Black molly - rozmnožování, odchov
Je to přesně jak píše půlpy....Jsou dvě možnosti....a obě jsou spojené s "genetickým oběhem" černého, bílého a žlutého barviva v kůži P.shenops. Když si nahledáte podobu původního zbarvení této rybky, tak zjistíte, že tam té černé, (skutečně bílé, či žluté) moc není...Tím pádem vám musí být jasné, že se jedná o proces šlechtění a genetické zákonitosti. U těchto ryb se jedná o obrovskou variabilitu možností z hlediska genetických zákonů. Pokud se k tomu navíc přidá nekvalitní práce chovatele...bohužel velmi často se do výkupů, či akvaristik, dostávají ryby, které jsou sice na první pohled celistvě černé, ale pochází z rodičů u nichž je větší či menší podíl žluté barvy v těle. No a pak se ta míchanice začíná dělit...x%žlutých, x%strakatých, x% zcela barevně vyblitých a určité procento černých, které ovšem v dospělosti prožloutnou...
U vaší rybky se jedná zjevně o to, že se sice při pořízení jevila jako celistvě černá, ale při pečlivém pohledu byste spatřil v ocasu žluté žilkování, třeba proti světlu. Protože ryba poporostla, došlo k "zřídnutí" té černé a objevilo žluté tečkování, které jste mylně připsal svatebním námluvám.
dospívá ?!

To bych neřekl protože se mu to udělalo až časem - ještě před cca 3-4 tydnama byl jako ostatní

spíš bych řekl, že není čistokrevnej

prostě má zprclý předky s Gold Mollama
prostě porodily, narodily se rybky ...

A jak se tomu říká?

Jenom pro upřesnění si pojmů, molla se nevytírá, neb je to živorodka.

Starší reakce
Řekl bych že je určitě vidět lépe než u Black molly
Skvrnu březosti mají všechny živorodky, jen u některých je lépe a u jiných hůře viditelná. Gold molly jsem nikdy nechoval, tak jak je viditelná u nich opravdu neporadím.
Právě že je to samička. Tak uvidíme jestli zhubne

. A ještě se zeptam, gold molla má skvrnu březosti?
Nevím jak často krmíš. Takže pokud krmíš denně vynechej 1 či 2 dny krmení a pokud "zhubne" tak byla přežraná a pokud ne tak "Je v tom".

Když nebudeš den dva krmit a břicho se jí zmenší, případně pokud je to sameček, tak je přežraná. Když je to samička a po dvou dnech bez krmení bude břicho stejné, je těhotná.
Prosím vás, jak poznám, jestli je moje black molla těhotná nebo přežraná?
Starší reakce
dakujem

takze by som mal mat okolo 100 mladych Black molly

něco kolem 50ks? gatulace

porodnicku v pohode vyrobis aj sam staci natiahnut sietku na neaky ramik a daj tam kopu machu alebo neakej plavajucej rastlinky posielam priklad na inspiraciu
EDIT: a este k tym miminkam ... mne rodia samice od 15 az po 90 zalezi aka je velka a aka plodna

tak sa priprav aj ja poriadny naval rybiek ale ak by si ich nemal kam dat je z toho aj dobre krmivo.
To záleží na tom, jak velké je to akvárko, ve kterém je máš, jak je zarostlé a jaké jsou tam další rybky. Pokud máš jen samce a samici black molly a máš tam nějaké rostlinky, hlavně stonkovky, tak nic odlovovat nemusíš. Nejjednodušší by bylo, kdyby sis zřídila co nejpodrobnější prezentace tvých akvárií, pak by ti každý mohl snadno poradit.
Jistě odlovit jak samici tak samce.
Porodnička stojí 50-200Kč. Pokud chceš potěr odchovat tak potřebuješ buď extra akvárko kam ho odlovíš nebo tam necháš samičku porodit a nebo hustě zarostlé akvárko. Rodit bude asi za měsíc znovu.
a kdyz mi porodi tak za jak dlouho bude rodit znovu? a kolik takova porodnicka stoji? diky a mam pak odlovit samce co tam mam diky

Pohledej pojem "porodnička". Nebo akvo zarostlý rostlinama, kde se můžou malý schovat.
a jak mam zajistit aby je nesezrala?
Nejspíš kolem dvaceti. Může jich být míň i víc. Porodní veteránky udělají i přes padesát, ale mladé samičky můžou vrhnout sotva deset. Mě hodila první samička pavího oka jen asi 12 mladých, ale mám tři samice takže jsem měl celkem skoro 50 mladých.
no tak to se tesim a kolik jich cca bude??? tech miminek?
2 tyzdne do porodu +/- 2 dni potom daj vediet ako som sa trafil

se sameckem byla v zverimexu a i tedv akvarku

Z toho fleku těžko říct, ale pokud byla někdy se samečkem tak na 99% je.


