Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 08:32 Muž kus5 [3] – AlgaRem
Vypadá to, že mi AlgaRem zlikvidoval řasy. Klasické na rostlinách ty staré zkřenčovatěly a nové se netvoří. Štětičková už listy nenapadá a je umrtvená. Stačily 2 kapky na 100l a ještě jednou po 4 dnech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 17:10 Muž UndeR [80] Re: rasak
Pokud dodržíš správné dávkování, tak mohou zůstat v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 16:46 rasak – .....
Mohu při aplikaci anti algaenu ponechat ryby v akváriu nebo musí ven? děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2015 16:52 R Muž romant [27982] Re: polkiboj
A co už tak, klidně to s tím přípravkem zkus, to jestli to zabere, nebo se ti to bude smát, tak to ti nikdo nepotvrdí dopředu, měj na paměti originalitu každé jedné nádrže a to co funguje u jednoho, to se u druhýho nemusí vůbec projevit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 15:02 Muž RBeil [174] Re: polkiboj
Tim Algexit vyřešíš následky, ale ne příčinu. Musíš hledat příčinu a tu řešit takže nastudovat něco o řasách a hnojení a pustit se do práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 09:56 polkiboj
Tak čo si myslíte: Hnojiť alebo úplne vynechať hnojivo a pridávať len Algexit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 11:27 R Muž romant [27982] Re: polkiboj
Ne.
Edit: Přitlačil bych na výměny vody a buď vynechal a nebo silně omezil ten Ferox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 11:26 polkiboj – Honjenie + Algexit / Ruducha
Ahojte. Chcem sa opýtať, či ak sa mi premnožila ruducha v akvarku a začal som to riešiť cez pridávanie Algexit od Easy life, je nevyhnuté prestať pridávať hnojivo (PMDD + Ferox + CO2 burčiak). Totiž obávam sa tomu, že ak prestanem hnojiť pri boji s Ruduchov cez chemické riešenie, sa rastliny oslabia a tak mi "prestanú pomáhať v boji". Teda ešte raz: mám prestať hnojiť počas obdobia vojny s Ruduchou prostredníctvom Algexit? Vďaka za každú radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 16:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamap
Ta rasa je po tom Savu mrtva. Po te koupeli oplachni Anubias v ciste vode a muze zpet do akvaria, bez nejakeho cisteni, dal staci jen pockat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 20:58 Muž Horác [3942] Re: jamap
kartáčovat netřeba ... půjde sama :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 19:14 Žena jamap [11] - Živorodky – Čištění anubiasu savem
Ahoj všem, dneska jsem ponorila anubias do ředěného sava. Vzhledem k tomu, že po namočení a vytáhnutí je řasa nezměněná, chci se zeptat, jak ma ten anubias vypadat? Ma byt ta řasa stále na listech s tím, že ji průběžně pak ožerou ryby z akvarka. Nebo by měla z toho anubiasu slezt či je to potřeba odstranit kartáčkem...Díky všem za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 07:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: beermajkl
Protože to řasu zlikviduje úplně stejně, také se s tím musí opatrně, ale je to 100x levnější. A jiné účinky než savo to stejně nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 18:30 Muž beermajkl [3] Re: Johan
Z čeho usuzuješ přirovnání ze savem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:59 Muž ludvik [1082] Re: Designer
To se vám to radí ... s často desítkami let zkušeností za zády. Jenže po pár letech marného boje rezignuje kde kdo a svěří se do ruk chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: beermajkl
Jsi ji otravil toxickym sajrajtem, neni se cemu divit. Nepricitej to lepsimu rustu rostlin, nebo cemukoli podobnemu. Pro ilustraci, lij to do sebe a za par dni odpadnes taky smich (ne ze to udelas, i jeste se uciciho akvaristy je skoda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.04.2015 10:05 Muž Horác [3942] Re: beermajkl
A já zase doporučuju zlepšit podmínky v nádrži ... než tam lít glutaraldehyd :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 07:53 Muž beermajkl [3]
Zdravím,na doporučení kamaráda jsem začal používat Rataj co2 vital,měl jsem rostlinky brutálně napadené ruduchou a po aplikaci tohoto přípravku po dvou týdnech začala ruducha z rostlin upadávat a její růst byl potlačen,doporučuji tento výrobek který stojí do stovky 130ml.Dávkování je 4ml na sto litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 18:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
Poradim Ti turbometodu, ale bude Te to stat urcite nepohodli. Kazdy den vymen 3 kyble vody (30l), a za tyden napis co se deje. A za dalsi tyden cekam tohodle smajlika ano . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:01 Žena TerezaP [5] Re: patamatix
no jo, ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 23:03 Muž patamatix [408] Re: TerezaP
Pokud možno,tak bez chemie ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:47 Žena TerezaP [5] Re: Designer
ale mě se toho nedaří zbavit a je to hodně nevzhledný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Mne prijde horsi nez by to chtelo, ale hadat se nebudu, ono i samo akvarko (dno atd.) ledacos dokaze a nekdy staci i jen honic vody (at uz tohle jim je a nebo neni).

