Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
Jen bych dodal, že 2,5cm není dospělák. To tak ve dvojnásobné velikosti.
A likvidace uhynelé krevetky či rybky? Od toho tam tito obyvatelé přece také jsou.
Pokud byla mrtvá, tak ano.
Starší reakce
Starší reakce
Ano, je to to aqua. V plánu mám větší. O hodně větší. Mělo by se jednat o 1750 zabudovanou do nosné zdí. To teprve bude pořádný kus přírody. Jen 50 cm. široké, průhledné z obou stran, cca 3,5 metrů dlouhé, 50 cm hluboké a cca 1m vysoké.
Jestli se ti jedná o ty kytky co máš v prezentaci, tak o ty se bát nemusíš. Hlavně ony si najdou něco jinýho v akváriu, když jich není moc a mají dost prostoru. Mezi ty kamínky co tam máš jistě zapadne dost potravy, co jim bude stačit. A taky si všimneš, jestli ochutnaj kytku, za jednu noc ti celá nezmizí
A pak to budeš moci řešit.
dej jim nějakou zeleninu a na kytky se vykašlou
Pokud mají dostatek krmení - a nejsou to jen tablety! (moc jim chutná třeba mražená patentka
rádi též cuketu, okurku a pampelišku - až bude), tak kytky likvidovat nebudou. I plži volí uspokojení svých nároků s nejmenším možným výdajem energie.
O jemnolistý rostliny bych obavy měl.
Vyjedou mi ampularie po rostlinách, nebo jím stačí tablety pro ancíky v dostatečném množství?
Zdravím, prosimvás nemáte někdo skušenosti z líhnutím vajíček tohodle šneka ?? dneska jsem měnil vodu u akvarka a všimnul sem si že na spodu krytu jsou 2 hrozny vajíček..bojím se že mi vajička umřou nebo se mi to nepodaří vylíhnout
..poradíte mi někdo jak vajíčka přesunout a popřípadě kam a na co je upevnit aby se vylíhli ?
Starší reakce
mě překvapivě nechala na pokoji pačuli vzpřímenou, a to jí zachutnal i anubias
Když jsme u toho okusování rostlin, má někdo zkušenost, jakou jemnolistou kytku ta potvůrka nechá na pokoji?
Vím, že jí moc chutnala i Cabomba caroliniana.
Tak někam na výlet
Ampulárek je všude dost, asi jí tam zpátky nevezmou.
asi půjde zpátky do akvaristiky
Ano, také ji z bahnatky pořád sundavám, jakmile jí jednou zachutná, vždy se na ni vrací.
V nádrži mám jednu ampulárii, která mi žere bahnatku bezstopečnou :( a taky ji vždy vyrve ze substrátu, je to nedostatkme zelené potravi?. rptože dřív to nedělala,a le teď týden dávám ji a ancíkům každý den okurku a dnes ne, tak začala řádit, asi se ji zbavím, má někdo podobně špatné zkušenosti s ampulárií?
To netuším. Vycházím z pozorování. V mých nádržích je opravdu velký bordel (s porovnáním s ostatními opravdu velký) a u žádných šneků nedochází k rozpadu ulity a to i přesto, že mám v některých akváriích téměř "destilku" a naopak v krásně čistých akváriích, a to i tehdy, když je tvrdá a zásaditá voda, šneci mívají narušené ulity.
I v přírodě mnozí šneci žijí v měkké vodě, takže by jim nevadí.
Jinak co jim chybí. Nejspíš něco, co potřebují k výstavbě nejstvrchnější části ulity. Ta je tvořena konchinem (bílkovinami a chinonem). Takže teď jen zjistit co je k jejich tvorbě potřeba.
Dane co je to "předčasné úmrtí"? A u jakých barev se to děje?
Ty odkazy byly proto, protože jsem chtěl vědět, jestli zdroje z kterých jsem čerpal jsou špatné. Není to o tom, že bych Tvé tvrzení zpochybňoval. Jen se chci přiučit.
Když degradace ulity není zapříčiněna nedostatkem vápníku (odvápněním či jiného odborně správně nazvaného prvku či procesu, který si pod tímto pojmem představuji), tak nedostatek čeho může zapříčinit tento stav? Jsem přesvědčen, z vlastních zkušeností, že tento stav vede k předčasnému úmrtí měchýřovky. To i přesto, že měly dostatek stravy, dle běžně uváděných příkladů (opravdu jí konzumovaly) a byly v prostředí s tvrdou vodou a s pH okolo 7 - 7,3.
Předem děkuji za erudovanou odpověď.
On se mi každý směje, když vidí nádrže, kde plavou v sezoně celé kytky pampelišek i s kořenem, že mrazím na zimu metrák cukety, suším tak deset snopů kopřiv. Skutečně je to ve žrádle a ne ve vodě. Všichni ulitnatci potřebují dostatek "stavebních látek" a pak je jim jedno v jaké jsou vodě!
Nic. Pokud mají kvalitní výživu, tak jí mají krásnou. Viz šneci v mém paludáriu, kde je jen dešťovka (měkká kyselá voda).
Vnější část ulity je tvořena organickou látkou (konchiolin) a vnitřní je tvořena CaCo3. Ty jsi přišel na to, že tazatelovu plži chybí vápník, protože jsi viděl pod ulitu, nebo víš jakou má vodu?
