Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co všechno potřebuji pro úpravu vody?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Co všechno potřebuji pro úpravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 11:12 Muž Ludek [39] Re: Anonym
Nádherný návod myslím, že by bylo dobré jej zasílat každému nově registrovanému smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2008 05:56 Anonym Re: Luděk
Ludku, je to slozite ti vysvetlit strucne co mas udelat nyni kdyz je v podstate vse spatne - akvarijni sety jsou naprosto nevhodne at uz osvetlenim, filtrem atd. Nevim jak velke akva jsi poridil synovi, tipuji to na 54 l? Nejjednodussi je koupit obycejny molitanovy filtr a k nemu vzduchovaci motorek - ano tu klasiku ktera drive byla v kazdem akva a mimochodem dnes do mensich akva je stale nejvhodnejsi. Topitko postaci obycejne, ale aby umelo nastavit teplotu a pak ji automaticky udrzet. Osvetleni pro zacatek ponechat jako zacatek a samozrejme pokud u toho se synem vydrzis casem zlepsit osvetleni - navodu je tu dost. Jestli je akva zalozene tri dny a uz jsi tam nalil chemii, mas nalevniky a mas umele kvetiny - vodu bych vylil, propral dno, zalozil znovu, vyhodil umele kvetiny koupil co nejvice zivych rychle rostoucich - egeria densa, hygrophila polysperma, svitit 12h denne, po trech tydnech (nejdrive) zkusit zkusebne koupit treba 4 neonky a nasadit. Mezitim procist zdejsi forum, zejmena jak se zaklada nove akva atd.
At se dari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.01.2008 02:19 Anonym Re: Luděk
;-) Jelikož se to tu stále opakuje dovolil jsem si udělat malý návod:

Standardní postup českého novoakvaristy

První krok je koupit výhodný set.
Druhý krok je koupit speciální drť.
Třetí krok je koupit všechny přípravky.
Čtvrtý krok je koupit všechny ryby.
Pátý krok je koupit nějaký kytky.
Šestý krok je všechno to doma smíchat.
Sedmý krok je vyfotit to a dát sem prezentaci.
Osmý krok je přežít rejpání několika pitomců, kteří to ze závisti pomlouvají.
Devátý krok je vyhodit mrtvé ryby a zničené kytky.
Desátý krok má dvě varianty: může to být skoncování s akvaristikou nebo znova přečíst příspěvky těch závistivců. Pokračuji tou druhou.
Jedenáctý krok je vyhodit speciální drť, a setový filtr.
Dvanáctý krok je vykuchat a zcela předělat setové osvětlení.
Třináctý krok je nasypat na dno obyčejný jemný písek.
Čtrnáctý krok je zasadit nenáročné rostliny.
Patnáctý krok je vydržet 4 týdny než se tam dá přiměřeně ryb.
Šestnáctý krok je počkat další 2–3 měsíce než se akvárium stabilizuje a dořešit jeho vzhled a osázení náročnějšími rostlinami.
Sedmnáctý krok je založit novou prezentaci.
Osmnáctý krok je vrhnout se na fórum a převzít roli nedoceněných rádců ohledně zakládání akvária a všeho ostatního.

Bohužel mnozí přeskočí krok č. 8 až 17, o to plamenněji se vnoří do bodu č. 18.

