Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rohové akvarium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rohové akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 15:32 R Muž romant [27987] Re: zelenakapusta
Platí jedna zásada a tou je při zakládání zvedat a to klidně o 15cm zadní stranu dna. Když je dno v rovině, je při pohledu zepředu do akvária zdání, že dno tzv. padá dozadu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 13:35 Muž JB [0] Re: zelenakapusta
Ahoj, ja si vypoukle akvarko koupil, protoze sem ho tak chtel i pres ty nevyhody, co jsou tu popsany. Nicmene muzu potvrdit ze se v nem jinak lame svetlo, ta predni strana ti bude odrazet vse co je dokola, atd. Nicmene pro dalsi akvarko sem premyslel rohove do loznice, aby bylo videt z mnoha uhlu, ale zahy jsem to zavrhl a bude urcite standartni;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 18:43 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: afc1886
Děkuji.
Po přečtení těch jednotlivých zkušeností jsem dospěla k názoru, že vypouklé sklo je skutečně jenom módní trend než něco, co by bylo lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2019 15:56 R Muž afc1886 [14695] Re: zelenakapusta
Jsou tam spíše nevýhody. Pohled do něj zkresluje, špatně se fotí, má jiný lom světla atd.. Více se dozvíš tady rybicky.net/forum/hledat/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:52 Silviebaris Re: Planorbella
od kraje je to 26cm a ve středu je to 35cm...ted jsem to měřila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:48 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Jak moc ho máš vypouklé? (mm) jestli víš. :-) netvoří to ještě větší optickou iluzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 09:02 Silviebaris Re: zelenakapusta
Přednosti asi nemá žadný,jen mi přijde že je opticky větší...a neni tak hranatý...Taky ten oblouk uděla i větši objem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 08:57 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Vypouklé sklo akvária
Ahoj všem,

nenašla jsem konkrétní téma, tak se zeptám tady.

Zajímalo by mě, jestli akvária s vypouklou přední stěnou mají nějaké přednosti nebo je to prostě jen nějaká móda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 15:49 Muž ZDRI [1415]
Konečně budu objednávat akvárko pro Sulawesi krevetky.
Nakonec mám k dispozici roh, kam umístím max. rozměr 70 x 70 cm, výšku chci dát 40 cm.
Jednoduché trojúhelníkové (70x70x40) můj výrobce nedoporučil. Místo toho může udělat tvar "DELTA" = useknuté rohy, u mě by se tam vešlo 55 x 55 x 40 cm, rohy 15 cm.

Takže mám dvě možnosti:
1) delta tvar viz výše 55/15 x 55/15 x 40 cm
2) rohové s oblou čelní stěnou, nabízí se rozměr 57 x 57 x 40
Objem je podobný, cena také.
Skříňku si udělám z masivu (spárovka) na míru sám, to problém není.
Zadní roh využiji na hamburský filtr + topení.
U rohového akvárka asi nepůjde použít krycí skla (určitě je chci) posuvná v plastových bočních lištách, jak to řešíte - položená na vnitřní výztuze?

Nikdy jsem rohové neměl, mohu poprosit o Vaše praktické zkušenosti a výhody/nevýhody obou typů?
Rád bych ho co nejdříve objednal a zařídil - Vánoce (=nákup krevetek) se blíží :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 09:43 R Muž ctibum [6923] Re: Radek78
Odkud jsi? Pošli poptávku někomu, kdo akvárka lepí a nech to na nich ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 09:31 Radek78 – Rohove velke
Ahoj..budu si nechávat vyrobit rohové...Trigon.. výška 80cm a boky 65
Sílu skla snad odhadnou..ale nevím,jestli bude potřeba výztuha..
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 08:09 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Ta kategorie existuje teprve 3 dny, takže to nachází pouze toho kdo svoje akvárium do této kategorie zařadil. Věřím že těch lidí bude více, ale bude to chtít čas, jako všechno nové. ;-)

