Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vliv prostředí na akvárium

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vliv prostředí na akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 20:20 Muž @ fido16 [560] Re: savan
Já to neřeším jen mě to zaskočilo. Na 63L akva výztuhy nemám. Na 250L výztuhy mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2012 19:58 Muž @ savan [621] - ŽivorodkyRe: fido16
to ani nerieš,na mojom 126L sete od nemenovanej firmy je na 80cm priehyb cca.8mm a drží.nedavajú hornú výstuhu.ale ja im verím,je to predsa jedna z najrenomovanejších značiek na trhu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:24 Muž @ fido16 [560]
Takže nechci zakládat nové téma tak to hodím sem. Dneska jsem zkoušel změřit průhyb čelního skla akvária a celkem jsem se zděsil :-). U mé 63L akva je průhyb cca 1.5-2 mm na každé straně a u 250L je tak 1mm na každou stranu měřeno vodováhou. Mám se bát nebo je to normální? Myslím že to bude normální :-). Ještě mě zajíma ze zvědavosti kdo má na jakém akva průhyb čelní stěny ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 20:09 Žena @ katterinecka [2125] - Rostliny – Re: čichavec27
pokud tam nemáš pozadí a chceš aby akvárko vypadalo stejně tak za ním můžeš nechat bílý čtverec, jen ho pak nesmíš nikam stěhovat :-) Jinak těch hrozných češtinářů je tu mnohem více i horších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 20:00 S Muž @ invalida [3439] – Re: čichavec27
To nevím ale vím že máš hroznou češtinu...i na to jsou prográmky když tě nebaví myslet na i y :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.08.2010 19:56 Muž @ čichavec27 [0] - Labyrintky
Budu si přemalovávat pokoj nyní je býlí,ale zachvíli bude nejspíše oranžoví,může to nějak ovlivnit moje akvária?třeba krevetkárium u zdi?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:10 Sidonius - Labyrintky – Re: Marek
Zahnívají mi zbytky krmení a trus v písku i po docela častém odsávání, tvoří se i bílá plíseň, občas nějaká ta nebožka, no prostě nic moc...

Myslím, že jak já, tak Gošice a Fifík uvažujeme zhruba v těchže souvislostech.
Tím, že jste povytahoval rostliny, velmi pravděpodobně jste dno zanechal plné organické hmoty - odtržených částí kořenů rostlin. Tato organická hmota, (podle mne mnohem výrazněji, než bakterie v odloženém filtru) se rozkládala bez přístupu kyslíku (zahnívala) a dosud naplňuje dno.
Doporučil bych vám zkusit substrát řádně odkalit - s prohrábnutím, do hloubky - a to i s vědomím, že bude nejspíš nutné dolít v průběhu odkalování nějaké množství vody... ano
Druhou možností je založit akva znovu. S čistým dnem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:40 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Off topic: ano souhlas, blbě jsem to napsala, já taky souhlasím s katunkou a Štěpánem, souhlasím i s tebou....s jednou malou výhradou.... dokonce sám pisatel napsal, že se téma ubírá jiným směrem, zjevně poučen o rozměrech akvária, a právě proto si myslím, že kus pravdy má i jaňula. Teď se taky k tématu nevyjadřuji a proto to pro sebe uzavírám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:28 Muž @ MiHl [53] - Cichlidy – Re: gošice
a když jsme u toho souhlasení... tak já souhlasím s katunkou
Když bude mít někdo akvárium s velkými cichlami a bude se ptát jaké kytky se mu tam hodí tak, podle tebe, mu nesmím napsat, že kytky stejně nevydrží, protože by to bylo off topic? Anebo když sem někdo hodí fotku ryby na určení a na fotce bude mimo rybu i dejme tomu ruducha tak mu to nesmím napsat?
Když bude mít někdo ve 20 l akva 6 skalárů a zeptá se na problém se zářivkou, myslíš, že není správné zmiňovat přerybněnost a nevhodnost ryb do takového akva, mělo by se to mlčky přejít a doporučit mu osram/philips 840 nebo 860 ? Já si to nemyslím ;-)

ještě lepší příklad: když se zeptá někdo na identifikaci kytky dle fotky a na fotce bude i ryba, která bude nemocná, tak ho taky na tento "nedostatek" nemá nikdo upozorňovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:58 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: MiHl
Katunka a Štěpán mají pravdu, jen se jich na ni nikdo neptal, v tom bych zase souhlasila s jaňulou. :-D smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:55 fifík - Raci, krabi, krevetky – Re: katunka
OT: To je tak, když někdo kritizuje místo toho, aby u svého akvária odpověděl na dotaz. Tak katunko jak je to s tím chovným akváriem...že by přerybněno? :-D :-D

