Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzdálenost od akvária k odpadu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Vzdálenost od akvária k odpadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 16:02 Muž fido16 [631] Re: antiA
No v paneláku se dostanu na 300L akvu i o 10 stupňů dolů to už mám vyzkoušeno. Jinak ohřívat budu kondenzačním kotlem do boileru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2018 11:04 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: fido16
Si piš že při výměně vody a to přímo ze štoupaček a jenom studenou vodou ti kolisat teplota bude. Mě při výměně 200 litrů v 5stovkovem akvariu klesla teplota i o osm stupňů. A to uz je dost. Proto ta zásobní nádrž. Předem si natocim do ní z RO vodu namicham jak potřebuji. Nechám temperovat minimalne dva dny, poté provádím pravidelnou vymenu.
Tády je odkaz na mou nádrž ( www.eplastsystem.cz/… ). Já tuto vybral z důvodu pro mne ideálních rozměrů, míchání RO vody a minimalizace kontaminace vody. Jinak bych asi vzal nějaký obyc sud. Teď tam mají jednu za super cenu ve výprodeji ( www.eplastsystem.cz/…)

K teplé stoupackove vodě jak (vcem) ji na baraku ohrivas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 09:55 Muž fido16 [631] Re: antiA
Čauko při rekonstrukci domu se natáhla první studená jenže po úvaze toho že bude někdy i zima tak aby se mohla voda nějak temperovat tak se udělala i teplá. A hned pod ventily je doveden odpad stálo to par korun takže proč to nenatáhnout. Předpokládám že v 700 L akva mi nebude nijak velice kolísat teplota vody při odkalování a dopouštění. Pokud ano vyřeším to teplou vodou. Jinak se mi líbí tvůj nápad s tou nádrží. Kde jsi ji prosím sehnal? Ten kryt topítka a hadice je super nápad to mě nenapadlo udělat si takový odkalovač. Do budoucna bych chtěl vodou z akvária i zalívat zahradu. Takže nějaká nádrž se určitě bude hodit tu bych umístil pod okno co mám cca 2 metry od akvária. S tím topítkem je to super nápad díky za inspiraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2018 17:38 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: fido16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prikladam slíbené fota. Je to hadice 25mm (vnejsi průměr) s prackovym kolenem o ochrannou na topítko. Ta ochrana s kolenem bezvadně slouží na větší výměnu vody. Výměna vody vypadá tak že koleno zahaknu v akvariu (nasavaci konec mohu aretovat prisavkami které jsou na nasavaci mrizce) druhým koncem nasaji. Vytokovy konec pak dám buď do volné svislé trubky která vede do odpadu. V případě že chci zalet zahradu tak ji prozmenu napojim a samospadem se mi tlačí odpadní voda ven do zahradní hadice kterou zalevam. Ochrana na topítko zamezí vniknutí ryb přitom voda s případným bordelem se krasne nasaje.
Pri odkalovani jednoduše hadici vysmeknu z držáku (práčkového kolena) a volný nasavci konec s ochranou vložím do dlaně kteou držím malickem a prstenickem. Zbylymi prsty proryvam dno či odtrhavam/odstipuji rostliny. Takto je bordel ihned nasavan a odkaluji tam kde potřebuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 12:36 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: fido16
Fotka k příspěvku Já ti dám ještě jiný navrh....