Tímto bych chtěl majitele rohových nádrží požádat o převedení své nádrže do sekce "Rohová akvária", ať mají ti jenž o těchto nádržích hledají nějaké informace možnost nějakého výběru a srovnání. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 07:15 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: PaDa
Děkuji za rady.... Zkusila jsem to a ukázal se mi jen jeden uživatel.. :-( Proto jsem to zkusila tady přímo ;-) Ale moc odezev neni.. Hodně lidí ho už zrušilo a pořídili velké obdelníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 18:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: pindruskaP
Neni tady nikdo další s rohovým akva?
například:
rybicky.net/nadrze/6730
rybicky.net/nadrze/748
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 06:53 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: geminika
Děkuji..podívám se....
Budu akva asi za 2měsíce stěhovat, takže pak chci založit akva bez nynějších chybek...
Nějak si nevím rady, kam co umístit - přívod a odvod do filtru, teploměr... Tím, že jsou ty strany krátké, mám to vše dost u sebe... A to v novém prostoru budu mít u zdi jen levou stranu a dvě budou v prostobu (bude oddělovat dvě místnosti) A asi by nebylo fajn, kdyby ve výhledu do akva byly nejdřív hadice :-(
Nenašla jsem zatím žádnou inspiraci na fotkách ostatních tady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:23 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: pindruskaP
Ja som mala 15 rokov trojuhholník. Ale začalo mi tiecť, tak som ho musela zrušiť. Ja som ho mala urobené na mieru s tým, že bolo predelené na dve nádrže. Na niektorých fotkách je to trochu vidno. Kto to nevedel, ani si nevšimol, že sú to vlastne dve nádrže. Menšia časť bola odchovnička, alebo izolačka pre choré. Tu prikladám prezentáciu, keby si si chcela pozrieť. rybicky.net/nadrze/6833
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pindruskaP
Pokud to má větší objem o to líp ne?
Rohové akvárko ma tady Chem. Ma to tuším 600 litrů, písek Flexiobklady a jen krevetky a drobné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 08:11 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvku Já myslela, že už jsem jediná s rohovým :-( :-D
Pročítám si tady diskuze k tomuto akva (ikdyž jsou už staré) A zjišťuji základní chyby!!! Tedy moje chyby!!
Už třeba to, že mi v obchodě při koupi řekli, že akva má 145l a tady jsem narazila na tabulku výpočtu objemu a zjistila jsem, že podle ní,když mám délku 70 a výšku 50,mám objem 192!!! :-(
Za dva měsíce se budu stěhovat (jak už jsme si nedávno spolu psali...), takže do té doby musím zjistit všechny dosavadní závady!!! A pak založit nové, lepšejší...
Hledala jsem tady proto inspirace u jiných s rohovým - ale nějak se tento tvar akva asi nepoužívá :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 07:56 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
A co chceš vědět? Kdyžtak napiš do vzkazů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 07:42 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Ahojte!!
Je tady ještě někdo s rohovým akva?? V prezentacích nádrží jsem zatím na žádné v poslední době nenarazila... :-( ne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:41 Žena Rebbie [71] Re: metal
Mno, mam trigon, dostala sem ho, takže znáte to o tom darovanym koni a jeho chrupu... Nicméně, znova se rozhodovat, tak do trigonu nejdu - špatně se to udržuje, zvláště když je krycí sklo na pevno a máš jen vepředu takovej obdélník na celou údržbu, děs běs a to ten muj trigouš má "jen" 150 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:00 Majda Re: metal
Rohové vypadá zajímavě,ale já jsem spíš pro klasiku.Jak už bylo zmíněno,jaké by bylo řešení osvětlení,cirkulace vody,... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2010 12:52 Muž Calvin [9] Re: metal
Podle mě spíš záleží na šikovnosti majitele, obě varianty mohou být povedené a zkrášlit pokoj.
Jako zajímavé srovnání bych uvedl dva odkazy (z konkurenčího webu, za což se omlouvám stydim )
klasické:
www.akva.sk/…
rohové:
www.akva.sk/…

Dovolil bych si předpokládat, že u rohového lze vytvořit (při stejném objemu) lepší dojem hloubky, přirozenějšího výseku přírody. Jak zde zmiňují jiní, údržba bude asi o něco obtížnější, nicméně to u vyšších klasických akvárií vyjde asi nastejno. Rovnoměrně osvětlit prostor je asi také trochu náročnější (u rohového tvaru), ale v případě vhodného uspořádání rostlin by to mohla být i optická výhoda, nechat třeba trochu stínu v onom rohu, na dokreslení atmosféry.
U klasického je určitě výhoda lepšího rozdělení teritorií i to, že pozorovatel není omezen jen na sledování prostoru před sebou, ale že může takříkajíc otáčet hlavou a pozorovat, co se děje na druhé straně (samosebou při délce AQ adekvátní danému objemu). :-)

