Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Převařená voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Převařená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2012 20:22 R Muž romant [27987] Re: XIX
Svícení bych nastavil na max.8 hodin, pořídil plovoucí rostliny a hromadu rychleji rostoucích kytek(sleduj inzerci), minimální krmení, řádný odkalení dna, výměna vody týdně, klidně polovinu akva a změnil bych filtraci na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, ničím nehnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:08 XIX Re: romant
Fotka k příspěvku Fotka je z dneška, voda je nejčistśí od poslední výměny. Když je zakal největśí tak nejsou vydět kameny a kořen. Dnes opravým prezentaci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:53 R Muž romant [27987] Re: XIX
Pokud by byla k dispozici fotka toho "zelenýho" zákalu, tak by se jistě rozptýlila spousta doměnek co to vlastně je a lépe by se určoval způsob řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 14:28 XIX Re: 1975, romant
1975 Jinou dostupnou vodu mam hodně tvrdou tahle mam pH a tvrdost nejvhodnějśí k čemu se dostanu
ROMANT Zasadni chyba bude určitě v nedostatku rostlin. Problem je ten ze kdyz vyměním 1/4 voda do pár dnu zezelená a trvá 2-3 týdny než se vyčistí a to je nejvyší čas ji vymenit znovu. Ten zákal podle me brani světlu dostat se k rostlynám, Začnou rust až se vyčistí voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 17:24 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: XIX
V prezentaci píšete,voda ze studánky.Nemohou v té vodě ze studánky být laicky řečeno nějaké špatné věci třeba z pole-zkuste měnit vodu normálně z vodovodního řadu.Voda ze studánky nemusí být to nejlepší ořechové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:29 R Muž romant [27987] Re: XIX
Ten zákal do druhého dne odezní, nebo přetrvává?
Edit: Pokud jsou údaje v prezentaci aktuální, tak bych se zaměřil na rostliny a jejich nepoměr ke světelným podmínkám. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:15 XIX
Vždycky po doplnění vody se mi akvarko zeleně zakali. Myslim ze v nové vodě je nadbytek živin a kvuly tomu se přemnoží řasy. Zbavím převařením vodu živi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 08:25 Roky Re: ŠDK
já napouštím vodu rovnou z vodovodu a nepřevařuju ani nenechávám odstát a rybkám to nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 01:48 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: ŠDK
Pokud bydlíš v oblasti s tvrdou vodou, rozložíš převařením uhličitan vápenatý (bikarbonát) a tím se zbavíš dočasné tvrdosti (dKH). Na dGH to ale asi velký vliv mít nebude, trvalá tvrdost se varem odbourat nedá. Jinde by možná mohlo být odstranění bikarbonátů naškodu, protože pomáhají udržovat rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí vody a jsou i určitou zásobárnou oxidu uhličitého... Navíc vodu skutečně odkysličíš. Co se týká chlóru, ten brzy vyprchá sám, nebo případně zreaguje s nečistotami v nádrži. Myslím si, že lepší (nebo alespoň ekonomičtější) je nechat vodu jednoduše odstát do druhého dne. Každopádně si ale radši zjisti, jaký typ vody Ti teče z kohoutku a její případné úpravy proveď podle příruček :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:39 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ŠDK
Řekl bych, že je to zbytečné převařovat je to plýtvání el. enerigií. Převařením se nejspíš voda odchloruje, ale stačí nechat odstát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 16:41 Žena ŠDK [3] – převařená...
Jak je to s vodou pokud použiju převařenou vodovodní? Dělala to tak po leta rodina když měli rybky tak jsem to tak taky začla dělat. V knižkách jsem se dozvěděla že se převařením dostane z vody všechen chlor, změkčí se ale zároveň pak není tak okysličená. Kamarád říkal že je blbost vodu převařovat protože do nově založeného akvárka se má dát jen odstátá jinak převařením zničím všechny potřebné bakterie které májí vytvořit mikroklima. Použila jsem převařenou, je to tři týdny zaběhnuté 12l akvárko a docela to tam už žije. Je převaření vody mínus nebo plus (když pominu složitější manipulaci)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 10:44 Muž hanz [27] Re: Jana
Jo zkoušel a výsledek byl opačný než jsem chtěl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 02:03 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRE: Johan
To je pravda :-), měl jsem ale na mysli jen přidání převařené vody k odstáté, ještě neodražené, aby se ten přechod zmírnil, respektive urychlil ;-). Což jsem asi nenapsal moc jasně :-O . Jinak, od kamaráda co pracoval ve vodárně jsem se kdysi dozvěděl, že až překvapivé množství spor některých mikroorganismů dokáže ve vodovodním řadu pohodlně přežít, normálně fungovat ale začnou až teprve v pro ně dlouhodobě příznivých podmínkách (třeba v akváriu). Varná teplota jich potom taky dost vyřadí ze soutěže, nikdy to ale není stoprocentní... Sinice už konec konců přežily i mnohem větší nářez, než je sebedelší vaření (třeba v proterozoiku, kdy vznikly... Jasně, samozřejmě to nebyly ty druhy co dnes :-D X-))...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 00:42 Žena Jana [1] Re: Johan
přechodnou tvrdost varem úplně odstraníš
Ale to by musel být dlouhodobý var a voda by se musela co nejdřív slít do jiné nádoby. Chladnutím se dočasná tvrdost vrací, ne? (CO2 ze vzduchu postupně rozpouští usazené uhličitany?!)
