Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AquaClear

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

AquaClear
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 14:20 Muž Rovano [228] - Rostliny – V minulosti
jsem měl italský Aquaclear(značku už si nevzpomenu). Dneska výrobu/distribuci převzal Hagen. Byl bez problémů přes 25 let. Akorát jsem ho časem vypodložil gumou na mazání, místo té nožičky(mezi tělem filtru a akvárkem).
Regulaci má na sání.
Je to jednoduchý filtr a nemá se tam co pokazit.
Jediný, co asi někdo bude muset řešit, tak je nasátí drobotiny.

Je to hlučnější řešení než můj současný vnitřní filtr Juwel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 11:17 Muž cusbus [37] - TetryRe: Breathlless
Tak nakonec jsem to udělal následovně. V akvárku 72 L mám AQ150 (původní název AQ30) a vodu moc nehoní. Připadá mi, že je to přiměřené. Možná je to kvůli tomu, že je to přes 5 let starý kousek. Výhledově do 100 L už mám koupený AQ200 (pův.AQ50), tak dám vědět, jestli je to moc nebo ne.
P.S. předtím jsem psal jiný objem akvárek (sorry). Uváděl jsem odhad obsahu vody, a když na to teď koukám, tak ještě ke všemu blbě. Když mluvíte o objemech, tak tím asi myslíte objem celého akvárka, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:46 Muž Breathlless [6] Re: cusbus
Ja mam AQ 200 v 60litrech , musel sem přicpat sácí potrubí kouskem igelitu , páč je to zbytečně výkoný. Filtrační náplň mam 3x biomolitan + Rašelinový granulát. jinak pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:57 R Muž Silent [5949] Re: cusbus
Přesně. Ten biomolitan funguje stejně a pohodlně se s ním manipuluje při čištění. Láva nebo keramika má smysl ve větším množství ve vnějších filtrech. Do závěsného bych já osobně použil jen ten biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:47 Muž cusbus [37] - TetryRe: Silent
No, když už tam můžu dát více druhů filtračního média, tak dát 3x molitan se mi nezdá. Asi je to ale jen můj pocit. Molitan by fungoval stejně. Díky moc za odpovědi (a za existenci stránek rybicky.net).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:23 R Muž Silent [5949] Re: cusbus
Lávu můžeš použít jako předfiltr na zjemnění hrubších nečistot, nebo jako hlavní biofiltrační médium. Pokud tam budeš dávat biomolitan tak bych dal spíše pořadí hrubý biomolitan, láva, jemný biomolitan. No a není jednoduší použít jen ten biomolitan? Dát hrubý a 2x jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:16 Muž cusbus [37] - TetryRe: Silent
Kdybych dal tu lávu, tak ji dám až na konec filtrace? Myslím jako v pořadí hrubší biomolitan, pak jemnější biomolitan a nakonec láva (příp. biomax)? Klasické keramické kroužky se totiž dávaly jako první, nemýlím-li se. Tam se ale nemá co ucpat. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:43 R Muž Silent [5949] Re: cusbus
Láva se používala jako biofiltrační médium už v době kdy ještě o biokeramice neby ani vidu ani slechu :) . Takže ten Biomax od Fluvalu klidně zastoupí. Co se vnitřního prostoru pro osídlení bakteriemi to vyjde nastejno. Co se ceny týče myslím, že láva vyjde levněji. Použít se dá do rozdrolení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:12 Muž cusbus [37] - Tetry – Biomax vs. láva
Ještě řeším dilema jestli tam mám dát válečky biomax od Fluvalu www.shop.miga.cz/…
nebo lávové kameny www.shop.miga.cz/…
Jestli jsem to dobře pochopil, tak biomax vydrží dlouho. Prostě ho vyperu v použité vodě a běží dál. Jak je to s těmi lávovými kameny? Ty se také dají vymýt, nebo jsou na jednorázové použití? A s ohledem na bakterie a nikoliv jen mechanickou filtraci je asi lepší biomax? Díky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:22 Muž cusbus [37] - TetryRe: ims
Já jsem měl uhlí od Resunu a to určitě nijak nebarvilo. Jinak ohledně síly filtru. Na nějakou dobu jsem měl AQ30 v 60L AQ a vodu to moc nehonilo. Na opačném konci akvárka se hladina skoro nehnula (možná je to ale tím, že už je to pěkných pár let starý "stroj". Proto jsem uvažoval o tom AQ 50.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:49 Muž Yirka [9117] Re: ims
Otázka je zda je vůbec příčina uhlí do filtru dávat, tedy důvod?
Jinak kvalitní filtrační uhlí by barvit vodu nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:30 ims Re: Silent
Ja mam AQ30 v 60l akva a dost neprijemne mi to honi vodu a to mam prutok na minimum. Premyslim, ze pod nej jeste udelam nejakou kaskadu, aby se voda trochu zpomalila. Nebo dam podstatne niz hladinu v akva.
