Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 16:40 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: bezoadam
S chemií zkušenost nemám, ale u zelené řasy zpravidla pomůže ubrat světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 14:08 R Muž romant [27987] Re: bezoadam
Já bych místo používání těch přípravků, tolik nehnojil a taktéž přidal další rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 13:58 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Dobry den.. potreboval by som pomoct so zelenou riasou..stale sa mnozi a uz to je horsie, nieje len na skle ale aj na rastlinach je jemny povlak... najprv som kupil antigreen ze to ma znizit pH a uz sa nebudu tvorit ale nepomohlo a teraz som kupil Algostop depot od Tetry (tabletky) tak by som sa chcel spytat ci ma niekto skusenosti alebo ci to mozem dat.. ten Antigreen som daval pred 2 tyzdnami :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:04 Muž kortezhugo [983] JBL Algol
... uz ubehol daaky cas tak nieco k tomu JBL Algol-u napisem
rastliny to znasaju v pohode a ryby tiez...
pripravok je fakt ucinny
da sa pozorovat znacne spomalenie az skoro zastavenie rastu rias -ziadna likvidacia sa ale nekonala
ked to mam hodnotit? -tak v podstate pozitivne lebo tento efekt som aj ocakaval
pripravok som skusal v Skalariu -tam je pricina jasna -jednoducho to je prerybnene ale kedze to mam viacmenej ako chovne akva tak sa tam ani moc riasami nezaoberam
tak mozno to niekomu pomoze...

PS:este dodam ze aplikacia bola podla navodu 2x teda ja po 14tich dnoch +ked som menil vodu tak "doplnkove" mnozstvo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 09:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: davidus
když se rostlinám daří tak samy vylučují látky proti řasám, proto mohdy v rostlinných akváriích řasy jsou jen na starších listech, pomalurostoucích rostlinách a nebo jen na dekoracích, někdy tam nejsou řasy skoro vůbec. Tím že budeš rostliny vytahovat a koupat v hypermanganu spíš jejich růst pozastavíš, než se zas zmátoří a řasám pomůžeš.
Kdyby to byl třeba anubias přivázaný na kámen či kořen, tak se až tak nic nestane, ale nějaké velké zásahy nebudou dobrou volbou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 21:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: davidus
Také se přikláním názoru "Nedělat tzv. nic,...", provádět jen běžnou údržbu. Maximálně bych si pořídil nějaké řasožrouty (ryby, šneky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.08.2011 21:52 R Muž romant [27987] Re: davidus
Nedělat tzv. nic, mě příjde jako lepší řešení, než se pouštět do nějakejch chemickejch experimentů v nádrži kde se ještě nestačila utvořit biologická rovnováha. Jako první dobrou bych použil častější výměnu vody. Až akvárko bude tzv. stárnout a příjdou tam ryby, rostliny se začnou více rozrůstat, filtrace se dostatečně zaběhne a namnoží se nitrifikační bakterie, nejen ve filtru, tak se vývoj řas jistě bude měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 21:44 Muž davidus [41] - Cichlidy
Je to 14 dní co jsem zakládal nové akvárium.Zatím není zaběhnuté a rostliny se pomalu rozrůstají.Začíná se mi tvořit řasa na listech rostlin. Nechci je nechat zarůst řasou.Mám je koupat v hypermanganu a nebo použít nějakou chemii na likvidaci řasy? nepotřebuji rady nepřekrmovat, víc kytek, svícení,měřit hodnoty. Zajímá mě jestli pasivně čekat než se vytvoří nějaký standard nebo se do řas pustit a jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 09:19 Muž ativsm [20] Re: kortezhugo
Taky jsem algol vyzkoušel. Na hnědé řasy nic moc. I když prodejci v popisu pruduktu uvádějí, že likviduje zelené i hnědé řasy. Já to vyzkoušel hlavně kvůli hnědé řase. Aplikoval jsem to 1x. Možná jsem měl provést aplikaci 2 x. ???? Pak dej vědet a poděl se s tvou zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:07 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ...no mne to nedalo a cena za 100ml balenie JBL Algol bola 4.30 eura tak som sa rozhodol vyskusat v jednom akva...
...koho to zaujima tu je zlozenie
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 16:08 Muž kortezhugo [983] Re: ativsm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 14:45 Muž ativsm [20] Re: kortezhugo
Akorát nevím jak jsou ty baňky velké. co potom s rybičkami. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 13:54 Muž kortezhugo [983] Re: ativsm
...zaujimave citanie palec

