Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Aqua Clear Mini

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Aqua Clear Mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 14:15 Muž Robo [45] Re: Jar-oslaw
A k čemu by tam byl nějaký držák na sklo? Vždyť tyhle filtry jsou přeci závěsné a posadí se jen na hranu skla. na sklo se přeci nic nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:28 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Čerpadlo je zaizolované standardně jako u jiných filtrů (celá elektrika v pryskyřici) ovšem umístit celý filtr do nádrže je nesmysl který by měl určitě vliv na funkčnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 11:21 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Z dotazu na držák na sklo usuzuji, že je snaha filtr umístit celý do akvária a přichytit přísavkou (držákem) ke sklu. Netuším jak dobře je zaizolováno čerpadlo pro případ plného umístění do vody, ale mohlo by to s někým zacvičit :)

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 23:38 R Muž Silent [5949] Re: Jar-oslaw
Aqua Clear mini žádný držák na sklo nemá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 22:16 Muž Jar-oslaw [662] – drzak filtru
ahoj,dostal jsem tento filtrik,ale bez drzaku na sklo,da se to sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 11:25 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Jirka
Ahoj, celkem logicky, jestliže je to venkovní filtr, tak se do akvária nějak musí dostat, takže pokud máš kryt přes celé akva, tak jej musíš nějak prostříhnout a udělat v boku dostatečně velký otvor - tím ale ztrácíš záruku na kryt ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:31 Jirka – Filtr vs. kryt
Zdravim, chtel bych si koupit akvarium ( moje prvni ) a chtel bych kvuli "hluku" tento filtr. Je mozny ho dat na akvarko, ktery ma ten plastovej kryt se zarivkou navrchu? Nebo se ten plast pripadne musi nak ustrihnout na boku aby tam filtr sel nasadit? Dela se pripadne nakej set rovnou s timto filtrem? Ja jsem na netu zatim zadnej nenasel :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 20:20 zoo Re: Jarda
ja mam u zelvy vnitrni filtr. sice s nim obcas trochu zahejba, ale jinak to jde. vodu menim tak jednou za mesic. filtr cisti skvele, davam tam i to uhli, kvuli zapachu a tak. mam ho tam spis jako mechanicky cisteni, nebezi furt jenom pres den.
myslim, ze je to resun? ted nejsem doma, napisu ti to pozdeji.

tenhle vnejsi zavesnej filtr - nevim, ta nasavaci trubka, co couha do akva je skladaci, myslim, ze by ji zelvy (podle toho jak mas velky) mohly rozebrat, a pak by filtr bezel nasucho. to bych neriskovala.