Je mozne, ze uhli obarvi trochu vodu dozluta ? Jeste jsem nikdy uhli nepouzival. Koupil jsem nejake asi za 34Kc - neni z uhelnych skladu :-) . Bylo ho trosku vic nez originalu, ktery stoji asi 80Kc. Pred pouzitim jem ho trosku propral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:25 R Muž Silent [5949] Re: cusbus
Stačit by měl. I když samozřejmě větší je lepší, zvlášť když má regulovatelný průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:10 Muž cusbus [37] - TetryRe: Yirka
Díky za radu. Myslíte, že mi velikost tohohle filtru bude stačit? Zdá se mi, že nemá moc velký obsah. Ještě mě napadlo jej přesunout do menšího 60L AQ a pro to 89L použít Aqua Clear 50 (někde už to cenově není moc rozdíl). Stejně mám k dispozici 2 akvárka a jen jeden filtr - druhý musím tudíž dokoupit. Nevím však, jestli to není zbytečné a na obě budou stačit "třicítky". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:57 R Muž Silent [5949] Re: cusbus
Souhlasím s Yirkou. To je dobrá kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:52 Muž Yirka [9117] Re: cusbus
Já bych doporučil tu tvoji první volbu, tedy 2x molitan+keramika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:41 Muž cusbus [37] - Tetry – Náplň do Aqua Clear 30
Ahoj lidi. Potřeboval bych poradit. V závěsném filtru Aqua Clear 30 jsou původně 3 části náplně. Jestli se nepletu: molitan + kroužky + aktivní uhlí (dostal jsem jej bez náplně). Myslím si že to uhlí je trochu zbytečné. Co tam mám místo něj při tak malém objemu filtru dát? 2x molitan + kroužky? Molitan + kroužky + vatu? AQ mám 89L, takže chci místo uhlí větší plochu pro bakterie. Díky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:58 Muž Wrata [21] Re: ČUPR
V definici toho filtru se pise,ze zajistuje "silny, konstantni prutok",takze zrejme spatna volba pro tve podminky.. asi tedy vymenit za slabsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:54 Muž kristian [80] Re: ČUPR
Doporuceni, pouzit rozstrikovaci rampu, bud nekde koupit, nebo sikovne ruce ji vyrobi za par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:37 Muž ČUPR [204] - Tetry – Jak snížit víření vody u vnitřního filtru AquaClear?
Mám nádrž 92 litrů a používám vnitřní filtraci pomocí filtru AguaClear Powerhead 50. Je zde sice regulace průtoku přivřením výtokového otvoru a regulace na sání, ale jakkoliv se snažím jak sání tak i výtlak přivřít, stále mi to nadměrně víří vodu v akváriu. Je to nevzhledné - rostliny se kymácejí jak v mixéru i při použití usměrňovače proudu vytékající vody a nasměrováním výtoku úhlopříčně nádrží. Filtr je určen pro 76 ÷ 190 litrové akvárium a štítkový výkon čerpadla je 990 l/h bez vzduchování, 870 l/h se vzduchem. Vzduchování musím rovněž škrtit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 11:28 Radka Re: Silent
Aha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 10:30 R Muž Silent [5949] Re: Radka
Ammonia remover má odstraňovat amoniak a maximálně ještě dusitany. Dusičnany neodstraní vůbec. Na to jsou speciální iontoměniče. Nebo nejlíp výměna vody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 10:14 Radka Re: chicko
Jednou jsem ho použila,ale dusičnany se mi vůbec nesnížily asi by se toho tam muselo dát kilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 10:05 Muž chicko [124]
používáte to tady někdo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 10:58 R Muž Silent [5949] Re: chicko
Dej pozor! Kvalitně zregenerovat se dá ammonia remover jen asi 2x. Pak jeho kapacita výrazně klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:40 Muž chicko [124] Re: Silent
Ano to vím. Ted je ale moje 2. akvarko zimovištěm závojnatek, takže akva téměř bez kytek a filtr vlastní konstrukce se ještě zabíha tak tomu trochu pomůžu tímto mediem. Jo jinak filtr má objem asi 3 litry aje tam v podstatě jen biomolitan a keramika + asi 5cm jemnější vaty v poslední komoře tak tam mám ještě tak 15 cm místa k tam asi nacpu tuhle věcičku. Jo a moc dík asi bych to bez vám musel vyhodil. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:32 R Muž Silent [5949] Re: chicko
Dá se regenerovat v solném roztoku asi 1 pol. lžíce na litr a pak propláchnout. Ale je lepší tyhle média moc nepoužívat mají malou kapacitu. Mnohem účinnější jsou biologické filtrační hmoty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:27 Muž chicko [124] – Odstraňovač dusíkatých látek-Aqua Clear
Chtěl bych se zeptat jak toto médium obnovit...v návodu je jednou týdně vyměnit a pak K doplnění nechat 24 hodin .....a zbytek se mi někde urval pls pomozte nechci to po týdnu vyhodit pokud to jde obnovit(stalo to 100 kč) hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1127x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4974-aquaclear