Osobně bych volil spíš podle prostoru pro nádrž vyhrazeného, než že bych upřednostňoval jednu z variant. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.04.2010 06:40 Muž metal [96] - Cichlidy
pozri na hlavnej stranke fekiho akvarko,klasicke sa dizenom vzivote nevyrovna rohovemu a nehovorim o tom ako to skrasli obyvacku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 11:31 dapil Re: kortezhugo
Jsou speciální magnetické stěrky na oblá skla:
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 12:27 RAP Re: kortezhugo
Jde to i magnetickou stěrkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 00:09 Muž avast [49] Re: kortezhugo
Podle mě nějakou hadřičkou, nebo novou hobičkou na nádobí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 00:00 Muž kortezhugo [983] Re: Nikola
...vyzera to celkom pekne - len ma tak napadlo - ako sa cisti predne sklo ked je oble???... :-) - to asi nebude sranda... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 23:33 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: MěchýřovkaV
Ahoj, ja trigon 350l mam. Chtel jsem do panelaku 3+1 nejvetsi mozne akvarko co do objemu a nabizelo se mi jedine misto v rohu obyvaku. Zvazoval jsem klasiku nebo trigon, taky jsem si nebyl jist oblym sklem, nosnosti podlahy apod.
Kazdopadne prave diky oblemu sklu je paradni pohled na akva z uplne kazdeho mista v obyvaku. Pohled "do hlubiny" je impozantni a zadne klasicke obdobneho objemu toto nenabidne. Ano, je to na ukor sirky, takze treba hejno rybek se tam tolik neprozene od bocni steny ke druhe a zase zpatky, plati presne to ze na malem prostoru hodne vody. Moje ryby to ale nijak netrapi, obcas vyuzivaji prave tu "hloubku" k plavani. Zkreslovani se projevuje jen pri pohledu z blizka smerem sikmo. Pri pohledu primo je to bez problemu a naskyta se tak rada ruznych pohledu v uhlu 90 stupnu. Co se tyka poctu ryb, tak podle meho plati stejna pravidla jako pro klasicke akva. Pri hloubce cca 60 cm je komfort pri sazeni rostlin v zabehnutem akva a dalsich upravach na dne pomerne na hrane. Nastesti jsem dozadu zvolil dobre rostliny, takze tolik manipulace neni treba. Muj trigon je od fy Hagen, jedna se o set vcetne skrine, osvetleni a externiho filtru. Se zpracovanim jsem velmi spokojen. Je potreba pocitat s vyssi cenou pri porizeni nez u klasickeho.
Pro ilustraci moje nadrz:

rybicky.net/nadrze/6730
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 20:13 Muž kchrz [24] nepřijde mi jako výhoda
Mám rohové akvarium cca 320l.
Připadá mi, že moc výhod nemá, chci se ho čase zbavit a pořídit větší kvádrového objemu.
Do zadního rohu se dost těžko může, takže čištění nebo zasazení kytek - hrůza. Takže mám vzadu rohový kořen.
No a sám sundat těžký dřevěný kryt a zase ho nandat zpět, taky horor. Už jsem si tim zničil jednu sadu plastových trubek od externího filtru jdoucí přes hranu akvaria.

Já už bych si ho nepořizoval, ale na druhou stranu můj byt jiný tvar než rohový (při takovémhle objemu) neumožňoval.

