Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vitamíny pro ryby

 

NápovědaFórum » Krmení » Doplňky stravy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vitamíny pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:39 Silviebaris Re: jakaf
Já ti taky posílala tipy,a nikam chodit nemusíš,jen sehnat násady.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:36 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
Mám kontakt na pána Dorňáka, který nabízí velkou škálu živého krmení email na pána je eyetiger@email.cz, posílá zásilkovnou po celé ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:29 R Muž Anthrax [4773] Re: jakaf
Jsi z Prahy, tak nevím na co si v tomhle ohledu stěžuješ, míst kde sehnat živé krmení i bez chytání je u vás několik. Další možnost jsou burzy.
rybyarybicky.cz
www.burzarybicek.cz
Živé krmivo mají na obou. Minimálně ty koretry není problém sehnat. Nehledě na to, že všude možně je k dostání mražené. Možnosti prostě jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:10 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Jinak dík za tip na ten Břevnov,fakt jsem netušil že už to letos nepatří ČRS.Najdu na netu kontakt a zkusim si opatřit povolení a máma přijde o punčocháče na výrobu síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2021 13:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- poslal jsem vás na konkrétní místa, kde to můžete získat bez rizika, melete si tu stále svou, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:08 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Břevnovskej rybník u bejvalýho kulturáku byl ještě loni na seznamu rybářských revírů v rámci Prahy.Letos jsem to nezkou
mal a beru automaticky dál jako rybářskej revír.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:06 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
V práci dělám dole pod Prahou pod Roztokama,ale opět Vltava a přlehlé tůně jsou pstruhové/mimopstruhové rybářské revíry a mě se fakt nechce hádat s porybnym a riskovat pokutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- Napřed si je to třeba ověřit, než sem psát něco, co není pravda
- v Břevnově lze chytat bez ryb. povolenky, stačí tam zavolat správci, vydá vám povolení, dá svolení k odchytu
- Grýgera je prodejce živého krmení, tam taky žádné povolení nepotřebujete
- asi tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 13:00 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Oboje jsou od loňska rybářské revíry mimopstruhové,vzal je pod sebe rybářskej svaz.
To samé Džbán,Libočák,Terezka,Jiviny a přilehlé navazující potoky.¨Hasičská nádrž ve Vokovicích se revitalizuje a je vypuštěná a nádrž v Nebušicích je soukromá a lov tam jen na povolení obecního úřadu nebušice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- blbost, Břevnovský klášter je kousek od vás a Grýgera v Motole taky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:58 Silviebaris Re: jakaf
A na balkón nějakej box na vodu..už jsem se s tim setkala,no a nebo doma můžes zkusit,třeba roupice,grindal,mikry..atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:50 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Dafnie a koretra to vím,ale nemám 1. síťku a i když bych si jí vyrobil tak nemám 2.rybářský lístek a nesmím v revírech bez něj podle zákona lovit cokoli živého.
Edit: Veškeré vody a potoky v mém okolí jsou pstruhové a mimopstruhové rybářské revíry a já bez povolenky riskuju při lovu čehokoli živého pokutu až do výše 10 000 kč.Požární nádrž nikde v okolí do 5ti KM nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- nítěnky nejsou pro všechny druhy živorodek vhodné, ideální živé krmivo, je koretra a dafnie
- "zelené", pokud to ryby neznají, ne vezmou to, když je dostupné krmivo na které jsou zvyklé, je třeba je nechat částečně vyhladovět a následně jim to podat, až poté zakrmit používaným krmivem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:45 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: patka
Jiné živé nemám možnost,na dafnie nemám sítku a kam na ně jít,všechny rybníky okolo jsou rybářský revíry a v okolních zverimexech maj živé jen nítěnky.Malou mouchu xify doslova rozcupujou a sežerou.Na sídlišti těžko najdu vanu nebo sud s vodou a larvama v ní.Zkoušel jsem chovat grindal na molitanu s piškotama,ale nedařilo se mě to podle návodů na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2021 12:40 Žena patka [112] Re: jakaf
Mouchu ne
Niťenky nejsou dobrá volba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:34 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Mladou lehce spařenou kopřivu jsem zkusil na radu Jonáše,ale 2 dny se válela v akvárku a nic si jí nevšímalo,to stejné s plátkem okurky,tou jsem jen krmil okružáky a levatky.Jinak živé dávám průběžně nítěnky a občas hodím do akvárka i mouchu,když se mě jí podaří chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 12:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- u živorodek, je důležité zařadit podíl jak živého a mraženeho krmiva, vedle běžně používaných suchých krmiv
- některé druhy živorodých ryb, rády konzumují ve větší míře i rostlinnou složku (např. Gudea červenoocasá), proto, lze využít mladé kopřivy, špenát, atd., vždy řádně ošetřené ke konzumaci (lze dohledat na foru) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 11:35 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: lacewings
Dík za skvělé vysvětlení.Čím bys mě tedy ještě doporučil krmit,než tím čím už krmím a pravidelně střídám druhy krmiva - každé krmení něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 11:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jakaf
- Krmiva Tetra jsou skoro všechna na stejném základu, pouze s obměnou a přídavkem některých částí složek k jednotlivým druhům ryb
- krmiva Dajana, nejsou plnohodnotné
- živorodky jsou sice ryby, které přijmou jakoukoliv složku krmiva, ale většinou se to projeví na vitalitě jedinců v pozdějším věku
- pokud jde o tu reakci na nově vložené rostliny, tak jde o běžný jev, kdy rostliny z jiného prostředí obsahují většinou odlišné buněčné mikroprvky, právě vhodné pro konzumaci (obecně, dobrá kvalita rostlin) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2021 09:03 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – ožírání rostlin
Nazdar včera jsem od Jonáše dostal pár výhonů stolístku,zasadil ho a ryby se na něm začaly okamžitě pást a fest ho ozobávaj.Krmím tímhle na střídačku:Tetra menu,Tetramin,Tetra color,Dajana insect superfood,mražené patentky,mražené dafnie a živé nítěnky.Strava řekl bych pestrá,je možné že i tak rybám - živorodkám něco chybí?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2021 12:09 Jirka – Seachem Discus Trace
Dobrý den, koupil jsem Seachem Discus Trace a chci se zeptat jestli někdo přidával toto na krmení a když, tak jak to použít ? Píší že se to má přidávat do vody, ale když mám 460 l akva tak by to bylo hned pryč :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 18:00 Muž Jarry [1437] Re: Marcelko
Z vitamínů se docela používá Sera Fishtamin, jinak se rybám nejvíc líbí čistá voda. Když nemáš žádný konkrétní důvod, proč bys do vody cokoliv dalšího přidával, tak to nedělej. Dopřej rybám dostatek čerstvé vody a budou ti mnohem více vděčné, než za jakýkoliv přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:41 Maq Re: Marcelko
Zřejmě nechápeš, jak funguje marketing.
Pokud zjistíš, že je něco dobré, a tedy to lidem nabídneš, jdeš na to amatérsky a pohoříš.
Profesionál vystaví na regály něco, co ho nic nestojí, a počítá s tím, že si lidi řeknou: "No přece kdyby to k ničemu nebylo, tak by to neprodávali, né?" A tím vznikne víra, že něco funguje.
Číňani jsou ochotní zaplatit za špetku prášku z rohu nosorožce ohromné peníze. Má to být afrodisiakum. Samozřejmě se díky tomu ještě nikomu nepostavil, ale kdyby to k ničemu nebylo, tak by to neprodávali za takové peníze a lidi by to nekupovali, no ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 07:06 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Preco myslis, ze je to "dusíkaté hnojivo pro řasy a výživu pro heterotrofní mikroby"?