Píšeš...Dobrá. Co udělá měkká a kyselá voda s ulitou měchýřovky? Od zpod, od středu?
Jinak tomu tvému plži chybí vápník. Začíná mít pěkně děrovanou ulitu.
Pravda je, že k poškozování ulity dochází trvalým působením kyselé vody, ale s "měkkostí" vody to nemá vůbec nic společného. Vše jde upravit tak, aby i v měkké vodě plži prosperovali.
Dobrá. Co udělá měkká a kyselá voda s ulitou měchýřovky? Od zpod, od středu?
Když je koncentrace vápníku ve vodě příliš malá, ulita je pak špatně tvarovaná a objevují se díry (Pomacea diffusa). Edit: A ještě tu
www.applesnail.net přibližně uprostřed napravo (foto).
Vrchní vrstva ulity není tvořena vápníkem.
Jinak tomu tvému plži chybí vápník. Začíná mít pěkně děrovanou ulitu.
Starší reakce
Pokud bude voda čistá, samozřejmě tam mohou být dál. Ovšem za cenu toho, že se voda bude denně měnit. Mám 50 ampulárii 30 litrech, stejně 300 ve 100 litrech. Ovšem s ohledem na jejich žravost a vyměšování se voda musí měnit denně.
Vodu jsem nechala odstát asi půl hodiny tak aby nebyla voda bílá.Potom byli asi dobré 3-4 hodinky max.aktivní.Ale pak to bylo na novo přesunuli se nahoru a spali.Zkusím tu vodu převařit,a zítra to ještě jednou vyměním,to samé udělám i s ostatním příslušenstvím a uvidíme.Zítra se ozvu a povím.To by bylo abych tomu nepřišla na kloub!!!!
dorou noc.
A po té výměně se ti rozhýbali nebo byli dál pasivní? Nechala si novou vodu odstát alespoň dvě hodiny, aby se srovnaly teploty a zmizel chlor? Šneci jsou citlivky na chemii.
Já už jsem ji vyměnila 3X.Jednou proto,že jsem je měla v provizorní malé sklenici, než jsem je dala do 4-litrovky,a 2X tu čtyř litrovku už jsem taky měnila protože právě pořád chrápali a já myslela že je špatná voda.Kamarádka neměnila ani jednou během 5-ti dnů.
V akvaristice platí jedna krásná poučka a to, že každá nádrž je originál a tak i když ty akvárka budou od sebe byť několik cm vzdálený a vytvořený podmínky člověkem stejný, tak se prostě v jednom bude dařit tomu a v druhým zase onomu. Vím, že tím nic neradím, ale je to tak. Ještě jedna rada by se dala použít a to, že někdy je lepší nedělat nic, než se snažit o nějaký změny a jenom prostě vydržet.
Vodu jim měníte taky stejně?
Ale proč nechybí kyslík šnekům u kamarádky má to zrovna tak
Pokud se drží na hoře, tak jim možná chybí kyslík. Mušle i kameny si tam klidně nechej
Možná, proto, že ampulárky octem nepolíváš
. Nebo snad ano?
no nejsou to ti mí, ale ještě jsem neviděl, že by moje ampulárie, nebo nejaký jiný snek bublal, narozdíl od kamenů z moře a mušlí
Nebylo by dobrý vyndat ty šneky z ulity? No, aby ty ulity nekazily vodu
0 22.01.2012 20:19 Zdeňka –
Re: Sid Teplota kolísá od 22-25 stupňů,u kamarádky jsme to neměřili nemá teloměr.Ale na hmat mi to přijde stejné.
Jakou teplotu má voda ve sklenici u vás a u kamarádky?
Ampulárie jsou nejaktivnější při teplotách nad 24st.C.
S klesající teplotou se snižuje jejich aktivita.
foto....
Kameny z moře jsme s kamarádkou proprali důkladně ve vodě.Jejím snečkům to nevadí.
nejsou to ampulária, jestli mají jejich ulity podlouhlý tvar, tak mám stejné v akva, zezačátku tak lezli, a ted jsou za filtrem a stojí u hladiny, je mi to jedno, ryby jsou ok, tudíš šneci taky
Ty šneci jsou veliký zatím jako nehet na malíčku,brzo jim pořídím akvárko..nechci je chovat v té sklenici.Šneci se drží nahoře na skle přesně pod hladinou a vypadají že spí.Přikoupila jsem i včera Neritinku a tase od včera přemístila jen ze zdola nahoru k ostatním,a chová se stejně.Nejde mi narozum proč u kamádky je vše v pohodě a u mě ne když jsme dělali vše stejně
vyndat mušle akameny z moře ty dělají špatnou vodu
Jediná rada: koupit akvárium nebo darovat ampulárie. 6 ampulárií ve 4 litrech vody
. Tam může být trvale maximálně 1.
Ale podle popisu " máme je 5 den....dokonce už nakladli několik málo malích snečků" to nejsou ampulárie. Ampulárie kladou vajíčka v kokonech. Bylo by foto?
Co znamená: "zdržují se na (!) hladině"? Plavou či se drží na skle u hladiny?
Přidat reakci
1 ...... [5] ...... 15 16
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10994x