Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ochrana filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Ochrana filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 09:57 Muž chicko [124] Re: Usine
Václave ale on tady píše, že chce mít externí filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 21:17 Usine Re: bigboban
Ty chceš mít dvě čerpadla proti sobě to je drobet nesmysl, nestačilo by udělat díru ve filtru u dna? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 19:11 Muž bigboban [19] Re: Horác
Jasně že znám Horácovo akvárko. Určitě mi přijde jako supr nápad s komorama uvnitř akva. Přepad řešit nechci a proto chystám do jedné z komor navrtanou díru dejmetomu 5cm od horní hrany. První čerpadlo bude nasávat za akva do komory, dírou to vyteče do externího filtru a další čerpadlo bude vracet vodu do druhé vnitřní komory. Pokud vypnou proud vše se zastaví a nic nikam nevyteče.

Ale abych se vrátil k tématu - i v tomto systému viz první odstavec hrozí, že když bude v akvárku málo vody tak se může vycucnout celý obsah filtru a čerpadlo bude na suchu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 17:28 Muž Horác [3942] Re: bigboban
Jí Ti rozumím. Koneckonců, četl jsi tu moji stránku o filtraci, tak víš, že jsem chtěl přepadu (do té odtokové komory) využít taky. Pak mě ale napadlo zkombinovat to s externím hrncovým filtrem, který by to bral ode dna a nakonec jsem realizoval právě jen ten hrnec se sáním u dna. Na přepad jsem se vykašlal, páč jsem levej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 17:11 Muž bigboban [19] Re: Horác
No přepad ale chystám i do velkého akva. Akorát chci mít vrtanou díru kousek pod vrškem akva a filtr podobný ale externí z malého staršího akvárka.

Podle mě véceméně nejde nakombinovat to abych nasával u dna a měl externí otevřený filtr.

Napadá mě jediné řešení - první čerpadlo čerpá ode dna do přepadové komory a další z filtru nazpět do akva. To by fungovat mohlo a nehrozí přetečení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:54 Muž Horác [3942] Re: bigboban
Netvrdím, že je to neobvyklé, ale co se mechanických nečistot týče, vyčistí takový filtr maximálně hladinu. Všechny těžší nečistoty se budou válet po dně - mimo dosah filtru. Já jsem právě z tohodle důvodu umístil sání do nejnižší části akvária. Jinak o těch pojistkách vypínajících čerpadlo nic nevím, proto jsem se k tomu ani nevyjadřoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:42 Muž bigboban [19] Re: Horác
Ano vrchem. Bude to fungovat jako jakýkoliv jiný filtr založený na přepadu a ne na nasávání u dna. Nemyslím si že by to byl tak neobvyklý princip. Jak to bude fungovat je ve hvězdách, to se teprve uvidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:05 Muž Horác [3942] Re: bigboban
Rozumím tomu dobře, že voda do filtru jde vrchem? To se tam moc bordelu nedostane, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 15:40 Muž bigboban [19] Re: Horác
Jak vyplývá z popisu akva - slouží pro ověření technologií. Filtr, pozadí, vzduchování, osvětlení, kryt. To všechno si vyzkouším a použiju do chystaného 120l akva.

Pro začátek - to pozadí alespoň mě připadá naprosto skvělé. ;-) palec Výroba byla úplně primitivní když srovnám s "polystyrénovými" návody a s kupovaným pozadím za tisícovku. Jako velikou nevýhodu polystyrénu a jiných hmot považuji pracnost a hlavně úbytek prostoru.

Pro příště - klidně bych tam nahňácal mnohem víc silikonu aby se to alespoň trochu víc zvlnilo a chytlo to víc písku.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 15:32 Muž Horác [3942] Re: bigboban
Asi jsem už moc starej a línej, ale v takhle maličkém akvárku bych vážně uvažoval jedině nad bublifukem. Není nad jednoduchost a funkčnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 15:19 Muž bigboban [19] – Hotovo
Hotovóó. :-)

Tedy akvárko i se zde probíraným filtrem je hotové. Mrkněte na moje akvárko - rybicky.net/nadrz.php….

