Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim classic

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 22:26 Muž JenikCZ [5] – Dvojkohouty
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Dneska jsem zavítal do Baumaxu v Ústí nad Labem. Už delší dobu tam z akvaristiky nemají téměř nic. Ve výprodeji jsem objevil dvojkohouty EHEIM které Baumax prodává pod hlavičkou Vitakraft - Vitatech. Cena je vidět na přiložené fotografii. Pokud má někdo zájem, mají ještě 3ks velkých dvojkohoutů 16/22, malý 12/16 jsem bral už poslední. Pokud někdo shání externí filtr, tak mají také ve výprodeji filtr Vitatech 650, což je vlasně Eheim Classic 2215. Je z 2200,- kč zlevněný na 660,- kč. Chybí v něm totiž osička rotoru, která se dá ovšem běžně koupit za dvě stovky.
Hezký víkend . . . ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 13:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jirkatt
:-) Měla jsem stejný problém při prvním čistění filtru :) tady na rybičkách naštěstí hned věděli o co jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 13:17 Muž Jirkatt [12] Re: Eva_R
děkuji !!! taky mě to mohlo napadnout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jirkatt
Ahoj, z výstupní hadice trochu nasaj pusou, ať se voda dostane do oběhu, měl by začít šlapat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 12:40 Muž Jirkatt [12] – prosba
Ahoj,
mám docela problém. Po velmi dlouhé době jsem se rozhodl vyčistit můj Eheim 2217. Vše v pohodě ..... filtr jsem ale poté zapojil a nic. voda se nenasává ani nevytéká. S hlavou jsem přitom během čištění nedělal vůbec nic. Dokáže mi prosím někdo takhle na dálku poradit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 16:49 Muž DrChila [243] Re: Heimdall
No já jsem poučen že je keramika tvrdá ale křehká... Při první očistě jsem nevěděl že jde i ten druhej konec vytáhnout vzal jsem to rejžákem a drbnul jsem do toho a měl jsem najendou 2 osičky ale spravil to vteřiňák naštěstí:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 16:15 R Muž Silent [5949] Re: DrChila
Já viděl u starých kusů i kovové osičky. Naštěstí jsou u všech modelů už jen keramické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 16:14 Muž Miso [470] Re: juraj
kovova oska teda nieje standart, tiez sa moze stat ze ak to bolo uz vybehane a ty si tu osku dal napr opacne ako bola doteraz tak to dobre nesadne, kazdopadne vymena osky je na mieste.
u classicu je zatazenie hlavy znama finta ako znizit hlucnost, sa uz z toho robi sranda ze eheim by mal k tomu dodavat zavazie ;-) , ja mam na tom polozeny sacik naplneny strkom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 16:07 Muž DrChila [243] Re: juraj
no já viděl pouze u eheimu keramickou osičku tak je možný že to máš vyměněné od předchozího uživatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:55 juraj Re: Heimdall
DIK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:54 juraj Re: Herry
ja mam v tom kovovu osku bude to tym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:53 R Muž Silent [5949] Re: juraj
Sehnat se dá např. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:51 juraj
Je to starsi filter a osicka je v nom zelezna mozr to sposobovat ta ak ano da sa zohnat nova??????Lebo ide v pohode bublinky v nom nie su ide dobre len je hlucny ked nan z vrchu trocha pritlacom tak je teksi ale asi to bude ta oska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:50 Muž Miso [470] Re: Herry
tym myslis co? to trasenie? zas nemyslel som ze z toho bude robit shaker ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:21 Muž Herry [8] Re: Miso
Pozor na trepani za chodu, oska je keramicka !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:18 Muž Miso [470] Re: juraj
vzdy po spusteny huci kym sa odvzdusny, treba s nim trochu zatriast. ak je vzduchova bublina v rotore niekedy pomoze par krat ho vypnut a zapnut.
filter si kupoval pouzity? ako je stary? mal si rozobraty rotor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:18 Muž Herry [8] Re: juraj
Hoi,
u meho 2213 to je vzdy o zavzdusneni. Neco odstranis tim, ze ho nechas cca 3 min bezet, pak na chvili vypnes a nechas bublinky vyprchat nahoru. To udelas cca 10x. Ale i tak bude stale zavzdusneny. Mel by jinak potom stichnout, tak do 2 dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:16 Muž DrChila [243] Re: juraj
