Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky od Tetry AquaSafe a PlantaMin

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přípravky od Tetry AquaSafe a PlantaMin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 20:16 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Naďa
patrně se ti aspoň trochu řasa udělá.. takže to znamená až řasa zmizí a kytky viditelně porostou, že se jim bude dařit=budou připraveny hnojivo zpracovat a nepředběhne je řasa. Hodně to záleží, jak se všemu v akva daří... když bych měl tipnout nějaký čas, tak asi tak čtrnáct dní po nasazení ryb. Ale čas říct těžko, prostě hnojivo ne dřív, dokud není vše ok. Hnojivem se nespravuje, ale vylepšuje. (většinou, existují výjimky - např. jednou mi poměrně brzy došlo železo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 20:14 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Naďa
Používám oboje a jsem spokojený,od té doby,co jsem začal používat Planta Min,jsou rostliny krásně zelené,předtím byly žluté listy-samozřejmě si hlídám testy obsah železa,abych to s tím dávkováním nepřehnal...... a Aqua Safe vždy při výměně vody.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 20:04 Žena Naďa [33] Re: MiHl
Co je výrazně později?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:29 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Naďa
hnojivo bych ti nedoporučoval... později možná, ale určitě ne do začátku. Něco nebude plně OK, chytne se řasa a budeš toho litovat.

Nějaké přípravky na úpravu vody jsem si taky koupil (Nutrafin Aqua Plus). Byl jsem ale zvědavý na , tak jsem si to nechal otestovat. Nevím, co všechno má obsahovat, ale má např. odstraňovat chlór. Samotná čerstvá voda z vodovodu ale dopadla na obsah chloraminů lépe, než ošetřená tímto přípravkem. Myslím, že tím aquasafe nic asi nezkazíš. Osobně bych ho asi nepoužil.

Já osobně (neříkám, že je to nejlepší řešení) bych asi aquasafe vrátil, použil odstátou vodu a vzal si místo toho tetra nitrivec (osobně jsem ho zatím nikdy nepoužil, ale jsem ochoten věřit tomu, že spíš pomůže). Hnojivo bych si nechal, ale použil ho až výrazně později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:27 Muž Nik [191] Re: Naďa
vyhozené prachy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:26 Žena Naďa [33] Re: isamic
Takže PlantaMint dávat třeba po půl roce? A AquaSave dát hned při zařízení (voda, dno, dekorace, kytky) nebo před nasazením ryb. S tím počítám koncem ledna. Když jsou jen kytky, tak asi není co odkalovat ale vyměňuje se část vody? Jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:06 maxipes Re: Naďa
Me plata min pomaha anic jinyho nepouzivam nez tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:05 Muž isamik [180] Re: Naďa
Rozhodne bych pockal s tim plantamintem, v novem akva se zivin pro rostliny najde dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:05 Frigo112 Re: Naďa
Ja osobne som planta min pouzival, ale nic moc. Rastliny nerostly, skor hynuly. :-( Ja sa radsej priklanam k PMDD. Som s nim naprosto spokojny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:04 maxipes Re: Silent
Jo sou dobry tetru taky pouzivam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 19:04 R Muž Silent [5949] Re: Naďa
Podle mých zkušeností se jedná o kvalitní výrobky. Teď už je sice nepoužívám, ale pro začátek jsou dobrou pomůckou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 18:56 Žena Naďa [33] – Přípravky od Tetry: AquaSafe a PlantaMin
Po vánocích budu zakládat nové 112 l aq. Mám koupený AquaSafe (na úpravu vodovodní vody s bio extraktem, koloidy a vitamínem B) a PlantaMin (intenzivní hnojivo rostlin s obsahem železa). Někdo mi je doporučuje, někdo odmítá. Jsem domluvená, že pokud je neotevřu, mohu je do akvaristiky vrátit - vyměnit za něco jiného.
Máte s nimi pozitivní či negativní zkušenosti? Díky N.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1581x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5126-pripravky-od-tetry-aquasafe-a-plantamin