Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria subulata

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sagittaria subulata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:59 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Sagittaria subulata už lehla na hladinu, snad vydrží. Pupečník emerzně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Když to necháš mimo akvárium může ti to zaschnut. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 15:13 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Mně už kvetlo hodně rostlin ale tahle mi nekvetla. Teď tam mám Pupečník emerzně a začíná kvést. Proč píší o Sagittarii jedu na čas pryč a chtěl bych to vidět v akváriu na živo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 15:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Na tohle ti nikdo seriózně neodpoví, protože záleží na podmínkách v akváriu, a tak rychlost a počet květů se může různit. Pokud jde o dobu kvetení tak to si už nepamatuji, ale podobné květy třeba u Echinodorů vydrží tak max. dva dny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 12:20 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Atlas super. Chtěl jsem trochu přiblížit jak květenství probíhá, jak dlouho trvá než květ pukne a jak dlouho asi kvete. Určitě s tím máš zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Koukni se do atlasu a uvidíš sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 07:39 Muž ajajak [228]
Fotka k příspěvku Sagittaria subulata mi prvně začíná kvést. Mám ji v akváriu 3 měsíce. Nemám s touto rostlinkou moc zkušenost. Je to květ nebo není? Dva dny lezl květ nad vodu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2021 10:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radek87
Tak stříhat se dá leccos, ale kdo se má na to pak koukat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 10:12 Muž Radek87 [5]
Dobrý den, mám ještě dotaz k této rostlince . Tady na fóru se píše že se listy nemají zastřihávat jinak uhnijí. Ale na stránkách Invitalu se píše že: stříhání této rostlinky se provádí stejně jako u kobercovek. Tedy zastřihnout komplet u substrátu. A je tam i video stříhání : youtu.be/… . Dotaz tedy zní můžu bez obav listy zkracovat nebo né??? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 15:59 zdzd Re: MichalV
na zdroji mám 12V u akvárka 11,4, je tam 3 metrové vedení od ovladače, takže ten výkon bude omezený
a lišky jsou jen teplé, takže životnost snad bude dobrá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 06:01 Muž MichalV [327] Re: zdzd
Reálne pôjdeš možno na 50%. Vyšší nominálny výkon som ti napísal preto, aby si ledky nežhavil na plný. Takto ti vydržia niekoľkonásobne dlhšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 23:07 zdzd Re: MichalV
Mám asi tak 90W Bílé, 40W akva a k tomu ještě 20W čistá modrá.
Modrou mám na večer, ale mohl bych ji nechat svítit i přes den, jestli by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 11:44 Muž MichalV [327] Re: zdzd
cca 12000 lm, t.j. cca 135 W, s možnosťou stmievať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 11:15 zdzd Re: MichalV
180x68x65 65 na výšku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 18:04 Muž Tommo [828] Re: zdzd
Je opravdu nenáročná. Roste mi i ve stínu pod velkým Echinodorem a tam je světla fakt málo. Dál už mám jen Anubias. Mám zkušenost, že jí to chvilku trvá, než se rozroste, ale pak roste výborně i ve špatných světelných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 17:43 Muž MichalV [327] Re: zdzd
a zvyšné 2 rozmery akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 17:40 zdzd Re: MichalV
cca 3-5cm nad hladinou, vodni sloupec 58cm
kryt nemám, je to přímo nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 17:29 Muž MichalV [327] Re: zdzd
Nie je náročná, ja ju trápim pri extrémne nízkych svetelných podmienkach a rastie. Aké máš rozmery akva? to budeš mať v kryte alebo zavesené? Ako vysoko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 15:02 zdzd
Jak je to s osvetlením pro tuto rostlinu. Většinou se píše hodně světla, aby byla nízká, pak zase čtu 0,2W na litr že stačí. Jenže co to je 0,2W na litr :-)

Když mám hloubku vodního sloupce cca 58cm a nové led pásky s výkonem 100lm na watt. Jak nadimenzovat osvětlení, aby se dařilo. Voda má 20 stupňů.

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 01:45 Muž ANT [3] - Miniakvária – Okno do dvora č.2
Mě prorostla úplně dno, listy čím dál kratší, takže obnova..i když mé mini je asi na tuto rostlinu malé..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 11:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
s tím mám vlastně taky zkušenost, neb v plastboxu ( ač je v něm zemina) nemám ryby a nehnojím,nekrmím ( šneci se množí pomalu), a méně světla...a roste pěkně jen zůstává pomenšího vzrůstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 11:07 R Muž Anthrax [4773] Re: zervajs
Rostlinám nerozumím. :-) Jen pozoruji, že po přechodu na silnější světlo se opravdu postupně zahušťuje a nové listy jsou kratší.
Dno je stále stejné. Křemičitý písek bez příměsí ale neodkalovaný. Takže detrit tam je ale ne vyloženě bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 11:07 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Anthrax, Planorbella, zervajs
Pro Anthrax:
Děkuji za odpověď, podle charakteristiky je moje světlo dostačující i pro náročnější druhy, takže nevím.