Ale at je to jak chce, chemii proti rasam bych se vyhnul, uz jen proto, ze tohle je jedna z nejsnaz resitelnych veci, zadne drama ci katastrofa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Nejsem až tak přesvědčený že si o moc polepší, ten filtr je poměrně velký. Není to až takový ten klasický honič vody. Hnědá řasa v nově založených nádržích je celkem normální. Jen to nechce čistit jednou do měsíce ale ze začátku aspoň dvakrát týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:20 Žena TerezaP [5] Re: Designer
tak to je trefa protože mám zrovna v plánu koupit přesně to co píšeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2014 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TerezaP
U Tebe za to muze ta imitace filtru. Porid misto toho slusny filtr (staci cerpadlo a kostka biomolitanu) a ta rasa zmizi. A rozhodne velikosti toho biomolitanu nesetri, minimalne 10x10cm v pudorysu a na vysku co se vejde.

Na chemii k hubeni cehokoli zapomen, Ty potrebujes namnozit nitrifikacni bakterie, ne neco hubit. A ty uz se Ti o akvarium postaraji, minimalne v tom smyslu, ze snizi mnozstvi cpavku ve vode na minimum, coz je jedna z nejpodstatnejsich veci (nejen z hlediska ras).

Nefunkcni filtrace je u Tebe to, co Ti brani mit krasne a fungujici akvarium ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:46 atyl Re: TerezaP
Mně skvěle pomáhá 3% peroxid vodíku. Vyzkoušel jsem ho po zhlédnutí tohohle videa www.youtube.com/…
Aplikuji v poměru 1 ml peroxidu na 2 litry vody. Naberu do stříkačky nastavené kouskem hadičky a aplikuju tak 2x týdně přímo na nejvíce postižené rostliny a místa. Bezvadně mi to zabralo na ruduchu, kterou po aplikaci peroxidu začaly ryby hojně ozobávat. Mělo by to fungovat i na další řasy. Např. zařasený anubias má po 1 týdnu téměř čisté listy. Rybám peroxid neublíží - samozřejmě se snažím nestříkat přímo na ně.
Každopádně je třeba hledat a odstranit příčinu přemnožení řas - nepřekrmovat, nepřehnojovat, nasadit rychle rostoucí rostliny - mně pomohl např. okřehek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:18 Žena TerezaP [5]
Zdravím, mám v akváriu hnědou řasu, na rostlinách skle, prostě všude.. když po rostlině přejedu prstem tak je to takové slizké a dá se to setřít, ale rozvíří se to všude kolem... Už nevím jak se toho zbavit, co byste mi doporučili z těchto výrobků proti téhle řase? levnaakvaristika.cz/… max. cenová hranice je 200,- . Já bych volila Tetra Algu Min 250 ml. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Jo jo, KNO3 mimo jine dodavam taky, ryb se snazim mit spis mene nez by slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:46 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Nic není stoprocentní :-) Půlku rostliny a půlku filtr, no ... Žraní chvilku trvá, takže do filtru se určitě něco dostane.