špatně složený, nebo špatná osička nebo chybí gumičky na osičce. Ze začátku než se bublinky z filtru dostanou ven tak to bude hučet každý filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 15:10 juraj – Hlucnast filtra EHEIM clasik 2213
Zdravim vas vie mi niekto poradit?Zohnal som filter a ked som ho zapoij je strasne hlucny vodu fajne precerpava ale strasne huci vie mi niekto poradit co stym????dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:20 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
zkusím dát výtok i sání na stejnou stranu akva..aby proud musel putovat kolem celé nádrže,než bude nasáván..to už by snad měly být bublinky rozpuštěny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Aha! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
na vývodu samozřejmě..jen proud z té skleněné lili pipes mi jde přímo na sací trubici,takže si myslím,že to bude tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Reaktor máš na vývode filtra, alebo opačne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:56 Muž Burik [727] - Aquascaping
Tak jsem to vyřešil..koupil jsem ještě jeden ten samý filtr abych to mohl porovnat :) Nový je ihned mnohem méně hlučný.. A to zavzdušnění bude asi způsobeno externím co2 atomizérem.Nasává hodně bublinek a hromadí se tam a čas od času si "odfoukne",dělá to prý více lidem s atomizéry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:19 Muž Verny [5] Re: Burik
To je divný, mě se hlava vždycky víc přisaje a je to i slyšet. No nic, nápady to nebyly špatný. S tím kolínkem to mám přesně to samí. Taky je volnější, ale celou otáčku neudělám. Pak ještě co se stalo mě bylo, že jsem měl prasklej kohout v závitu. Vzduch mi to ale nenasávalo, tak nevím...No tak přeju hodně štěstí při řešení závady...Až na to přijdeš, tak to sem hoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:26 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Verny
To dolní kolínko mě taky napadlo,jelikož bylo dost volné při koupi..nyní jsem ho dotáhl,ale ještě je trochu volné,protože bych ho už zase celé neotočil,aby trčelo nahoru.Už je asi na konci závitu.Tak to nechci pokoušet,abych závit nestrhnul.Voda nikde neprosakuje po přivření výtlakového kouhoutu.A když přivřu vstpní kohouty,tak se hlava víc nepřisaje.A spíš jen slyším jak to nasává vzduch.
Ale stačí malé naklonění filtru a bubliny.
Ale díky za nápady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:48 Muž Verny [5]
Přidal bych pár svých poznatků ohledně tohoto filtru. Vlastním už pár let filtr 2217 a moje poznatky jsou následující. Pokud filtr peru a čistím kartáčkem i hlavu (po sundání těch plastových krytů, vrtulku, magnet a ten otvor pro něj) tak po zapojení filtr vždy rachtá, než se to nějakým způsobem zase zanese tím hnědým šlemem. Nevím čím to je, ale mám to už vyzkoušené. Proto tohle čištění nedělám moc často, pokud to není opravdu hodně špinavé. Když peru jenom houby, tak je filtr po opětovném zapojení pěkně tichý. Co se týče sání vzduchu o kterém píšeš, tak zkoušel si dotáhnout i to kolínko co je na sání? Myslím to co je našroubované v nádobě a je na něm sací hadice? Já ho mám takový volnější, tak mrkni ještě na tohle. Pak bych si zkusil ještě pohrát s kohoutama. Zkus přivřít trochu kohout na sání a sledovat co to udělá (jestli se to zhoršuje, nebo ne.Pokud ho přivřeš, uvidíš jak se více přisaje hlava a bude to mít pokud to někde netěsní větší tendenci nasávat někde bokem) Pak zase zkus přivřít výtlakovej kohout. Pokud to někde přísává tak by to mělo přestat a spíš by to dle mě mělo mít tendenci (zase pokud to někde netěsní) spíše prosakovat. Může to být zrovna špatně sednutý těsnění u toho kolínka. Zkus to a napiš sem jestli ti to něco ukázalo... ;-)To mě zajímá. Snad to není psaný moc zmatečně, ale psal jsem to tak, jak mě to zrovna napadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:01 Muž Burik [727] - Aquascaping
Tak hlásím,že je filtr sice trochu méně slyšet,ale stále z toho lítá moc bublin.Stačí jemné naklonění a spousta vzduchu jde ven..Můžu s ním klepat 3x do minuty a stále jdou bubliny.To už není normální.Někudy to musí přisávat vzduch.Gumové těsnění pod hlavou jsem namazal vazelínou.Opravdu nevím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2014 07:40 Muž sasula [274] Re: petben
Osobně ti doporučím jít do toho... průtok se dá vždy zmírnit(ať už škrcením nebo vyústěním proti stěně), ale hlavně se ti mnohonásobně zvedne filtrační kapacita a celkové množství vody.