Vsak aj napr. Dajana Aloe gel, Easy Life Catappa-X, Aquar AQUA HC, atd. su predsa na nieco dobre, alebo je to len reklama, marketing a dalsie zbytocne vytahovanie penazi od ludi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 23:17 Maq Re: Marcelko
Přiměl jsi mě, abych si na jejich webu přečetl, co to má jako být. Cituji: Je multivitamínový přípravek, obsahující vitamíny, aminokyseliny a podpůrné látky.
Je to hodně neurčitý popis, ale proč proboha lít do akvária aminokyseliny?!? Jako dusíkaté hnojivo pro řasy a výživu pro heterotrofní mikroby? Něco jako instantní bordel voda?
Tohle fakt nechápu. Třeba mě někdo osvítí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 20:26 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: silviebaris
Uchovávat v 15-20˚C, chránit před světlem a hlavně mimo dosah dětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 19:13 Silviebaris Re: Marcelko
Tak by to mělo být O.K. A skladování taky souhlasí?Myslím,že je to v pořádku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 19:11 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: silviebaris
06/2019
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 19:03 Silviebaris Re: Marcelko
A co takhle datum spotřeby,to by tam někde mělo asi být... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 18:57 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Mam kupeny asi 2 mesiace produkt Dajana Vitamin.
Chcem sa Vas opytat, ze ci tento produkt ma taku hnusnu vonu alebo sa mi uz pokazil, alebo?

