Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Malawi - počet ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Malawi - počet ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 15:41 Rado Re: Sendy
Fotka k příspěvku mam JBL 901 v akvariu 100x50x50 a je slaby do malawi tak som musel pridat este jeden vnutorny filter bohuzial
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 15:03 Sendy Re: Rado
Tak nakoniec som pošpekuloval a budem riešiť akva 100x50x50 a filtrácia EHEIM Professionel 4+ 250 no už sa väčšie fakt nebude dať umiestniť tak dúfam že sem sa už bude dať niečo s toho čo som spomínal vopchať :-D
JBL CristalProfi e901 greenline po prípade tento filter ale to už by som si nechal poradiť od vás stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.07.2016 11:14 Rado Re: grunda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku samozrejme ze cim vätsie akvarium pre malawi tym lepsie ale nie kazdy ma na to priestor,financie aby mal hned 600L akvarium,ja mam 100x50x50 1druh mbun 20ks a ziju si v pohode a pekne sa im dari a niektory samci uz maju 10cm,mam tam zopar skal (ukritov)kde ziju male,rozmnozuju sa ako potkany :-D
tuna mam aj video www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 07:13 Žena dieu [18] - malawiRe: grunda
Šťastlivče! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 21:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sendy
u malawi platí dvojnásob, čím větší, tím lepší (akva), v malých akva tak max. šnekáči a to ještě velmi omezeně. Jsou to agresivní ryby a potřebují velké hejno. Teď začínám chystat malawi (demasonky) a v 600 litrech jim bude akorát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 21:09 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Sendy
do toho objemu dej spíš tanganiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 20:48 Rado Re: Sendy
ja mam 100x50x50 a mam tam 20ks labidochromis mbamba,do tak maleho akvaria jedine jeden druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 18:53 Sendy Re: Sendy
Prepáčte že furt otravujem ale nedá mi to sa nepýtať stydim
A niečo takéto by sa tam nemohlo použiť ? v tom akváriu ?

Labidochromis hongi sweden VERY RARE

Pseudotropheus saulosi Coral

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:47 Sendy Re: romant
Cize v podstate na malawi v tom akvarku mozem zabudnut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2016 08:34 jackk1974 Re: romant
120 cm délka. Jeden druh třeba Pseudotropheus saulosi 10ks. Na demasoňáky je to málo, těch je potřeba alespoň 30 ks, aby se rozbila agresivita,Jsou sice malí, ale agresivní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2016 08:30 jackk1974 Re: Sendy
Samice jsou všechny stejné. Je to stejný druh.Pokud je nechceš odchovávat, dej si tam jenom samce.Barevně je to paráda, ale akvarko je hrozně malinkaté. Pokud jsou už dospělé,bude to vypadat hrozně a pokud jsou mladé, nikdy pořádně nevyrostou. Měl jsem je ve 450l hrana 150cm a stejně to chtělo větší nádrž na délku alespoň 2 metry, aby si pořádně zaplavali.Pokud chceš Afriku, dej si tam nějakou říční cichlidku. Pelvicachromis pulcher,Thomasky nebo nějaké Pseudocrenilabrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 08:27 R Muž romant [27982] Re: Sendy
120x50x40cm(DxŠxV)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:23 Sendy Re: romant
Heh tusim asi aky :-) a asi ake velke akvarium by bolo potrebne na tu zostavu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:10 R Muž romant [27982] Re: Sendy
Tak jinak. Zkus se svým dotazem zavítat na specializovaný fóra, který se tlamovcům prvotně věnují a uvidíš jaký "jiný" názor tam zazní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:03 Sendy Re: jackk1974
O to krizenie by ani neslo nemam v plane mat tie ryrby na kseft :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 08:02 Sendy Re: romant
Ani keby sa upravil pocet z 3 na 2 druhy ? Pnechcem spravit zbytocne daku hlupost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 08:00 jackk1974 Re: Sendy
Malé akvárium a ryby se mezi sebou budou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 07:52 R Muž romant [27982] Re: Sendy
Připojím se ke kolegovi, prostě ty podmínky nebudou odpovídající, druhům jak jsou vybrány by slušelo citelně větší akvo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 07:46 Sendy Re: grunda
Velkost akvaria ci znasanlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2016 21:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sendy
dobře, budu tě šetřit, zapomeň ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 21:01 Sendy
Zdravím ľudkovia som zvedavý na váš názor X-) plánujem založiť akvárium 88x44x44 d/v/š filter vnútorný EHEIM BIOPOWER 160 L plánujem do neho vopchať 12ks a to :
Aulonocara Jacobfreibergi eureka red - 1samec 3samice
Aulonocara Steveni Blue Neon - 1samec 3samice
Aulonocara SP. Lwanda - 1samec 3samice