Jen do toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 07:09 petben – Classic 2211
Mám takový dotaz, chtěl bych u nanoakvária vyměnit vnitřní Dennerle filtr za vnější. Líbil by se mi Clasic 2211, nicméně jsem zjistil, že se vůbec nevyrábí jeho PLUS verze s filtračním médiem a kohouty a kdybych to měl dokupovat, tak se to značně prodraží.
Byl jsem se kouknout v Hornbachu a 2211 bez fitrace a kohoutů stojí cca 1200Kč, mají tak zato 2213 jen o 100Kč dražší, s kohoutama i fitračním médiem. Není to už přece jenom moc velký průtok na tak malé akvárium?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
jasně,dám vědět ;-)
Ještě jednou díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:48 Muž fido16 [631] Re: Burik
Tak pak písni jak to dopadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:31 Muž Burik [727] - AquascapingRe: fido16
Jsem asi moc netrpělivý.Počkám teda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:41 Muž fido16 [631] Re: Burik
No eheim substrat je pórovitý takže taky trvá než pustí vzduch. Chce to vydržet uvidíš že časem to bude dobré a budeš kontrolovat filtr zda vůbec jede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Yirka
Jak píše KarlosS. Tenhle filtr je slyšet na 3 metry. To už se mi zdá docela dost. Na Tetru jsem musel sahat, abych poznal, zda běží. Je to nebe a dudy.
Známá si koupila v neděli 2213 a naprosto tichý ihned od zapnutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yirka
Měl předtím TetraTec, má s čím porovnávat. Subjektivitou to nebude:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:23 Muž Yirka [9118] Re: Burik
Na druhou stranu má každý vnímání rušivého zvuku trošku jiné. To, že zařízení, které má elektromechanický pohon něco bude vyluzovat vždy, a zvláště při přiložení ucha ke zdroji, je nezvratitelné. Tiché ševelení, za normálního provozu domácnosti neslyšitelné, bude existovat vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:57 Muž Burik [727] - Aquascaping
cezarmilan:Ano vše je na svém místě,několikrát jsem to kontroloval.

foxicek: filtr sice v ložnici nemám,ale když se večer vypnou všechny spotřebiče,tak je to ševelení slyšet,nemám skříňku s dvířky,ale jen takový stojan.Když dám ucho k hlavě,tak slyším takové šplouchání vody.

fido16:kohouty jsou na maximum,když jsem to zkoušel přiškrtit na výtoku,tak to dělalo ještě větší randál

Takže čekat..jen nechápu,kde se tam ty bublinky furt berou..nemám tam nic jiného,než Eheim Substrate Pro,řekl bych,že nejvíc vzduchu by se drželo v molitanu.