Jinak Marku uvědom si, že pokud Ti týden neběhal filtr, pochcípali všechny bakterie sloužící k nitrifikačním procesům - ty totiž potřebují, aby filtrem procházela voda a ne jen byli ve vodě. Takže v tom bych viděl neúspěch. Možná tím, že se filtr ani nevypral, se z něj mohlo do vody i něco uvolnit, nesmrděl? Nic bych nedal za to, že ve vnitř, už mohli začít hnilobné procesy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:52 Muž @ MiHl [53] - Cichlidy – Re: jaňula
katunka & Štěpán mají pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:30 Prawn - Cichlidy – Re: katunka
To je zbytečný, chytáš mě akorát za slovíčka a hraješ si na paní spravedlivou. To cos mu poradila nebylo příčinou funkce nebo spíš nefunkce akva, a tak si měla radit dál a ne se nechat strhnout Štěpánem a jeho polemikou o správnosti rozměrů (zvláštní, proč nenapadlo tebe upozornit na rozměry). Já jsem jen upozornila na to, že se téma odvíjí jiným způsobem a psala jsem cosi Štěpánovi. Kdybys mu nedělala advokáta tak by jsme se teď nemuseli vůbec dohadovat nad kravinami. Vím, že mi zase vtipně odepíšeš, ale já už reagovat nebudu. Podle mě to není o správnosti rozměrů, ale o něčem jiném...a já nejsem z nás dvou ta vítězná a na vše reagující za každou cenu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:57 Žena @ katunka [154] – Re: jaňula
Ano, moje akvária tomuto pravidlu nevyhovují o 5 cm, Markovo o 43 cm.....to je docela něco jiného, ne? Nehledě na to, že já v akvárku nemám skaláry :-P .
A co se týče tématu...mám pocit, že na fóru se radí komplexně, ne? Když bude mít někdo akvárium s velkými cichlami a bude se ptát jaké kytky se mu tam hodí tak, podle tebe, mu nesmím napsat, že kytky stejně nevydrží, protože by to bylo off topic? Anebo když sem někdo hodí fotku ryby na určení a na fotce bude mimo rybu i dejme tomu ruducha tak mu to nesmím napsat?
A závěrem...já jsem svůj názor na Markův problém napsala jako první ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:52 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
To bylo dle mého soudu zbytečný.
www.discus.cz/…
planta.aquariana.cz/…

Filtr se zabýhal znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:41 Marek - Raci, krabi, krevetky
No a filtr ten týden dělal co?
Ležel v nádrži na dně, ve vedě. Psal jsem, že jsem tam trochu vody se štěrkem nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:39 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No a filtr ten týden dělal co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:36 Marek - Raci, krabi, krevetky
Po přesunu akvaria se štěrkem a trochou vody u dna nějakou dobu stálo zakryté odstavené Filtr zůstal v nádrži při stěhování, takže ani nevyschl a ani jsem ho nepral, jen od hrubých nečistot.

Jak dlouho bylo odstavené X-)
No asi tak něco přes týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:33 Žena @ gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Po přesunu akvaria se štěrkem a trochou vody u dna nějakou dobu stálo zakryté odstavené Filtr zůstal v nádrži při stěhování, takže ani nevyschl a ani jsem ho nepral, jen od hrubých nečistot.

