Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampy Atman

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

UV lampy Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 22:04 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Na zelený zákal bude fungovat jinak moc ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 22:02 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte, mam tuto lampu dneska som namontoval nech sa trosku zbavim rias ...chcem sa spytat kolko hodin/dni by som ju mal nechat pri prvom starte a kolko potom odporucate ?? Zapnutu nonstop asi nema zmysel...
Ja som uvazoval teraz ju nechat 48 hodin bezat nonstop a potom tak 2-3x do mesiaca zapnut na par hodin ??? Bude to stacit ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2009 20:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: sokar
Nechci ti brat iluze o UVcku ale kdyz das rejnokum sezrat nakazenou rybu tak je ti UVcko prd platny.A jestli jsem to dobre pochopil tak pri napousteni projizdis vodu z vodovodu taky celkem zbytecne.Chlor pridavanej do vodovodniho radu je mnohem ucinejsi nez nejaky UVcko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:33 sokar Re: beowulfx
Já sem dřív na uv lampu nadával a nevěřil účinkům.
Teď mi jede několik měsíců non-stop.
Při výměně vody je v akva nálevník.Né moc,ale je na skle.
Navíc při chovu rejnoků a krmení jinýma rybama či zmrzlýma rybama je riziko dotažení něčeho špatnýho dost vysoký.
V mým malým akva nemám lampu a je to bez problémů přes rok a půl.
Ve velkým akva při provozu lampy pár hodin denně byla voda kalnější.Navíc když vyměním i třeba 10-20% vody tak ju chcu radši projet lampou jen pro sichr. Nechcu nic riskovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:48 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: deathfoe
No vesměs souhlasím, taky tuto lampu vlastním, většina lidí si ji pořizuje až při nějakém problému, se kterým už není jiného zbytí a pak ji už třeba ani nepoužijí a u srdce je jen pouze hřeje pocit, co kdyby něco aspoň jsem připraven. Jinak nejsou žádné psané pravidla jak správně lampu používat, je to na potřebách konkrétního akva, každopádně ji ani já nedoporučuji mít zaplou stále, bohatě stačí zapnou když nejsou problémy čas od času, tak jednou za měsíc, nepo při každém vetším zásahu do akva při kterém by mohlo hrozit rozjetí nějakých řas či jiné havěti, po vyřešení problému už je to spíše preventivní záležitost. Je to dobrá věc pro lidí, kteří v akva rádi experimentují, ale pokud ti akva jen leží někde v koutě, ty čas od času nečo vyčistíš a nijak zvlíšť se tim nezabýváš, neexperimentuješ, tak je to pro tebe nejspíše zbyteční věc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:20 Muž deathfoe [58] Re: pajulin
Dahak má pravdu, kdybys to měl zapnuté pořád, tak by ty ryby žili ve sterilní vodě, což nebude dvakrát přírodní. Já bych ji zapínal prostě jen občas a při nějakých problémech, kde by UV mohlo pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 18:14 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: pajulin
UVcko pouzivam pouze k likvidaci rasy nebo premnozenejch nalevniku po zalozeni nadrze.Ale kazdodeni pouzivani ve zdravem akvarku je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:10 pajulin Re: Dahak
Chtěl bychto skusit nemám stím žádne zkušenosti ale hodně lidí si to chválí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:01 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: pajulin
A mas duvod ji pouzivat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:00 pajulin
Prtosím jak jí mam používat a jak často zapínat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:00 Vip Re: Chosesito
... záření spolehlivě zabraňuje množení pro ryby nebezpečných jednobuněčných mikroorganismů (různých druhů bakterií, plísní, virů a řas). UV zářič likviduje pouze mikroorganismy, které projdou okolo zářiče, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:54 Chosesito
Hodí se pro lečbu rozpadu ploutví , nebo jedn pro prevenci????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 21:01 Muž dajos [10] Re: sokar
mě náhodou zbavila plísní a s nějakýma jinýma potvorama (jak tady kolikrát čtu o nezmarech apod.) problémy nemám..ale teď se zpravuje protože při přepojení na silnější filtr začala téct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:22 sokar Re: Fajnxman
Já ji ze systému vypojil pač byla na houby.Bez ní to de taky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 09:13 Fajnxman
Ahoj, pls rekli by jste mi jake kolik mm ma ATMAN 11W napojeni? myslim hadice. Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 09:16 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: PET
Přesně co napsal PET, mám ji taky zapojenou v systému, ale nepoužívám ji, rostlinám moc nesvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 10:58 Muž Pet [56] Re: Honza
Mám atman 36W. Co se týká funkčnosti, není co vytknout. Je jen otázka, co od UV lampy jako takové očekáváš. Nedoporučuji trvalé zapnutí pokud přihnojuješ rostliny. Mám velmi negativní zkušenost. UV záření zřejmě degraduje cheláty a po jejím zapnutí mi rostliny velmi rychle začaly vykazovat příznaky nedostatku živin. Nyní jí mám v systému jen pro případ nutnosti. Dá se říci z mého pohledu zbytečná investice.Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 10:03 Bob Re: Honza
taky ji mam, naprosta spokojenost, dilenske zpracovani na velmi dobre urovni (narozdil od meho ocekavani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 09:48 Hony Re: Honza
mam jí traky a je fakt super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:47 jonathane Re: Honza
Ja ji pouzil ve sve 420ce a naprosta spokojenost...mrkni na moje stranky tam je v technice vyfocena, pripravena kdykoliv k pouziti..... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 21:24 Honza – UV lampa ATMAN 11W
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s UV lampou ATMAN 11W, která se prodává zhruba za 1400kč.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3863x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4996-uv-lampy-atman