Edit: RESUN SP-900L. 300l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 13:10 Jarda
Dobrý den. Prosim vás mám jeden dotaz mám želvy v akvárku(bez filtru) a po výměně vody se tak do 2-3 dnů celkem zakalí tak jsem přemejšlel jestli by nepomohl nějaký filtr díval jsem se po internetu a zaujal mě právě tento. Tak se chci zeptat jestli si myslíte že je nějaká šance že tento filtr pomůže
nebo jestli by jste mi doporučili něco jiného ( kromě toho že si mám pořídít větší akvárko) jinak rozměry jsou 30 60 a 25 cm. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2007 08:08 Muž matlala [798] - Rostliny – ...
nemá moc velkej výkon no :-| akva by měl správně přečerpat 1x za hodinu jinak neodbourává škodliviny a dyš jo tak v minimálním množství(bakterie se neusadí na médiích ve filtru)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 23:00 zoo – mini
mam ho taky (ve 12 l ....jee, nekamenujte me :-D )
na minimum, uhli jsem teda po mesici taky vyhodila, je tichej, proud tak akorat, ale do 12 l by mozna moh bejt i mensi, dala jsem tam koren a ted ho hodne ´zdrzdil´, takze ok, krevetky i kytky vypadaj spokojene. na nasavaci trubici jsem kvuli krevetcim miminkam dala sitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 17:16 Muž Janci286 [1] - Afrika – aqua clear
Já mám aqua cler 150 ale je to to iste asi čo mini len je trocha vačší mám ho už asi 6rokov a ide stále bez problémov ako nový..tiež som živočísne uhlie časom vymenil a vložil molitanovú vložku...je to velmi tichý filter a spolahlivý...ale ked ho čistíte vyčistite aj tú malú vrtulku:ˇ)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 12:14 Anonym
Moj ma asi uz par rokov, kupil som ho na inzerat spolu s akvariom. Je tichy ale obcas rezonuje, takze niekedy ho vypnem.Mam 80l akva a ide na minimum.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 22:22 JohnnieW Re: Rybous
Filtr mam cca 3 mesice. Po mesici jsem ho proplachl a vycistil vcetne vrtulky. Byl cely slizky. nevim jestli to bylo do sinic, nebo se tvorily uz ty cistici bakterie, ale kazdopadne ten sliz byl jak v nasavaci trubici, v cerpaci komore tak i ve filtracni. Pak jsem akorat po tydnu od cisteni vyhodil to aktivni uhli, pac se jednak melo menit podle vyrobce a druhak jsem se docetl v diskuzich ze pri beznym filtrovani je nezadouci, nebot odstarnuje z vody ziviny z hnojiv, popripade veskery medikamenty, ktery se do vody naliji. Takze od te doby jsem jen jednou lehce prozdimnul biomolitan v odkalene vode a jinak nic. U me se voda odparuje porad priblizne stejne jako predtim co jsem mel vnitrni filtr a bublani. To s hlukem a nizsi hladinou je pravda, ale pri odkalovani naliju akorat po okraj vypuste filtru a za ten tyden do dalsiho mi ta hladia klesne max o 1/2 cm ani ne, takze se mi zvuk vodopadu nestihne projevit. Jinak dela jeste hluk pri startovani, kdyz je v nasavaci trubici zbytek vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 20:24 Muž [] Re: Rybous
Taky ho mam. Akva je 60l, nove zarizene, filtr zatim funguje v pohode, naplne tam mam puvodni (molitan, uhli, keramika). Ten prutok je opravdu dost velky, ale rybam se to zda se libi, navic se da dobre regulovat. Motorek opravdu nejde slyset (teda pokud si ho clovek neprilozi k uchu), pokud mam min vody tak je slyset splouchani z toho prepadu, pokud mam vody dost, tak ani to ne. Akorat se mi zda, ze kvuli tomu prepadu se mi odparuje celkem dost vody, kazdy druhy den dolivam min. 3l :-( . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:13 Rybous Re: JohnnieW
A jak casto ho cistis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 13:24 JohnnieW Re: Rybous
Tak zmerit to nemam jak, ale rekl bych ze vzduch jdouci ze vzduchovaciho kamene dela vetsi hluk nez samotnej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:54 rybous Re: JohnnieW
diky moc za zkusenosti nevis jestli bys dokazal odmerit hlasitost v decibelech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 22:58 JohnnieW Re: Rybous
Tento filtr mam v 54l akva. Je tichy, temer neslisitelny, takze u nej lze bezproblemu spat. Ma ale velky prutok, ktery jsem musel snizit na minimum, pac delal jinak celkem velkej proud v akva. Nechal jsem origialni biomolitan a keramiku. Aktivni uhli vyhodil a misto toho urizl klasickej jemnejsi molitan z filtru. Ten docela dost zmensil prutok, takze pri pridavani na regulaci filtru se pak musi davat pozor, aby nepretikala voda bezpecostnim prepadem pri plnym vykonu. Ted chci vymenit jemny molitan za dalsi biomolitan (cili 2 kostky nad sebou)a navrch na keramiku pred vytok dat tenkou vrstvu filtracni vaty. Doufam ze to k necemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 20:42 Rybous – AQUA CLEAR MINI
prosim vas mate nekdo zkusenosti se zavesnym filtrem AQUA CLEAR MINI od firmi HAGEN a jeste jaka je do nej fyltracni napln popripade kterou by jste doporucili ahoj
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1984x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/541-filtr-aqua-clear-mini