Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní rostliny ve volné přírodě - Slovensko

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Akvarijní rostliny ve volné přírodě - Slovensko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 10:53 dlw
ale ako pozerám tak je rozdiel zobrať z rybníka niečo v lete a v zime . V zime to bolo čisté a teraz sa mi to v karanténe hmýri všetkým možným aj keď som to pred vložením do karantény poriadne poumýval . Teda neodporúčam okrem zimi niečo z rybníka zobrať za predpokladu že sa to nedá prevariť

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 18:54 dlw
Ja som si doniesol bakopa drobnolistá z nádrže. Riadne som si ich vyumýval , dal do 2 mesačnej karantény v 10l akva kde nebolo nič iné a už niekolko mesiacov ju mám v pohode v akváriách . Ja som ju však bral v zime kedy je vodný biotop v nádržiach v období vegetačného kludu . Práve dnes som si doniesol Ceratophyllum asi demersum a hodil som to do karantény . Za mesiac sa ukáže všetko čo v tom je :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 22:57 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Johan
údaje z knihy "333 krát jak a proč" od Stanislava Franka.

Podľa mňa sa sa to neoplatí, keď tie rastlinky aj tak za pár mesiacov zahynú( však sú z mierneho pásma). A väčšinou sú to vodné plevele ktoré sa dajú kúpiť za pár korún a ešte k tomu subtropické "verzie"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2008 22:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zaciatocnik
radši si to kvítko kupte. pokud neplánujete "biotop" z vašeho bydliště, tak jsou rostliny z vaší blízkosti né moc využitelné. jsou zvyklé na jiný režim a né vždy se hned napopvé podaří takové rostliny udržet celý rok krásně rostoucí. a dost často pro akvária atraktivní kvítka jsou i ohrožené a někdy i zákonem chráněné.. (a jestli plánujete srovnávat jména akvarijních rostlin s jménama rostlin, které se vyskytují uvás, tak neuspějete. většinou se jedná o jinej druh. jeden za všechny: salvinia natans, ještě jsem ji nikde v akváriích pěstovat neviděl..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 21:44 Muž zaciatocnik [2] Re: RADOVAN
a tie rastliny bysom si mohl v pohode z riek vybrat a dat do akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 18:37 samot10 Re: RADOVAN
su aj take co by vytvorili koberec? alebo nejake machy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 22:20 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: samot10
tých je viac, neviem či pomenovanie akváriové sa na ne presne hodí, nakoľko rovnaký druh pochádzajúci napr Ameriky a subtrópov rastie a prezimuje lepšie ako náš slovenský. Mnohé na zimu v akváriu neprezimuje a hynie.

Ceratophyllum demersum , submersum
Salvinia natans
Ludwigia palustris
Limosella aquatica
Najas
Fontinalis antipyretica
Lysimachia nummularia
Myriophylum spicatum
Eleocharis sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 21:46 samot10 – Akva. rastliny vo volnej prirode na SVK
Viete o nejakych rastlinach, ktore sa daju zohnat vo volnej prirode? ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1544x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5997-akvarijni-rostliny-ve-volne-prirode-slovensko