Jak dlouho bylo odstavené X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:30 Prawn - Raci, krabi, krevetky
Já zase souhlasím se Štěpánem. Že je ten rozměr pro ryby naprosto nevhodnej pozná každej kdo se nad tím trochu zamyslí...k tomu není třeba mít vlastní akvárko.
Btw jaňulo, tvoje akvárko jsem tady taky nikde nenašla ;-)

Já jsem nenapsala, že se Štěpánem nesouhlasím, jen jsem podotkla, že téma se ubírá úplně jiným směrem. A co se týče mého akvárka, to je něco podobného jako když ty radíš tohle: obecně by mělo platit, že boční stěna tvoří obdélník, s delší stranou na délku a kratší na výšku. Jinak řečeno...hloubka akvárka by měla být větší než jeho výška.
Tvoje akvária jsou na tom jak?, i když podotkneš, že většina to nemá...řekla bych 99%, tak to nic neznamená, to je totiž čistá teorie, ale zase mimo téma....i když se Marek ptal na ideální rozměry.
Jediný kdo se snaží pomoci z mého úhlu pohledu je Sid. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:06 Marek - Raci, krabi, krevetky
No asi jsem ho vpodstatě zakládal znova, bylo odstavené delší dobu, ryby a rostliny byly u kolegy. Snažil jsem se rozjet akva podle klasických zvyklostí, ale bohužel...
Co myslíte tím "asi jsem ho v podstatě zakládal znova"?! A co znamenají ty "klasické zvyklosti"? To jste v něm nechal původní dno s trochou vody, aby šlo s akviškem manipulovat, rybky a rostliny dal ke kolegovi, akva po nějaké době dopustil vodou, zasadil kytky a vpoustil rybky?
Nebo jste ho založil celé znova?

Po přesunu akvaria se štěrkem a trochou vody u dna nějakou dobu stálo zakryté odstavené,pak jsem znova napustil, nechal s puštěným filtrem asi týden, pak tam šli naspět rostliny a asi po dalším týdnu i rybky. Během té doby jsem občas přisypal i trochu krmiva. Filtr zůstal v nádrži při stěhování, takže ani nevyschl a ani jsem ho nepral, jen od hrubých nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:56 Sidonius - Raci, krabi, krevetky – Re: Marek
No asi jsem ho vpodstatě zakládal znova, bylo odstavené delší dobu, ryby a rostliny byly u kolegy. Snažil jsem se rozjet akva podle klasických zvyklostí, ale bohužel...
Co myslíte tím "asi jsem ho v podstatě zakládal znova"?! A co znamenají ty "klasické zvyklosti"? To jste v něm nechal původní dno s trochou vody, aby šlo s akviškem manipulovat, rybky a rostliny dal ke kolegovi, akva po nějaké době dopustil vodou, zasadil kytky a vpoustil rybky?
Nebo jste ho založil celé znova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:49 Marek - Raci, krabi, krevetky
Skalár je tam jeden, je to letitý kus, a s otáčením problém nemá. Rybky, tak jak jsem už psal, mám neonka, tetry a gupky a jim podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:43 Žena @ katunka [154]
teď jsem v inzerátech narazila na ideální akvárko...tedy na ideální rozměr :-P
rybicky.net/k/fotky/3836.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:41 Žena @ katunka [154]
Ještě doplním...většina ryb plave vodorovně...tedy v normálních nádržích zleva doprava a odpředu dozadu. Nahoru a dolů moc ryb neplave...takže tys jim (jak už Štěpán psal) sebral jeden rozměr pro plavání. Ještě bych brala nějaký drobný rybky...ale skaláry jsou opravdu drsný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:39 Žena @ katunka [154]
Podle velikosti ryb :-P
Nicméně obecně by mělo platit, že boční stěna tvoří obdélník, s delší stranou na délku a kratší na výšku. Jinak řečeno...hloubka akvárka by měla být větší než jeho výška. Samozřejmě to tak většina akvárek nemá...nicméně u tebe je to už opravdu extrém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:35 Marek
Vidím že téma se namířilo jiným směrem. Tak teda dobře, napište mi, jaké jsou ty ideální rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:32 Žena @ katunka [154]
Já zase souhlasím se Štěpánem. Že je ten rozměr pro ryby naprosto nevhodnej pozná každej kdo se nad tím trochu zamyslí...k tomu není třeba mít vlastní akvárko.
Btw jaňulo, tvoje akvárko jsem tady taky nikde nenašla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:27 Marek
Souhlasím s jaňulou, ukaž svoje nadrže, milý Štěpáne! Opravdu by mě teď zajímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:51 Prawn
Tahle fotka by se měla používat jako odstrašující příklad, jak nemá vypadat akvárium.
hmm ukaž nám jak by akvárium vypadat mělo....nejlépe to vlastní :-D .

