Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:36 Muž DaveLister [478] Re: Fazol
to je tak tezky misto rozmazany fotky prepsat, co se na tom filtru pise?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Fazol
Super fotka! Menšia a viac oblýskaná by nebola? Ak je to nejaká stará (dlho používaná) zostava, asi ho treba vymeniť za novší typ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 20:01 Fazol – Filtr
Fotka k příspěvku Tenhle opravdu nevim jak se jmenuje original nazev koupil sem ho s AQ 130L
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fazol
Jakého filtru? Vnější, závěsný nebo vnitřní? Jaký model? Bez toho ti nejde poradit.
EDIT: Pokud to je pro akvárium co má víc jak 100 litrů, tak by bylo ideálním řešením koupit nový externí vnější. Ale bacha, starý ke možné vypnout až minimálně měsíc po zapnutí nového!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:48 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Vypnout. :) Chtěl jsem jenom svojí možná překvapivou odpovědí demonstrovat absurdnost tvého dotazu. Proč absurdnost? Jak můžeme vědět o jakej filtr jde? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 19:43 Fazol – Zdravim
Ahoj chci se poptat jak zmensit hlucnost filtru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:15 Adam – SERA 130 + UV
Ahoj chcel by som sa spytat ci nema niekto skusenosti s filtrom sera 130 + UV akvariove-filtre.heureka.sk/… pretoze som ho kupil a vzhladom na to ze mam uz par filtrov doma sa mi zda byt hlucny no v obchode na reklamacii mi tvrdia ze je vsetko v poriadku. Mimochodom cez pumpu ktorou nataham vodu do filtra mi pri pumpovani obcas vystrekne voda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:55 lubosturbak
Okbon sa trochu utisil a na trubicku co ide do akva som dal molitan lebo ookolo toho mi chita piesok a odturhnute casti z egerii densi tak diki ja si skusim nan zviknut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 18:17 martin Re: romant
aha to je zavesny, jasne, prepac.. :S
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 17:23 R Muž romant [27987] Re: martin
Převracet závěsnej filtr, to není dobrá rada. Pořádně s ním zatřepat, s tím problém nemám, ale převracení bych rozhodně nedoporučoval. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 16:22 martin Re: lubosturbak
poprevracaj ho vsemozne ked je zapnuty, nech v nom nie je nikde zachyteny vzduch, drz ho v ruke za kabel a ponor ho do stredu nadrze, nech sa nicoho nedotyka a pocuvaj. ak nehuci, tak ho len treba vhodne nainstalovat do akvarka. ak huci, mozes skusit reklamaciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 08:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lubosturbak
Nerozumiem, čo znamená "v akva skúšal", akože predajca v akvaristike? Mám podobný filter a je úplne tichý, ak sa zabráni rezonanciám. Treba ten filter držať v ruke tak, aby sa nedotýkal ničoho, ale aby bolo nasávanie samozrejme ponorené, zapnúť - ak bude produkovať nejaké vrčanie, je nejaká chyba v ňom a musí sa prejaviť aj u predajcu pri reklamácii.

Ak bude úplne tichý a drnčí to len po nasadení na sklo akvária, tak treba riešiť rezonancie. Môže vzniknúť napr. aj krycím sklom akvária. Niekdy stačí filter posunúť kúsok vedľa, podložiť napr. aj to krycie sklo gumičkami alebo sa s tým proste nejako pohrať. Lebo pokiaľ je filter sám o sebe ticho, reklamácia bude dosť problematická (s vysokou pravdepodobnosťou by sa rovnako správal aj nový kus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 04:41 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Už se neptej a mazej ten filtr reklamovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 22:54 lubosturbak
Auoj ten filter je stale hlucny trosilinkubje tisi ja som vsade kde sa dotikal skla napchal molitan a ja veviem co mam robit v akva skusal a on povedal ze on nepocuje nic ale doma v nom nieco hrkuta a ked to nšprestane mambtam prist zatial to neprestalo mam ist ho reklamovat ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lubosturbak
lubosturbak napsal: No ja to mislim vazne co mam z nim robit neda sa to neako utisit ??????