A nedavno pri davkovani do akvaria som si vsimol vo flasticke Dajana Vitamin, ze tam nieco plava, taky chumac niecoho a tak som to precedil cez huste sitko a opat vylial do flasticky - co to mohlo byt? - nejaka plesen alebo?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 15:58 Muž File1980 [53] – Esha optima,minaroll
Zdar,
Používám eshu optimu tak 2-3 á měsíc po výměně vody,když více krmím mraženým a živým.Přemýšlím i o pořízení esha minaroll,které je dle informací od výrobce optimálnější pro použití přímo na krmivo.Máte někdo zkušenosti s tímto produktem minaroll a to i případně při použití v kombinaci s optimou?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 18:29 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lenka
Těm rybám pomůže čistá voda, kvalitní filtrace a vhodná teplota vody a ne stres v nějakém plivátku, kde určitě nemají moc vhodné podmínky. Určitě tam bude taky dost silná koncentrace N-látek, které tomu vážně nepomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:09 Lenka – Dají se nějaké lidské vitamíny použít i pro ryby do vody?
Když některé lidské léky na nemoci se pro ryby používají?
Nutně potřebuji pro ryby vitamíny,ale v žádném zverimexu u nás ve městě teď nemají,a nemůžu čekat přes víkend,kdybych je objednávala přes internet.Potřebuji je pro 3 rybky,které už jsem po týdenní léčbě Eshou 2000 chtěla přemístit do akvária,ale po jednom dni bez léku začli mít nové příznaky-slepené ploutve,nežerou,a také plavou nahoře u hladiny s otevřenou tlamkou.Kvůli té otevřené tlamce už 5dní dávám TerapAB,ale slepené ploutve jsou horší a pořád nežerou,začínají být vyhublé.Při léčení Eshou už jedna uhynula s příznaky slepených ploutví a extrémní vyhublostí.Říkala jsem že vitaminy by jim mohly ještě pomoc...
Nebo co jiného s tím?

Rybky jsou dlouhodobě (neplánovaně) v 10l nádrži bez techniky,s 1 živou rostlinou a denně měněnou vodou.Akvárium už je připravené,ale mám tu i zdravý potěr a proto je tam nemůžu teď dát...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 13:07 Muž uchoLV [7] Re: uchoLV
Odpoveď je teda aká? Dopĺňať či nedopĺňať? Niektoré vitamíny sa v mäse určite nevyskytujú v dostatočnej miere... znamená to teda ,že si ich ryby vyrábajú samé a dopĺňať ich je zbytočné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.03.2011 10:05 Žena ustavprochore [567] Re: uchoLV
Čím myslíte, že se v přírodě živí rybky a jiní živočichové třeba jen chvilku předtím, než je sežere ten dravec? ;-)
Jinak chcete-li jít trochu do hloubky co se týče výživy (ryb), na akvaristovi je celá série článků od pana Nováka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:52 Muž uchoLV [7] – Vitamíny pre dravce?
Chovám dravé ryby a chcel by som sa spýtať či je potrebné pridávať do krmiva vitamíny. Ryby nechcú žrať nič okrem patentiek, dážďoviek a poteru a neviem či sa to dá považovať za pestrú stravu (samé mäso...), ale v prírode si ryby asi tiež nedajú zeleninu na odľahčenie, tak ako ich teda dopĺňajú? Momentálne (a odkedy ich mám) sú ryby v poriadku pokiaľ to viem zhodnotiť, ale radšej sa Vás odborníkov opýtam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:43 DrEdison Re: Bob66
Koupím fishtamin 100ml a k tomu esha minaroll.
Budu jim to přidávat k sušeným artémkám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: DrEdison
Rovnocenná náhrada to nebude už jen podle objemu a ceny X-) Fishtamin nadávkuješ v kapkách používám ho jednou týdně a vydrží půl roku, a tento vitamin tam leješ po mililitrech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 11:48 DrEdison – Dajana Vitamin
Zdravím všechny!!
Máte někdo zkušenost s tímto produktem : Dajana Vitamin www.sklorex-akvarium.cz/…