Předem jakou máš teplou vodu? Myšleno jakým způsobem ji ohrivas? Já bych si k akvariu teplou neprivedl pokud nemám zjištěno že tepla má stejné parametry jako studená (dle mě studená je vzdy kvalitnejsi). Ideální napouštění je ze studené odstate vody případně i upravené. Z toho vyplývá mít třeba ve spizi nádrž o 200 litrů a zní doplňovat odpar nebo při výměně vody docepovat. Odtok/odkalovaci hadice je ideální která má na nasavci straně hranicku na topítko. Je to taková plastová valcova mřížka i s mrizkovanym dnem. Jak budu doma pošlu foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 09:23 Muž fido16 [631] Re: Wanderer
V odkalovači sítko sice je ale je tam akorát tak na vztek. Když ti tam vjede rostlina tak ti celé sítko ucpe. Používám 70cm odkalovač a stalo se mi to pouze jednou a to náhodou jelikož jsem měl odkalovač položen na dně a opřený o hranu akvária. A ryba tam sama vklouzla. Chytil jsem ji až ve vaně v tákovém tom sluníčku co se používá do dřezů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 09:18 Muž fido16 [631] Re: Xif
Teoreticky i tak by to šlo ale jak budeš řešit odkalování? To by byl trochu problém. Ještě mě napadla jedna věc. Použít místo sifonu flexi hadici k sifonům. Tu bych připevnil na rám akvária do ní bych pak vsunul novodurku která by byla schovaná za dvířky. Takže by šla vidět jen částečně a kdybych odkaloval tak jednoduše nasaju hubou hadici vrazím do trubky a bude to. Asi by to bylo hodně o šikovnosti abych si nepolil celý obývák ale i to je řešení. Napouštění akvária mám vyřešeno 2 ventily Mám hned za skříňkou z nich si pomocí T kusu hadice spojím do jedné a přes Účko rovnou do akva. Učko bude na akvárium permanentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 02:33 Muž Xif [336] Re: fido16
Fotka k příspěvku Zdravím
Možná to bude blbost,ale co rozříznout výpustní hadici z filtru,dát tam téčko
www.profiplants.cz/…
2x tento uzávěr
www.profiplants.cz/…
no u buď poteče voda s filtru do akvária nebo do odpadu.
Vlastně se tak dá pořešit aji napouštění akvária
No snad se v té mojí malůvce vyznáš
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 15:02 Muž Zip [277] Re: Wanderer
Já vím, řešení je spousta.
Jen jsem raději upozornil, že to je třeba taky pořešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 13:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zip
V tom odkalovači už sítko je zabudované. Pokud je jen hadice, tak může pomoct sítko na odpad, co se používá do dřezu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 12:26 Muž Zip [277] Re: Wanderer
Trochu bych upozornil na to nasátí ryb. Měním vodu 1/2" hadicí, její konec v požadované výšce hladiny pro výměnu a nasál jsem tetru královskou. Manželka si jí všimla, když byla na půl cestě do odpadu. Teď už tam mám sítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:57 Muž fido16 [631] Re: Jarry
Ano tak nějak jsem to měl v hlavě i já. No je to jediné řešení co mě napadlo. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:55 Muž Jarry [1437] Re: fido16
Fotka k příspěvku Tady, sifon je trochu upravený sprchový, odpad dál pokračuje k filtru, jenom jsem udělal odbočku pro napojení odkalovače, z té vede hadice 16/22mm do skříňky pod akvárium, tam je další spojka, na kterou připojím odkalovač.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:47 Muž fido16 [631] Re: Wanderer
Ano měním takto vodu u svvé 300L akva. Akorát na odkalovači mám hadici přímo ke koutu cca 10 metru. U 672L akva mám odpad naveden přímo pod akváriem. U toho zvonu mě ten pohyb nahoru a dolů nevyhovuje protože si celý bordel rozvíříš. Asi bude řešení to co radí Jarry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: fido16
Odkalovač, který se nastartuje pohybem nahoru a dolů, spojka, hadice a vypouštět můžeš přímo do sprchového koutu, záchodu, speciální napojení netřeba. Ryby to nenasaje. Úspěšně takhle měním vodu ve svém velkém akváriu. V mé prezentaci najdeš i nějakou fotku, jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:41 Muž fido16 [631] Re: Jarry
