Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ammania gracilis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Ammania gracilis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 16:54 R Muž afc1886 [14681] Re: Luka123
Rozhodně zkusit, není nic lepšího než vlastní zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 15:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luka123
Tak zkusit to můžeš a vyhodit jí můžeš vždycky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 12:42 Žena Luka123 [128] – omyl v dodávce
Zdravím, omylem mi z eshopu přišla místo Ludwigie Ammania gracilis, mám málo světla v akva (měla jít do 12l prcka), mám ji tam trápit a doufat, že to zvládne, nebo ji někomu radši na fóru darovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 19:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veverca
To se ti klidně může stát, já nechávám delší kusy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 17:24 Veverca
Dobrý den,
Mám v akváriu nejspíše Ammannia gracilis.
Už by potřebovala zastihnout. Já jsem četla, že se rostliny zastřihují 5cm nad substrátem, ale když ji tak zastřihnu, co když mi už neporoste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:54 tomas120 Re: Sid
Ammania senegalensis , to je tiež prekrásna varianta ammanie...Na Slovensku to je skutočná rarita , keď sa niekde v akvaristike objaví. Teraz zháňam R. Macranthu, to je tiež jedna z tých, u nás nezohnateľných rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomas120
Chvilku jsem se touhle kytkou bavil, (podobně jako s A. senegalensis), ale protože na mé 112 l akva rostly při dostatečném osvětlení a zásobení živinami vč. CO2 obě kytky "jak urvané", musely zakrátko ven...
Nevím, jestli bych někde dohledal nějaké foto A.g., ale jak u mne vypadala A.s., najdete ve zdejším atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:47 tomas120 Re: Sid
Áno, to je pravda. No z vlastnej skúsenosti viem, že Fe je pre ne skutočne veľmi dôležité. Keď som im Fe nepridával rastliny mi živorili a to som mal cca 0,7W/l , čo je teda dosť.Žili ale jednak rástli pomaly a farba nebola ani z ďaleka takáto. Dnes keď pridávam Fe sú vrcholky skoro až do červena vyfarbené.. Svetlo pre túto rastlinu nieje všetko. Aké máte s touto rastlinou Vy skúsenosť?
All: pestuje ju niekto emerzne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tomas120
...Rastlinka ak má dostatok svetla a Fe môže byť sadená aj relatívne na husto, pri sebe tj. 5cm. Aby rastlinka bola takto vyfarbená, je Fe priam nutnosť...
Stejná nutnost, jako dostatek světla. :-)
Ve slabých světelných poměrech jí ani Fe nepomůže - bude zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 14:56 tomas120 Re: Pet
Fotka k příspěvku Trošku by som chcel poopraviť isté informácie...Rastlinka ak má dostatok svetla a Fe môže byť sadená aj relatívne na husto, pri sebe tj. 5cm.Aby rastlinka bola takto vyfarbená, je Fe priam nutnosť. Pochádza z Afriky, kde sú vody bohaté na železo. Vyholuje práve kvôli jeho nedostatku.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:32 Muž Pet [56] Re: matlala
Fotka k příspěvku Ammania je hodně náročná na světlo v celém sloupci vody. Množství světla také ovlivňuje její vybarvení. Teplota jí vyhovuje od 23 do 30 stupňů v závislosti na množství světla a živin. Nesmí se sázet hustě, jinak vyholuje od spodu. Roste ve vodě měkké i tvrdé. Přihnojování CO2 a železem lze jen doporučit, ale není podmínkou. Rozmnožuje se vrcholovými řízky s tím, že spodní, ustřižená část znovu obrůstá. Petr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 10:32 Muž matlala [798] - Rostliny – Ammania gracilis, Eustralis stellata
Ahoj,
chci se zeptat na problematiku těchto rostlin a hlavně na Vaše zkušenosti s nima. V atlasech toho moc není.
A byl bych vděčný i za pěkné foto, taky jich moc není (google, seznam)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1436x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5798