Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Léčivé výluhy z listů či větví

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Léčivé výluhy z listů či větví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 23:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Další možná aplikace je po nástřihu při porodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2017 22:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Tak abych ti trochu zkazil chuť, tak dubovou kůru jsem používal na koupele na hemeroidy, ona totiž stahuje. Takže bych to s ní v akváriu moc nepřeháněl. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 21:06 Muž Kubaa [718]
Tak jsem ochutnal odvar z dubového listí a k mému velkému překvapení (čekal jsem, že to bude nějaký hořký hnus), je příjemné vůně a lahodné chuti - no na japonský čajový obřad to není - ale určitě lepší než čaj ze školní jídelny... nebo čaj rozlévaný z várnice v buřťáku na soustředění akvaristického kroužku smich smich smich

(nakonec jsem to ale zbaběle vyplivnul, ale spíš jen proto, že to byla pouze testovací větev utržená u dálnice...)

pH 5.9, vodivost 55 uS/cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 13:55 haka Re: patamatix
tak to ti asi nikdo neporadí,nikdo neznáme tvé ryby,akvárko ,vodu atd.A co tím výluhem chceš vůbec dosáhnout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:43 Muž patamatix [408]
Ahoj,potřebuji jen pošťouchnout mám drcenou dubovou kůru a chi udělat výluh,ale za boha si nemohu vzpomenout jak dávkovat,ani se my to nepovedlo najít. Poraďte kolik lžíc na 100l?
děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Mandlovník také do akva zrovna. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:41 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Zde je možné se poučit. maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:40 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Takže se asi přikláním k té první variantě jak jsem již uvedla..zalít vlažnou vodou a nechat luhovat delší čas a nebo je opravdu možná zbytečné výluh vůbec připravovat,když se list může rozkládat rovnou v akváriu jak jsi uvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
List se hodí akvária a vydrží tam dokud se nerozpadne, nebo ho ryby, či krevetky, či plži nesežerou...trvá to tak 14 dní... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:34 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
To asi jo,ale stále jsme se nedostali k jádru pudla..má se správně výluh přelít vlažnou vodou a nechat vyluhovat při pokojové teplotě stanovenou dobu, pohybující se v rozmezí od třiceti minut do několika hodin,nebo se přeleje předepsaným nožstvím vařící vody, přikryje se a ponechá vyluhovat (10 - 45 minut).Jak je to v případě mandlovníku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:33 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Asi to bude chtít více studovat(myslím sebe), jak správně ten výluh vlastně připravit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hele hochu, nedělej si prču tone Ani léčivé čaje pro lidi se nepřelévají vřelou vodou... ahoj hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:06 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Řekl bych, že těch možností je povícero, jak již tady zaznělo a každý ať si vybere tu svojí, která vyhovuje jemu, no a ta je potom ta správná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 10:57 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Jak tedy připravit správně výluh,odvar,nebo vývar. smich Nebo jen list vhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 10:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Výluh a vývar je ale přece jen trochu rozdíl..ty výluhy dělají kamarádi a i já smich Vývar dělám z kuřete... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 09:22 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Libore já to dělám podle toho co mi radili kamárádi co mají velkoodchovy.Oni vždycky dělají výluhy.Není možné,že třeba se do výluhu okamžitě vyloučí veškeré ty huminy,kdežto při vložení listu volně do vody se vylučují pomalu a postupně a pokud každý týden přidávám třetinu nové vody tak se to zase naředí a není to v takové koncentraci?Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela,jsem už tak navyklá.Jak je to tedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Listy klesnou na dno i bez toho paření...někdy hned, někdy třeba příští den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 14:15 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Já listy spařím jen pár sekund,aby se samozřejmě nevyloučily důležité látky,listy pak klesnou hned ke dnu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:28 Muž isamik [180] Re: amazonstar
Ja pouzivam torben a akvariich pouzivam olsove sisticky, ktere se vysemenily na strome. Takze uz cerne a otevrene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 19:00 Nobody Re: amazonstar
I ten mandlovník má své opodstatnění,který dodává Easy Fish.
Má podobné účinky jako Tetra Torumin a jiné výluhy.Působí např.:proti plísním,lépe se hojí rybkám vnější poranění i po léčbě krupičky atd. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:55 Nobody Re: Johan
Dávám Vám za pravdu.
Výluh z olšových šištic se z úspěchem používá při tření některých vzácnějších Bett.Podporuje tření a i jiker se vyvine více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:45 Muž filipsi [1295] Re: amazonstar
Kdyby se potrebovaly vypotit, muzes experimentovat s vrbovou kurou. Zcela vazne, nemyslim si, ze by musela byt pri rozumnych koncentracich na skodu. Experiment by si zaslouzila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: amazonstar
klub.akva.sk/… něco málo k tomu tématu tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:01 amazonstar – Znate nektere lecive vyluhy z listu ci vetvi??
zajimali by me nejake informace ohledne vyluhu ruznych casti rostlin a jejich ucinky na ruzne druhy ryby...raselinove vyluhy preci nebudou jedine a slysel jsem cosi o listech mandlovniku ....jestli teda mate nejaky to info...piste... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1316x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5783-lecive-vyluhy-z-listu-ci-vetvi-