Máš někde prosím fotku jak to máš udělané u toho odpadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:39 Muž Jarry [1437] Re: fido16
Mám to řešené stejně, včera jsem poprvé zkoušel vypouštění (do plastové zátky jsem udělal díru a do ní vlepil přípojku rychlospojky na hadici). Používám odkalovač s balónkem ( akvarijni-odkalovace.heureka.cz/… ) a funguje to dobře. Ten odkalovač už mám dlouho a i když by balónek mohl fungovat trochu lépe, zatím jsem na nic lepšího nenarazil. Zkoušel jsem vymýšlet i různá čerpadla, možná by fungovalo nějaké 12V kalové čerpadlo, co se používají třeba v karavanech, nebo v lodích - ale nezkoušel jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:31 Muž fido16 [631]
Čau chci se poradit a možná i inspirovat. Vzhledem k tomu že jsme s ženou rekonstruovali dům. Tak jsem si k novému akváriu dotáhl vodu (teplou, studenou) i odpad a řeším dilema s odpadem. Nevím jak to udělat abych vodu nemusel natahovat hubou a hadici vrážet někam do trubky. Měl jsem to namyšleno tak že do stávajícího víčka odpadu bych dal šroubení s přípojkou na hadici. Ale nevím jak pořešit nasávání. Nevím jak by to zvládl balonek co se prodává zda by nebyl věčně ucpaný rostlinami. Za každou radu budu rád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 15:20 rolandmynar Re: Hony
Já nemám kde nechat odstát takové množství vody, tak to tam láduju rovnou hadicí z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 15:16 Hony Re: rolandmynar
momentálně mám asi 2 metry od akva další 150 lirtové akva a využívam to taky že kdyžý odkalím tak tam dám vodu z tý 150 odstáta mimochodem v tý 150 žadný rybi ani dekorace nejsou prostě holí akva a čerpadlem čerpam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 15:15 rolandmynar Re: Hony
Nejrychlejší a nejjednodušší způsob a dvě AQ asi +/- 380l mám za hoďku v kupě. palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 15:08 Hony Re: rolandmynar
k vodě to mám cca 20m no a nic jinýho mě nezbíva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 14:39 rolandmynar Re: filipsi
Osobně používám asi 15m hadici, na vypouštění AQ ji zavěsím na záchodovou mísu úchytem z pračky (takové to ú-čko, co je ohnuté s hadicí přez kraj vany) a když napouštím, ú-čko dám přes kraj AQ a hadici nasadím přímo na vodovod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:47 Žena Semi [6] Re: Nobody
Jo aha tak to jo to jsem nepochopila :) dék za radu, uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:30 Nobody Re: Semi
Možná jsme se špatně pochopili. :-)
Já neměl na mysli koncovku na hadici.Třeba metr nebo míň,záleží na Vás,dát od konce hadice ventil.Funguje stejně jako kohoutek.Nehrozí,že Vám začne téct,dokud ho neotevřete.A hadice ten tlak v pohodě udrží nebo ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:09 Žena Semi [6] Re: Nobody
No vzhledem k tomu, že to používáme na zahradě a je to taky na nic, pod tim tlakem to vyletí pokud to neni otevřený, tak nevim nevim, estli se mi to chce zkoušet v bytě:) možná bych to stihla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:02 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Usine
Jo,tak to je věc,která mě vždycky štvala,akvárko mám vysoké a hadici krátkou.Přemýšlel jsem o spoustě variant a pak jsem to vyřešil koupí delší hadice a téhle srandičky: www.akvarista.cz/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:58 Usine Re: Přéma
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:56 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Usine
Václave,máte na mysli hadici od odkalovače a kýbl,do kterého se odkaluje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:54 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: filipsi
Taky jsem hadicář a čerpadlář.Za 1. vody mám v akva 450 l a za 2. tahat kýble mi nedovoluje můj zdravotní stav páteře... :-D
Nejdříve jsem uvažoval o kanystrech jako má Horác,ale používám 30 l kanystry od lepidla na etikety,na balkoně nezabírají tolik místa,protože zapadají do sebe...
