Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vliv prostředí na akvárium

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Vliv prostředí na akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 20:20 Muž fido16 [631] Re: savan
Já to neřeším jen mě to zaskočilo. Na 63L akva výztuhy nemám. Na 250L výztuhy mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2012 19:58 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: fido16
to ani nerieš,na mojom 126L sete od nemenovanej firmy je na 80cm priehyb cca.8mm a drží.nedavajú hornú výstuhu.ale ja im verím,je to predsa jedna z najrenomovanejších značiek na trhu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:24 Muž fido16 [631]
Takže nechci zakládat nové téma tak to hodím sem. Dneska jsem zkoušel změřit průhyb čelního skla akvária a celkem jsem se zděsil :-). U mé 63L akva je průhyb cca 1.5-2 mm na každé straně a u 250L je tak 1mm na každou stranu měřeno vodováhou. Mám se bát nebo je to normální? Myslím že to bude normální :-). Ještě mě zajíma ze zvědavosti kdo má na jakém akva průhyb čelní stěny ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:10 Sidonius Re: Marek
Zahnívají mi zbytky krmení a trus v písku i po docela častém odsávání, tvoří se i bílá plíseň, občas nějaká ta nebožka, no prostě nic moc...

Myslím, že jak já, tak Gošice a Fifík uvažujeme zhruba v těchže souvislostech.
Tím, že jste povytahoval rostliny, velmi pravděpodobně jste dno zanechal plné organické hmoty - odtržených částí kořenů rostlin. Tato organická hmota, (podle mne mnohem výrazněji, než bakterie v odloženém filtru) se rozkládala bez přístupu kyslíku (zahnívala) a dosud naplňuje dno.
Doporučil bych vám zkusit substrát řádně odkalit - s prohrábnutím, do hloubky - a to i s vědomím, že bude nejspíš nutné dolít v průběhu odkalování nějaké množství vody... ano
Druhou možností je založit akva znovu. S čistým dnem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:55 fifík Re: Marek
Marku uvědom si, že pokud Ti týden neběhal filtr, pochcípali všechny bakterie sloužící k nitrifikačním procesům - ty totiž potřebují, aby filtrem procházela voda a ne jen byli ve vodě. Takže v tom bych viděl neúspěch. Možná tím, že se filtr ani nevypral, se z něj mohlo do vody i něco uvolnit, nesmrděl? Nic bych nedal za to, že ve vnitř, už mohli začít hnilobné procesy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marek
To bylo dle mého soudu zbytečný.
www.discus.cz/…
planta.aquariana.cz/…

Filtr se zabýhal znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:41 Marek Re: gošice
Ležel v nádrži na dně, ve vedě. Psal jsem, že jsem tam trochu vody se štěrkem nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:39 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marek
No a filtr ten týden dělal co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:36 Marek Re: gošice
No asi tak něco přes týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:33 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Marek
Jak dlouho bylo odstavené X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 12:06 Marek Re: Sidonius
Po přesunu akvaria se štěrkem a trochou vody u dna nějakou dobu stálo zakryté odstavené,pak jsem znova napustil, nechal s puštěným filtrem asi týden, pak tam šli naspět rostliny a asi po dalším týdnu i rybky. Během té doby jsem občas přisypal i trochu krmiva. Filtr zůstal v nádrži při stěhování, takže ani nevyschl a ani jsem ho nepral, jen od hrubých nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:56 Sidonius Re: Marek
No asi jsem ho vpodstatě zakládal znova, bylo odstavené delší dobu, ryby a rostliny byly u kolegy. Snažil jsem se rozjet akva podle klasických zvyklostí, ale bohužel...
Co myslíte tím "asi jsem ho v podstatě zakládal znova"?! A co znamenají ty "klasické zvyklosti"? To jste v něm nechal původní dno s trochou vody, aby šlo s akviškem manipulovat, rybky a rostliny dal ke kolegovi, akva po nějaké době dopustil vodou, zasadil kytky a vpoustil rybky?
Nebo jste ho založil celé znova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:32 Žena katunka [158] Re: Marek
Já zase souhlasím se Štěpánem. Že je ten rozměr pro ryby naprosto nevhodnej pozná každej kdo se nad tím trochu zamyslí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 10:20 Žena katunka [158] Re: Štěpán
Jj...skaláry to asi při otáčení mají hodně natěsno.... hmm
Nicméně jsou tu i prezentace kde to ryby mají natěsno ve všech rozměrech...ne jen v hloubce... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:40 Štěpán Re: Marek
Tahle fotka by se měla používat jako odstrašující příklad, jak nemá vypadat akvárium. Nevím, jak by se tobě líbilo, kdyby ti někdo svévolně a bezohledně zůžil pokoj na 1 metr a sebral ti jeden rozměr pohybu. Moc nehopsej, není k tomu důvod. To akvárium je naprosto strašlivé. Nechápu, proč na to upozorňuju jenom já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 08:28 ►MICUS◄ Re: Marek
Pan Rataj bude dobrej obchodník. Vsaďte se, že zanedlouho jako první na trhu uvede měřidlo feng šuej energií pro vaše akvárko. A budeme testovat pH, tvrdost, energie :-D

