Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kniha o cichlidách

 

NápovědaFórum » Literatura » Knihy 

Kniha o cichlidách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 13:02 Stistko Re: NHKG
Super díkes..no budu mít na dlouhé zimní večery co číst. Nechtěl jsem nic zvláštního studovat...jen tak si počíst o tom, co mi plave v akváriu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stistko
South American Eartheaters - Thomas Weidner (www.amazon.com/… ) (Autor je asi Němec a měla by se dát sehnat i Německy)

Toto ti vyplivne google, nic jiného jsem v rychlosti nenašel. Ale o Perleťovkách není třeba moc studovat, nemají nějaké speciální požadavky. Navíc mi přijde, že rozdíly mezi nimi jsou malé, tedy aspoň u rodu Geophagus.

Kniha vypadá zajímavě, po pravdě za rozumnou cenu bych si i Anglický překlad taky rád koupil, ale nikde jsem to neviděl v prodeji za rozumnou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:39 Muž Yirka [9126] Re: Stistko
Potom ještě existuje velmi pěkný článek na Akvaristovi www.akvarista.cz/…
včetně použité literatury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:31 Stistko Re: Yirka
Díky...tuhle doma mám...hledal jsem něco konkrétně o zeměžroutech palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:28 Muž Yirka [9126] Re: Stistko
Kniha o cichlidách existuje. Je v seznamu literatury: Georg Zurlo rybicky.net/odkazy/literatura
Zda je tam však popsán chov perleťovek netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 09:44 Stistko – publikace o cichlidách - "geophagus"
Ahoj netušíte někdo o nějaké publikaci zabývající se perleťovkama? Jsem schopen zkousnout něco i v němčině nebo angličtině, protože předpokládám, že v češtině toho moc nebude :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 19:08 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: jeane
mám doma,co s týče tanganiky velmi zajímavá četba vycházejíci s praxe autora,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 18:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: jeane
České podmínky, vzdělaný autor, výborná kniha!!!!!!!!!! potlesk palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 12:31 jeane – cichlidy
Co říkáte na tuto knihu? Tlamovci v akváriu / Miroslav Kraut

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:25 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: TomV
TomV napsal: jestli vůbec má cenu kupovat :-) Dík X-)
Není to na rozdíl od jiných publikací věnovaných trpajzlikům špatná kniha. Pokud ale se zájmem o literaturu o téhle skupině rybek začínáte, tak to chce jednoznačně jít do obou dílů Römera vydaných u Merguse. Vše tohle je stále ještě k sehnání u internetového knižního obchodu u našich sousedů (animalbook.de). Jinak informace o tomto typu literatury jsou zde: ceskycichlidklub.eu/… .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:14 Muž TomV [13]
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo doma knihu South American Dwarf Cichlids
by Hans J. Mayland, Dieter Bork , a kde bych ji v čr mohl koupit (a jestli vůbec má cenu kupovat :-) ) Dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 09:53 langosh Re: Dinamit
Dinamit napsala: A ta druhá byla, jak je taková ta řada Hlodavci, Křečci, Andulky, tak i Cichlidy. Maj to snad v každym obchodě pro zvířata...
A ještě jsem teď našla na stránkách městský knihovny tohle: Georg ZURLO - Cichlidy...


A není to náhodou ta stejná. Ona totiž v češtině žádná kniha obecně o cichlidách nevyšla. Mimo tedy zmiňované knihy G. Zurla, která sice není žádný zázrak, ale případní zájemci o chov cichlid můžou být rádi alespoň za něco. V angličtině či němčině je toho potom samozřejmě spousta...
Roman X-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:24 Žena Dinamit [68] Re: langosh
No to si bohužel nepamatuju :-( . Jenom vim, že jsem z nich čerpala informace o mojich cichlidkách. Byla jsem v knihově v Krakově, kde o akvaristice jako takový měli alespoň 30 knížek. V knihovně na Kobylisých dalších 20. A o cichlidách jsem na 1. pokus vytáhla 3. Z jedný jsem sem vlastně i vkládala obrázek, pokusim se to ještě najít, třeba tam bude autor ;-) . A z toho taky usuzuji, že v ústřední knihovně v Praze toho bude víc. Nebo alespoň stejnej počet...
Edit: aha, tak teď jsem zjistila, že to jedno nebyla kniha o cichlidách, ale obecně o rybách. Ale v každym případě se tam o nich celkem dobře rozepisujou. je to kniha Akvarijní ryby od Klause Paysana. A ta druhá byla, jak je taková ta řada Hlodavci, Křečci, Andulky, tak i Cichlidy. Maj to snad v každym obchodě pro zvířata...
A ještě jsem teď našla na stránkách městský knihovny tohle: Georg ZURLO - Cichlidy...
a pokud se jedná o stránky tak na www.cichlidae.info… najdeš snad všechny existující druhy cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:17 langosh Re: Dinamit
Dinamit napsala: ... a oběvíš toho spousty ;-)
To je hodně odvážné tvrzení. Hoďte sem pls alespoň ty dvě zbylé co zmiňujete...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:36 Žena Dinamit [68] Re: hinterfish
Já teda v knihovně našla 3 knížky o cihclidách. A česky :-) . Bohužel si nepamatuju autora. Roland jednu z nich už zmínil. Určitě jednou za čas jedeš do Prahy, tak se koukni v ústřední knihovně a oběvíš toho spousty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:23 Muž lubosov [0] Re: BikerJames
Fotka k příspěvku prevádzkovateľ tejto stránky www.thecichlid.com mal nejaké problémy s jedným chovateľom cichlíd na Slovensku, tak ju zrušil. Máš pravdu tejto stránky je fakt veľká škoda. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:00 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: hinterfish
htt://www.americkécichlidy.akva.cz
www.akvamalawi.com
nejlepší byla tato stránka http//www.thecichlid.com ale už asi neexistuje, nevíte někdo co se sní stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:03 hinterfisch Re: memeo
Hm, tak děkuji. A nějaké dobré stranky, kde se dočtu něco o více druzích cichlid nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 19:35 Muž memeo [15] Re: hinterfish
Jinou jsem ani já v češtině neviděl...........jsou pouze v angličtině.....
Třeba firma Aqualog má krásné knížky o rybách,ale jsou v angl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:45 hinterfisch Re: rolandmynar
Jo o tyhle vím. A nějakou jinou českou nikdo nemá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 17:06 rolandmynar Re: hinterfish
Fotka k příspěvku Některé základní informace jsou např. tady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:06 Muž filipsi [1295] Re: hinterfish
U knih o konkretnich druzich ryb je takrka vzdy potreba hledat v cizojazycne literature.
Treba : www.amazon.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 16:02 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: hinterfish
takových knih je spousta...několik jich vlastním ale většina z nich je v angličtině nebo němčině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:58 Anonym Re: hinterfish
myslím že jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:48 hinterfisch – kniha o cichlidách
Chci se zeptat jestli je nějaká kniha o cichlidách

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 1393x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5426-kniha-o-cichlidach