Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Léčivé výluhy z listů či větví

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Léčivé výluhy z listů či větví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:07 Muž Pepan [5024] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Tak abych ti trochu zkazil chuť, tak dubovou kůru jsem používal na koupele na hemeroidy, ona totiž stahuje. Takže bych to s ní v akváriu moc nepřeháněl. smich
Další možná aplikace je po nástřihu při porodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2017 22:57 R Muž vaclav [10905] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Tak abych ti trochu zkazil chuť, tak dubovou kůru jsem používal na koupele na hemeroidy, ona totiž stahuje. Takže bych to s ní v akváriu moc nepřeháněl. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 21:06 Muž Kubaa [715]
Tak jsem ochutnal odvar z dubového listí a k mému velkému překvapení (čekal jsem, že to bude nějaký hořký hnus), je příjemné vůně a lahodné chuti - no na japonský čajový obřad to není - ale určitě lepší než čaj ze školní jídelny... nebo čaj rozlévaný z várnice v buřťáku na soustředění akvaristického kroužku smich smich smich

(nakonec jsem to ale zbaběle vyplivnul, ale spíš jen proto, že to byla pouze testovací větev utržená u dálnice...)

pH 5.9, vodivost 55 uS/cm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 13:55 Muž haka [2] Re: patamatix
tak to ti asi nikdo neporadí,nikdo neznáme tvé ryby,akvárko ,vodu atd.A co tím výluhem chceš vůbec dosáhnout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:43 Muž patamatix [408]
Ahoj,potřebuji jen pošťouchnout mám drcenou dubovou kůru a chi udělat výluh,ale za boha si nemohu vzpomenout jak dávkovat,ani se my to nepovedlo najít. Poraďte kolik lžíc na 100l?
děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:44 Nobody – Re: rolandmynar
Asi se těžko objeví. ;-)
Na závěr snad bude stačit konstatování,že v přírodě se dostává do vody mnoho různých výluhů z mnoha různých rostlin.A rybkám to velmi prospívá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:28 Muž isamik [179] – Re: rolandmynar
Ach jo, ze sem nedrzel usta. Ne ja to opravil, aby anonym mel pokoj. Dale sem reagoval stylem podobnym amazonstar. Co se tyka tematu ja pouzivam torben a akvariich pouzivam olsove sisticky, ktere se vysemenily na strome. Takze uz cerne a otevrene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:00 Nobody – Re: amazonstar
I ten mandlovník má své opodstatnění,který dodává Easy Fish.
Má podobné účinky jako Tetra Torumin a jiné výluhy.Působí např.:proti plísním,lépe se hojí rybkám vnější poranění i po léčbě krupičky atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:55 Nobody – Re: johan
Dávám Vám za pravdu.
Výluh z olšových šištic se z úspěchem používá při tření některých vzácnějších Bett.Podporuje tření a i jiker se vyvine více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:45 Muž filipsi [1284] – Re: amazonstar
Kdyby se potrebovaly vypotit, muzes experimentovat s vrbovou kurou. Zcela vazne, nemyslim si, ze by musela byt pri rozumnych koncentracich na skodu. Experiment by si zaslouzila.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:10 Muž Johan [4729] - Rostliny – Re: amazonstar
klub.akva.sk/… něco málo k tomu tématu tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:01 amazonstar - Rostliny – Znate nektere lecive vyluhy z listu ci vetvi??
zajimali by me nejake informace ohledne vyluhu ruznych casti rostlin a jejich ucinky na ruzne druhy ryby...raselinove vyluhy preci nebudou jedine a slysel jsem cosi o listech mandlovniku ....jestli teda mate nejaky to info...piste... ;-) ahoj

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 1274x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5783-lecive-vyluhy-z-listu-ci-vetvi-