btw Marku: barva stěn pokoje nemá podle mě vliv, stejně jako ostatní se přikláním k názoru, že za tím bude změna podmínek, kterou stěhování vyvolalo. Holt když něco funguje.. radši do toho nerýpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:20 Marek Re: Štěpán
Fotka k příspěvku Ten šílenec jsem byl Já hop a můj strýc, který se výrobou a prodejem akvárii živí.
(Pokusím se vložit fotku, nevím ale, jestli se mi to povede.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 23:11 Marek Re: Sidonius
No asi jsem ho vpodstatě zakládal znova, bylo odstavené delší dobu, ryby a rostliny byly u kolegy.
Snažil jsem se rozjet akva podle klasických zvyklostí, ale bohužel. Chtělo by to asi zkusit od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:31 Štěpán Re: Marek
Mám takový trochu atyp, šířka 800mm, výška 600mm, hloubka 170mm.
Kdo takovéhle rozměry vymyslel? Nějaký šílenec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:01 Sidonius Re: Marek
Marek: Akva v provozu několik let, vše fungovalo téměř bez údržby...
Jestli jsem správně pochopil, akva jste "jen" přestěhoval, ale nezakládal znovu.
Problémem řadu let provozovaných téměř bezúdržbových akvárií může být paradoxně to, že v poklidu dlouhodobě fungují. Živé organismy se přizpůsobily podmínkám v akva, všechny procesy v klídku probíhají. Pak příjde změna - stačí např. vyměnit letitou zářivku za novou, výkonnější - a začnou se dít věci.
Vyslovit názor, co konkrétně - kromě přestěhování na místo se silným patogenním vlivem ;-) - může být příčinou vašich potíží, si netroufnu.
Moje zkušenost - jestliže se po několika letech skoro bezproblémového fungování akva "sesype", je na místě jeho generální rekonstrukce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:52 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Kacisek
Mám akvárium na severozápadní straně a problémy nemám... to však ale neznamená, že to má nějakou souvislost s tím Kung-pao(Feng-Šuej) :-D. Ale zkus si udělat panenku ve tvaru tvé rybky (návod podle woodu) a zkus se k ní chovat dobřě a třeba se ti zlepší i akva ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:24 Muž filipsi [1295] Re: Kacisek
:))). To je nadhera. Ted, kdyz mi nekdo neco zkritizuje, muzu uplne s klidem rikat, nococo, rasa, proste je v blbe zone. Ale to byste videli, jak by to ficelo v te dobre.
Pro jistotu nad ne jdu zavesit nejake ty amulety (bubnovat u toho bohuzel uz nemuzu, mala spi :( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:06 Sidonius Re: Kacisek
To je dobré! Na co Ratajovci nepřijdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 14:18 :-) Re: Marek
Teď jsem se ale nedávno stěhoval a tím pádem změnil místo pro akvárium

Neproběhlo při té příležitosti v akváriu něco jako generální úklid? Nepral se filtr? písek? nepřesazovaly se kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 14:01 Muž filipsi [1295] Re: Kacisek
Jedno akva mam na severu, jedno na jihu. Ale chovaji se tak, jak je pro akvarka prirozene. Severni s trosku vic rybama nez zdravo mi da vetsi praci udrzet uspesne v chodu, jizni krevetnicek jede uplne sam, mesic bez vymeny vody (zkouska) bez zmeny merenych parametru (krom velkeho poklesu no3 - nic jsem nepridaval). Feng-suei asi u nas moc nefunguje, to je cinska zalezitost (vira tva te uzdravi) ;-)

Ve vyznamny vliv barvy pokoje neverim, ale ve zmenu ostatnich podminek (chlad, slunecni svit ...) jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 13:30 Kacisek Re: Marek
No nevím jestli to může mít na to vliv ale může to být umístěním akva. Zrovna ve čtvrtek se mi dostala do ruky příručka: Návod na pěkné akvárium od Karla Rataje no a hned na první stránce je o umístění. Přepíšu ti tady ten odstavec doslova jak je to v té příručce.:

Důležité je i umístění akvária. Zjistíme, že v některých místech bytu nám akvárium prostě nepůjde, i když děláme zdánlivě všechno dobře. Čím je to způsobeno? Podle starého čínského učení Feng-Šuej existují různé formy energie. Tyto formy jsou kromě jiného spjaty se světovými stranami. Severní část našeho bytu nebo domu proto obsahuje jinou energii než část jižní. Pro umístění akvária je nejvhodnější severozápadní a severní oblast. V těchto směrech je totiž maximální energie kovu a vody, což jsou živly, které budou naše akvárium podporovat. Naopak na jižní straně kulminuje energie ohně. Oheň ničí vodu, pro umístění akvária je to nevhodné místo.

No z mé hlavy to není tak ti to třeba trochu pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 13:24 Žena katunka [158] Re: Marek
Pokud už akvárko bylo v pokoji kde se malovalo mohl se do vody dostat prach z barvy a tím změnit chem. složení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 13:21 Marek – Změna malůvky v pokoji ?
Zdravím všechny a mám dotaz.
Může změna malůvky v pokoji radikálně změnit chování akvária? Mám takový trochu atyp, šířka 800mm, výška 600mm, hloubka 170mm. V provozu několik let, vše fungovalo téměř bez udžby, myslím tím kvalitu vody, filtraci, růst rostlin a ryb. Teď jsem se ale nedávno stěhoval a tím pádem změnil místo pro akvárium a taky barvu stěn v pokoji. Akvárko se teď nedaří udržet v "pohodě". Zahnívají mi zbytky krmení a trus v písku i po docela častém odsávání, tvoří se i bílá plíseň, občas nějaká ta nebožka, no prostě nic moc.
Voda je pořád stejná, vodovod je totožný, po odstání nalívám.
Akva má myslím kolem 80 litrů, měním vždy něco kolem 10litrů.
Žádné přípravky nepoužívám, rybky mám neonky, skalára a tetry krvavé.
Máte pro mě nějakou radu?
Díky za případne příspěvky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5003-vliv-prostredi-na-akvarium