci ale vesměs se dozvíš dle čeho vybrat terčovce na případnou výstavu nebo soutěž.To co je na terčovci vada minimální ti na soutěži tvrdě strhávají body apod.Pro tebe asi nic moc. :-) Snad se někdy všichni něčeho pořádného dočkáme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 17:28 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Stistko
Těsně předtím, než Berndt Degen sr. prodal své nakladatelství BeDe Verlag, byla domluva s několika pražskými akvaristy ohledně překladu a posléze jeho vydání v češtině tehdy aktuální knihy (2008-9) Das Grosse Discus Buch. Po prodeji nakladatelství z toho bohužel sešlo. Byl jsem členem překladatelského teamu a proto mohu na svoji zodpovědnost říci, že by to stálo za to. Třebaže je překlad hotov, kniha bohužel již nikdy nevyjde a pokud sahá mé vědomí, s výjimkou výstřelků H.Blehera a obecných příruček pro začátečníky, zaplacených současnými velko hráči na evropském trhu (samozřejmě v akvaristice)už asi nevyjde žádná pořádná monografie. Nejen o terčovcích.... Moc rád bych věřil na zázraky, ale myslím, že víc než té víry se nám už nedostane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 13:28 Stistko – Publikace o terčích
Zdravím...stále se na českém trhu neobjevila publikace o terčovcích? (v češtině samozřejmě)...ne, že bych byl takový EN negramot, ale chci z toho mít radost číst si a ne to louskat se slovníkem :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:40 mapo8278 Re: Bob66
Nemyslím si žš by Bleherova monografie o terčovcích byla nejvhodnejší protože v prvním díle píše jen o Amazonii a přírodních formach a v druhém se zabýva historií chovu, představuje chovatele a chovné formy, ale nepíše tam nic na co se tazatel ptal.
To jsou lepší knihy od Maylanda, Degena nebo Koehlera.

www.discus.cz/…
aquabooks.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mystake
Jedině miniatlas Terčovců od Degena, ale tam jsou především barevné varianty a hodnocení do souteží X-) O chovu tam nenajdeš nic ;-) Mám s jazyky stejný problém, jinak bych už dávno měl doma tu knihu od H.Blehera :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:33 Mystake Re: Bob66
No tak to nahranej s jazykem problem mam to bych si neprelozil ale diky a nic jinneho fakt neni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Mystake
V češtině žádnou takovou neseženeš :-O Pokud ti jazyky nedělají problémy tak bych šel do knih od Blehera, nově vyšel i druhý díl a na výběr jsou v několika jazycích X-)Nic lepšího neseženeš :)
www.discus.cz/…
www.aquapress-bleher.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 15:10 Mystake – Tercovci
Dobry den,shanim nakou dobrou knihu o Tercovcich,jejich chov,jak se o ne starat atd.,mohl by jste mi nekdo nakou doporucit?Predem diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 20:04 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Duny
www.akvarko.cz/…

neni to teda kniha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 06:00 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: Duny
Southamerican Cichlids V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 23:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Duny
Fotka k příspěvku Opravdu kvalitní knihy jsou pouze v angličtině,nebo němčině.Třeba tady:
www.amazon.com/…
Zde najdete knihy jak Heiko Blehera,Bernda Degena,Jacka Wattleyho,tak i mnoha dalších.V češtině vyšel jen miniatlas terčovců od Bernda Degena,ale je to opravdu jen atlas chovných forem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 21:20 pytel Re: Duny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 19:30 Duny – Kniha iba o terčovcoch
Zdravím,

chcel by som sa spýtať či neviete niekdo či existuje takáto kniha čo je iba o terčovcoch lebo o také 2 roky by som s nimi rád začal a už som si aj čítal nejaké veci na internete ale ja by som chcel kde je všetko celkovo o nich.Dakujem za odpovede. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 2161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6016-kniha-jen-o-tercovcich