Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hygrophila difformis - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Hygrophila difformis - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:55 Muž Driv3r [236] Re: Bacoun
Spodní trochu se ohnuli a jako by ztráceli barvu. Nemyslím ze to je světlem to by nový odnože pod většími rostlinami to měli taky. Dělají my to jen starší a velký kytky. Možná málo živin nebo nějakého prvku,i malé rostlinky maj docela velký kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:46 Bacoun Re: Driv3r
A ty ošklivé konce měla v horních patrech nebo spodních.U mě má v těch spodních.A přisuzuji to méně světlu,které se na ty spodní patra dostane méně.To teda roste.Mě jedna odnož prorostla skrz echinodor kolem jeho listů a ještě spustila kořeny,aby se přichytla k písku. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:35 Muž Driv3r [236] Re: Bacoun
Souhlas ze začátku sem se taky trochu divil. Mě to roste jako plevel :-P jednu kytku sem měl 50cm výšku ale pak začala mít ošklivé konce listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:00 Bacoun Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na první fotce je odnož.Listy jsou plné,mladé.Na druhé je rostlina rozvětvená nahoře,listy starší,vykrajované. ;-) X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2017 12:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Změna podmínek. Kytka je v novém prostředí, dělá si nový kořenový systém, tak zákonitě vypadá jinak. Až se adaptuje a pořádně zakoření, bude vypadat tak jako v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 11:51 Maq
Pořídil jsem si tuhle hygrophilu před deseti dny. Zatím se drží dobře - ťuk ťuk - a má i přírůstky. Nejsou to emerzní listy, ty jsou úplně jiné, ale ty nové nejsou tak hluboce vykrajované jako ty starší. Setkali jste se s tím někdo? Máte nápad, proč se tak chová?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 23:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: quasimodo
Myslím, že se opře o plovoucí rostliny, vyroste nad ně a budeš mít emerz jako já :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 19:34 Bacoun Re: quasimodo
Pokud ji dáš pod plovoučku,tak se ti bude táhnout za světlem a případně růst nakřivo.Což by,třeba až zase tak vadit nemuselo,pokud ti nebude zastiňovat další jiné rostliny.které světlo potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2016 16:25 R Muž afc1886 [14655] Re: quasimodo
Je to jednoduché,co na tom nechápeš?Prostě potřebuješ slabé střední silné světlo. :-D A teď vážně.Nezbývá ti nic jiného,než jí koupit a vyzkoušet,jak se jí u tebe bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 13:18 Muž quasimodo [368]
Líbí se mi tahle mokřanka a zvažuju, že si ji nasadím do akvárka. Ale jsem kapku zmatený z popisu nároků na světlo ve zdějším atlase:

Osvětlení: Středně náročná - slabší až střední
Pěstování: Na světlo je méně náročná než ostatní druhy mokřanek.
květináči.
Charakteristika: Hygrophila difformis je oblíbená, rychle rostoucí a snadno sehnatelná akvarijní rostlina, která na pěstování není nijak náročná, jen osvětlení musí být relativně silné.

Tak mi není jasné, jestli chce světla hodně, nebo bude spokojeně růst i u mě, kde by byla zastíněná plovoučkama.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 15:45 Muž DaveLister [478] Re: ŠtefanT
Z vetsiny korenu rozhodne neni uhli, na to musi byt dost specificke podminky. Normalne vetsinou zetleji a vrati ziviny zpet do obehu. Ani v akvariu nevznikne uhli, jen to muze byt zbytecna zatez systemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 15:34 Muž Zip [277] Re: ŠtefanT
Dobře, vytáhnu ho tedy komplet, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 15:32 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Zip
no pokud se rozloží v přírodě, je z toho za pár tisíciletí třeba hnědé uhlí, v akváriích je to problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 15:07 Muž Zip [277] Re: ŠtefanT
Díky za reakci, no popravdě jsem si trochu myslel, že to třeba funguje podobně jako v půdě, že se ty kořeny za nějaký čas rozloží.
Dobře, zkusím to opatrně prozkoumat a případně vytáhnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 14:42 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Zip
opatrně, aby jsi to moc nerozhrabal, koukni na barvu kořenů. Pokud je jasně bílá, klidně ty kořeny nech v substrátu. Ono se klidně může stát, že ti za nějakou dobu vyžene další stonky. Já osobně bych opatrně ten celý, i když docela velký kořenový systém vytáhl. Zbytečně ti bude překážet při sázení nových odnoží. A nakonec stejně ho jednoho dne vytáhnout budeš muset. Na věky tam nevydrží a sám se nevstřebá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 14:30 Muž Zip [277] – Ponechání kořenového systému
Zdravím, trochu se mi tato kytka u dna rozvětvila, jsou tam navíc husté kořeny a listy tam hnědnou.
Chtěl bych ji ostříhat těsně nad dnem a pár odnožů znovu zasadit. Jen nevím co s kořenovým systémem. Bude asi hodně rozvětvený a rozvrtal bych si dno, je možné je tam nechat, nebudou hnít? Nebo je vhodnější je vytahat?
Někde jsem to tu již četl, ale nemohu to najít.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 21:36 Muž Vašek [56]
Konečně se mi po 2 měsících začíná rozrůstat.