Snad jsem tam dobře nafotil ten můj filtr i experimentální pozadí. :-D

Jinak dotaz stále trvá a dokonce už ze dvou důvodů -

filtr se ocitne na suchu pokud:

a) ucpe se vtok filtru
b) např. odpařením klesne hladina a vstupním přepadem filtru se přestane filtr plnit


Proto by mě stále zajímal nějaký konkrétní postup jak ochránit čerpadlo..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:32 Muž chicko [124] Re: bigboban
Fotka k příspěvku Moc se omlouvám já jsem přehlédl slovo vnitřní. Jo atím přepadem sem myslel bezpečnostní přepad pro venkovní otevřené filtry...když dojde k ucpaní sání, tak čerpadlo vyžene vodu do akva ==> zvedne se hladina ==> bezpečtnostním přepadem putuje zase do filtru(neprocházi médii) k čerpadlu ==> čepadlo není na suchu p.s. funguje to p.p.s. nakraslím obrazek počkejte pls
Edit: Tak tady to je červeně je vyznačena normalní hladina a filalově je po vyčerpaní filtru(ucpaní sání)v levo je pak detail přepadu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:14 Muž bigboban [19] Re: chicko
Tak pro vysvětlení - mám vnitřní filtr co bere vodu přepadem a přepadem jí zase vrací do akva. Vypadá to víceméně takto:

www.moje-akvarium.net/…

Akorát za 3. komorou s filtem je ještě 4. malinká komora do které vede hadice a z ní to přepadem (je výš než net vtokový) se to vrací do akva.

Když ten vstupní přepad zacpu, čerpadlo vycucne filtr a je na suchu. Podle mě se vstup může nějak ucpat např. velkým listem apod, co já vím.. Proto ten původní dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:39 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: chicko
Ono je jedno,jestli se ucpe sací koš,nebo předfiltr.Vodu to stejně vycucne.Bigboban provedl simulaci ucpání sání,a o to šlo.Pokud se při ucpání sání vyprázdní filtr,je zřejmě bez přepadu a poháněn pouze čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:35 Muž chicko [124] Re: Mrakoplash
proč by ne. samozřejmě že k tomu asi může dojít, ale když tam máte dostatečně hrubý molitan.... no a tavoda taky nepřestane téct ze dne na den a filtr taky nepoběží na sucho, protože tam přepadem náka voda bude stále i při ucpaní přitékat(máte tam přepad ne???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:31 R Muž Mrakoplash [1776] chicko
nejjednodussi ale preci jen neresi tu moznost ze filtr pojede nasucho :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:29 Muž chicko [124] Re: Romy
Ano, právě jsem se potom taky poohlížel je to poměrně spolehlivé, ale ten můj první nápad je asi nejlevnější a nejjednoduší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: bigboban
Použij hladinový spínač.Na netu jsou jich mraky.Kutit se nic nemusí,je to hotový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 19:55 Muž chicko [124] Re: bigboban
No na čidlo bych se vykašlal ještě dostaneš el. šok :-) Nejlepší je dát na sací koš /hadici kus velmi hrubého biomolitanu.. Je to i dobrá předfiltrace a samotný filtr se namusí tak často čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 19:54 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bigboban
co zkusit ukutit vypinac se systemem plovaku, v podstate neco jako je v nadrzce u zachodu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 19:39 Muž bigboban [19] – Ochrana filtru
Sestavil jsem si vlastní vnitřní 4-komorový filtr. V předposlední komoře mám čerpadlo. Pokud vše funguje jak má není problém. Ale při simulaci ucpání vtoku se stane toto - čerpadlo vyčerpá obsah filtru nazpět do akvária a po chvíli je čerpadlo "na suchu". Tedy nějaké přetečení nehrozí, ale bojím se o to čerpadlo. Tedy dotaz zní:

Jak ochránit čerpadlo aby neběželo bez vody? Nemáte někdo nějaké takové "udělátko"? Tedy opak čidla vlhkosti - ve chvíli kdy by bylo čidlo na suchu, odpojila by se elektřina do čerpadla..

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4973-ochrana-filtru