Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária na anhydritovou podlahu

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Umístění akvária na anhydritovou podlahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 23:32 Muž karelpavel [18] Re: smidakkuba
Určitě to bude v pohodě. Ano, kvalitně udělaný anhidrid je kupodivu až moc odolný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 22:49 HaDaS Re: smidakkuba
Anhydrid o tl. 5,5 cm Ti to unese, a pokud bude udělán podle technologických postupů, nic praskat nebude. Kdo říká něco jiného, tak tomu buď nerozumí, nebo si chce jen pokecat a rýpnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 13:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: karelpavel
Takže myslíš že akva na 5cm anyhdrid váha roznesená deskou rovnoměrně na plochu 100x50cm celková váha max 400kg tak myslíš že to unese?Já si totiž uvědomil že betonová patka nepůjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 13:31 Muž karelpavel [18] Re: smidakkuba
Já to přesně tak jak ty mám už 3 roky a bezproblémů, odborný technik z Firmy Profi ( co vyrábí anhidrid ) říkal jen roznést váhu na co největší plochu a v pohodě to tak může být.
Takže mé akvárium 1300 x 500 ( váha cca něco k 1T )je rozneseno na cca 4cm anhidrit kovovým stojanem na : bocích,předku a zadku a uprostřed jedna příčka - toď vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 01:18 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
No tak asi nakonec dojde na betonovou patku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 00:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: smidakkuba
prvni se poskodi podlaha, pak trubky, je neco jineho, kdyz vedle sebe stoji par lidi par minut a pernamentni zatizeni podlahy velkou vahou. nehlede na to, ze tenhle material ma problem s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 00:31 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
A co to vlastně přesně znamená že neudrží?Popraská anhydrid nebo to poškodí trubky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 00:30 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
Jo jenže řekni sám příklad když se vedle sebe postaví 3-4 pořádní chlapi tak ta váha bude možná ještě větší a to neudrží?Notabene když ta váha v tom případě ani není tak rozložená...Prostě mi to nejde do hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 00:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: smidakkuba
neudrzi, na tuhle vahu neni tahle podlaha delana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:09 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: HaDaS
Vrstva anhydridu bude myslím 5,5cm a pochoznost je nevím kdy ale jen vím že to má 14 dní vysychat...Plovoučkanebude lepená jen normál spojována čili skládána...Než tam akvárium přijde tak tam budem nejmín 3 měsíce bydlet protože mi bude trvat než seženu peníze...Co myslíš udrží to to akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 12:57 HaDaS Re: smidakkuba
Stejně jako i jiné materiály, má i anhydrid různé pevnosti. Anhydrid je při svislém ztížení docela pevný, ale záleží jakou má tloušťku. Všeobecně by neměla tato tloušťka být pod 3,5 cm - poté praská i bez většího zatížení. Já osobně doporučuji tloušťku anhydritových podlah od 4,5 cm. Při takovéto mocnosti a větší a při dodržení správného technologického postupu (tzn. stabilní teplota, žádný průvan, pochoznost po 3 dnech), bych se nebál podlahu zatížit i více. Pozor bych však dával při pokládce na "živou" plovoucí podlahu, která ještě není dostatečně "sedlá". Důvodem je, aby se v "clickách" popřípadě lepených spojích nepřizvedla. Pokud ale bude pokládána na anhydrit včetně separační vrstvy, tak ani toto by problém být něměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 08:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti...Teplovodní podlahové topení zalité anhydridem...Kolik to tak zhruba může unést a jestli mi to unese akva na zhruba 100x50cm o celkové váze cca 300-350kg...Váha by byla rozložena deskou pod akváriem a pod tím bude všude plovoucí podlaha která to dle mne taky ještě víc roznese na plochu...Co myslíte, máte někdo zkušenosti?Udrží to?Nepopraská anhydrid případně co trubky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:49 Muž Johns [30] - CichlidyRe: smik
to už se každej musí rozhodnout ale nikde jsem neviděl že by se skřínky pod akvárium dělaly na nožkách ale určitě není problém koupit např. v obchodáku nožičky 5 nebo 10 cm a na skřinku je přivrtat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:44 Tomas4343 Re: smik
No Balda je spíš odvozenina od mého jména. Jinak jsem teprve studentem Architektury a stavitelství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:03 rolandmynar Re: smik
Nevidím to přesně, ale myslím, že tam nějaké minimální nožky jsou. Já mám třaba pod skříňkama cca 4mm nožky, ale kdyby to stálo na kachlové podlaze, což na té stránce stojí, tak není problém s odvětráním. Na koberci by to bylo jiné.
Myslím, že je lepší to hned nějak přizvednout, než to řešit až tam nateče voda a čekat, vydrží to koberec, nerozpadne se a nesplesniví odspodu skříňka apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:52 smik Re: rolandmynar
No s tou vodou jsem o tom teda nepřemýšlel to máte pravdu na druhou stranu mám ve stávajícím bytě 250l akva a pokud nepočítám pár kapek při odkalování a výměně vody, tak se mi to za 8 let nestalo. (větší vodní kalamita)
To ale neznamená, že se to stát nemůže