K.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 19:16 Žena bluedream [245] Re: MěchýřovkaV
Rohové jsem chvíli měla a musím říct, klasika je klasika. Řekla bych, že v normálním akva lépe vyniknou rostlinky a rybky mají větší rozhon. A je víc prostoru k tomu, aby si s ním člověk pohrál. I když jako paludárko vypadá opravdu super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 19:12 Muž Lucky005 [197] Re: MěchýřovkaV
s rohovymi akvarkami nemam zkusenost, ale mozna bude problem s rovnomernym s nasvicenim ne? ruzne delky zarivek a ruzne predradniky, jaka bude cirkulace vody, nebudou vznikat mrtva mista? jaky bude pristup do zadniho rohu pri cisteni sazeni....myslim si ze efektneji pro oko divaka vypada klasicka 350 nez rohove, ale je to jen muj nazor, dival sem se na zde prilozene odkazy a musim uznat ze vypadaji pekne, ale jak se tak divam na mistni nadrze tak prevazuje klasika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 19:04 Nikola Re: koblihcz
Nebo panoramatický - asi nejhezčí varianta - stačí se podívat na rybicky.net/nadrze/595
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:51 koblihcz Re: MěchýřovkaV
No akvarko do rohu nemusi mit jen trojuhelnikovy pudorys. Muze to byt i ve tvaru pismene L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 18:32 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Otázka
Chci oživit toto téma. Vážně se rozhoduji mezi rohovým akvárkem a klasickým. Rohové bych chtěla 350-400 l. Klasické 300-350 l. Ale nedokážu si vybrat. Rohové vypadá krásně, nezabírá tolik místa-bylo by v nepoužívaném rohu. Ale jak tam dozadu nasázet rostlinky, dále jestli bych tam mohla mít tolik rybek, co v klasickém akváriu? Je to jiný tvar, není tak dlouhé.. Klasické by zabralo na šířku místa jako jedna skříň, jinak má samé výhody. Tápu a tápu. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:14 Muž isamik [180] Re: Akusek
Jeden krasny trigon je i tady rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:12 Muž danrycka [56] Re: Akusek
a co třeba přímo www.akvarko.cz
rohové akvárium romana a marcely :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Akusek
ptejte se těch, který ho mají. takových akvárií tu pár je, já osobně bych ho nechtěl, ale zdá se mi tam dost výhoda, že hodně hluboké..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:18 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Akusek
Já mám rohové akvarium 140 l a kdyby mi nepasovalo do rohu mistnosti, tak už bych ho nekupoval. To co psali přede mnou, hodně vody a málo místa, dost špatně se tam umísťují dekorace, rostliny, kořeny atd. Opravdu mááálo místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:54 Muž Yirka [9126] Re: Akusek
Ten objem je na trojúhelník zajímavý, jak to máš vymyšleno s rozměry. Pak by se dalo hovořit o + a -.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:03 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: Ludek
Výhoda: vypadá velice hezky a na malém prostoru "relativne" dost vody jak napsal Ludek. Nevýhodou by mohlo být oblé celní sklo (pokud by tedy bylo oble). Vypoukle sklo dost zkresluje interier nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:49 Muž Ludek [39] Re: Akusek
Rohové akvárium 300 L? Krátce řečeno - Hodně vody na malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:46 Štěpán Re: Akusek
Výhoda je, že je v rohu, když to někdo potřebuje. Jiné výhody neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:40 Akusek – Akvárium 300L - výhody a nevýhody
Chtěl bych si pořídit akvárium 300 litrů a rohové zajímalo by mě jaké to má výhody a nevýho pořizovat si takové akvárium. hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 21:53 Žena Naďa [33] Re: Norton
Buď normál 80 x 35 , nebo rohové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 21:46 Muž Norton [109] Re: Naďa
Pokud budete mít akvárko skutečně do rohu, tak je "trigon" dobré řešení. "Kvádr přes roh" stolu jsem zkoušel také, ale nebylo to ono... Každé má své výhody. Volba je bohužel na Vás... Záleží také jak velké akvárko si chcete pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 21:17 Žena Naďa [33] Re: Norton
Takže raději normální a stůl dát přes roh? A v případě stěhování zůstane i možnost dát ho k rovné stěně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 20:42 Muž Norton [109] Re: Usine
No jo Václace, kolega Vodička je mistr! ano To já se svým mini rohovým trigonem je s ním rovnat nemohu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 20:37 Usine Re: Naďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 20:33 Muž Norton [109] Re: Naďa
Souhlasím s Honym. Klasický kvádr má řadu výhod oproti trigonu (mám jej také). Jen co mne teď napadá - jednoduší řešení osvětlení, možnost většího "rozletu v zahradničení", větší plocha dna, objem....

Jinak ale je to akvárko jako každé "třetí", rybkám je to jedno a to, jak bude vypadat záleží jen na akvaristovi... ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2554x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4961-rohove-akvarium