Ahoj, je tehotna? Není to moc vydet ale zkuste se popodivat.
ak mozes hod sem foto z jednej vety tasko poradit

to ze je tlusta neznamena ze je hned tehulka mozno sa len dobre najedla alebo je chora. Bez foto ozaj nikto poriadne neporadi

Prakticky všechny samice jsou těhule. Jen záleží v jakém stádiu. U některé to může trvat klidně měsíc a u některé dva dny. To je tak těžko říct. Snad všechny živorodky pokud se už jednou spáří tak jim to vydrží na tři až osm vrhů. Byla by náhoda pokud by sis z obchodu donesla nenabouchanou molly.
Asi by jsi měla lépe formulovat otázku.
ahoj mam black molly samici je tlusta je tehotna? mam ji 1 den diky
ta ryba bola na 80% tehotna ale ak si ju uz zabil overil by som to pitvou moja bola este o nieco viac nafuknuta ak sa jedna o infekcnu vodnatelost nasvedcovalo by tomu aj viac veci hlavne v konecnom stadiu by bola vkuse pri hladine. ja som uz mal aj kombinaciu ked bola chora aj tehotna pomohla separacia a entizol do vody ale hlavne prec z akvarka ak zomrie v akvarku a mala infekciu skonci ti cele akvarko. Po prelieceni mi trocha splasla a nakoniec este aj porodila po 2 tyzdnoch aj ked len 20 mladych ale aspon nieco

preto je paradna vec mat karantenne akvarko.

Tak tak hlavní problém je vnitřní filtr. Do nového mam 5l kýbl Eheim se spirálou na ohřev vody. To snad bude v pohodě.
Ty vyšší hodnoty N látek to jsou prevíti. Jestli je to akvo lehce přerybněný je tam ne zcela účinná filtrace a méně rostlin, tak ani ty výměny 1/4 vody 2x týdně nemusí stačit.
Akva je udržované výměna 1/4 vody je 2x týdně. Mam pouze 60 litrové akva a bojuji ze štětičkovou řasou a vysokým NO3. Za 14 dní bude nové akva 350 litrů tak snad bude líp. Ta šedesátka je pro zlost :(
Je to o podmínkách v daným akváriu, většinou když se fláká údržba, nakouknou nějaký nemoci.
Tak trochu jsem si to myslel. Dám ji do bublinek a nebudu ji trápit. Myslíte že s tím budou mít problém i ostatní rybky? Jak hodně je to infekční?
Mne to pripadá že tá ryba má pekne pokročilé štádium vodnatielky.Radšej by som ju šetrne utratil aby sa zbytočne netrápila.

Tu rybu vyndat z porodničky a dát do silně perlivý vody a tím jí ukončit trápení.
Libor myslel zježené šupiny. Podívej se na Nemoci ryb a najdi si tam příznaky nafouklé břicho a zježené šupiny. Nikdy jsem to neměl (ťuk ťuk), ale myslím, že se tomu říká vodnatelnost nebo tak nějak podobně. Mladé pravděpodobně nečekej.
Príde mi skôr ako chorá.Ostatné ju chcú odvrhnúť zo skupiny,preto asi po nej idú.
No je ta fotka trochu šedá...ale ty zježené ploutve...

možná rodit nebude...



Ahoj, nevíte kdy bude mít tato Blac Mollka mladé. Takhle vypadá už týden. Dneska jsem ji dal do odchovničky protože ji samečci nedají pokoje a ona už sotva plave. Asi dva dny nic nejí.
Starší reakce
jj samečky mám dva od obou druhů ale ta jedniná růžová vypadá tlustá ale zatím nic z toho....

Přidat reakci
1 ...... 17 18
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23769x