Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k přísavce thajské?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Jaké ryby k přísavce thajské?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 22:03 Muž Barney [61] Re: marta
No, já osobně bych je nachal u Skalár, ale dělej co uznáš za vhodné. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:59 marta Re: Barney
ze v dospelosti sa prisaju na jejich tela a rybi chitia infekciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:49 Muž Barney [61] Re: marta
Ancistrus má krunýř, tomu nic neudělají, ale Přísavku by uhnali a prostě zabili. Nech ji u Skalárů a neřeš to.
Proč ji od Skalárů vlastně chceš dát pryč ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:48 marta Re: Barney
Ancistrus ancistrus tam prezil zatial..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:46 Muž Yirka [9126] Re: marta
Mám dvě u skalárů a žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:46 Muž Barney [61] Re: marta
No tak tam bych ji určitě nedával, Tmamovci ji zničí.
Ikdyž je Přísavka pruďas a sem tam nějakou tu rybky prožene, tak ji nech u Skalárů. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:43 marta Re: Barney
fuha tusim Malawi a tanganiky taki mix mam Tlamovci Pestreniec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:38 Muž Barney [61] Re: marta
Mezi jaké Cichlidy ji chceš dát ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:26 marta – Prisavka Thajska a Cichlidy
Caute mozem dat agresivnim cichlidam ktore jak vzdy akusuju plutvy rybam prisavku thajsku??mam ju medzi skalarmi ale tam sa ju bojim mat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 09:23 rolandmynar Re: ufinka
palec u mě si jí návštěva taky všímá jako první. Je to jediné, co je v akvárku v pohybu neustále bez přestávky. Myslím, že nic živějšího a rychlejšího jsem asi nechoval potlesk Jen ke klidným rybkám se nehodí tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 01:11 Žena ufinka [28] - AsieRe: šklíba
Jojo, mít jednu a mít pro ni úkryty- zdá se mi plachá.
Občas se zdá, že nějakou rybku prožene, ale jinak je to neúnavný čistič. Fakt jen čistí, ne jak parmičky SAE-nacpou se normálního krmení, což přísavka nedělá-a pak nic.)
Jinak "zlatá" xantorická forma je moc pěkná a většinou je to skoro první rybka, které si všímají návštěvy ,..žlutá a žužlavá )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 21:46 šklíba
já jednu přísavku v akva mám a nestěžuju si, ale pravda, nemám tam žádné klidné ryby, které by šikanovala, parmičky nestíhá, ancistrusové se prostě nedají a pancéřníčci jí mají u pr***e, uklízeč je to dokonalý, jen to chce opravdu jen tu jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 18:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
tak ono spíš v zajetí se dožívají mnohem delšího věku nebo ne?.. vlastně spousta zvířat zemře až sešlostí věkem. no a to že dorůstají menších rozměrů, neznamená že to souvysí s dožíváním se kratšího věku, ale prostě jen s prostorem. v prírodě na většině lokalit ryba nedoroste "maximální" délky, ale jen do té do které na lokalitě může dorůst. viz kapři v malých a velkých rybnících.
p.s. moje měli při nákupu asi 4cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 18:00 rolandmynar Re: johan
Myslím, že to je velmi relativní, ale každá ryba v AQ (99 %) nějak strádá. Proto taky dorůstají polovičních rozměrů, dožívají se krátkého věku apod. Jak starou jsi tu Přísavku kupoval? Jak víš, jak byla stará, když u nás se nerozmnožuje (předpokládám že do Thajska jsi nevolal ;-) )? Poskytls jim dost velké teritorium? Víš kolik prostoru potřebuje jedna? Ani těch tvých 200l není pro dvě dost velké!! To vše jim krátí život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: rolandmynar
tak (nevím jestli v tom článku asi jo) bylo psáno, jak to je s délkou jejího života.. když jsem jí před asi osmy lety měl, tak mi dvě vydrželi asi čtyři roky.. a když se má dožívat kolem deseti až patnácti.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:51 rolandmynar Re: johan
Přísavka potřebuje hlavně teritorium, které bude pro ni dostatečně velké a kde rostou řasy anebo přikrmovat rostlinnou potravou. Mimoto si nemyslím, že bys chovem v AQ nějaké rybě život prodloužil. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Akusek
nevím jestli jsem to četl kdysi v tom článku nebo to mám od někud jinud, ale do akvária bych si jí nedal. v akva mám ryby a ostatní živočichy z důvodu, že si myslím, že se tam mají dobře, což by se o přísavce říct nedalo. Když bych jí tím, že bych nebyl schopen jí dopřát vhodné podmínky skrátil pětkrát život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:39 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Mrakoplash
Mrknu :) jinak ja s Lolkem nemam problem.