Pokoj, pokoj, daj mu zopár dní, zatiaľ daj dole kryt. Môžeš ešte podložiť gumičku tam, kde sa dotýka (z vonku) skla-steny akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:03 Muž DaveLister [478] Re: lubosturbak
Sakra to snad musíš vědět ty, ne? Zda chceš spát v tom hluku nebo jít reklamovat. Vypínat na noc filtr se nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:42 Muž ondralomnice [81] Re: lubosturbak
reklamuj ho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:37 lubosturbak
No ja to mislim vazne co mam z nim robit neda sa to neako utisit ??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:26 lubosturbak
ale on ide a aj vodu dava zo seba richlo alš nieco v nom brmci ako ze brbrbrrrbrbrbrrmbrbrbrnbrbrbrb a huci silno oplati sa ho reklamovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:21 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Běž ho reklamovat a budeme mít všichni klid.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:20 lubosturbak
Haloo prosim poradte mi ja na noc ho vipinam lebo nieco v nom hrkuta a ked ho vipnem na noc tak zabiem bakterie v filtri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 18:36 lubosturbak
ahoj dnes som v akvaristike kupil zavesny filter versamax mini od aquaelu a ked som ho nastartoval tak hucal tak som z nim potriasol aby visiel vzducha on trosku bol tisie ale aj tak hucal tak som hobrozobral a pozrel s ci je vsetko ok a podla mna bolo vsetko ok tak som s nim este potriasol a le on aboby vibruje a rabci ja som vibrovanie zastavil molitanom aby nevibrovalo a uz nevibruje lenze huci a ja ho potrebujem neako utisit lebo akva mam od hlavi meter tak ja sa asi nevispim poradte ako ho utisit

Diki za odpovede

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2016 16:02 Jarda62 Re: BuldozerGT86
V horbachu mivaji filtry eheim 2217 i menší i verze ecco pro, jsou to kvalitní tiché filtry za dobrou cenu i s náplni i ventily,jinde je levněji nekoupíš a jsou super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 15:50 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Pro zajmavost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tenhle filtr budou znát starší akvaristi ;-) A ten není podstatě slyšet oproti Tetra ex600. Asi měl kamarád vadnej kousek. Já si našetřím na ex700.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 09:53 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: patamatix
No jistě ...... po pár hodinách začnou bakterie odumírat a pak by si tu mrtvou vodu pustil do akva = kolaps. Filtr musí jít nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 09:43 Muž patamatix [408] Re: Max
Tak,tak filtr se nevypíná,filtr je srdce akvária,vypneš a nefunguješ. ;-) (samozřejmě na pár minut nevadí,ale hodiny už ne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 01:35 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Max
Nevíme ani co máš za filtr. Jak velké akva? Já mám v 54l akva AQUAEL 500 a ten jede nonstop a mám ho 5 metru od postele a neslyším ho. Filtr stojí +/-400 Spíš je to honič vody :-D Ale stačí to. Si to tu pročti a zjistíš jaký filtry jsou potichu a můžou v klidu běžet přes noc. Pokuď filtr vypneš tak to je pro ty nitrifikační bakterie špatné... Snad ti tu nemelu blbosti potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 00:46 Jarda62 Re: Max
Filtr se na noc nevypíná... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 00:31 Max – Filtr v noci
Zdravim, muzu se zeptat zda li je nejake jine reseni filtrace pres noc? Chtel bych filtr pres noc vypinat kvuli hlucnosti, jestli pomuze treba cerpadlo? Dekuju moc za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:55 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: romant
Filtr je od firmy Plaček a kámoš ho dnes dal na reklamaci. Byl jsem tam sním. Jinak na OC Ládví je akvaristika se vším okolo a dělá tam jeden starší chlap ale je to dobrák. Ale ta BABA co tam dělá vedoucí tak ta je na pěst rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Vždycky to je, bylo a bude vo lidech. Reklamční řády, pěkně i barevně vyvedený nic neřeší, když se srazí "dva", ale to je jiná píseň a už to tady nechme, on si jsitě tazatel poradí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:16 Muž patamatix [408] Re: Jackalino
No tak je to asi o jednání se zákazníkem,ono kdyby mu to vyměnily a ten další byl ok,tak by se tam určitě vrátil na další nákup,protože každý výrobek může mít občas špatný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:07 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: patamatix
Asi jo , ale já mám vždycky pravdu smich . Já reaguji na to že argumentují tím že hlučný jsou všechny filtry, to není dobrej začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:03 Muž patamatix [408] Re: romant
Já jen narážím na to,že člověk se rozohní začne plivat oheň a pak zjistí,že třeba úplně neměl pravdu (vlastní zkušenost) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:59 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tak vo tom žádná, v první řad se musí jít tam, kde byl filtr koupen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:25 Muž patamatix [408]
