Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rájovec dlouhoploutvý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:59 pajik95 Re: marsz
Vcera pak pozdejc to sezrali... Ale neska sem koukala ze se zvetsuje takze ho asi stavi znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 18:55 marsz Re: pajik95
Aha. No teda. A jak velké akvárko, a tak? Nejlíp ti místní nadšenci můžou poradit, když si uděláš nějakou základní prezentaci. To je těžké takhle. ;-) Tydle rybky jsou obyčejně zvyklé bránit si potěr. Jestli mají dost místa, tak se to naučí. Možná né napoprvé, ale časem snad ano. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 17:31 pajik95 Re: marsz
No mam dva samace a dve samicky rajovce a mecovku samce a samicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:28 marsz Re: pajik95
Tak, jestli je ta mečovka jen jedna, tak se o ni ti rájovci snad postarají, jestli to s těmi malými myslí vážně, ne? Nic bych s tím nedělal. Možná tedy mečovka z kola ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:56 pajik95
Ted zrovna taky to hnizdo. Nevim co s tim ale nemuzu to tam nechat Mam tam i mecovku, ta by je urcite sezrala. Ale lovit se budou taky tezko. Jeste sem maly rajovce nikdy neodchovala, tak pls poradte co s tim a jak postupovat. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:16 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: pajik95
Nejen labyrintky, ale i jiny rybky se prohanej. U rajovcu, cichavcu a bojovnic je to skoro to same. Samecek je "svudnik" a nahani si porad samicky. Teda tak to u me fungovalo s rajovcema a ted to tak je s bojovnicema :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:09 pajik95
Mam taky dotaz mam rajovce. Samecek porad prohani samicku po akvarku znamena to neco? Nebo to delaj jen tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:04 Muž discus [127] Re: Dixon
Taký ako rodičia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 10:42 Muž Dixon [13] - Sumci
Mam parik rajovca a chcel by som sa spytat ze keby som ich rozmnozil tak ci by boli mali rajovci tak isto sfarbeny ako ich rodicia?lebo parik je taky slabo modry tak ci by mali vo vytere aj inak sfarbenych malich rajovcov... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:34 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: boruberry
Dobra pripominka. Ted spis premyslim, kdy zacit vzduchovat, abych nerobil hnizdo pohybem vody. Postupuju podle navodu ze starych knizek. Mel jsem takovou akvaristickou pauzu asi patnact let tak vzpominam, ale doporucovalo se snizovat hladinu hned. Urcite tim nic nezakazim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:26 kotka02 Re: ondra
Ale fakt neni nic v hniezde. Ja som se nanich pozerala a fakt nic nebolo vydno. A ked zhasnem v akva svetlo samec odchadza od hniezda a nestara sa onho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: ondra
Ondro! Mlady pludek jeste nema vyvinuty labyrint, takze dycha zaberne = zajistit vzduchovani hlavne pres noc. Ja ze spolecenskeho akva prelovil jikry bojovnic a uspesne se mi vylihly mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:19 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: kotka02
Nejsem si jisty jestli si to pamatuju spravne, ale myslim, ze jikry vypadaji stejne jako bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:16 kotka02 Re: ondra
No vies ja ich mam nieak vo 200 l spolocnom akvaku, tak ai tazko budem prelovovat bo ceznoc to pozeru ostatne ryby, ked sa stihnu vytret. Ale nejde mi ze ako je o mozne. Normalne samica dojede k samcovi vlni sa prednim a tak a on ju potom obchiti stisne a otocia sa dole hlavou, tak proste ako to cichavce robia. A nic nejdu ani ikri ani mliec nic. A uz to takto robili dost vela kret a hniezdo je prazne vie niekto preco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:01 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: kotka2
Zrovna mam taky hnizdo. Uz jsem je dvakrat odchoval. Chce to snizit hladinu na max. 10 cm, aby doplavali male ode dna k hladine a mohli se nadechnout. Takze urcite prelovit hned. Vzdycky jsem je nechaval spolecne se samici, to odlovit po vykuleni. Pozdeji je potreba rozdelit je do vice aq dle velikosti, jeste poerad se snizenou hlainou.