Je to rovnocená náhraška fishtaminu od sery?
Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 08:50 Žena Somali [98] Re: filipsi
Ve větší míře syntetizují. Ta metabolická dráha kyseliny askorbové běží celkem ochotně, i u těch živočichů, kteří mají metabolický blok, protože řada meziproduktů vstupuje do dalších metabolických pochodů (třeba UDP-glukóza :) ). Ono ne vždy se využívá to, co se přijme s potravou - třeba nukleotidy potřebné pro tvorbu DNA a RNA (a ty jsou součástí každé potravy) nevyužívá žádný živočich (teď mám na mysli obratlovce), syntetizují je buď komplet nově, nebo použijí už hotové purinové či pyrimidinové baze, a z nich pak vyrobí potřebný nukleotid. Toto bylo prokázáno pomocí radioznačených nukleotidů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:50 Muž filipsi [1295] Re: Jurasek
Tady je videt, ze ne vse, co se pise v akva knizkach (a samozrejme nekdy i na netu) je pravda.
Nicmene - jeste by me zajimalo, jak je to ve vztahu zkonzumovany/syntetizovany vitamin C. Zda pouze syntetizuji, nebo umi pouzit (pouzivaji radeji, pokud je?) jeho obsah v prirozene strave. A nejen u ryb. Hmm, asi jsem dnes (uz) liny hledat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 22:43 Muž Jurasek [137] Re: Horác
Díky za vysvětlení. Takže rybky si jsou schopné vitaminu C vytvořit dostatek samy, bez žádné zvláštní péče. Zajímavé, jsou to šikulky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2009 22:34 Muž Horác [3942] Re: Jurasek
Většina zvířat a rostlin si syntetizuje tento vitamín sama (z glukosy) a nepotřebuje žádné jeho přídavky. Na celém světě existuje jen několik málo živočichů, u kterých brání syntéze kyseliny askorbové nepřítomnost enzymu L-gulonolaktonoxidasy. Patří sem: člověk, některé druhy primátů, morčata, indický netopýr (kaloň), mezi ptactvem pak červení bulbulové a z vodní říše pstruh duhový a losos. (Harperova biochemie, 4. vydání 2002, str.615 + Wikipedie)

Obávám se, že zmíňění pánové vztáhli informaci týkající se dvou ryb na všechny ryby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2009 21:53 Muž Jurasek [137] Re: Horác
...a kyselina askorbová (vitamín C) je vitamínem jen pro člověka, opici a morče.
Mohl bys to nějak rozvést? V knížce "Akvaristika" (autoři Z. Drahotušský a J. Novák) se píše Význam vitaminu C pro ryby bývá všeobecně podceňován. Jeho deficit však vede ke zpomalení růstu, poruchám tvorby kostí (křivení čelisti, zkrácení žaberních víček, zkřivení páteře, deformace žaberních oblouků) a celkové letargii.
Z tohohle se zdá, že je pro ryby prospěšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:26 Muž Horác [3942] Re: Vocko88
To bych nedělal :o) ... Kyselina citrónová je pro ryby toxická a kyselina askorbová (vitamín C) je vitamínem jen pro člověka, opici a morče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:24 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Vocko88
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 17:18 Vocko88 – vitamíny
Rád bych rybkám dopřál nějakou vitamínovou bombu vlastní výroby-co jim můžu hodit do akva?(nebo jim tam vymačkám citrón ať se pomějou smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:23 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ŠDK
Teď se mi něco podobného stalo u malých skalár, musel jsem odjet pryč a krmil mi je děda, ale asi málo a několik mělo ukousané takové ty dlouhé ploutvičky. Po živém jim to dorostlo nejrychleji. Krmil sem artemkou a hlavně komáříma larvama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:56 Žena ŠDK [3] – složení krmiva a vitamíny
Ať jsem hledala jak jsem hledala, nenašla jsem radu jak změnit krmení rybkám, aby jim lépe dorůstali ploutve. Znáte někdo nějaký doplněk stravy, vitamín nebo druh krmiva, který by podpořil dorůstání ploutví? ...Moje neonky je mají pořád otrhané už od té doby co jsem si je pořídila a nedorůstají jim. (Asi se mezi sebou nadměrně pošťuchují, o infekční onemocnění nejde.) Je mi jasný že se musí nejdřív najít a odstranit příčina, ale to tu neřeším. Chci poradit o krmení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 15:14 Žena hanika [1] Re: Dahak
No nevim, rozhodne kdyz jsem jim ho prestala davat jednou tydne vetsi davku, tak vypadali ok. Jina alternativa me nenapada...Malou pravidelnejsi davkou se podle me nic nezkazi.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4882-vitaminy-pro-ryby