Na druhou stranu,bych si nejdřív zjistil přesný reklamační řád daného prodejce,než začnu něco a někoho rozmazávat,ono to je dnes dost ošemetné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:19 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Jestli se nepletu, tak výhradním dovozcem filtrů Tetra je u nás firma Plaček s.r.o.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:13 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: BuldozerGT86
Na hrubej pytel hrubá záplata, když je prodejce takovýhle udělal bych mu tam brajgl a hned bych ho inzeroval tady na Rybičkách. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 13:19 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
Tak v tom případě je asi opravdu něco špatně. No je to blbý,ale od toho jsou reklamace.Taky to dělají jen lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 13:17 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: patamatix
S počítačem to nemůžeš srovnávat :-D ten je oproti tomu zticha. V tomhle filtru je to takové nepravidelné. Je to vidět i na vývodní hadici jak sebou sem tam cukne. Přívod se ani nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 12:51 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
Tak těžko soudit,jelikož jsme u toho nebyli ani jeden :-) Ale nějaký zvuk z toho vždy půjde,můj počítač nadělá mnohem větší hluk než filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 12:16 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Jackalino
Jo prej tam dneska byl a řekli mu, že filtr má bzučet - vrčet. Že prej ještě nevymysleli filtr kterej není slyšet. A že jestli chce tak že mu to hoděj do reklamace a že to trvá až měsíc a že mu prachy nevrátěj. To je přístup k zákazníkovi co? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2016 09:49 Muž Jackalino [54] - Mañana
Hluk dělá určitě vzduch, já mám 1200 a také jsem po prvním čištění měl trochu problém s odvzdušněním. Chce to správně poskládat košíky(pozor na srovnání náplní) naplnit kýbl vodou co jde, dát víko a zalít vývody, nepospíchat,nasadit hadice já zalil i vývodní když jsem ji čistil. Pumpička přestala fungovat po roce tak jedu bez ní. Filtr zapnu a když začne vrčet tak ho nakloním na jednu druhou stranu tak 2x 3x a jede. Je tichý i po 3 letech a zatím nikde neteče. Přisávat si myslím že nemůže aniž by při vypnutí neprotékal. Je fakt že že Eheimy mají lepší pověst, ale jak tu někdo psal "kurvítka" mohou být u každé značky. Já bych radil maximálně možně využít záruční dobu, ale jinak se ve filtrech moc nehrabat(já ho čistím déle než 1x za rok) plasty i guma stárnou a ještě je to čína. Čína s malým č pro mně znamená málo muziky za co nejvíc peněz a to jsou dnešní plasty a gumy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 09:40 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Neměl někdo stejný problém? Všichni píšou jak je potichej i videa na youtube jsem zčíhnul a podstatě není slyšet když běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 07:26 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: cezarmilan
Tam není co špatně zapojit. Náplně jsou poskládaný správně. Začnu od spoda : Keramické válečky, pak kuličky plastové, uhlí, a nakonec plastovej tácek a vnitřek je poskládaný. Vezme se hlava a nasadíse podle šipky jako ty košíčky. Promačká se pumpa nasajeto vodu a dá se to do sítě. Z čerpadla odejde ještě pár bublin než se to chytí a pak si vesele drnčí. Jako by tam byl furt vzduch. Ze začátku jsme si říkali, že to za chvilku zmizí, když se stím párkrát zatřese. Bohužel i po pár hodinách to bylo slyšet stejně jako puštěná televize. Já osobně si chci koupit tu ex700 ale když vidím co dělá ex600 tak se mi do toho moc nechce. Nebo má vadnej kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: BuldozerGT86
To nieje možné, podľa mňa je chyba v zapojení. Zopakovať celý proces ešte raz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:47 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
Tak ono z něj jde dlouho vzduch,než se z něj dostane.Já s ním vždycky za melu a je,a hlavně než ho zavřu,tak ho téměř celý napustím,aby tam bylo co nejméně vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:32 Jarda62
Tetry jsou dávno profláknuté, měl jsem 2 a strach mi nedovolil si je nechat, u obou dvou jsem pozoroval, jak přisávání, tak kapky pod hlavou když byl bez proudu, oni mají těch vadných kusů trochu víc oproti ostatním značkám v podobné cenové relaci, když filtr jedině starý dobrý Eheim, ale bacha nová řada už taky není to co býval Eheim a protékání už se taky nebrání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:31 Muž Strojek [141] Re: BuldozerGT86
jestlize je opravdu uplne novy, tak to chvili trva nez se vsechno usadi a odvzdusni, zkuste jeste zapumpovat a vzduch by mel jit ven ...snad nebude mit vadny kus jako ja ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:28 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: patamatix
Stačí ho naklonit na stranu a teče... Někudy se tam musí dostávat vzduch protože po chvilce když se sním zatřese tak z něj jde pár bublinek. A takto jsem u toho smrděli cca 2 hodiny. Nechápu to.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49147x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847?od=301