Stejně by mě zajímala analýza množství těch bakterií ve filtrech různých typů (a kvalit) akvárií. Bůhví, jestli tam máš vůbec nějaké významné množství. V podstatě je tím pádem ani nepotřebuješ ... dusitany nemusí vzniknout a dusičňany přidáváš (nejspíš). Buď vodou, nebo uměle. Nepotřebuješ bakterie.
Ale nic není stoprocentní, tak mě prosím nikdo neberte za slovo do absurdna ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Anubis007
No tedy nevím... Řasa Ti vznikne při nerovnováze mezi živinami a světlem nebo pokud máš v akváriu bordel. Řešit následek místo hledání příčiny moc efektivní jaksi není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
No v tom pripade mi jedna zivina (cpavek) dost drasticky chybi, pac jinak by me nitrifikacni bakterie dostaly takovy vylagos, ze by si to do ramecku nedaly smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:55 Muž ludvik [1082] Re: Designer
No pokud nejnovější teorie popisují, že je potřeba zabránit již vzniku "dospělých" řas ze spór, tak má Anubis v podstatě pravdu. Jelikož podpoření růstu rostlin znamená omezení čpavku ve vodě a tím "inkubaci" těch spór. A čpavek živina je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Anubis007
Anubis007 napsal: řasa vznikne hlavně hodně živinami
Ne, nevznikne, protoze u mne jsou ziviny davkovany "lopatou" a problemy nemam, na rozdil od mnohych, kterym ziviny pro rostliny chybi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:47 Muž Anubis007 [22] – Neritiny a japonicy a ti další
Často se řeší řasy, sám to znám a stále poznávám více do hloubky. Co jsou ale pomocníci, tak určitě Neritiny, krevetky japonica a Otíci. Jak jsem četl, všechny tyto živočichy dejte ve vyšším množství, než vám přijde normální. V každém akvariu ADA jsou krevetky v množství klidně 10-15ks na 100l a to samé otíci, dali by jste jich 3-5, dejte jich 6-8... oni fungují.. Nekrmte tak moc. Měl jsem zelený zákal a krmil třetinou krmiva a ryby žijí..rozdíl jsem nepoznal, vynechal jsem i třeba dvakrát do týdne jeden den a nekrmil vůbec. V přírodě také není každý den večeře o šesté :-)

řasa vznikne hlavně hodně živinami, pro růst řas i rostlin je potřeba světlo, pro fotosyntézu rostlin a jejich rychlý růst dostatek CO2.. opakuji jen to co je xkrát napsané, ale jak přibývá dotazů, propadají tyto informace hlouběji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:46 Muž marektachyon [-3] Re: grunda
tak som to teda pochopil totižto sinica mi rastie iba na Ludwige Repenes na starých listoch ktoré zoschínajú no zároveň rastú veľmi rýchlo nové a zdravé takže staré som ostrihal tak som zvedavý či sa bude šíriť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: marektachyon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 17:21 Muž marektachyon [-3] Re: tajfun1
no CO2 mám osvetlenie 0.6 W/l a ok prečítam
a neni PO4 jedným z hlavných zDrojov živín pre riasy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2012 17:19 Muž tajfun1 [222] Re: marektachyon
to by možná fungovalo za předpokladu, že by řasy vznikaly z PO4, ale jelikož to tak není, ani nikdo zatím přesně neví jaké přesné podmínky vedou ke vzniku, tak bude lepší se držet osvědčené varianty - podpořit růst rostlin, mít vyvážený poměr mezi světlem, CO2 a ostatními živinami... určitě bude vhodné o tomto tématu načíst nějaké články z nedávné doby, dost toho z nich pochopíš :-)

navíc řasám stačí podstatně menší množství živin než rostlinám, takže dřív budou živořit rostliny než řasy a tím opět pomůžeš řasám...