Jinak akvárium již funguje, existuje, a i když je to rozměrově příšera, tak než kritizovat co raději poradit? Z vlastní zkušenosti vím, že existují i daleko horší příšery, dost lidí má třeba akvárium jako živý obraz, tam je šířka tak 5 cm.....sice nechápu co na tom lidi vidí , ale prodávají se a ne málo :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:46 Marek
No tak vidím, že tady se praktických rad nedočkám, jen standartních urýpaných reakcí. Nezlobte se na mě, ale ať je akvarium jaké chce (mám na mysli domácí podmínky), tak nikdy nebude pro ryby stejně ideální jako přírodní podmínky, takže debata, jestli 17cm hloubky je katastrofa a pak o trochu víc už je naprosto v pořádku, se mi zdá trochu trapná. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:33 Radka – .
Já jen doufám,že podobné rozměry nedělají i u jejich zákazníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:20 Žena @ katunka [154]
Jj...skaláry to asi při otáčení mají hodně natěsno.... hmm
Nicméně jsou tu i prezentace kde to ryby mají natěsno ve všech rozměrech...ne jen v hloubce... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:01 Muž @ Roman [94] - Cichlidy
no comment smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:40 Štěpán - Cichlidy
Tahle fotka by se měla používat jako odstrašující příklad, jak nemá vypadat akvárium. Nevím, jak by se tobě líbilo, kdyby ti někdo svévolně a bezohledně zůžil pokoj na 1 metr a sebral ti jeden rozměr pohybu. Moc nehopsej, není k tomu důvod. To akvárium je naprosto strašlivé. Nechápu, proč na to upozorňuju jenom já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:34 Kacisek - Cichlidy – Re: ►MICUS◄
Holt když něco funguje.. radši do toho nerýpat

To je moc dobrá rada, takže když bude akva OK raději se nestěhuj... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 08:28 ►MICUS◄ - Cichlidy – Rataj
Pan Rataj bude dobrej obchodník. Vsaďte se, že zanedlouho jako první na trhu uvede měřidlo feng šuej energií pro vaše akvárko. A budeme testovat pH, tvrdost, energie :-D

btw Marku: barva stěn pokoje nemá podle mě vliv, stejně jako ostatní se přikláním k názoru, že za tím bude změna podmínek, kterou stěhování vyvolalo. Holt když něco funguje.. radši do toho nerýpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:40 Kacisek - Cichlidy – Re: filipsi
Není to z mojí hlavy, jen jsem to opsala z té příručky... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:20 Marek - Cichlidy
Fotka k příspěvku Mám takový trochu atip, šířka 800mm, výška 600mm, hloubka 170mm.

Kdo takovéhle rozměry vymyslel? Nějaký šílenec?

Ten šílenec jsem byl Já hop a můj strýc, který se výrobou a prodejem akvárii živí.
(Pokusím se vložit fotku, nevím ale, jestli se mi to povede.)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:14 Žena @ Rebbie [69]
Side, mam k vírám podobnej vztah..... jen ať mi to nikdo nevnucuje ano ano V podstatě bych si domů ani nepustila někoho kdo by mi tvrdil že mi nějak změří ty zony......ale v případě mejch akvišek už mě prostě jinej důvod neúspěchu nenapadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:11 Marek
Jestli jsem správně pochopil, akva jste "jen" přestěhoval, ale nezakládal znovu.
Problémem řadu let provozovaných téměř bezúdržbových akvárií může být paradoxně to, že v poklidu dlouhodobě fungují. Živé organismy se přizpůsobily podmínkám v akva, všechny procesy v klídku probíhají. Pak příjde změna - stačí např. vyměnit letitou zářivku za novou, výkonnější - a začnou se dít věci.
Vyslovit názor, co konkrétně - kromě přestěhování na místo se silným patogenním vlivem ;-) - může být příčinou vašich potíží, si netroufnu.
Moje zkušenost - jestliže se po několika letech skoro bezproblémového fungování akva "sesype", je na místě jeho generální rekonstrukce.