Míru zdar :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 23:09 Muž Jurasek [137] Re: Luděk
Nesypal bych nic, počkal bych. Jestli to jsou nálevníci, a podle zákalu by být mohli, tak se zase ztratí.
Každopádně bych vyházel všechny umělé rostlinky, zašel si do akvaristiky pro živé a do začátku nějaké nenáročné, nechal akvárko 3 týdny bez rybek a na chemii se vykašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 23:01 Luděk – kalná voda
Ahoj všichni,
prosím o radu. Před třemi dny jsem založil synovi akvário (koupil jsem celou komplet Hornbach), dal písek (vypraný) nandal umělý kytky a dle návodu chemii. Aqubalance a safe. Po dvou dnech je voda v akva jako mléko (kalnobílá). Poradí někdo, co mám dělat? Vyčkat, udělat to znova nebo něco přisypat? :-) díky L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2008 16:07 Anonym Re: tomaskupilik
Jestli ti muzu poradit nejdrive si precti co nejvice o chemii vody napr. sweb.cz/… vsechny dily
pak zjisti co ti ve vode chybi ci prebyva , samozrejme za pomoci testu - PH,dKH,CO2,NO2,NO3 atd atd a pak si nastuduj jak vodu menit. Hodne zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:03 Muž tomaskupilik [9] Re: kastanek
Jo to si pořídím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:58 kastanek Re: tomaskupilik
Ono je to fakt zbytecne jakkoli upravovat vodu, i ten chlor rybky snesou, pokud nevyprcha uplne mimo akva. Testy si porid, abys vedel, pro jake rybky je tvoje akva nejlepci. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:54 Muž tomaskupilik [9] Re: kastanek , effouš
OK budu kapat až při nějakých potížích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 15:51 Muž Eff [417] - RostlinyRe: tomaskupilik
Proti nemocem tam něco kapej až ta nemoc přijde. A pak důkladně studuj co je to za nemoc, než tam něco "kápneš".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:50 kastanek Re: tomaskupilik
Preventin se to jmenuje. Sice jsem tedka uz nejakou dobu v UK a tady nic takoveho nemaj. Maji tu 'neco', ale po tom mi rybky chcipaly a cudne to pachlo. Tak jsem od toho dala ruce pryc. Ale ten preventin je hotovy poklad. Jako prevence pri prineseni nove rybky, i na krupicku to je dobre. A neni to tak drahe:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:46 Muž tomaskupilik [9] Re: kastanek
Jakej prostředek tam kapeš proti nemocem?Mám taky nějakou modrou tekutinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:44 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomaskupilik
A pro jaké konkrétní testy ses rozhod? Myslím, že na zjišťování jakou máš vodu stačí akorát test na ph, NH3/NH4+, dusitany a tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:43 kastanek Re: tomaskupilik
Ja vodu nijak neupravuju, jsem proti tomu. A bez problemu celou dobu. Podle me je to zbytecnost a taky to neni zadarmo. Pokud ti fungovalo akva i bez toho, tak proc to menit??? :)
Maximalne obcas kapnu preventin a to ete mene nez doporucenou davku, se mi to zdalo brutalne modre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:36 Muž tomaskupilik [9] Re: Johan
johan napsal: a jakých testů?
www.akarazoo.cz/…
...ale jen některé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomaskupilik
a jakých testů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:31 Muž tomaskupilik [9] Re: Johan
Už jsem si napsal názvy výrobků (testů) a až to půjde tak je koupím a pak to vše změřím a možná se něco dozvím :-D A potom uvidím co dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:23 R Muž Silent [5949] Re: tomaskupilik
Máš dvě možnosti. Buď si pořiď testy na základní parametry a pokud to bude nutné tak upravuj a nebo, jestli Ti rostliny a ryby prosperují bez problémů, se v tom nenimrej a nech to raději být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomaskupilik
Tak je dobré mít věci na zjišťování parametrů vody (ph, tvrdost.) abys věděl jakou máš vodu v akva a podle toho vybíral rostliny a ryby. Aby nebyly pro ně v extrémních podmínkách, pak jsou totiš ve větším stresu a mnohem snadněji onemocněj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:15 Muž tomaskupilik [9] Re: Voloďka
Já jí taky neupravuju,jen se ptám jestli je to nutnost nebo jestli ,, o něco přicházím'' ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:14 Muž tomaskupilik [9] Re: benny
Chystám se to takhle brát,ale zatím čekám na nové AQ a proto se prozatím dopředu ptám jak se starat o akva které vlastně ještě takovou podobu nemá,ale mělo by mít a doufám že mít bude :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:11 Žena Voloďka [59] - TetryRe: tomaskupilik
Když to řeknu ze své zkušenosti, napíšu, že bych vodu neupravovala pokud je to z vodovodu a pokud je v akvárku dostatek rostlinek. Něco jiného je nějaký biotop a voda ze studně, která mi v minulosti udělala velkou neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:09 benny Re: tomaskupilik
Kazdej akvarista by mel pochpit ze nejde o to mit v nadrzi pekny rybky, ale o to mit peknou nadrz. Tim chci rict ze je dulezity vychytat pomer objem : mnozstvi rostlin : pocet ryb. Samozrejme je to velmi tezke, ale zacinajici akvarista by rozhodne nemel precenovat sve schopnosti a mel by si koupit radeji min rybek a dobre osazet svou nadrz rostlinami. PAK BUDE PECE O AKVARIUM MNOHEM SNAZSI NEZ SE SPOUSTOU PRIPRAVKU NA UPRAVU VODY A TAK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:04 Muž tomaskupilik [9] Re: benny