vylučovat PO4 z vody má význam, když ho máš opravdu vysoké a nemohl by si pak bezpečně držet (pro obyvatele) poměr N:P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 17:13 Muž marektachyon [-3] – Phosex Ultra
Ahojte chcem sa vás opýtať či filtrační materiál Phosex Ultra keď naviaźe na seba všetko PO4 či zabráni alebo zlikviduje rast rias... chemi sa chcem vyhnut a toto mi pride dlhodobejšie a lacnejšie riešenie a podľa mna ked im odoberiem jeden z hlavnych zdrojov výživy PO4 tak prestanú rást to je iba moj názor ale chcem vedieť aj váš :)Diki
akvaland.sk/… ano
Hnojím Easy Life Profito,Ferro,Kalium,Easy carbo podľa návodu Ferro podľa FE testu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 10:09 Muž jmalyska [167] – Dávkování Anti-Algaen HuBen
"Dobrý den, Antialgaen můžete používat dle potřeby, tj. do vymizení řas. V intervalu 10-14 dnů. S přáním pěstitelských úspěchů Benešová Iveta" Vyjádření výrobce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:36 R Muž romant [27982] Re: Luky89
Díky za info. Takže teď se vrhnout na odstranění příčin, když odstraňovači následků nemají kýženou účinnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:13 Luky89 Re: Luky89
Algostop jsem vyndal. Výsledek je takový polovičatý, někde řasy zmizely, ale někde ne zcela. Pod přímým světlem blíž k hladině (kořen kámen)zmizely, ale na dně zůstaly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 20:29 Luky89 Re: fido16
Po čtrnácti dnech to vypadá celkem dobře. Nové řasy nepřibývají, spíš mizí. Nejpatrnější to je na kořenu přímo pod světlem. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2012 22:06 Muž fido16 [631] Re: romant
Tetra algostop jsem vyzkoušel u 250L aqua a nemůžu říct žádné křivé slovo u mě přípravek zabral po řasách ani památky mimo řasu přisedlou ta prostě na těch sklech asi bude. Teď bych chtěl přípravek vyzkoušet na 60l akva jelikož se mi začíná trošku objevovat ruducha takže koupím další dávku a šupnu to do akva a budu čekat co to udělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 20:48 Luky89 Re: romant
Dobře. Sám jsem zvědav jestli to něco provede. Za měsíc se podělím o výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2012 17:44 R Muž romant [27982] Re: Luky89
Spíš bych za ostatní požádal o Tvoje zkušenoti s tímto přípravkem, až nějaký výsledky budou. Píšeš, že jsi použil, tak ať se dozvíme jak konkrétně ve Tvojí nádrži zafungoval. Nemyslím to nikterak ironicky, jak se u reakcí na podobný přípravky občas děje. Prostě stručně, jasně, věcně, podat hlášení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:35 Luky89
Použil jsem proti černým řasám Tetra Algostop depot. Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 12:39 Muž fido16 [631] Re: Sláva
Jak píše romant nechat být a nedělat nic časem to samo zmizí. Jinak to bílé nebude řasa ale nejspíš plíseň. Akva máš teprve 5 dní napuštěné teprve se začínají startovat biologické procesy. Počkej měsíc a teprve tam pusť ryby. Jinak výměna části vody každý třetí den není na škodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2012 11:49 R Muž romant [27982] Re: Sláva
Nechat bejt, nedělat nic, to bude ten nejlepší postup, časem to zmizí, je to v nově založených nádržích velmi častý jev. :-)
Edit: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:42 Sláva – bíla řasa či povlak
Zdravim všechny chovatele ryb ... mám asi 5 dní napuštěné 160L velké akvarium a začal se mi na kořenech a filtru tvořit jakýsi povlak či řasa bílá nevim co to je tak jestli byste mohl někdo poradit ne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504-pripravky-proti-rasam