na druhou stranu většina kompletů co jsem viděl tak nožky nemá
www.cichlids-zidek.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:46 Muž Johns [30] - CichlidyRe: rolandmynar
mno já pod to foukal fenem a jelikož sklon podlahy je asi 2cm tak voda vytekla na druhý straně mimo skříně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:41 rolandmynar Re: smik
Mj. já jsem přesně z tohoto důvodu vyrobil skříňku, která má 16 nožek. Je totiž riziko např. zatečení vody pod ní a takto se to dá aspoň vytřít. Plnoplošně na zemi by to sice mělo stát, ale co když vylijete vodu a nasaje ji koberec pod AQ. Jak ho budete vysoušet pod něčím co bude mít třeba těch 750 kg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:40 Muž Johns [30] - CichlidyRe: smik
já mám skřín pod akva na tlusté desce tudíž se mi váha rozloží všude ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:39 smik Re: rolandmynar
Fotka k příspěvku skříňka pod akva by měla stát plnoplošně na zemi.
Máte zkušenosti ze stavebnictví? Jméno Balda jsem zahlédl u architekta.
nějak takhle
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 13:37 rolandmynar Re: smik
Je to přesně tak, že pokud to bude stát na nohách, sečti plochu poze těchto nohou a opakuj celý výpočet, ale ne na plochu celého AQ k podlaze, ale celého AQ k ploše noh podstavce a to bude výsledek diametrálně odlišný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:48 Tomas4343 Re: smik
Přesně tak. Pokud bude váha rozložena pokud možno co nejvíce celoplošně, tak by neměl být problém. Když to bude postaveno jen na 6 nohách, tak už to bude o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 11:57 smik Re: Tomas4343
no tak jestli to dobře chápu tak:
akva je rozměr 1,8m x 0,5m = 0,9m2
předpokládaná hmotnost je 750kg

to znamená že p= 750x10/0,9
p=8333 kPa to je 8,3 Mpa takže pokud to bude takhle plnoplošně tak by neměl být problém a na tlak by to měl anhydrit udržet. Je to tak nebo to nechápu?
Jde spíš o to aby se litá podlaha nezlomila kdyby měla jen bodové zatížení např nohou stojanu? OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 11:14 Tomas4343 Re: smik
No tak si to spočítej. Pevnost v tlaku anhydritu by měla být tuším někde mezi 20-30 Mpa (podle typu). Neznám rozměry tvého akva, ale stačí si tedy dosadit do vzorce

p=F/S což je vlastě p = m . 10 / S , kdy p je tlak (kpa), m je hmotnost (kg), S je plocha dna akvária (m2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 09:07 smik – umístění akva na anhydritovou podlahu
Chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s umístěním těžkého akvária 500l včetně příslušenství odhad tak 750kg na podlaze lité anhydritem. Akva chci dát do patra kde mám skladbu:
monolitický betonový strop (v pohodě tu váhu unese)
5cm polystyrenu
4cm anhydrit
koberec

Někde jsem četl že zatížení anh. podlahy je 150kg na m2. To se mi zdá strašně málo to váží víc běžná knihovna.

Co vy na to

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5494-umisteni-akvaria-na-anhydritovou-podlahu