tak ze vsetky tie pripravky viacmenej funguju...-len k tomu treba tu "Erlenmayerovu baňku" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2011 13:04 Muž ativsm [20]
Příznicům chemie v boji proti řasámi - i když si myslím, že to někdy bez ní nejde, přikládám zajimavý odkaz na bakalářskou práci testující různé přípravky včetně vyhodnocení účinnosti. Hledejte od strany 32. Jednoznačně zvítězil JBL Algol.Má někdo zkušenosti s tímto přípravkem?
uzrhv.af.mendelu.cz/…
Zdárný boj! Také bojuji. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:16 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Antareta
Nejde o tu 400 l nádrž. U té si můžete ověřit, že jsem její zaneřádění řasami předpověděl už krátce po jejím (špatném) založení, takže pokud je zařasená, nic, co by mě mělo překvapit.
Já psal o té menší, cca 100 l. Jak ta vypadá aktuálně, to netuším; delší dobu se mi nedostává času se o ni zajímat. Pokud ovšem "na ní bačují po svém", nedivil bych se, kdyby "upadla do standardu". :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:06 Žena Antareta [0] - ŽivorodkyRe: Sid
Ahoj,
tak to by si tě měli zavolat znovu, pokud jde o tu výstavní nádrž 400L v Horn. v Olomouci.
Vypadá to tam šíleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 19:24 Muž Yirka [9139] Re: Donny94
Proti jakékoliv řase je nejlepším prostředkem dobře fungující nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 18:28 Donny94 – Rotucha
Chtěl bych se zeptat jaký je nejlepší přípravek proti rotuše .Děkuji předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 15:29 Jirka
tento připravek se jmenuje ENVIFISH a vyrabí ho Agrobio Opava, stojí kolem 130 Kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:19 R Muž romant [27987] Re: bratranek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:16 bratranek – Přípravek na řasy_báze enzymů a baktérií
Ahoj lidi, náhodou jsem včera viděl v receptáři akvarijní vsuvku o přípravku proti řasám, který je na přírodní bázi. Je to světlý prášel z enzymů a baktérií, který se rozpouští přímo v akva. Rád bych věděl jak se jmenuje a má-li ho někdo odzkoušený v praxi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 14:00 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Designer
Před zhruba třemi týdny jsem byl požádán o konzultaci, jak zlikvidovat zelenou štětičkovou řadu z "výstavní" nádrže v oddělení akvaristiky olomouckého Hornbachu.
Bohužel, jako obvykle jsem si tuto "kauzu" fotograficky nezdokumentoval, tak jen slovní popis: ta nádrž byla řasou doslova zamořena. :)
Bez algicidů se podařilo během zhruba 14 dní řasu téměř "vygumičkovat".
(O jaká opatření šlo, popisovat nebudu - jsou příliš "všední", všeobecně známa, stále dokola omílaná..)
Algicidům ZMAR! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 13:42 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Tetra Algizit
Pouzil v boji proti zelene vlaknite rase prostredek z nadpisu. Pisu to proto, ze se chci podelit o vysledky, co po pouziti nastalo, nyni je to tyden po aplikaci, ne proto ze chci slyset zda jsem to pouzit mel ci nemel, byla to atomovka v okamziku, kdy jsem prohraval valku s tou neznicitelnou rasou ;-) .

Slo o Tetra Algizit v novem provedeni, 1 tableta na 20l, puvodni byl 1 tableta na 40l, co je jinak nevim, takze pisu o tom novem.

Musim rict, ze rostlinam to nejak vyrazne zabrat nedalo. Kdo to odnesl byla Pistia stratiotes, zastavila rust a zacaly ji odumirat stare listy. Ona ale takto reaguje na ledacos, treba leciva, a rychle se to pak spravi, takze zadna hruza. Hure dopadla rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis , tedy presne 'Torta', zafungovalo to na ni jako defoliant, cesky odlistovac, zustaly krasne zelene zakorenene odnoze, a sveze zelene listy plovouci volne na hladine, upadnuvsi u korenu, nezustal drzet jediny. Jinych rostlin se to jak se zda nijak nedoklo. Zajimave je, ze treba rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea to take dokazala ustat bez nasledku.

Co se tyce ras, zelena prisedla, o kterou mi neslo, na nekterych mistech zmizela, z jednoho ji porostleho listu Anubiasu zcela zmizela, na jinem listu ovsem zustala, mozna by zmizela za dele. Na kameni zacala od okraje mizet, ten prostredek ji nesvedci, to je jasne, ale zadny zazrak to neni. Zelena vlaknita rasa, kvuli ktere jsem to pouzil, zastavila rust, nebo alespon vyrazne zpomalila. Po dnesnim vybirani ovsem musim rict, ze zdaleka neni mrtva. Prirustky sice nejsou, moc jsem toho z akvaria dnes nevytahl, ale co jsem vytahl nevypadalo ze by koncilo, normalni zdrava zelena dratenka, jen v mensi mire.