to že to akvárium nie je dostatočne veľké viem :-( no zatiaľ iné nebude no

moja otázočka znie budú sa tieto ryby tolerovať ? treba dáko upraviť počet ? v prípade čo by ste doporučili mám záujem len o tento rod stydim

za odpovede vopred ďakujem

PS: a šetrite ma ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 11:51 laki3 Re: DaveLister
Posílím počty ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2016 09:16 Muž DaveLister [478] Re: laki3
To pravidlo s centimetry je fakt hovadina. Vodu nezatěžuje délka ryby, ale její metabolismus. A ten odpovídá spíše hmotnosti (tedy objemu) ryby než její délce. Hmotnost a objem se ale nezvyšují s délkou lineárně, nýbrž s třetí mocninou. Do očí bijící příklad, ve 100 L akváriu lze mít bez problému sto centimetrových rybiček, i mnohem více. Ale jedna stocentimetrová rybička tam fakt být nemůže, a to nejen proto, že by se tam fyzicky sotva vešla. No a realističtější příklad, jeden 10-12 cm tlamovec vodu zatěžuje rozhodně mnohem víc než tři 3-4 cm minirybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 08:59 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: laki3
posílila bych stávající počty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 07:13 laki3 – Můžu jeste pridat?
ahoj, uz mesic osazuju 470l (ciste vody) nadrz rybami

saulosei: 6x
fire red: 10x
yelow: 10x
aulonocara: 4x

muzu tam jeste neco pridat?? nebo uz je to az az?
dle meho nazoru by tam slo cca 50-60 rybek beru li velikost 8-10cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:31 Muž georg [112] - AfrikaRe: Toony
Hmm, tak to jsem teda zvědav, zda to ta nezajetá nádrž i s tím co tam je vydrží. Ti tlamovci se schovávat nepotřebují, stačí dva nebo tři šutry a hotovo. A ten krunýřovec bez toho dřeva taky vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:23 Toony Re: georg
jj akva je nove zalozene. museli jsme ho prevest ke mne. nez sem ke kámošovi prijel, tak aktivne vychytal ryby, vypustil vodu a hlavne vypral filtr ve chlorovane vode, takze akva je prakticky nove zalozene. dejme tomu, ze koren vyndam ven (i když ten krunyrovec potřebuje nejaky drevo, aby dobře travil), ale ta skalka je udelana proto, aby se tlamovci měli kde schovat.ne kde šplhat.co bych tam podle tebe mel dat? par kamenu ve kterých moc schovávaček nenajdou? po 4 mesícich se kamarad vraci a akva si bere zpet. osazenstvo co predelam necha. nebude pak nic menit. je to nastesti clovek, který si necha poradit. pro ty 2 druhy sem tak nejak tajne doufal. takze to vapada na demasonky 2+5 a saulosi 2+5. ve dvou rozich akva schovávačky a šmitec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: Toony
To aq. je jakoby nově založené, že píšeš o záběhu? Nač je jako těm tlamovcům ta skalka? To jako že budou po ní šplhat? A to dřevo pro toho krunýřovce dej ven, ten ho tak nutně nepotřebuje a tu skalku taky, akorát ubírá objem vody. Víc jak 2 druhy tam nedávej, je to moc malé. A po těch 4 měsících bude jako co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 21:45 Toony – rada malawi v "opatrovnictví"