BTW: zkoušeli jste někdo snížit přechodnou tvrdost převařením a pokud ano - s jakým výsledkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 00:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fajfmen
jeslti se nemílím.. jen tak na okraj. přechodnou tvrdost varem úplně odstraníš. a spory sinic chlor ve vodovodní vodě jistě zničí a když ne, tak var určitě ano. to že některé sinice jsou i v termálních pramenech neznamená, že v normální vodě jo. co by tam taky dělali, ale to jen na okraj.
ale jinak souhlasím se sašou.. prostě se zaměř na to co je drží při životě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 00:05 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: pavliina
Převařením vodu mj. odkysličíš, což sinicím nevadí (kyslík je jejich metabolickým odpadem), užitečným aerobním bakteriím (např.) to prozměnu vadit bude :-O . Doplněk přev. vodou může mít nějaký pozitivní vliv asi jen v případě, že potřebuješ rostliny a zvířata nastěhovat v kratší době než je obvyklé, tzn. trochu zmírníš přechod tvrdosti. Rozhodně sniž intenzitu osvětlení a to trvale (samozřejmě tak, aby to neublížilo rostlinám, příliš tlumené osv. by navíc mohlo vyvolat bujení rozsivek, tzv. "hnědých řas" :-| ). Spory sinic jsou obsaženy v každé vodě, tedy i vodovodní a bez problémů přežijí i teploty několika set °C, ve vroucí vodě dokáží dokonce velmi dobře prospívat (termální prameny), mohou se tedy objevit kdykoliv znovu :-O . Zaměř se spíš na to, čím se vyživují (dusíkaté látky, amoniak, metan...), tedy odpadní produkty ryb, tlející části rostli atp., jednoduše všechno to, čemu se přinejlepší vůli nelze vyhnout, ale dá se to alespoň omezit :-) . Je to ovšem běh na dlouhou trať... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 21:31 Usine Re: pavliina
Nesmíš chtít všechno hned, ale ten úklid určitě udělej. :-)
Nechci tě nějak urazit, ale při tom zatemnění musíš i vypnout světlo a akva přikrýt nějakou neprůsvitnou látkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 20:11 Žena pavliina [50] Re: petr1
Pánové, nechtěla jsem převařovat vodu z akva smich Zas taková trubka nejsem. OK, tak tedy převařovat nebudu ;-) A když bych měla zatemnit akva, mám ještě předtím zateměním vyčistit akva a vyměnit vodu??? A když mám ještě v akva mimo sinice i ruduchu, tak ta tma vyřeší i ruduchu? Tu asi ne, co? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 19:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Petr1
jako že by ho měla sterilní jo?.. to se koná operace? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 18:30 Petr1 Re: Usine
Převařit celé akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 18:29 Usine Re: pavliina
Zkus zatemnit na 3-4 dny akvárium. Když se to za čas vrátí tak podnikneme něco jiného. Převařovat vodu určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 17:21 Muž bunda [28] Re: pavliina
Převařovat vodu není k ničemu, jen to zatíží domácí rozpočet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 14:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pavliina
odstraníš přechodnou tvrdost vody.. ale nic víc. nevím, proč by mělo pomoct převaření vody od sinice.. ale třeba někdo vědět bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 11:41 Žena pavliina [50] – Převařená voda
Napadla mě ještě jedna věc. Bojuju se sinicí a hledám všemožné příčiny. Jedna mě napadla a to jestli se mi sinice nevyskytuje v akva, protože používám při výměně vody vodu přímo z vodovodu, že ji nenechávám odstát. Nepomohlo by třeba, že bych vodu převařovala? Jak se změní složení vody, když ji převařím? Bude to mít nějaký zásadní vliv???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2262x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5250-prevarena-voda