Mimochodem, jsem nedavno pridal koren, ktereho jsem se tak dlouho bal. Dnes jsem nasel i 2 hnede steticky ras, drobonke, ale byly tam. Takze drevo a ruducha maji hodne spolecneho. Mel jsem tesne po zalozeni akvarka jakousi cernou steticku (Ruduchu) na rostline, ale od te doby jsem ji nezaznamenal. Ted totez, ale hneda, takze novinka a jak je videt, Algizit jejimu vzniku nezabranil.

Vysledek je znacne rozpacity, ale je fakt, ze je to zatim jen tyden. Vymenil jsem polovinu vody (je mi jasne, ze je po dalsim ucinku Algizitu), ted jeste zkusim snizit osvetleni na 6h denne, a uvidim co na to ta zelena vlaknita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 23:40 Muž sollik [257] - CichlidyRe: grizly
Pěkná reklama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: grizly
Třeba nás má ta alchymie přesvědčit o nepostradatelnosti a naprostý důležitosti pro naša akvária. :) Vždyť přeci každý má nějakou tu řasu, který se chce občas zbavit. :-D Jistě se najde spousta mladých a někdy i pokročilých chemiků, kteří do toho půjdou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:19 Muž grizly [145] Re: romant
Nechci do toho jít, nemám důvod. Našel jsem to náhodně. Podle nadpisu a úvodu článku jsem čekal nějakou zázračnou "kytku nebo kámen" a ne chemický pokus na úrovni VŠCHT......Jen mě zarazila a překvapila ta alchymie. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 21:03 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: grizly
Recept pochází z dílny pána, co držel na posledních dvou brněnských burzách "přednášku" na téma "akvarijní zelenina", že? :)
Lepší je se při likvidaci řas bez algicidů obejít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:53 R Muž romant [27987] Re: grizly
No, když si zběžně projedu tohle vlákno, tak přípravků začínajících ALGO je tady jmenovaná celá řada, tak pokud do toho zázraku půjdeš, tak pak dej vědět jak to dopadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:45 Muž grizly [145]
Našel jsem recept na trvalou likvidaci řas. Zdá se mi to jako nějaký šíleně ujetý chemický pokus. ne
www.akvar.cz/…-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 09:27 Žena ustavprochore [567] Re: xkiller
xkiller napsal: Nevedeli by ste my poradiť?
Jj, přestaňte rybám a kytkám otravovat život nějakým fujtajkslem a hledejte příčiny růstu řas. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 09:19 xkiller – ako sa zbaviť rias
Ahojtekúpil som si prípravok algovec ale podla návodu na nom my riasy nemiznú.Nevedeli by ste my poradiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 09:32 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: xkiller
no chemicky pripravok vam zahubi tu riasu(to je jedno teraz aky pripravok) ale povlak vam ostane cize bud rucne alebo sa zmierit s tym.... menej krmenia by mohlo pomoct a podporit rast rastlin
chemiu som uz aj ja raz pouzil a to som mal "zeleny zakal" no pouzil som ALGOREM a bolo po probleme no chyba bola niekde inde... moj vonajsi filter(domaca vyroba) dostaval falosnu vodu cize nesiel cez molitan ale popri stenach, tot vse, pekne sviatky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 19:31 Muž Yirka [9139] Re: xkiller
Každá řasa nakonec pod stěrkou či houbičkou povolí. O chemické pomoci bych vůbec ani neuvažoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 18:40 Muž leontin [46] - CichlidyRe: xkiller
Houbičku na nádobí nebo žiletku.Taky to jde magnetickou stěrkou,ale budeš leštit jedno místo pěkně dlouho,proto je to dobré stírat včas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 15:18 xkiller Re-Yirka
Zo škrabkou na sklo som to už skúšal ale nezišli nepoznáš nejaký prípravok proti ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 12:35 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
taky mini dotaz v prirode je tiez riasa ako prirodzeny clen vody a preco nie aj v akvariach ci jazierkach??? pravdaze v prirodzenom malom mnozstve
ja napr. nemam na skle a ani na rastlinach iba mierne na kamienkoch, ktore nezakryva nejaka rastlinka.Kde sa nachadza tak to prijemne kontrastuje s prostredim akvaria a aj krevetkam sa paci ci prisavnikom X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:54 Muž Yirka [9139] Re: xkiller
Nejlépe použít nějakou stěrku či houbičku a setřít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 08:47 xkiller – Mám problém s riasami
Ahojte na skle sa my vytvárajú riasy.Nevedeli by ste my poradiť ako sa ich zbaviť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 09:39 Muž AlQuds [165] Re: Wrata
Ja uz to asi tyden testuji, zatim jsem vsak zadne ucinky nezaznamenal. Bude to chtit ladit davkovani atd. Zatim jsem zacal s pomerne malym mnozstvim a az nasledne si uvedomil, ze by s ohledem na vymeny vody melo to mnozstvi byt vetsi, nez je v navodu urcenem pro pouziti v jezirkach. Je to sice velky balik, ale cenove to urcite neni drazsi nez chemicke pripravky proti rasam. Ostatne, protoze ted toho sam mam prehrsel, klidne se muzu v Praze s nekym o cast podelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 16:37 Muž Wrata [21] Re: AlQuds
Tohle bych rad vyzkousel.. Skoda,ze je to takovej velkej balik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2010 12:26 Muž AlQuds [165] – pelety z jecne slamy?
Ohledne boje proti rasam, nemate nekdo nahodou zkusenost s jecnymi peletami, napr.
www.zverimarket.cz/…