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Dostal jsem na 4 mesice akvárium. Kamarad odjizdi do zahranici a nemel se mu o to kdo postarat. Do akvaristiky delam jiz nejaky patek, takze to zbylo na mě. Ja jedu spis jizni ameriku. Od kamaráda mám akvárium 120x40x40. je laik o ybach toho moc neví. akvarium dostal od známého, který tomu také evidentne nerozumel.tomu odpovída rybi osadka. 4 kusy tlamovec demasoni (pohlavi nevím, ale mam i 4 mláďata, takze par tam je urcite, 2 ks tlamovec černoploutvý-samice , 2 páry tlamovec saulosi(plus 5 mladat), 1ks tlamovec pestry samec a jako tresnicka na dort krunyrovec velkoploutvy/sitovany (25cm!!) Je mi tech chudinek líto. Dal jsem jim externí filtr eheim 2217, nove zářivky, kvalitni zradlo a každý den měním 20% vody, než se akva zaběhne. je mi jasne, ze krunyrovec musí jit do většího akvária, kdyby někdo chtěl, tak ho dam do dobrých rukou vymenou za krmení apod. tlamovec pestry musí taky pryc. chci urcite nechat demasonky (1-2 samce a 5 samic) co vic k nim muzu pridat? co třeba tlamovec saulosi 2+4? prikladam fotku z akva.pro ted jsem udelal kompromis. drevo pro krunyrovce a skalka pro tlamovce.az nebude krunyrovce tak drevo pujde ven a bude druha skalka.diky za vase rady a tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 16:05 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: kubasan
wds.cz/… S tímto článkem bych souhlasil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 13:24 Muž kubasan [18] - Rostliny
ahojte ľudkovia mam mensiu prozbu mam akva 270L a uvazujem nad chovom Pseudotropheus demasoni ,neviem vsak kolko tychto rybiek by som mohol dat do mojho akva (vsade som sa docital ze je najlepsie vecsi pocet kvoli rozlozeniu agresivity.prosim poradte niekto skusenejsi a najlepsie by bolo keby ste mi poradili ako je to s chovom tychto rybiek.dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:35 Muž PR [3] - CichlidyRe: janekcz
protože se špatně odhaduje množství a většina granulí po namočení změní svůj objem tak si představ co udělá spolknutá granulka ve střevě ryby, která je háklivá na špatné krmení, když tam 2-3x zvětší svůj objem. Já bych granulky vůbec nedoporučoval, začátečníkům už určitě ne, ale jestli někdo potřebuje krmit granulkama ať si nejdřív vyzkouší co dělají po namočení a kdyžtak ať je podává rybám už nabobtnané. Už jsem tímzpůsobil spoustě rybám potíže a některé to bohužel odnesli a nejsem sám. Tak jen varuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:14 janekcz Re: PR
Proč dávat pozor na granule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 15:51 Muž PR [3] - Cichlidypoppy
Do takové nádrže můžeš dát nějaké menší druhy dal bych tam např: Pseudotropheus saulosi, nebo demasoni možná i ty labidochromis by šli. Ale do tak malého akvária vyber jen jeden druh dal bych tam tak 25-30ks mladých. Těch labidochromisů možná jen 20ks. Hlavně neubírej zbytečně litry pozadím a spoustou kamenů. Nejdřív si o těch rybách něco nastuduj než si je pořídíš ať potom zbytečně neřešíš problémy s vodou nebo krmením. Na dno dej jemný přírodní písek, pár kamenů a ke krmení používej kvalitní vločkové krmivo vhodné pro zvolený druh (hlavně pozor na granulky !!!!!) Můžeš zkusit nějakou rostlinu asi nejlepší by byl anubias a můžeš tam dát pár ancistrusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:17 poppy
Ahoj :-)

