Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr a proud - hrají si ryby?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr a proud - hrají si ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 20:45 Muž DonJuanKarlos [30]
Já mám ancíky permanentně nacpaný u výtoku filtru :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 15:25 Alofok Re: Porcupine
Hmmm,tak to jsem nevěděla,s tím vzduchem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 11:38 Muž tweety1 [4] Re: začátky
moje rybky se tím proudem taky bavily :-D plavali pod proudem k filtru, pak nahoru do proudu a hurááááááá, jako na klouzačce hop dělali to několikrát za sebou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 08:52 Muž Porcupine [11] Re: Alofok
Vzduchování není vůbec potřeba, jelikož výměna plynů se děje plochou hladiny.
Pohyb hladiny proudem z filtru plochu hladiny násobí.
Jenom pozor na velký proud z filtru což vyhovuje Ruduše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 21:22 Začátky Re: Alofok
spravne, vzduchovani nemame. Maximalne mohu pustit neco malo bublin pres filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 15:09 Alofok Re: začátky
1:)Dělají mi to razbory a baví se tím celý dny.
2:( Chápu to blbě nebo nemáš vzduchování???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:11 rolandmynar Re: začátky
Rybky si v proudu vody hrají běžně. Některé pocházejí z tekoucích vod.

Světlé kameny i písek se po čase nějak zabarví. Máloco vydrží bílé jako sníh.

Se samcem Gupky asi nic nebude. Mě to dělá samec Mečovky taky. Nejspíše tam čeká, jestli něco dobrého nespadne do vody. Jinak plave po celém AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:07 začátky – filtr a proud - hrají si ryby?
Ahoj akvaristi,

založila jsem akvárko s kořenem a kytkama - 118l. Po měsíci jsem přidala ryby - 10 neonek, 2 paví očka, 2 mečovky, 2 parmičky neonové. Čerpadlo mám Eheim 2210, vývod těsně pod hladinou nasměrovaný lehce na zadní stěnu. Vrtají mi hlavou tyhle 3 otázky, prosím o rady:
1) ryby (většinou neonky, ale přidají se i ostatní) do proudu naplouvají a zpět se nechají vozit. To opakují nějakou dobu. Pak ale taky klidně plavou jinde v akva, to už "normálně". Je to v pořádku? - Jen tak si hrají,nebo je to moc velký proud a dráždí je?
2) Paví oka, především samec plave většinou při hladině a jakoby přidýchává vzduch. Ostatní ryby to nedělají. Je to normální, nebo mu chybí kyslík a mám přidat do akvárka k filtru vzduchování?
3) světlé kameny se mi začaly zbarvovat do žluta. Č9m to je ? Dá se s tím něco dělat, např. přidat proud na filtru?
Předem díky za pomoc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1687x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5686-filtr-a-proud-hraji-si-ryby