Odkaluju do toho jednoho kanystru a čerpadlem Atman 203 to hned čerpám do záchodu,asi 15 m.Ve vaně už jsou tři takové kanystry s odstátou a vytemperovanou vodou a tu potom čerpám do akvária.Hadici zasunu na dno přítokové komory filtrů,aby voda nezvířila písek.... :)
Toť vše,ale první odkalování jsem si taky odběhal s kýblema a pak celý den nemohl chodit... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:49 Usine Re: Nobody
A jsme u toho jak kdo máte zajištěnou hadici aby vám nevypadla z kýblu na zem a on nepřetekl? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:46 Nobody Re: Semi
Co zkusit nasadit na hadici nějaký ventil jako u zahradních hadic pro zalévání záhonů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:43 Žena Semi [6] Re: filipsi
No já mam menší asi 160l....cca 10m od koupelny, odkaluju do kýblu, který vyleju do záchodu. K napouštění jsem dřív používala nějaký hrnec, vzhledem k tomu, že kýbl používáme, když vytíráme a občas se do něj nalejou nějaký chemikálie. Poslední dobou napouštim hadicí napojenou na vývod z baterie pro sprchu, ale taky nic moc, protože abych to pustila musim být u toho a pak s kýblem běžet k aqua, jinak by byla voda všude. K hadici jsem přešla právě proto, že akva mam celkem vysoko a je i celkem vysoký a já malinká:) takže když jsem z výšky nalévala vodu dělalo to dolíky v písku a občas vyplava i rostlina:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:21 Žena Somali [98] Re: isamik
Jen tě v jednom opravím - to není starý umělý ubrus, ale nový umělý ubrus - kvůli případným cákancům byla investice do jeho koupě nezbytná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:06 Usine Re: filipsi
Není v tom žádný problém tahání kýblů jsem zavrhl po první výměně vody. Vyřešila to hadice napojená na vývod od sprchy (jde dobře namixovat správná teplota). Při odkalení položím kýbl do vany a větší část odkaleného bordelu v něm zůstane, potom ho vyliji nebo z vodou zalévám pokojové rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:05 Žena Wampi [54] Re: filipsi
Já to měním ručně a ještě k tomu , když to nalévám do akva musím s každým kýblem na židli.Už jsem si zvykla. Sportu zdar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:56 Muž isamik [180] Re: filipsi
Horac to ma vychytany :-). Tam bych se inspiroval... Kvuli cakancum stary umely ubrus a menit vodu pomoci barelu a cerpadla v nem... .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:53 Muž hanz [27] Re: filipsi
Když napouštím akva, tak zahradní hadicí, kterou napojím na sprchu. S odkalováním bych to řešil tak že bych odkaloval do nějaké větší nádoby a sté pak tu vodu přečerpal do odpadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:49 Muž filipsi [1295] Re: Somali
Aaa, nez jsem to napsal, uz tu je nekdo od "horacu". Dik, na tohle povzbuzeni jsem cekal. Budu rozmyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:48 dvin Re: filipsi
mam to tak tech 10m a pouzivam cerpadylko s hadici, vytlacnost asi 1,5m. V kyblech nic netaham, takze no problemo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:48 miro Re: filipsi
mám 240 ltr - a taky vše nosím... někdo to řeší hadicí našroubovanou na sprchovou hadici a vypoští pomocí samospádu do záchodu či pomocí čerpadla, já uvažuji odpad ven z okna na střechu (bydlím v podkroví) napouštím pomocí 5ltr kanistrů od dobré vody... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:47 Žena Somali [98] Re: filipsi
Taky máme čtyřstovku v obýváku. Mrkni k Horácovi na stránky na údržbu. Se systémem hadic a 50ti litrových kanystrů by to nemusel být problém ani u Tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:47 Žena Alena.sv [89] Re: filipsi
Mám 264l a těch 5kýblů,zvládnu odnést v pohodě(asi 10m),někdy pomůže manžel,ale dá se to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
já mám dvoustovku asi 30metrů od vody.. a nějak si nestěžuju.. do jednej ruky 15l belík, do druhej taky. 6 se otočím a je napuštěnu, nebo jednou a mám vyměněnou vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:44 Muž chicko [124] Re: filipsi
když jsem vypouštěl při rekonstrukci svoje cca 90 litrové akva tak jsem si natáhnul zahradní hadici ven na zahradu a pak do toho napojil odkalovačku a šlo to parádně(docela bych se naběhal s kbelíkama) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:38 Muž filipsi [1295] – Vzdalenost od akva k odpadu a vode
Uvazuju o vetsim akva (+-400), a lepe by se samozrejme vyjimalo i koukalo na nej v obyvaku. Ale vzdalenost k vode a odpadum je cca 10m, pres chodbu do kuchyne. Zavest to tam nepripada v uvahu.
Druha moznost je primo v kuchyni, 2m od zdroje, ale neveslo by se asi tak velke :(, a neuzival bych si ho tolik.
Jima me hruza pro predstave vymeny treba 150l kybliky. Mate to nekdo takhle daleko? Jak to resite a jak se vam udrzuje?
(jedno 50l mam po schodech v podkrovi, ale ten kyblik za tyden je v pohode)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1244x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5849-vzdalenost-od-akvaria-k-odpadu