Práve mám v zábehu 200l akvárium ( 100x40x50) a chcela by som sa opýtať,akú kombináciu Malawi cichlíd by ste mi odporúčili. Chcela by som niečo farebné,nech to vynikne.

Ďakujem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 07:49 pavel.bartek Re: zdenda25
Ahoj.Labidochromis yellow ,Pseudotropheus elongatus Mpanga,Pseudotropheus zebra red-red,Pseudotropheus coral red -po 6 kusech.Kombinace modrá,žlutá ,oranžová.Celkem mě osobně se tato kombinace líbí,ale je to samozřejmě o vkusu.Dobré je kupovat od chovatele a osádku(konečnou)najednou,při osobní návštěvě ti jistě poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:18 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
Ahoj chlapy chtěl bych si nechat poradit jaké tlamky do 360Lt? 120x60x50, voda ph 8.2, dGH 20-24. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2007 10:10 rolandmynar Re: jirka64
Není mi vůbec jasné, proč si tady někteří tzv. akvaristi stojí tak tupě za svým a nedají na rady někoho, jako je wladys, který má výsledky. Jestli z vás moudrých je tady někdo chovatel s výsledky wladyse, raďte, ostatní radši jen čtěte a ptejte se. Kdyby to tady četl někdo, kdo chce s Malawi začít, může se vašima radama řídit a to by bylo špatné. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 23:27 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: wladys
Komu není rady,tomu není pomoci. tone sad Hlavně mít za každou cenu svůj nazor. Ať to stojí ty ryby třeba zdraví nebo život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:58 jirka4 Re: wladys
Já neříkám, že jsem afrikář . Já chovám ryby od svých 7 let, tak si troufám říci že jim rozomim !!!! Nedělám nějaké velké závěry mám je jenom půl roku a je to dobrý, ale stát se může cokoliv a buď si jistý že kdyby se jim nedařilo tak je dám do akvaristiky !!!!! Ale jsem rád za tvůj náror !!!!!! ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:48 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jirka4
Ano Jirko jsi velmi zkušený Afrikář...po půl roce takové úžasné závěry...Gratuluju ti.Jen to doporučuj dál.
Jinak musím konstatovat,že si vůbec nic z téhle debaty nepochopil.Ty jsi nejspíš jeden z těch,který se musí nejdříve spálit,než ho to trkne. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:39 jirka4 Re: wladys
já sám chovám tlamovce v 75l mám je půl roku a jsou v pohodě . Není pravda, že jsou zalezlé ani nejsou plaché !!!! Jsou nádherně vybarvené, není pravda, že jsou v menším akva agresivnější . Mám 2 samce a 4 samice zeber, samci jsou sice hašteřiví a samice mezi sebou taky ale jinak jsou v pohodě . Já si osobně myslím, že každý má s tím jině zkušenosti, kdyby se jim nedařilo tak bych je dal dávno pryč . Zároveň záleží na chavateli jaké jim dá podmínky . V žádném případě se nedá říct, že se nedají chovat v menších akva . Je jasné, že záleží na tom jaké druhy a kolik jich tam dá . Ten kdo dá do akva např 2 demasony je jasná, že o tom nic neví a že mu pojdou . můžu tedy za sebe říct, že to jsou ediné ryby kterým se u mě takto dobře dařilo . Měl jsom společenské akva, chovné ale žádnému z nich se nedařilo tak dobře jako tomuhle . ano no hmm :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 17:19 Muž wladys [291] - CichlidyRe: juro127
..zrovna Martina má Tanganyiku a složení je ok.Takže jí do toho nepleť.A ještě ti dám jednu radu...zkus si brát příklad z větších nádrží,ne z těch malých a pak tady tvrdit,že to jde.Ono to jde,nějakou chvíli ti to fungovat bude...až do doby,než se třeba jeden samec rozhodne zbytek zlikvidovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:33 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: juro127
koukni k někomu na tanganiku a můžeš se do ní pustit když máš ten písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:16 Muž juro127 [6] Re: wladys
a co akvaristi lavaso draco l3nka smallmartine aj napriek ich malych akvarok maju komentare k nadrzi ktore ich chvalia a je tam napisane ze je to dobre a bla bla bla a dokonca su niektore tie nadrze este mensie ako 100 L a keby som tam dal dekoraciu tak tam je 90 L vody a pre 6 ryb podla mna je to dost 1samec 5samic
Rozhodol som sa ze radcej namiesto malawi si tam dam splocensku nadrz :-( :najviac mi je luto toho a newiem co s tym pls poradte co mam urobit zo 8 kg bieleho piesku a s lavovymy kamenmi ktore som kupil za 350 sk a uz mam vsetko pripravene tak odbornici co s tymi vecami na akva vsetko mam nachistane a v sobotu som to chcel zariadit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:24 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Romy
...no snad si s téhle debaty vezmou něco hlavně ti,kterých se to týká.Protože těch malých akvárek s tlamkama bohužel přibývá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:21 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jirka64
Není to tak dávno,co se celá republika rozčilovala(věřím,že včetně Vás) nad tím,jak nějací,,milovníci zvířat"chovají doma labradora v kleci.Jaký je rozdíl mezi ním,a 7,8...tlamovci ve 100 l?Žádný,je to odpírání životního prostoru.Pokud nejste schopní dát chovaným tvorům podmínky pro ně odpovídající,raději se dejte třeba na sbírání známek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:12 V.Malawi Re: wladys
Je opravdu lepší nechat si poradit než si je pořídíte,pak chudáci tlamovci....Wladys má pravdu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:00 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jirka64
Jirko nezlob se na mě,ale nedají! hmm
Doporučuju všem,kteří chtějí podobné pokusy provádět a bohužel jich není málo,aby navštívili někoho,kdo Malawky chová v důstojných podmínkách ve velkých nádržích a velkých skupinách,tak jak se mají chovat.Pak by jste si hodně rychle rozmysleli(pokud máte všech pět pohromadě) jestli dál trápit v malých nádržích pár zdegenerovaných tlamek zalezlých pod haldou kamení co vylezou jen ,aby se nakrmili. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:47 jirka4 Re: wladys
Já jenom tvrdím, že se dají tlamovci chovat v menším akvárku. Je mi jasně, že když tam dá 3D pozadí a plno kamenů že to pro ně bude jasně malé !!! Tak předpokládám :-| , že si o nich neco přečetl a ví, že potřebujou velké akvárko a že to tedy nesmí zmenšovat dekorací .

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3032x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5264-malawi-pocet-ryb