At se nam dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:00 Joecz Re: kotka2
Mladý? :) To určitě ne, máš akvárko zakryté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 19:09 kotka02 Re: joecz
Mam tam kopu plavajucich rastlin. A aj hladina je kludnu. No ale aj tak mu praskaju neviem preco. Mozno ze je este mlady, bo teraz prvykrat stavia hniezdo. Ma tak 5 - 6 cm. A zda se mi bit na to mlady, ci nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:59 Joecz Re: kotka2
Chtělo by to nějakou oporu, např. plovoucí rostliny a krycí sklo a samozřejmě klidnou hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:56 kotka02 – kotka02
Samec rajovca mi akurat stavia hniezdo. Ale nieak mu nrdrzia bublinky pokope. Poradte co stym.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 16:22 marsz Re: kvang1
Bezva. :-) Jsou to opravdu trpaslíci. Přesto se mi je podařilo odchovat na sušeném Lon Baby. Pak se požrali mezi sebou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 16:09 kvang1 Re: marsz
takze v utery jsem stehoval ke kamosce o patro vis......rajovce jsem v tom akva mel asi 2 mesice staveli hnizdo a ejhle odlovuju rajovce a malinke jikry asi tak 0,5mm plavou po celem akva tak jsem jich stih asi 30odlovit o zbytek se postarala samice rajovce.....dal jsem se do litrove nalevky na vodu a dal nejake plovouci rostlinky a vzduchovaci hadicku ve stredu rano jsem odjel a prijel az dnes kouknu a malinkati rajovci plavou.....nejake jsou asik mrtve ale na poprve uspech si myslim ale nedaval jsem sanci ze prezijou takze super a jen se chci zeptat je normalni ze jsou asi jen 2mm velci???voda kde jsou ma aso 18stupnu takze se divim ze prezili.....ted jsem ti nalevku dal na hladinu akva kde je asi 26 stupni tak snad jim to neublizi potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 11:10 marsz Re: kvang1
Po rozplavání sem nechal na zkoušku oba rodiče a bez problémů pečovali společně. ;-) Tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 10:55 kvang1 Re: marsz
jj urcite cekam az se nejaka ujme rodicovstvi a ta druha pujde k tomu druhemu sameckovi,,,, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 10:41 marsz Re: kvang1
Když se jedna uvolí, tak to stihnou možná i pod tím prvním hnízdem. Tu druhou samičku bych pak teda hodil jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 10:26 kvang1 Re: marsz
Zadny jiny druh to nesezere. Nic jineho tam neni. Leda ze by piskořka :-D A jinak u cichavcu se jim to povedlo na poprve a taky byl celkem mlady.. Jinak hnizdo ma asi 10cm na 5cm a bublinky velike asi 1mm....nepraska mu to nic jeste jsem pridal plovouci rostlinky....ale on uhani obje dve samice.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 10:11 marsz Re: kvang1
Tak jestli je to mladý samec, tak si to aspoň procvičí. Než pod něj dostane samičku postaví aspoň tři třeba. Pak se konečně vytřou a někdo jim sní jikry. Pak se vytřou znovu a zjančí a sní potěr sami. Pak se vytřou a pěkně se o něho budou starat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 09:38 kvang1 Re: marsz
Proc bys nic neresil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 08:51 marsz Re: kvang1
Jestli je to poprvé, tak bych nic neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 07:40 kvang1 – rajovec mnozeni
Zdravim pres noc mi rajovec dlouhoploutvý postavil hnizdo. Mam tam dve samicky, tak se chci zeptat jestli tam mam nechat jen jednu nebo obe dve. A popripade jake maji naroky na vodu dekuji moc. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:55 marsz Re: Joecz
Když byl potěr ještě malý, dal sem páru rájovců za odměnu nějaké malé gupky. Mňam. Když byli malí rájovci už větší a začali se rodičům plést s gupkama, žily si tam gupky vesele společně s něma. Tomu se říká, slušně vychovaní rájovci. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 19:29 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
kdyz se rajovci vytrou ve spolecenskym, tak jikry chutnaji i jinym rybam nez samici rajovce X-) ,tak to ten samec pod natlakem radsi sezere sam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 18:08 Joecz Re: bucliik
pokud je sežere tak je ve stresu nebo není dostatečně "vykrmený" aby měl dost energie na tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 16:47 Žena bucliik [99] Re: joecz
Lepší nevím, může je sežrat. Ten můj to potom 2x udělal. Takže mě se spíš osvědčilo ho tam nedávat. Plesnivý jikry jsem si odstranila sama a provzdušňování fungovalo, ale podle mě vždycky záleží na mentalitě rybky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 16:38 Joecz Re: bucliik
je lepší samce nechat s jikrami až do rozplavání, ale není to nutné, samice ale musí ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 12:46 Žena bucliik [99] Re: joecz
Ten můj taky samici dával co proto. Okamžitě po vytření seděla skoro na dně skovaná pod kytkou. Maimálně mu v jeho nepřítomnosti přišla sežrat jikřičku. Já se bála aby samec jikry nesežral kvůli stresu z přesunu, tak jsem je nechala samotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 11:47 Joecz Re: marsz
Oba? Podle mých zkušeností hned po tření samici zažene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 10:43 Žena bucliik [99] Re: hilsner_urquell
ahoj, já měla potěr v 12l bez samce-ve společenským(když mě přešly chovatelský ambice) je opravdu žral.
měla jsem tam filtr, stáhla jsem ho na co nejmenší výkon a na výstup z něj nasadila hadičku, aby byl proud jinde.