No asi jsem ho vpodstatě zakládal znova, bylo odstavené delší dobu, ryby a rostliny byly u kolegy.
Snažil jsem se rozjet akva podle klasických zvyklostí, ale bohužel. Chtělo by to asi zkusit od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:31 Štěpán
Mám takový trochu atip, šířka 800mm, výška 600mm, hloubka 170mm.

Kdo takovéhle rozměry vymyslel? Nějaký šílenec?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:01 Sidonius – Re: Rebbie
Rebbie, nikomu neberu jeho víru. V cokoli. Patogenní zóny nebo jing a jang nevyjímaje. :-)
Jenom mě nesmí nějaký věřící pod pohrůžkou naražení na kůl nutit konvertovat...
Ale jinak souhlas s Filipsim. (Aby se to nezvrhlo v permanentní stěhování akva z místa na místo.)

Marek: Akva v provozu několik let, vše fungovalo téměř bez údržby...
Jestli jsem správně pochopil, akva jste "jen" přestěhoval, ale nezakládal znovu.
Problémem řadu let provozovaných téměř bezúdržbových akvárií může být paradoxně to, že v poklidu dlouhodobě fungují. Živé organismy se přizpůsobily podmínkám v akva, všechny procesy v klídku probíhají. Pak příjde změna - stačí např. vyměnit letitou zářivku za novou, výkonnější - a začnou se dít věci.
Vyslovit názor, co konkrétně - kromě přestěhování na místo se silným patogenním vlivem ;-) - může být příčinou vašich potíží, si netroufnu.
Moje zkušenost - jestliže se po několika letech skoro bezproblémového fungování akva "sesype", je na místě jeho generální rekonstrukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:59 Žena @ Kate [10] – Re: georged
Myslíš, že by to fungovalo i s kytkama? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:52 Muž @ georged [44] - Živorodky
Mám akvárium na severozápadní straně a problémy nemám... to však ale neznamená, že to má nějakou souvislost s tím Kung-pao(Feng-Šuej) :-D. Ale zkus si udělat panenku ve tvaru tvé rybky (návod podle woodu) a zkus se k ní chovat dobřě a třeba se ti zlepší i akva ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:24 Muž @ filipsi [1260]
:))). To je nadhera. Ted, kdyz mi nekdo neco zkritizuje, muzu uplne s klidem rikat, nococo, rasa, proste je v blbe zone. Ale to byste videli, jak by to ficelo v te dobre.
Pro jistotu nad ne jdu zavesit nejake ty amulety (bubnovat u toho bohuzel uz nemuzu, mala spi :( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:08 Žena @ Rebbie [69]
Side, to ale neni Ratajovic výmysl :-D to neni ani z jejich hlavy totiž... Jinak já na tohle docela věřim, ale napadlo mě spíš, jak sou takový ty různý patogenní zóny, tak mít akvo v blbej zóně to mu asi taky neprospěje..... Já ho tam zřejmě mam :-((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:06 Sidonius – Re: Kacisek
To je dobré! Na co Ratajovci nepřijdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 14:18 :-)
Teď jsem se ale nedávno stěhoval a tím pádem změnil místo pro akvárium

Neproběhlo při té příležitosti v akváriu něco jako generální úklid? Nepral se filtr? písek? nepřesazovaly se kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 14:01 Muž @ filipsi [1260] – Re: Kacisek
Jedno akva mam na severu, jedno na jihu. Ale chovaji se tak, jak je pro akvarka prirozene. Severni s trosku vic rybama nez zdravo mi da vetsi praci udrzet uspesne v chodu, jizni krevetnicek jede uplne sam, mesic bez vymeny vody (zkouska) bez zmeny merenych parametru (krom velkeho poklesu no3 - nic jsem nepridaval). Feng-suei asi u nas moc nefunguje, to je cinska zalezitost (vira tva te uzdravi) ;-)

Ve vyznamny vliv barvy pokoje neverim, ale ve zmenu ostatnich podminek (chlad, slunecni svit ...) jo.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 1688x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5003-vliv-prostredi-na-akvarium