Edit: Tak po precteni clanku ji uz nechci :) aby se mi vozila prisata na tercich to fakt ne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:29 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Dahak
Dahak napsal: I ja jsem o ni premejslel ale prece jen dat ji k diskum to asi nebude nejlepsi napad.Na druhou stranu Lolek ji tam ma a nestezuje si.
mrkni na ten clanek je supr ;-)

(btw vic nez lolek si stezujou lidi na lolka :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy
I ja jsem o ni premejslel ale prece jen dat ji k diskum to asi nebude nejlepsi napad.Na druhou stranu Lolek ji tam ma a nestezuje si.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:53 rolandmynar Re: Akusek
Záleží na tom, jaké ryby máš v AQ, protože Přísavka je divoká jako hrom. Je ale fakt superčistič i těch nejhorších řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:52 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Akusek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:51 Akusek – Mám si pořídit přísavku thajskou ???
Mám 180 litrové a společné aqua a přemýšlím o nákupu nějakého zvláštníko druhu ryb.Nejvíce se mi zamlouvá přísavka thajská.Nebude napadat ostatní ryby ??? mám si pořídit místo toho něco jiného ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 09:21 Žena sharon [126] Re: Soda
Přísavky jsou velmi háklivé na čistotu vody, obávám se, že se závojnatkami dlouho nepřežijí. Také mají raději vyšší teplotu vody, narozdíl od závojnatek. Další problém je opravdu přisávání thajek na pomalé ryby, kterými závojnatky určitě jsou. Samotné přisátí ani způsobené zranění není nijak vážná záležitost, pro zdravou rybu ve zdravém akváriu , např. mi se thajky běžně přichytávají na skaláry a občas i jiné ryby, problém je ten, že v znečištěné vodě (která je v malých nádržích se závojnatkami vážný problém) se rána snadno infikuje a postižená ryba může i zahynout. Co se týče velikosti akvária, mladé přísavky mohou být i v 50ti litrech, ovšem jak začnou dorůstat, rády hledají větší prostor a občas z malého akvária vylezou, nehledě na to, že jsou dost divoké a někdy zběsile lítají po akváriu a mohou se v malém prostoru zranit nebo zabít. Navíc malé akvárium jim často neposkytne dostatek potravy, protože přísavky obyčejně běžné krmivo pro ryby nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 07:20 Soda Re: Voloďka
Dneska jsem se koukal na 54-litrovku a tam ji má(čistý objem 49 litrů).O co u ní vlastně de?
O délku nádrže, objemu, nebo hloubce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 17:06 Muž Horác [3942] Re: Voloďka
Zubů netřeba ! :o) Já jsem někde četl, že se v dospělosti ráda přisává na větší ryby a že ta její "bezzubá pusinka" dokáže způsobit dost ošklivé rány způsobené vytrhnutím šupin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 15:58 Žena Voloďka [59] - TetryRe: blek
Přísavka se dorůstá 25cm leda v přírodě, normálně to je vyjímka. Třeba v extra velkých nádržích, ale jinak zhruba 15-20cm. Sice je teritoriální ale vem, si, jak vypadá "pusa" přísavky. To nejsou zuby nebo tlama...takže nedokáže přímo ubližovat. Ale jinak taky souhlasím, že by měla jít do větších nádrží než je 80litrů... Já ji mám ve 160tce. Co se týče teleskopek, tak to je pravda-jsou to prasátka. Z vlastní zkušenosti :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 07:55 blek Re. soda
Možná by to i šlo, ale do té tvé čtyřicítky nepatří ani jeden z uvedených druhů. Gyrinocheilus dorůstá až 25 cm. Je teritoriální, velmi aktivní a délka nádrže pro tuto rybu by měla začínat někde okolo 120 cm. A ten karas je sice o něco kratší, ale její metabolismus dokáže tak znečistit vodu, že se u něj doporučuje (doporučují odpovědní chovatelé ) přepočet objemu asi 50 litrů na jednu rybu, a velmi výkonná biologická filtrace. Pravda v kdekteré akvaristice ti prodají oba druhy jako naprosto vhodné do 10litrové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 07:14 Soda – Chov přísavek thajských
Je možné chovat přísavku thajskou v akváriu společně s teskopkami?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/523-jake-ryby-k-prisavce-thajske