Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Obří akvárium v HK

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Obří akvárium v HK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 15:00 Muž wayn [79] Re: DrBolíto
No pokud si dobře vzpomínám, tak za fotografování je třeba si připlatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 12:53 Žena Alena.sv [89] Re: DrBolíto
Ano,fotografovat lze bez omezení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 12:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Dotaz
Lze tam neomezeně fotografovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 08:41 Muž wayn [79] Re: Štěpán
Jedině z vrchu z lávky, všechny stěny jsou betonové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 08:14 Štěpán
Jiný pohled do akvária než skrz ten zakřivený tunel není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 23:31 karci Re: pytel
Hezky a přesně popsaný, mám podobnou zkušenost, byl sem tam dvakrát a celkem spokojenej, stojí to za to, ale vrátí se jen lidi, kteří se dokážou zakoukat se do akvária a sledovat, ne jen přijit, uvidět a utíkat nahoru na kafe a zákusek k rejnokům ;-).
Trošku mě jen mrzí to zkreslení velikosti ryb přes sklo, ti vzádu vypadaj maličcí.
Ty překrásný hejna mladých okolo rodičů.
Součástí prohlídky je i výklad a expozice vypreparovaných lebek různých ryb a prodejnička. Pro rodiče s dětmi je zajímavá možnost si rybky v obřím akva nakrmit, samozřejmě za poplatek, ale kdo by odolal ....
... ten udělá dobře, když vleze do tunelu pod akváriem a zespodu bude vše sledovat zespodu mezi rybama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 21:20 pytel Re: wayn
Když jsem tam byl, květen 2007, byl jsem tam skoro sám. Jen já a má přitelkyně. Možná to bylo tím že nebyla hlavní sezona nebo jsem měl zkrátka štěstí. Po výkladu nebyl problém zůstat, jak dlouho jsme chtěli. důkladně jsem si prohlédl všechny ryby a jejich chování v takto velké nádrži. Je to prostě úplně jiný zážitek než v akvárkách doma. Trvalo to víc než hodinu. Potom jsem se dal do řeči s obsluhou, prodiskutovali jsem jak se jim tam ryby množí, jak je krmí a jak se akvárium vyvíjelo, prostě pohoda. Zrovna řešili problém: po půl hodině zkoumání proč se ryby hejnují v jednoum rohu jsme zjistili, že jedna ryba pošla. Typovali jsme to na kančíka rodu vieja. Jenže nikomu ze zaměstnanců se do akvárka pro tělo nechtělo. Já jsem prohodil, že bych tam klidně vlezl. Oni na to, asi spíše ze srandy, že klidně. Ale já blbec jsem něměl plavky, mohl jsem mít zážitek na celý život!
Tak jsem se odebral nahoru k rejnokům. Jsou to paryby mých snů, byl tam gauč a zase nikdo. Ideální možnost pozorovat jejich životní projevy jak dlouho chci, a tak jsme jejich pozorováním strávili další minimálně půlhodinu.
Porovnávat obří akvárium s pražským mořským světem nebo třeba s lednickým malawi akváriem moc nejde. je to úplně něco jíného. V Hradci jsem čekal víc nádrží, ale byl celkový dojem super. Nikdy na návštěvu obřího akvária v hradci nezapomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:48 Muž wayn [79] Re: olmik
Někteří jsou zklamáni, že není až tak obří, ale to dělá to vypouklé sklo. Také doporučuji nespěchat a zdržet se na lávce nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 20:01 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: olmik
Záleží, co od toho očekáváš. Jsou tam velké ryby. Spíš jak z rybníka. Jestli čekáš něco pestrobarevného jako bývá v akvárku, tak to tam neuvidíš.

Průvodce většinou provádí rychle a tak nahoře na lávce řekne akorát „víc uvidíte dole“ a pošle lidi dolu, doporučuju ale nespěchat a klidně se i nahoře chvíli zdržet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 18:41 JARDA111 Re: olmik
Řekl bych, že za návštěvu to určitě stojí. Jezdím tam asi tak jednou za dva roky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 18:29 Muž tau [14] Re: olmik
Je to pekny, ale neni to zadnej extrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 18:28 olmik – HK-obří akvárium
Chci se jen optat na obří akva v Hradci Králové. Chceme vyrazit v sobotu a ptámse, zda to bude stát za to nebo je to jen nafouknutý nic?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5339-obri-akvarium-v-hk