Pro Planorbella:
Děkuji za odpověď. No když budu cokoli držet o hladu, tak to fakt bude leda živořit, to bych těm rostlinám nedokázala provést.

Pro zervajs:
Děkuji za odpověď. Jak už jsem reagovala výš, ono je to s tím světlem komplikované, navíc je těžké odhadnout kdy už je to dobré a kdy je přesvíceno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Anthrax
bude to světlem, i když u mě stejně roste až k hladině tam kde svítím moc a v plastboxu kde svítím polovic zůstává cca 10cm...někdy této rostlině nerozumím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:53 Muž Planorbella [643] Re: zelenakapusta
Podle mě, aby se držela při zemi, tak mít ve dně co nejméně detritu a živin všeobecně. Prostě čistý křemičitý písek a akvárium zcela bez hnojení jak do vody tak do dna. Takto ji mám v akváriu s čistým křemičitým pískem různé frakce a zcela bez přidaných živin. Neroste skoro vůbec, jen pár lístků za měsíc a naproti tomu ji mám v nádrži Kolumbie a tam jsem měl zpočátku jen písek a pak jsem přidal bahno no a začala růstová exploze, před přidáním bahna byly rostliny pobledlé a nerostly tak rychle, po přidání bahna pravidelně za léto vytahuju trojnásobky základní populace.
Pak jsou tu ještě názory o světlu, ale o tom nic nevím, třeba někdo jiný poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:51 R Muž Anthrax [4773] Re: zelenakapusta
Světlo, když je ho hodně, tak neroste tak vysoko a tvoří hustější porost. Pak se skutečně hodí do popředí.
Edit: Pro představu: i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 10:40 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Nadměrný růst
Ahoj všem,

Mohl byste mi někdo prosím objasnit, proč je Sagittaria subulata trvale v nabídkách obchodů jako druh vhodný do popředí akvária, když na vlastní oči vidím, že pro ni není ani ten nejmenší problém růst do délky 50 cm?

Jaké je tajemství toho, aby se "držela při zemi"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 12:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Designer
...A platilo ze kde byla jako kobercovka, bylo vice svetla? Bezne se uvadi, ze cim vic svetla, tim je mensi...
V mém případě 112 l akva, 5* 18W/T8/8xx zářivka 12 h/den a S.s. 40 i více cm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 11:24 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
já jí mám v rohu, kde tak 4 hodiny denně na ní paří slunce a je celkem mrňavá, a čím dál je od skla tím je větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 09:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bali
A platilo ze kde byla jako kobercovka, bylo vice svetla? Bezne se uvadi, ze cim vic svetla, tim je mensi. Ale u mne si tak nejak dela co chce. Nemam ji sice nijak moc, ale mam jak celkem male rostliny, tak se najde zblaznena, ktera roste a roste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 07:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe. DrBolíto
Jo, ale s trochou štěstí začne růst a růst... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:42 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: jinkorajec
jj taky jí mám jako kobercovou není vyšší než 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 19:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
takze jen pri dobrych podminkach? ja ji kdysi prave mel aspon 50cm a delala paradni trsy a neustale kvetla, pak jsem tu dlouhou presadil do jinyho a sla skoro jako kobercovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 18:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jinokrajec
Tato rosltina má při vhodných podmínkách hodně přes 60 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:58 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Listy stříhej co nejníž, je to potom nevzhledný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:56 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: romant
Já ji mám v úmyslu stěhovat, všechny co jsem si tady vypěstoval, půjdou v úterý do 75L. Z 10L je dám zase sem do 25L. Díky Romane, ale stejně jsem se nedozvěděl, jak je mám zkracovat a kde je ušmyknout, nebo urvat. Stačí ten list ustřihnout a kde? Nevím jak na to. stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2011 17:41 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Mě ta velikost sagitárky příjde jako normální. Snad jenom ta velikost akvária je vůči této vcelku vzrůstné rostlině, jaksi menší. :) Takže bych si jí předpěstoval do té 75 litrové nádrže. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 17:25 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Zkrácení Sagitárky
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky . Mám problém. Sagitárka mi vyrostla až moc ( nebo už je čas ji zkrátit ) a nevím jak na to. Nejsem zahradník a v rostlinkách se moc nevyznám. Nechci nic pokazit, tak si sem idu pro radu. Jak ji zkrátit? To mám ty listy ustřihnout anebo odtrhnout? Co si mám z toho nechat? Napíšte mi přesný postup. Je to 25L a zdají se mi už velké ty listy. Zasílám aj foto. Děkuji moc. Budu vám moc vděčný ;-) palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:06 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Designer
No s tou cenou, to zas až tak horké nebude, v Daho stojí vesměs všechny kytky od 25 do 45 Kč, samozřejmě by ji i začátečník mohl použít, avšak je spousta jiných mnohem jednodušších a hezčích kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: beowulfx
Ja bych ani nerekl, ze by se mela nedoporucit zacatecnikum. No tak co, nekomu poroste, nekomu ne, kdyz se nebude libit, vyhodit se da vzdycky, vzdyt to neni nic vzacneho, nic co by bylo drahe a nebylo k sehnani. Do akvarka jsem ji poridil, protoze jsem si pamatoval, ze jako klukovi mi rostla bez problemu vsude. Ted to bez problemu nebylo, ale nakonec se chytla.