Je to urcene pro zahradni jezirka, na velky objem vody, ale prijde mi, ze male mnozstvi (asi par pelet do filtru) by slo vyuzit i v akvaristice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 12:04 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Sid
máš ravdu, každý si to musí rozmyslet sám. Já mám akva běžné druhy ryb i rostlin a mám to místo televize. Na druhou stranu se mi nestalo, že by mi nějaká rybka chcípla - a to mi to i žraly když jsem to tam sypal. Jen ty rostliny si dají chvíli pauzu a nesmí na jejich listech být moc toho prášku, jinak jim to tam jakoby vyžere takový žlutý skvrny. Musí se to vychytat - myslím to dávkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:59 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Maza
výroobek se jmenuje "Tripond Peroxyd" balení 1kg
a našel jsem i obchod kde ho mají: www.petshopik.cz a stojí 388,-Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:10 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Maza
V bazénové chemii docela běžná věc - zkuste si vygúglovat "kyslíkové tablety". :-)
Nevím, jestli jde principiálně o totéž, co popisuje Milda7, ale nad použitím v akva bych váhal.
Stejně, jako třeba nad použitím peroxidu vodíku... (Vím, že jsou lidé, kteří s tím problém nemají... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 23:53 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: milda7
Copak to asi je, ten "suchý kyslík" :-) Ani strejda Google ho nezná :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 23:43 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: miloon
zdravím,
nejsem příznivcem chemie, ale před lety když jsem experimentoval s africkými tlamovci, tak se mi v akva přemnožila řasa. Nevěděl jsem co s ní a tehdy někde -tuším že v Přemkově Receptáři používali na hubení řas v zahradních jezírkách tzv. suchý kyslík.
Po delším pátrání jsem ho sehnal v jednom internetovém obchodě - je fakt že nejmenší balení bylo 1kg a stálo bratru asi 600,-Kč. Nicméně do akva toho spotřebujete minimum (mám to asi 6 let a vypotřeboval jsem jen asi 1/3).
Aplikuji to za provozu (ryby ani rostliny zůstávají v akva), jen cca po 3 dnech po aplikaci vyměním 1/3 vody.
Rostlinám to dlouhodobě nevadí, jen na chvilku se zastaví jejich růst, ale do 14 dní jsou zase v kondici.
Když jsem to používal do té afriky pravidelně, stačilo přidávat kyslík cca jednou za tři měsíce. Teď když mám společnou nádrž včetně rostlin aplikuji tak max. 1 ročně.
Nechci tím říct, že suchý kyslík je ideální volba, ale je to varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 22:52 Muž Gordon [22] Re: miloon
mě pomohla častější výměna vody, čištění filtru a míň krmení. Jel jsem podle návodu od Rataje, ale aktivní uhlí co tam píše jsem nepoužíval. Hlavně ta výměna vody asi udělá svoje. Na chemii se vykašli. Je větší šance, že se po ní bude řase dařit víc než předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 20:43 Muž miloon [4] – ako na to?
cafte,mam taky problem,zanedbal som cistenie z dovodu,ze som nebol dlhsi cas doma.obhjavila sa mi tam ruducha a dost.odstranil som ju z kamenov,dreva a rastlin pomocou sava.ale objavila sa mi zase.je nieco,nejaka chemikalia ktora by mmi pomohla upravit vodu do povodneho stavu a zamedzit ruduche?....pokial som mal neretiny tak bolo vsetko v poriadku,ale uz sa pomynuli a nemozem ich zohnat.... tone tak prosim ako na na tu ruduchu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 20:56 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: maros77
takze zelena riasa sa vobec nedrzi(zmyzla a zatial sa nevratila )ale ruducha sa stale drzi nie vtakom mnozstve ako pred tym ,ale je tam stale. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 16:32 Muž maros77 [0] – Re: kubasan
tak ako to pokracuje s tou slamou a riasami? Pomaha to?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504?od=51