ze začátku jsem vodu neměnila, ale při krmení žloutkem jsem ze dna odsála každý den bordýlek a doplnila odstátou-že prý se pak můžou tvořit nějací draví nálevníci co potěr likvidujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 10:22 tufiki Re: hilsner_urquell
Určitě tam vzduchování mít musíš. Potěr všech labyrintek ze začátku NEMÁ VYTVOŘENÝ LABYRINT (orgán, díky kterému dokáže tato ryba dýchat atmosferický kyslík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 22:38 marsz Re: hilsner urquell
No kdyby mi sebrali samičku manželku, tak bych je asi taky sežral. To ale není přirozené zrovna. Nechal sem oba a starali se oba. Filtr(tedy honič vody) sem ve 20 litrovém akva musel rozhodně vypnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:25 Vapel Re: hilsner urquell
Vodu bych asi menil podle potreby ale urcite ne obden... Mali jsou na to docela choulostivi a asi by jim to neprospivalo... :-O Men az se ti to na to bude zdat pac mali jsou celkem cistotny (co se kalu tyce). Ja bych menil tak maximalne 1 za tyden... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:27 hilsner urquell Re: Vapel
O rájovcích jsem čet, že se o malý stará samec, ale že se s nima nemá nechávat dlouho, protože ho to časem přestane bavit a začne je žrát. Sebral jsem ho s sebou náhodou, když jsem odběrkou nabíral hnízdo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:20 Vapel Re: hilsner urquell
Jinak samici tam nemas? A jak velky mas aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 17:09 hilsner urquell Re: Vapel
Mám tam samce, ale toho bych asi měl dát brzo zpátky do hlavního akvárka. Jak často když tak stačí měnit vodu? obden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 16:45 Vapel Re: hilsner_urquell
Skus škrtítko na hadičku a při nejhorším ho tam nedavej pac (mas tam i dospeli???) rajovci dokazi dychat i vzduch jak mi ale stejnak skus to škrtítko... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 16:39 hilsner_urquell – Rájovčí potěr vs.bublifuk
Včera jsem přelovil pěnové hnízdo rájovců ze společenského akvária do menší 17 l nádrže, ve které běžel bublifuk. Bohužel bublifuk dělá silný proud a cloumá s potěrem, malý rybičky plavaly v kruhu, a dostávaly rány bublinama. Tak jsem ho vypnul, a teď bych potřeboval vědět, za jak dlouho ho zas budu moct pustit, nebo jestli až za dlouho, jak často měnit vodu a jinak čistit akvárko. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:34 marsz Re: bucliik
Od artémií mě krásně odradil prodavač v naší oblíbené akvaristice. Při dotazu na cenu, kterou z hlavy neznal, se podíval na cenovku, vykřikl cosi stodevadesát a chytil se za hlavu. :-) Shodli sme se, že jednodušší bude krmit sušeným. Připadá mi, že s těmi artémiemi bych měl víc práce než s rájovci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 15:13 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
když sem se s tím piplala, sháněla artemie, líhla a krmila
ja je po rozplavani prelovuju do nadrze, kde kdyz tam zrovna nejsou rajovci, tak tam chovam perloocky a buchanky(dravec, ktereho jsem si "ochocil" a uz mi nezere mladata ale mladata jeho) a mladata tam necham tak mesic a tyhle potvurky se porad mnozej a po preloveni vetsich mladat se zas namnozej :-P ale na tohle jsem prisel az po pul roce ale je to docela efektni ;-) a vazne to funguje X-) jinak prodejni velikosti dosahujou tak ve 3.-5.mesici zivota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 15:07 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: bucliik
tak prodejni velikost je tak 3,5-4cm. dospele mi odkoupili 18,- za kus. ta mladata mi kupujou za 10Kc ale jelikoz tu mam docela levnou akvaristiku, tak kdyz sem je odvez jinam a tam mi dali 15Kc kus ale prodavaj to za 36Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:31 Žena bucliik [99] Re: ufinka
já bych s nima taky mohla krmit, ale proboha když sem se s tím piplala, sháněla artemie, líhla a krmila, čistila chladila ve vedrech vodu-NE NE NE....a navíc nevím jestli by ho želva chytla(spíš ne) a jestli by ho pak jen neokousala a nenechala se trápit a na to bych se koukat nemohla-sou tak krásní
ale ufi myslím že zrovna v tomhle tématu ho někdo shání, a i v inzerátech
já mám problémy s odvozem-darovat se mi je nechce protože polovina lidí je nacpe do přerybněných nádrží(taky ty artemie nebyly zrovna zadarmo, nechci bohatnout ale kdyby se malinko peněz vrátilo tak bych se nezlobila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:27 Žena ufinka [28] - AsieRe: bucliik
No, ja malymi rajovci krmila bohuzel druhe ryby, aby jich nebylo moc, pak mi kdyz jsem byla pryc o prazdninach vyskakali, zbylo 5. A 2 zbyli a nevim co s nima. Rajovce mi nikde nechteji vzit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3433x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5444-rajovec-dlouhoploutvy-rozmnozovani?od=101