Mám mnoho ryb takže mnoho hov... detritu :-D A krmím tak aby na každého zbylo,takže hodně palec Ale co nejdřív odtamtud ty rybky přendám do nového takže ta výměna vody bude snažší :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:02 benny Re: tomaskupilik
Kdyz budes menit kazdej tejden praavidelne tak ti staci tech 10% = asi necelych 10 litru. Pokud nemas samozrejme prerybneny akvarko a zbytecne neprekrmujes. Jedno souvisi s druhym, kolik toho do akvarka dodas tolik bordelu se ti tam vytvori, nic se nemuze nikam ztratit = kdyz prekrmujes vznika mnohem vic detritu a je nutno castejc menit. V akvariu kde je mnoho rostlin a malo ryb, ktere se krmi tak akorat neni nutno menit vodu skoro vubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:01 Muž tomaskupilik [9]
Budu si muset pořídit pár testů a pak Vám napíšu hodnoty...
www.akarazoo.cz/…
Kterej 100% potřebuju? Myslím si že test na PH,dusišnanů,obsah železa a celkové tvrdosti? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:57 Muž tomaskupilik [9] Re: johan
Popravdě tak 1/3 z 72.. nepočítal jsem kolik to je,tak jsem napsal 30litrů Takže budu měnit 20 litrů :-D to jsou ale stejnak dva kýble na odstátí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:55 Muž tomaskupilik [9] Re: benny
Dobrá smich Takže koupím nějaké tabletky.. A ještě si musím najít jak vypadá ten test na hodnotu PH a dalších hodnot...Abych věděl co mám koupit X-)
Jo to je fakt potlesk Takže každej týden kýbl a mám po starostech...pěkně si ho nechám odstát den předtím...nu fajn :) Kde vy ty nápady berete coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:52 benny Re: tomaskupilik
Ty tabletky jsou hnojivo do dna, ktery zatlacis do pisku ke korenum. Vyhodou je ze je urcite dlouhodobejsi nez hnojivo tekute. Ovsem je to tema k zajimave diskuzi jestli vodni rostliny prijimaji ziviny spise koreny nebo spise skrze asimilacni organy. Ja sam nevim co je lepsi. Kazdopadne kdyz das rostlinam tabletky do dna tak bych byl s takutym hnojivem uz dost opatrny. Prebytek zivin rovna se to same jako jejich nedostatek, takze pozor.
Vymenuj kazdej tejden 10 litru a bude to akorat. Myslim ze je lepsi menit castejc mensi objem nez sem tam pulku akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomaskupilik
To vyměnuješ naráz polovinu vody? no no Radši míň.. A když chceš tak častějc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:43 Muž tomaskupilik [9] Re: benny
;-) Jednou jsem zkusil používat takové tabletky zalité v alobalu ne způsob lékařských prážků a myslím si že to asi pro ně bylo prospěšné. Taky mám lahvičku nějaké hnědé tekutiny - název plantaMIN od výrobce Tetra a píšou u toho - pro bujné a zdravé rostliny... Ale je to fakt vodička,tak nevím co je účinější,nebo jestli se nanabízí něco lepšího
benny napsal: Pokud nechas vodu pred vymenou tak den odstat tak je vsechno vpoho a aquasafe je zbytecny.
OK,budu jí nechávat odstát..ikdyž nevím jak nechám odstát 30L vody :-D Asi si koupím ještě jeden kýbl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:39 benny Re: tomaskupilik
Pokud ja vim tak je akquasafe (nebo jak se to pise) hlavne na odstraneni chloru z vodovodni vody. Pokud nechas vodu pred vymenou tak den odstat tak je vsechno vpoho a aquasafe je zbytecny. Co se tyce hnojiva je dobre sledovat rostliny a jak sem jim dari. V mnoha pripadech neni nutno hnojit vubec. Pokud chces mit jistotu tak davkuj podle minimalni hodnoty v navodu na hnojivech. Je to vetsinou jednou za 14 dni. Podle mnozstvi vody samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:29 Muž tomaskupilik [9] Re: benny
U nás teče vcelku měkká voda,normálně jí pijeme z kohoutku a je výborná :-D Ale pro ryby jí upravuju ,,AquaSAFE'' . Je to dobře?Nebo V akvaristice mi řekli že to je k ničemu..Tak nevím :-(
No zajímá mě přímo to hnojení, jakým prostředkem můžu hnojit mé rostliny aby lépe rostli a nějakej přípravek proti častým nemocem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:21 benny Re: tomaskupilik
Moje rada je: zjisti si neco o chemismu vody. Neco se snazit zmenit kdyz vlastne nevis co delas a proc to delas je asi blbost. Jinak voda co tece z kohoutku je myslim docela obstojna. Mozna kdo ma vodu ze studni tak muze byt trochu tvrdsi. Jinak ve vodovodni vode chybi mineralni latky jako zelezo nebo mangan. Takze to chce hnojit. Jinak nechat odstat vodu a bude dobra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:14 Muž tomaskupilik [9] Re: filipsi
Takže prvně změřit a pak upravit je asi nutnost co?Dobrá,tak budu měřit :-D Ovšem nemám čím,max na stole mi leží pravítko,ale tím asi PH nezměřím :) Takže poslouchám a podrobně si zapisuji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:09 Muž filipsi [1295] Re: tomaskupilik
Z vedlejsiho tematu:

tomaskupilik napsal: Rostliny viz moje nádrž (žádné umělé) a parametry ti neřeknu. Nikdy jsem je neměřil a ani teď nehodlám.......

Bez mereni chtit neco menit je ... mno .... hloupe.
sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:04 Muž tomaskupilik [9] – Co všechno potřebuju pro úpravu vody?
U většiny nádrží se dočítám,že majitel upravuje vodu, přilévá různé chemické prostředky a tak dál. Nikdy jsem to nedělal, ale asi bych měl začít. Jen nevím jak a s čím, co přesně koupit. Hledal jsem to i ve fóru, ale jestli mi někdo poradí přesně co si mám pořídit a jak postupovat budu moc rád. O chemii v akváriu nevím vůbec nic sad
Pomůže někdo? :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1980x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5453-co-vsechno-potrebuji-pro-upravu-vody