Nejake drahe rostliny je cloveku lito, krasne ryby ktera trpi treba malym akvarkem a v nezkusenych rukach taky, ale co se tyce levnych rostlin, muj nazor je, ze zasadit vsechno co se sezene a co nejvic, ono se uvidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:57 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Designer
A žeby konečně... :-) Je dost kytek, které rostou docela spokojeně povětšinou každému s normálními podmínkami v akva, pak jsou kytky, které potřebuji spíš vhodné prostředí, či konkrétní prostředí aby rostly tak jak chceme, jednou takovou je právě tato... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Deathbull
Umis rozesmat :) . Vis co by mnozi za takove prilisne bujeni Sipatek dali? No ja uz ne, uz mi roste taky, ale trvalo to nez zacala rust, mozna pul roku po zalozeni akvaria jen prezivala, az ted konecne jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2011 15:26 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Johan
Šípatka jako náročná rostlina...tak to mě fakt pobavilo potlesk
Jinak může být jinak velká i v rámci jednoho akva, nemusí být různé podmínky, dělá si co chce..u mě je mezi 4-30 cm vysoká a vše vyrostlo ze stejného původního trsu během pár měsíců. Jediné co mě na ní vadí je to, že pokud se neumravňuje tak je fakt všude a utvoří kořeny prakticky po celém akva..pak si zkuste něco vytrhnout a přemístit..nadlidský ůkol .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2011 21:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: beowulfx
To vůbec není pravda. Jedna z nejméně náročných rostlin, která je velmi přizpůsobivá (viz. rozdílná velikost rostlin v různých akváriích)
Jediné co potřebuje je dostatek živin - čili dobré dno
To jestli kytka bude růst nebo ne, se přeci nepozná po týdnu. Pokud si myslíte, že má dobré podmínky, tak počkejte. Pokud si ste vědom, že máte určité nevyhovující podmínky, tak je změňte k lepšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:46 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
sagitária je obecně velmi těžká udržet v krásném vzhledu i zdravém růstu, je potřeba mít pro ni naprosto perfektrní podmínky, moc bych ji nedoporučil začínajícím akvaristům, teda pokud by z ní chtěli mít něco vzhledného. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:30 Usine Re: nugget
Když rostlinu vytrhneš, musíš jí kořeny zkrátit aspoň o třetinu, stejně by uhnily, rostlina si vytvoří nové a drobet jí to zabrzdí v růstu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:07 nugget Re: Usine
treba v polovine je muzu roztrhnout, zkratit koreny a zase zpet ji zasadit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 21:53 Usine Re: nugget
Zastřihávat bych je nedoporučoval, nebo lépe řečeno jsem to nikdy nedělal. Spíše bych ty dlouhé listy otrhal a rostlinu vytrhl zkrátil jí kořeny a zasadil zpět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 21:42 nugget Re: Usine
takze ja nemusim nic delat, oni se rozmnozi samy? a muzou se treba zastrihavat, kdyz je mam moc vysoke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 21:20 Usine Re: nugget
Množí se poměrně rychle odnožemi, dlouho jim ale trvá než se vyhrabou do větší velikosti, zvlášť když nemají dost světla. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5396-sagittaria-subulata