Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria Sagittifolia - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Sagittaria Sagittifolia - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:55 Muž Johan [4945] - Rostliny
Tak přidávám dosavadní zkušenosti. Sagittaria sagittifolia v akváriu kvůli světlu moc nerostla. Potřebuje hodně světla.
Zato žábník se do paludária hodil skvěle. Např. Alisma plantago-aquatica je s listy menší jak např. podobný Echinodorus subalatus, ale má dekorativnější vzpřímené, až 1,8 m dlouhé květenství. Na světlo je nenáročný a i po odkvetení pořád roste. Sice patří mezi velké kytky, ale když si člověk posbírá semena, tak se dá z případných semenáčků udělat skvělý kobereček. Při stříhání případných větších kytek to je dlouhodobá záležitost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 18:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
ách jo. tak koukám budu muset na jaře zkusit a doufat že mě vydržej.. tak díky ale kdyby měl někdo nějaké informa budu moc rád. díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 13:41 Usine Re: Johan
Jestli mají v sobě kalendář to nevím, ale pokud ji nebudeš moc přihnojovat tak to žádná velká rostlina není. Musí mít ale dostatek místa pro kořeny mě v menší nádobě moc nerostla až když jsem jí přesadil tak začala růst lépe a množit se odnožemi. V bahně rybníčka ale dorůstala velkých rozměrů.
Žabníku bys asi musel odstřihnout květenství protože po vykvetení končí z růstem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Chrostík
tak metru bude mít možnost dorůst. teplota kolem 24C. atd. to vše by jí vyhovovalo. však v rybnících kde může být, když tam nejsou kapři, může čas od času být i skoro třicet. ale šlo mi oto jestli s ní nemá někdo zkušenosti dlouhodobě. přeci jenom léto unás trvá jen čtvrt roku. aby přes dvacet vydržela celoročně. vím, že stolístek klasnatý a rdest kadeřavý to zvládaj, ale co ona nebo žábník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:14 Chrostík Re: Johan
Do paludária by se daly dát, ale jen pokud budeš mít to paludárium velkách rozměrů a nebudeš v něm mít vyšší teplotu, než-li je teplota v neší přírodě běžná (teplota vody v laby je v létě asi 20st.C.) Jak velké paludáriu máš, nebo plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 11:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Chrostík
však ona bude určená do paludária. echynodory mě kvůli osvětlení moc nejdou achci nějaké větší kytky aby vyrůstaly nad hladinu. a všechyn které mám jsou na to docela nízké. proto mě napadli ty naše(sagittarie a alisma)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 10:47 Chrostík Re: Johan
S těmito Šípatkami jsem se setkal při rybaření na Labi. Rostli tam spolu se stulíkama, puškvorcem a šmelem ;-) . Do akvárka bych je určitě necpal, je to spíš příbřežní bahenní rostlina. Když roste ve vodě, tak měla listy dlouhé i více jak jeden metr!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 23:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
tak předpár lety jsem měl samé naše kytky v akva, ale pak mi to zničily plovatky=( já si nepletu egerii a elodea. krom toho ani jedno unás původně neroste.. a růžkatce který se unás vyskytujou(oba dva) se pěstujou i v akva..
edit: no, je pravda že si můžeš ledacost donést, ale spousta zajímavých rostli roste tam, kde moc ryb nenajdete. a dost hnusné věci se dají přitáhnout i ze zvěráku(vlastní zkušenost), i množení případů kapřivců v akva mluví za vše
a jen pár kytiček naleznutých tady, které se pěstují v akva a rostou i unás Eleocharis acicularis
Hydrocotyle vulgaris
Potamogeton crispus
Salvinia natans
Ceratophyllum demersum, submersum
sice některé je trochu úlet ale to je fuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 23:32 Usine Re: Johan
Asi určítě jezdíš jiným krajem než já, na kole už jsem projezdil dost míst a nevynechal žádnou louži, narazit na zajímavou rostlinu je poměrně dost těžké a tuhle jsem viděl jen jednou. Nepleť si kanadský mor z Egeria densa je to drobet něco jiného to samé platí o růžkatci a už vůbec nedoporučuji dát rostlinu z přírody rovnou do akva, můžeš si přitáhnout pěkný sajrajt. (vlastní zkušenost) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 23:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
sagitka?. ne, to určitě ne, je to hojná kytka. tak spousta rostlin které se vyskytují i unás je běžně pěstovaná v tropických akváriích. viz eleocharis, růžkatce atd. ale dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:56 Usine Re: Johan
Rostliny z naší přírody se do tropického akvária nehodí. Vysoká teplota způsobí že rychle vyrostou z akvária. Mám jí v jezírku, zachránil jsem jí z rybníčku, který vypustily na několik let a po napuštění jsem jí už neviděl. Pokud nevyroste nad vodu má dlouhé páskovité listy. jestli se nemýlím je to i chráněná rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mrakoplash
ále.. tak to sem moch strejdoj googloj dát taky. informací oní mám dost. a znám ji, ale zajímalo by mě jestli s ní někdo nemá zkušenost s pěstováním v akva.
ale díky za pomoc ;-)
EDIT: a když už jsme u toho, informace o pěstování v akváriích rodu ALISMA, by se mi taky hodily=) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:34 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Johan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 22:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – sagittaria
nemá někdo zkušenost s pěstováním v akváriu s naší rostlinkou, SAGITTARIA SAGITTIFOLIA? Mám namysli jestli roste trvale, nebo třebo po půl roce chcípne. díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 914x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5242-sagittaria-sagittifolia