Jak ji sázíte? Myslím kolik na jakou plochu? Skoro přemýšlím nechat jen 2 v pozadí cca 5 cm od sebe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Gogi
Asi souvislost s živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:10 Muž Gogi [25] - CichlidyRe: muťa
u mna sa dial pravy opak - nove listy mali tvar emerznych listov, neviem preco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Vašek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...no jak probíhá. Prostě začnou růst nové listy. U mne začaly růst asi po měsíci a k hladině dosáhla rostlina po cca 2,5 měsících. Ono bude hodně záležet na podmínkách v AQ.

viz fotky: 1. zde je v den zasazení
2. Po 10 dnech
3. Po 3 týdnech
4. Po 2 měsících
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:05 Muž PanJirka [1] - CichlidyRe: tajfun
Tak já jí mám dneska přesně ty tři týdny také od aqva-daho. Po téhle době se mi vytvořili asi dvě patra submerzních listů, emerzní stále zůstávají ve spod rostliny, ale už pozuruji že na jedné nebo dvouch rostlinách začínají žloutnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 12:28 Muž Vašek [56]
Netrápí mě řízkování, ale přidám to sem.

Mám tuto rostlinku od Aqua Daho zasazenou v akváriu už měsíc a pořád se s ní nic neděje. Možná o trošku povyrostla, ale každopádně má pořád emerzní listy. Jak u této rostlinky probíhá změna na submerzní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.10.2012 15:35 Muž tajfun1 [222] Re: PanJirka
zatím je tam nech, rostlina z nich bude čerpat živiny, odstraň je, až začnou zahnívat nebo až se samovolně uvolní, aby zbytečně neznečišťovaly vodu org. látkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 13:41 Muž muťa [554] - RostlinyRe: PanJirka
Nechej to tak. Já s tím taky nic nedělal, ona si s tím poradí sama. A řekl bych, že tři týdny je ještě krátká doba. Nevzpomenu si ale, jak dlouho to trvalo u mne v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 13:34 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Chtěl jsem se zeptat na Hygrophila difformis, mám ji v akva a už začaly růst submerzní listy, ale co mám dělat s těma emerzníma, mám je otrhat ? Rostlina je stále neschodila. :-O
Mám ji asi tři týdny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:02 R Muž Mrakoplash [1776] Re: werča
muzes ji klidne strihnout, me se chytla pokazdy ;-)

jj to jsou emerzni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 22:46 marsz Re: werča
Ta fotka, co dával Mrakoplash je asi emerzní varianta kytky a ty si si měla štěstí, že si koupila tu správnou akvaristickou - submerzní. Vypadá docela jinak že? Mým hygrophilám nevadí, když je přecvaknu na půl a ten vršek zasadím. Mám taky nízké akvárium, a tak cvakám a sázím. Měly by to ustát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 20:12 werča Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku Je mnohem víc rozvětvená, v nestřežené chvilce (až mamka opustí hlavní počítač) fotky natáhnu do compu a dám sem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:59 R Muž Mrakoplash [1776] Re: werča
jestli vypada stejne jako ty na fotce tak vydrz ona se zmeni na submerzni formu a pak stejne nebudes vedet kam s ni :-D

Zastrihnes si ji potom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:58 Muž isamik [180] Re: werča
Na stonku je ustrihni, a vrsek zasad, ten spodek obrazi :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:53 werča Re: Mrakoplash
no každá rostlinka má asi 30cm a to je přesně výška mého vodního sloupce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:31 R Muž Mrakoplash [1776] Re: werča
Pokud vypada takhle rybicky.net/nadrz/rostliny/2779.jpg tak jeste pockej to co z nich vyroste se ti bude libit ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:18 werča – Hygrophila difformis - řízkování
Zdravím, koupila jsem si Hygrophila difformis, tři dlouhé rostlinky v košíku a docela ráda bych ji rozřízkovala na šest polovičních rostlinek. Četla jsem tu, že se dá řízkovat, ale nevím, jestli je musím dát do jiné nádoby apod... Mohli byste mi, prosím, poradit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 14:01 Muž [] Re: Kurhell
Mám zářivku Osram Lumilux 15W + reflektor Juwel. Hodně se dočteš na www.rataj-spk.cz v rubrice Návody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 13:39 Muž Kurhell [7] Re: Mrakoplash
Tak ti děkuji a ještěajké máš osvětlení?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 10:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Kurhell
Difformiska je moc pekna, muzu jen doporucit palec
Althernatera mi posla takze o ty ti toho moc nereknu (sem zacatecnik)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2006 10:14 Muž [] Re: Kurhell
Tu Mokřanku Trojkvětou mám. Koupil jsem ji od Rataje a roste jako divá. Je vzhledem ke svém šířce dobrá pro vyplnění prostoru v akváriu. Ještě taková perlička na závěr. Strašně rádi mi v ní odpočívají pancéřníčci. Připlují, lehnou si do ní a koukájí okolo sebe. Takhle vydrží i několik minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 09:47 Muž Kurhell [7] – Alternathera reineckii
Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat na s Plevuňkou Reineckova (Alternathera reineckii) a Mokřankou trojkvětou (Hygrophilia difformis). Jaké máte skušenosti a tak podobně? ;-)
díky za odpověď :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5022-hygrophila-difformis-pestovani