Všem díky za nározy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:26 Muž fido16 [631] Re: Burik
Čauwes mám 2213 a dělalo mi to to samé filtr při spuštění vrčel cca 5 dní a pak byl klid a teď nelze skoro slyšet. Náplňě eheim substrat molitan a filtrační vata na závěr. Už tahle běží cca 8 měsíců :-)
Ještě se zeptám kohouty máš puštěny naplno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2014 15:42 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Burik
Me to drncelo+zavzdusneni asi tak mesic a pak to samo prestalo (2213) a ted je filtr tichy. Nic jsem s tim nedelal, neresil jsem to. Asi bych doporucoval stejny postup, pokud teda nemas filtr v loznici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 14:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Ešte raz sa pozri na tú osku, či má na oboch stranách tie gumené čiapočky. Či sa nepohybuje na jednej strane len v púzdre. Ak je tak , tak nič som sa nepýtal. Mne sa toto v začiatkoch naozaj stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 11:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Yirka
to je taky vše v pořádku.Včera jsem psal mail přímo panu Macenaurovi.Dnes jsem mu volal a prošel semnou celé napuštění a zprovoznění filtru od znova.Třeba jsem někde udělal chybu.Ale dle všeho je vše v pořádku.Prý mám pár dní počkat a pak kdyžtak budeme řešit reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 08:29 Muž Yirka [9118] Re: Burik
DrChila určitě myslel uložení osičky do pryžových ložisek. Při manipulaci s osičkou se totiž může lehce stát, že ta pryžová "čepička" spadne. Proto je lepší manipulaci s touto částí provádět ve vandlíku(lavoru), či v uzavřeném umyvadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Burik
ta guma samozřejmě drží na hlavě..ale je tam taková drážka a ta guma jezdí nahoru a dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:36 Muž DrChila [243] Re: Burik
netušim jak to tam má ale já u své 2211 mám gumičku jakoby na hlavě a ta gumička pak když neni namazaná nezajede řádně do toho plastovýho hrnce. nebo další varianta otočit filtr vzhůru nohama a bublinky budou nahoře nebudou moct do rotoru tak by se to mělo ztišit ale nejspíš ti to přisává vzduch přes tu gumičku páč má držet na hlavě a né v hrnci. Já osobně bych tomu dal maximálně den vzhůru nohama pokud to nepomůže vrátit ale to je jen můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:26 Muž Burik [727] - AquascapingRe: DrChila
Všechno tam drží jak má,kontroloval jsem to několikrát.Myslíš tu těsnící gumu pod hlavou?Má být usazená nahoře,nebo dole?Dle manuálu zřejmě dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:12 Muž DrChila [243] Re: Burik
a gumičky tam držej dobře tu osičku? já mám eheima 2211 a tam to řvalo pouze tehdy když bylo něco s osičkou nebo respektive mě praskla ačkoliv sám sem tomu nevěřil vteřiňák drží osičku pohromadě do dnes:-D Pokud tam 100% nechceš mít bublinky rozeber filtra a měj ho plnej vody a pomalu tam vkládej ty tvoje media vždy je pod vodou pomuchlej prohrabej aby vypustili všechny bubliny co maj v sobě. Pak řádně oslintej nebo namaž tu těsnící gumičku. A když ani to nepomůže u mě pomohlo vložení na bok bublinky se dostanou do hořku filtru ale čerpadlo je nenasaje. a když ani to nepomůže tak prostě hold až se ten magnet trošku oslizne tak to bude třeba v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 19:58 Muž Burik [727] - Aquascaping
Tak já nevím..filtr stále vrčí.Dnes jsem viděl v akci 2217 a ta byla naprosto neslyšná.Stále po zatřesení lítají bublinky ven..opravdu už nevím,kde se tam stále berou.
Dnes jsem překontroloval a zkrátil hadice na nutné minimum..všechny spoje jsem kontroloval a v pořádku.
Někteří říkají,abych to dal reklamovat,nekteří,že mám čekat.
Filtr vrčí,jakoby tam něco drhlo asi vrtulka

Filtr je z Hornbachu,tak jsem jim zkoušel volat,jestli by mi vyměnili kus za kus,ale to prý nejde..pošlou to k Macenaurovi a mají na to klasicky měsíc.Nemůžu být bez filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:25 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Yirka
Tak díky,to mě trochu uklidnilo,jelikož Tetra ex 600 byla naprosto tichá téměř ihned.Tak jsem čekal něco podobného i u Eheimu.Budu teda trpělivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 07:07 Muž Yirka [9118] Re: Burik
Mám pěknou řádku let ten stejný. A pokud si vzpomínám, při úplně prvním naplnění a zapnutí to bylo podobné. Trvalo takřka týden, než běžel potichu, po pár týdnech jsem chodil kontrolovat, zda vůbec běží. Teď je po čištění na normálu za pár minut.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11536x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5819?od=101